MOC domky z vesnice

Založil Kuba, 17.04.2022, 12:32:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kuba

Po delší době jsem se pustil do nějaké lego práce.
A má sobotní produkce z propršeného dne je venkovský statek.

Vzhledem k tomu, že bude součástí výlohy v obchoďáku v Ostravě, pokračoval jsem, jako kdysi ve společném projektu vesnice, na stejném modulu, protože budou využity pro Ostravu i zbytky zatím stojících budov z vesnice, tak ať to k sobě sedne.

Kuba

Další dům co se mi ještě nyní podařilo postavit, je dům sboru dobrovolných hasičů. včetně jejich tréningu. Tady to bude chtít odladit pár detailů, ale stejně jako statek, půjde do výlohy v Ostravě.



Kniga

Tak to je mopc pekne! Pecka!
Zejmena to SDH :)

hobby

Zvolil jsi méně obvyklou typologii venkovského domu: technické a hospodářské příslušenství dáváš do návsi/ulice a obytnou část do zadního traktu dvora. Zpravidla to bývá obráceně proto, aby stodoly a chlévy měly návaznost na louky a polnosti. Ale takhle je to také možné. Jinak je to pěkná stavba a líbí se mi také strom.

Kuba

Citace od: hobby kdy 19.04.2022, 09:11:12
Zvolil jsi méně obvyklou typologii venkovského domu: technické a hospodářské příslušenství dáváš do návsi/ulice a obytnou část do zadního traktu dvora. Zpravidla to bývá obráceně proto, aby stodoly a chlévy měly návaznost na louky a polnosti. Ale takhle je to také možné. Jinak je to pěkná stavba a líbí se mi také strom.

U nás v Obci takhle pár hospodářských usedlostí řešených je, kdy je v předu u místní komunikace hospodářská část a bydlení naopak vzadu. Většinou tito mají polnosti naproti přes místní komunikaci. Případně měli jejich předci, dokud to nerozprodali na rodinné domky :)

jinak díky za pochvalu  ;)