Zajímavé díly

Založil milanv, 12.10.2015, 09:48:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

LegoBar 1L with 1 x 1 Round Plate with Hollow Stud

32828


(v nějakém jiném vlákně už to kdosi ukazoval, ale nevím kde, tak dávám i sem)
Pán na Žlutém hradě

Hacislav


34103


26601 ten je ve více odstínech
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

3069bpb551


Zajimavý dílek nejen na castle okna.
Zvažuji jeho nominaci do LB, ale nejdříve si chci být jistý že vypadá stejně dobře v realu jako na fotce. Proto jsem si pár kousků objednal na BL.
Druhy problém který s ním mám, že jeto jeden s těch "problémových" dílků, které nejsou v databazi bricksetu ani na LS, takže nejsem schopen zjistit jeho Lego kódy.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Pool

Taky se mi nepodařilo dohledat jeho ID, podle mě je to tak nový dílek, že Lego ho nemá zatím vůbec zařazené v databázi B&P a proto ani na BL či bricksetu nemají jeho oficiální obrázek či ID.

milanv

Není to úplně nový díl, ale doposud je na BL velmi vzácný: Round plate with Handle, v bílé je/bude v novém setu 60182-1: Pickup & Caravan. (díky janopr za hezký přehled)
Pán na Žlutém hradě

Hacislav

Citace od: Pool kdy 28.10.2017, 21:51:22
Taky se mi nepodařilo dohledat jeho ID, podle mě je to tak nový dílek, že Lego ho nemá zatím vůbec zařazené v databázi B&P a proto ani na BL či bricksetu nemají jeho oficiální obrázek či ID.
To na to nemá vliv. Je ve dvou setech.
Spíš bych to typnul na dílky u kterých je ze strany lega nějaký problém nebo chybka v databazi.

Když si prohlídneš inventáře některých setu na brickset.com tak u většiny je 100% inventáře, ale u některých je to procento třeba 95%,83%, 74% a to jsou to sety rok nebo dva staré...
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Pool

Citace od: Hacislav kdy 28.10.2017, 23:40:18
To na to nemá vliv. Je ve dvou setech.
Spíš bych to typnul na dílky u kterých je ze strany lega nějaký problém nebo chybka v databazi.

Když si prohlídneš inventáře některých setu na brickset.com tak u většiny je 100% inventáře, ale u některých je to procento třeba 95%,83%, 74% a to jsou to sety rok nebo dva staré...

No šak právě, jim podle mě občas trvá roky, než zařadí ty nové náhradní dílky na B&P ;D.  Ale chyby v databázi mají, to jsem si jistý, třeba takový zlatý stonek ID 6188697 ten dřív měli, pak jim na rok úplně vypadl a teď už je zase zpátky v nabídce.

Hacislav



Medvěda, úlu a padoucha v trenkách si všimne každy.
Ale všimli jste si nožičky kostlivce v Reddish Brown?
A samolepka na střeše je taky dobrá. Nejsem uplně nadšenej s toho, že je to samolepka, raději bych tisk, ale co nadělám.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Anatyt

Samolepka určite nie je dobrá. Nepoužitelné na väčšie strechy, nakoľko pokrýva len časť plochy. Potlač by išla po okraje.

peter

Citace od: Hacislav kdy 28.10.2017, 16:28:35


Zajimavý dílek nejen na castle okna.
... v databazi bricksetu ani na LS, takže nejsem schopen zjistit jeho Lego kódy.

Takže co jsem zjistil:

  • výskyt v nových setech 70623 a 70620 => do LB to s největší pravděpodobností proto ani neprojde
  • LEGO ID - 6176770 / 29983 (3069b)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Jako velmi zajímavý univerzální díl 2018 mi přijde to lano s klipy na koncích v setu 41335. Snad bude brzy i v jiné barvě.
Pán na Žlutém hradě

papluh

len technická, nie sú to klipy ale oká, tak ako je na sieti, gumené klipy by moc nedržali...

Hana129

To lano již je v nějakém setu letos ve žluté, koupila jsem ho na PaP, ale na BL nenašla, zkusím pohledat.

Puclik


milanv

Díky všem. Přijde mi to opravdu jako hodně zajímavý díl, přemýšlím, na co všechno by se dal použít...
Pán na Žlutém hradě

milanv

Připomínám pro stavitele toto téma - rok 2018 nám začíná, nové stavebnice se objevují - zkušenosti s novými zajímavými díly?
Navíc se nedávno objevily obrázky nové série CMF (maškarní kostýmy). Ta je celá prošpikovaná jednorázovými díly - předpokládám, že většina z nich se už nikde jinde neobjeví. A také velká část z nich je jednoúčelová. Z těch, co mě zaujaly použitelností i jinde:

balónek
držák na balónek - jaký průměr má ten "provázek" nebo čím končí?
klasické klučičí vlasy, ale s dírou na přidání ozdůbek (narozeninový kluk)
holčičí vlasy se dvěma culíky - nová barva, myslím (holka s fialovým balónkem)
vysoký zelený klobouk ("baloon artist" - nepochopil jsem tu postavičku, ani přeložit ji neumím - ale klobouk má boží)
červený motýlek pod bradu ("baloon artist")
kostka-tělo, červená a modrá: zajímavá možnost, jak zabudovat paži do modelu z bricků
světle zelené ručičky (květinové dítě) - kdyby šly získat ve velkém množství...
myš - nová barva a i s očičkama, konečně (sloní převlek)
štít s jednorožcem (jednorožčí převlek)

Spousta dalších jednoúčelových (hlavy: kočka, slon,  kytka...) a spousta figurek, které jsou celé "k sežrání" :) dráček, kočka, kaktus, kytka, pavoučí muž...
Z potisků pak torso kluka s oranžovým balónkem, klauní hlava od "baloon artist", torso pavoučího muže...
Pán na Žlutém hradě

papluh

Citacevysoký zelený klobouk ("baloon artist" - nepochopil jsem tu postavičku, ani přeložit ji neumím - ale klobouk má boží)

zabáva deti s balónikmi, dokonca 2 v tvare zvieratka a v transparent green/purple má v rukách

papluh

Na určitých obrázkoch Speed Champions, ktoré sa sem ešte nesmú dať  >:D  sa objavili 2x2 trojuholníkové tiles, tj polovica 2x2 tile po diagonále ...

milanv

V novém "malém velkém" setu Harry Potter (75954) je pár zajímavých nových dílů:

38320 mřížka do hranatého okna
3023 plate 1x2 v medium dark flesh (chtěli jsme do lugbulku a tehdy ještě nebyla)

Pán na Žlutém hradě

peki

Měla by tam ještě být (na střeše) v tan taková ta "pyramidka" 1x1. Prvně byla v Nexo.

milanv

To je ještě zajímavější, jsou tam dvě různé!

V Nexo byla 1x1 zkosená ze všech stran, ta je tady taky (i v Tan), pak je tu ale ještě jedna úplně nová:
35464 slope 1x1 zkosený ze dvou stran (double)

Pak samozřejmě i další zajímavé díly vyšlé ne úplně teď, ale nedávno (plate 1x2 s děravými study a zakulacenými konci, medium dark flesh hinge brick base atp.). Dále díly pro minifigy (dlouhý plášť jako torso, lucerna do ruky...)
Pán na Žlutém hradě

papluh

Tak tie polovičné oblúky T a rohové čo boli na tom "malom" Hogwarts na prototype na výstave v NY a nedostali sa do produkčnej verzie sa nakoniec objavia na veľkom mikro Hogwarts
https://www.youtube.com/watch?v=QbmuJe4BCEM&feature=youtu.be&t=71

poMOCník

Sem už dlouho nikdo nepřispěl, asi proto, že nových dílků je čím dál tím víc. Ale možná právě proto to chce sdílet ty zajímavé aby nezapadly.

Plate 1 x 1 x 2/3 Half Round with Side StudBlack33866424674Bricklink
Plate Special 1 x 4 Rounded with 2 Open StudsBlack778456428167Bricklink
Plate Special 1 x 3 Rounded with 3 Open StudsBlack778506428168Bricklink
Tile Special 2 x 4 InvertedReddish Brown33956433946Bricklink
Tile Special 2 x 2 with 2 Quarter Round CutoutsLight Bluish Gray33966433942Bricklink


Petronel

Velmi zajímavé díly! Díky. Na první tři nejde odkaz na bl. Asi tam ještě nebyly přidány. ???

poMOCník

Nové díly ke konstrukci rostlin (Něco už jsme diskutovali u nového LOTR setu)

Plant, Fern 2 x 3 x 2Green26826411022Bricklink
Ornament with BarGreen288706429031Bricklink
Bar 1L with Clip [Cut Edges and One Side Hole] [Gap in Clip]Reddish Brown48729b6423197Bricklink


Anatyt

Treba rozlíšiť zaujímavý diel a užitočný diel. ;) Za mňa najzaujímavejší Lego diel je tento:


poMOCník

A hele, je tu v bílé! Ten musím použít někde na fasádu.

Plant, Fern 2 x 3 x 2White26826439714Bricklink

Teď ještě zlatý by to chtělo, nemám pravdu? @Hardegon

poMOCník

Zajímavá nová dlazdice

Tile 1 x 1 with Silver Squared Rose printWhite3070bpr03026455001Bricklink

Hardegon

Weapon Gun / Pistol / Revolver Large Barrel, Long GripSand Green301326451473Bricklink
Minifig Neckwear Wings FairyTrans-Clear101836448754Bricklink
Food Egg with 1.5mm Hole with Dark Red/Reddish Brown Bee /Wasp Stripes printBright Light Orange24946pr00056449708Bricklink

Hardegon

Citace od: poMOCník kdy 09.10.2023, 14:38:01A hele, je tu v bílé! Ten musím použít někde na fasádu.

Plant, Fern 2 x 3 x 2White26826439714Bricklink

Teď ještě zlatý by to chtělo, nemám pravdu? @Hardegon


Já tenhle díl ještě neměl v ruce. Ale přijde mi skvělý a asi je to horký kandidát do nějakého dalšího LB.