nové trendy?

Založil peki, 09.03.2021, 12:07:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Na AM LAN byla zveřejněna tato interaktivní výstava "přístupná po síti"

Foton

Dobrý nápad jak prezentovat výstavu v době lockdownu. Spusta fotek a trochu víc výpočtů :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Petronel

Je to super.
Mají to vymazlený i s popiskama.
Přijde mi akorát, že MOC se hůře prohlíží. Ale lepší takto interaktivně než vůbec!

poMOCník

To je super, zajímalo by mě, kolik času to zabere připravit. Já bych tam ještě doplnil další fotky detailů, na které jde kliknout. Zvlášť třeba v tom modulárním městě jich je málo a domy se nedají prohlídnout.

Máte někdo VR? Mohlo by to vypadat dost dobře.

Všimněte si té budovy školy, ta se mi hodně líbí. Sice jsem si myslel, že to je nádraží, ale to je fuk, stavba je to parádní.

Chikos

Tleskám, nápad je to vynikající!

Chairudo

Citace od: Petronel kdy 09.03.2021, 14:29:54
Přijde mi akorát, že MOC se hůře prohlíží.
Mám ten samý pocit. I když je to super nápad chce to tu technologii ještě vypilovat.

Možná by bylo lepší video s 360 kamerou. To by umožnilo ty modely prolézt i zblízka z pohledu minifigů
https://youtu.be/_BpjaaCGS5E?t=118

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Zajímavé. Na jednu stranu jo, obdivuju, že to dokázali, my jsme třeba neudělali nic ani na obyčejných webovkách sdružení, to je potřeba sportovně přiznat. Ale na druhou stranu mi to nepřijde, že by to bylo ku prospěchu, k nějakému většímu zážitku. Spíš to zdržuje a otravuje. Pěkně hierarchicky seřazená obrázková galerie by byla příjemnější...
Pán na Žlutém hradě

Drobuliatko

Niet nad zivu prehliadku. ;)

peki

Citace od: milanv kdy 09.03.2021, 22:16:54
Zajímavé. Na jednu stranu jo, obdivuju, že to dokázali, my jsme třeba neudělali nic ani na....

Ano, je to tak. Je to o čase a energii, kterou do toho někdo dá. Respektive chce dávat  hlavně dobrovolně a v podstatě "za darmo". Vše se zrychluje. Situace kolem Covidu  tomu taky nepřidává (stačí se podívat  do vlákna o covidu na kostkách).

poMOCník

Citace od: milanv kdy 09.03.2021, 22:16:54
Zajímavé. Na jednu stranu jo, obdivuju, že to dokázali, my jsme třeba neudělali nic ani na obyčejných webovkách sdružení, to je potřeba sportovně přiznat. Ale na druhou stranu mi to nepřijde, že by to bylo ku prospěchu, k nějakému většímu zážitku. Spíš to zdržuje a otravuje. Pěkně hierarchicky seřazená obrázková galerie by byla příjemnější...

Podle mě ten průlom nastane právě v době, kdy bude běžné mít doma VR brýle. Tahle technologie udělala v posledních pár letech obrovský skok a posun k mainstream využití, takže to nebude za dlouho. Proto očekávám víc takových pokusů od nadšenců VR.

Jinak souhlasím s tím, že procházet si to na obyčejné obrazovce počítače až takový zážitek není. Proto asi nemá až takový smysl do toho v tuto chvíli dávat tolik energie, pokud nechcete být průkopníky. (Já radši ten čas věnuju stavění.)