Instalace (odvoz stávajících MOC)

Založil peki, 15.09.2016, 22:34:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

papluh

Citace od: Igorus kdy 30.09.2016, 21:39:48
Vesnice se bude instalovat v sobotu po vyklizení prostoru po městu.

Poprosím odložiť tú krabicu z HP monitora, kde je môj modul a cesty. Je to náhrada za tú čo mi skapala na Lipne a už viac nemám  :-\

Neřád :-)

Citace od: papluh kdy 01.10.2016, 02:23:22
Citace od: Igorus kdy 30.09.2016, 21:39:48
Vesnice se bude instalovat v sobotu po vyklizení prostoru po městu.

Poprosím odložiť tú krabicu z HP monitora, kde je môj modul a cesty. Je to náhrada za tú čo mi skapala na Lipne a už viac nemám  :-\

Ahoj zapomněl jsem tam 2 ks krabice od HP LCD 23" pokud je nevyhodili jsou tvoje ;) a tímto se zároveň omlouvám že jsem tam nechal po sobě bordel .t

jerzeeg

Citace od: edward193 kdy 01.10.2016, 10:44:08
Ahoj, katalogy jsou pripravene v kostkolandu u vily tugendhat.
Ty katalogy jsem tam samozrejme zapomnel... :(
Byl by nekdo ochotny mi je poslat prosim ?
Nebo mozna prihodit do krabice od te jedine pohadky, co tam zustala od Hany129, ktera snad drive nebo pozdeji poputuje na sev.moravu ?

janopr


hawran

Pěkný fotky, super akce! Moc děkujeme!
Bricks Forever!

peki

Pokud bude mít někdo zájem, budeme zítra (středa 5.10) pokračovat s Mirkem na instalaci kolejiště. Já tam budu určitě do zavíračky to je 21:00.

Práce bude v těch to oblastech:

1) elektifikace okruhu, instalace ovládacích tlačítek (peki/Mirek)

2) lego instalace (v podstattě kdokoliv)
- rozmístění tedailů do města
- tvorba stromů
- porovníní sinic

- úpravy terénu

Cílem je aby bylo kolejiště v provozu. Budou fungovat tlačítka na řízení vlaků


Pokud bude mít někdo zájem píšte sem ať vím s kým mohu případně počítat, jak si s Mirkem rozvrhnou práci. Začínat budeme cca po 15:00 hodině dříve určitě ne.





matka

Můžu přijet, není problém. Zřejmě se synkem, takže nabízím na pomoc čtyři ruce.

Ještě se chci zeptat, jestli někdo nepotkal při instalaci 2 zelené baseplate 32x16, osázené šedými tiles, a hnědé dveře z bricků. Oboje bylo součástí kostela v modulárním městě.
Paní na Žlutém hradě

Izabella08


peki

Citace od: matka kdy 04.10.2016, 17:54:37
Můžu přijet, není problém. Zřejmě se synkem, takže nabízím na pomoc čtyři ruce.

Ještě se chci zeptat, jestli někdo nepotkal při instalaci 2 zelené baseplate 32x16, osázené šedými tiles, a hnědé dveře z bricků. Oboje bylo součástí kostela v modulárním městě.

supr ;)

tomas.

Kostel s ostatníma modulárama jsem přemísťoval tam, kde je (bude?) kolejiště, a mám za to, že i s těma baseplate. Nejsou tam někde? To se omlouvám za komplikace... :-\

Citace od: matka kdy 04.10.2016, 17:54:37
Ještě se chci zeptat, jestli někdo nepotkal při instalaci 2 zelené baseplate 32x16, osázené šedými tiles, a hnědé dveře z bricků. Oboje bylo součástí kostela v modulárním městě.

peki

Stále hledám zájemce na stavbu kolejiště dneska odpoledne.

Dále mám jednu nemilou informaci. Při dosklívání došlo ve vesnici k lokálnímu zemětřesení. Pravděpodobně v sekci která je na nových vitrinách. Intenzita zemětřesení ani rozsah škod není zatím zcela znám. 

milanv

Omlouvám se, dnes jsem pryč a nemám jak přes den dorazit. Kdyby bylo nejhůř typu spadlá vesnická škola nebo poničené filmové scénky (křídlo letadla ve Slepičím úletu bylo nebezpečně blízko skla, je otázka jestli to nezničili při zasklívání), tak bych mohl dorazit pozdě večer až se budu vracet do Prahy, tak v půl osmé. Je to jen na hodinu a půl, ale kdyby byla krize (i na kolejišti, samozřejmě) tak zavolej a já to zkusím zařídit.
Pán na Žlutém hradě

davroman

Citace od: peki kdy 05.10.2016, 11:43:24
Stále hledám zájemce na stavbu kolejiště dneska odpoledne..

Nebýt to tak daleko, přijeli bychom se synem, ale 2+2hodiny na cestě dneska opravdu nedám.  :(
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Igorus

Citace od: peki kdy 05.10.2016, 11:43:24
Dále mám jednu nemilou informaci. Při dosklívání došlo ve vesnici k lokálnímu zemětřesení. Pravděpodobně v sekci která je na nových vitrinách. Intenzita zemětřesení ani rozsah škod není zatím zcela znám.

Aby se nemnožily hromadné obavy a špekulace. Odnesly to moduly Chairuda, Hardegona, Wafa a Kubulus.

Je to v řešení, v nejbližší době se tam zastavím a opravím.

Robkteryten

Citace od: peki kdy 05.10.2016, 11:43:24
Stále hledám zájemce na stavbu kolejiště dneska odpoledne.

Dále mám jednu nemilou informaci. Při dosklívání došlo ve vesnici k lokálnímu zemětřesení. Pravděpodobně v sekci která je na nových vitrinách. Intenzita zemětřesení ani rozsah škod není zatím zcela znám.

Bohužel mám odpolední, jedině od 23h... Nebo zítra dopoledne.

hawran

Chlapi nechci na jisto nic slibovat, u mně je to tak 50:50 a pokud přijedu tak s oběma dětma... jestli to vyjde mohl bych vám s kolejištěm pomoct tak od 16 do 19 hodin. Možno?
Bricks Forever!

peki

Citace od: Igorus kdy 05.10.2016, 12:50:38
Je to v řešení, v nejbližší době se tam zastavím a opravím.

Opraveno.
Diky za dnešní pomoc na kolejišti (mirek,matka,hawran,milanv).

peki

Dneska (čtvrtek) budu opět istalovat na kolejišti. Pomocníci vítáni. Máme elektrifikováno. Nyní je třeba rozmistňovat do města detaily (zeleň, auta,figy tvorba terenu).  Budu cca od 14:00 -21:00. Nebudu na internetu.


Puclik

Peki dnes mohu, prijel bych po 16 hodine.

peki


peki

Pokud by měl někdo čas a chuť (pátek - pondělí) je na kolejišti potřeba ještě dostavět kus skály, která je za silnicí nad "zeleným" údolým. Puclík věčara udělal základy a hnal skálu do výšky. Takže je na čem pokračovat. Z boku skal se vloží tunely od cendixe (jsou na stole). Na vršek skály příde baseplate 48x48 s rozhlednou/hotelem  od jonase.

Bricky a burby/rurpy jsou pod stolem. Je tedy zapotřebí dodělat skáku a stavět nosnou konstrukci pro hotel. Na stole jsou plates 16 x 16. Více jak 2/3 skály (odhad je již postaveno). Odpoledne hodím nějakou fotku. Skálou projíždí 2 vlkaky, je potřeba testovat že nenáraží do nosné konstrukce.

Díky   

Pool

Poslední dva dny jsem po práci nemohl, ale dneska mám houby co na práci  ;D a přijel bych tak aspoň na chvíli pomoct. Dorazil bych v cca 15:30 a zdrhnout budu muset v 19:30. Pokyny jsem si vytiskl, jestli by byla potřeba nějaká ta fotodokumentace tak tu bych potřeboval do 14:50, pak už budu off.

peki

přikládám fotky.

Pool

#83
Poslušně hlásím, že jsem tam něco postavil a doufám, že to bude použitelné  ;D. Fotky jsou zde https://www.flickr.com/gp/143591213@N02/eou9Q0 a dokončit to bude muset někdo, kdo rozumí i těm vláčkům. Že jak jsem testoval průjezdnost těch dvou vlaků, tak jsem si všiml, že ten bílý vlak (rychlík) jezdí nějak divně. Po spuštění neobjede totiž celé kolečko, ale jen tak 3/4 a pak se zastaví. A dalším spuštěním se už nerozjede. Stačí ho tedy posunout o 20 cm dál a on se rozjede a dojede celé kolečko, pak na další spuštění už zase reaguje, ale zase objede jen tak 3/4 a zasekne se. Pak zase nereaguje a potřebuje postrčit, dojede a pak zase reaguje na tlačítko atd.

Ale zpět ke stavbě, z jedné strany jsem to docela dotáhl, na druhé straně to chce ještě dostavit jednu boční stranu skal, tak tam chce dát pozor, staví se to na takové podložce, která není moc upevněna a vzhledem k její konstrukci to ani pořádně nejde  ;D. Celkově ty skály na bocích nelze použít jako podpěry, tak dovnitř jsem dodělal ještě pár pevných podpěr a pro menší pláty 16x16 udělal mřížku. Takže opatrně, jak tam budete na konci umisťovat ty zbývající pláty a pak samozřejmě opatrně i s tím domkem. Abych sám něco nepoškodil, tak jsem to tam zatím ani nezkoušel dávat. A jenom tedy nevím, jestli jsem to neměl hnát ještě více do výšky, že do výšky už jsem tomu moc nedal a spíš jsem dodělat ten vnitřek a navázání skal na pláty. A pak ještě jak se sám teď dívám na fotky, tak zepředu je ten jeden plát částečně nedocvaklý, tak to taky prosím nějak opatrně docvakněte  ;).

https://www.flickr.com/photos/143591213@N02/30175578675/in/album-72157674896085225/


peki

Bilý rychlík zastavuje u druhého nádaží. Rozjede se na jiné tlačítko (před druhým nádražím). Na fotky mrknu později neni podporováno stah. sb. Diky  :)

Pool

O víkendové instalaci jsme tam měli nějakého človíčka s pořádným teleskopem co nám to tam dokumentoval. Nebyly by někde fotky k prohlédnutí?

Hacislav

Citace od: Pool kdy 15.10.2016, 13:50:11
O víkendové instalaci jsme tam měli nějakého človíčka s pořádným teleskopem co nám to tam dokumentoval. Nebyly by někde fotky k prohlédnutí?

A k čemu je dobrý teleskop k dokumentaci?  >:D


Nemyslel jsi třeba teleobjektiv?
Ten jsem já sice sebou měl, ale tuším jsem ho za cely den nevytáhl z brašny. Celou dobu jsem měl na foťáku 24-70 = což je střední až lehce širokouhlí/protiklad teleobjektivu. Takže já jsem sobliga.  8)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav


foto by Emil  Emilovič, on Flickr

Celá galerie

Nově jsem začal více aktivně používat tags/klíčová slova a také se snažím, aby se fotky jmenovali podle názvu mocu a v popisu a v tags byli, pokud možno, nicky autorů daného MOCu.
Zjistit, ale tyto základní informace je celkem peklíčko, což jsem sice věděl od dob práce na fotoknížce, ale přesto jsem se rozhodl to nevzdat.
U části jsem autora daného díla věděl, hodně jsem jich dohledal, ale pro některé  budu potřebpva pomoc od Vás. Ta kdu rozeslat hromadu dotazovacích zpráv.

Pokud by jste narazili na nějaké chybky nebo nesrovnalosti v popiskách, tags, atd. budu moc rád pokud mě na to upozorníte.

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Pool

Fotky jsou super, jen už jsme pomalu mysleli, že se jich nedočkáme  ;D.

Ale když vidím ten hrádek, tak mě napadá taková otázka, na kterou se už nějaký čas chci zeptat. Jak třeba tyhle velké kousky převážíte? Je to tedy z jednoho kusu nebo to je někde oddělitelné?

milanv

Dobrý nápad, Hačislave.

A ta klíčová slova obzvlášť. Ještě by to chtělo všem přidat "kostky.org", aby se to pak dobře hledalo.
Pán na Žlutém hradě