Ako zaloziť zbierku aut??

Založil Karhy, 01.04.2024, 07:37:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Karhy

Zdravím nadšencov do LEGA. S chlapcami (6 a 9 rokov) sa začínam ponárať do LEGO sveta. Ten mladší syn sa celkom zaujíma všeobecne o auta. Napadlo ma zacať s ním zbierať a staviať rôzné typy aut (závodné, mestské, stavebné, nákladné...). Otázkou je od akého roku vydania setu zacať? Od 1990 či až od 2000?

Chcel by som postupne rozširovať zbierku. Aktualne máme niečo od City, Creator, Technic, Speed.

Čo sa týka materialu, tak okrem kompletnych setov máme doma veľky mix rôznych dielkov ( odhadom 10 000+) nakúpenych z internetu a podľa BL by sa už aj dalo z toho niečo postaviť, prípadne chybajúce dielky dokúpiť.

Budem rád ak poradíte ako začať :-)



Colonel32

Tento dotaz mne celkem mate, protože sbírky většinou vznikají obráceně... tedy tím, že člověk přesně ví, co chce sbírat, a ptá se spíše na technikálie, jak toho dosáhnout (zvlášť pokud se jedná o věci, které už se nedají běžně koupit).

Působí to na mne dojmem, že vám vlastně ani nejde tak úplně o to abyste "budoval sbírku aut" jako spíše "budoval vztah se synem skrze sbírku aut", odhadl jsem to správně? Protože odpověď na vaší otázku "jak začít" se od toho bude dost odvíjet...