MOC Modulární nemocnice

Založil Maigi, 23.02.2022, 19:47:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Maigi

Ahoj,

jsem tu poměrně nový, teprve se rozhlížím a rozhodl jsem se vám ukázat svůj první studio výtvor.

Po úvodním osahání programu jsem začal s novou čelní fasádou nemocnice, kterou jsem měl doma v pokoji sestavenou. Nechtěl jsem žádný moderní prosklený barák, ale moderní nemocnici ve starém domě evropského střihu s krásnou architekturou. Fasáda se mi tak zalíbila, že jsem si ji pak objednal na bricklink po kostičkách a doma sestavil. Takže to čelo mám už nějakou dobu doma. Pak mě ale napadlo to dodělat. Nemělo to interiér, hloubku ani záda. Řekl jsem si, že z toho udělám plnohodnotný modulární dům se vším včetně funkčního výtahu. No a tady je výsledek. Teď k tomu chci ještě udělat návod, což bude taky prvotina, tak uvidím, jak se s tím poperu.

Těsím se na vaše reakce a připomínky.

Díky
Michal

PS: dal jsem to do špatné kategorie, jak to přesunu?  :-[
Vydávám týdenní LEGO newsletter pro podobné blázny, jako jsem já.

milanv

Pěkný modulár. Tak propracovaný, že se mi ještě víc než předek líbí zadní trakt a vnitřek :)

Přesunutí udělají jedině moderátoři. Buď si tě tu všimnou sami nebo jim napiš přes "oznámit moderátorům" nebo napiš soukromou zprávu uživateli peki a požádej ho o to.
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 23.02.2022, 21:40:02
Pěkný modulár. Tak propracovaný, že se mi ještě víc než předek líbí zadní trakt a vnitřek :)


Přesně to jsem chtěl napsat, jak jsem to tu uviděl! Přední fasáda je pěkná, ale na můj vkus příliš pravidelná. Tyhle zdobené fasády jsou na skutečných domech různě členěné a jednotlivé části se trochu liší, což je právě to zajímavé.

No ale ta zadní část, to je radost pohledět! Tam se nic neopakuje, a přitom ta hra oblouků, které se vlastně opakují, ale ne tak docela, prostě se perfektně doplňují, vyvážený poměr mezi zaoblenými a ostrými rohy... já bych neváhal a dostavěl to celé!

Chairudo

Mo pěkná stavba, zezadu super, přední část mi spýš připopmíná římské stavby jako akvadukt. Každopáně na první pokus ve studiu smekám :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Maigi

Jsem moc rád, že se vám nemocnice líbí. Postupně sem naházím některé detaily místností, které nejsou na celkovém pohledu moc vidět. Tohle je operační sál. V budově je pár vtípků jako tady ta flaška pro nervózní chirurgy hned vedle pily.
Vydávám týdenní LEGO newsletter pro podobné blázny, jako jsem já.

Foton

Pěkná stavba. Ale nejsem si jistý jestli by ten zasklený obloukový "balkon" v reálu držel.  Vidím tam jen plates naskládané na sebe bez přesahu.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Maigi

Děkuji. Vše je stabilní a držet bude. Asi tím balkonem myslíš ten výtah. Ty naskládané plates tam jsou právě proto, aby prostřední z nich měla přesah. Ukážu to na obrázku. Totéž je i ve stropě výtahu.

Citace od: Foton kdy 24.02.2022, 09:54:05
Pěkná stavba. Ale nejsem si jistý jestli by ten zasklený obloukový "balkon" v reálu držel.  Vidím tam jen plates naskládané na sebe bez přesahu.
Vydávám týdenní LEGO newsletter pro podobné blázny, jako jsem já.

Maigi

Posílám další rendery a fotku té čelní fasády, kterou mám fyzicky doma - tu jsem osvětlil, v noci to má své kouzlo.
Vydávám týdenní LEGO newsletter pro podobné blázny, jako jsem já.

peter

Já se ztotožním s tím minifigem za oknem na poslední fotce. Osobně z té budovy jde na mne úzkost a nepřijemný pocit a být minifigem, tak bych se opravdu velkým obloukem téhle budově vyhýbal. Za mne bych proto u takové stavby volil jinak v detailech a architektuře, ale to s tvým provedením nemá nic společného. Každopádně vítej mezi námi a jen tak dál. Nových dobrých domů (MOCů) není nikdy dost ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Maigi

Tyjo doufám, že se mé osobní úzkosti nepromítly do stavby :) Jinak minifig má za sebou na operačním sále veterinářku s injekcí. Právě se chudák dozvěděl, že ho bude operovat veterinářka. Děkuji za přivítání :)

Citace od: peter kdy 24.02.2022, 11:25:27
Já se ztotožním s tím minifigem za oknem na poslední fotce. Osobně z té budovy jde na mne úzkost a nepřijemný pocit a být minifigem, tak bych se opravdu velkým obloukem téhle budově vyhýbal. Za mne bych proto u takové stavby volil jinak v detailech a architektuře, ale to s tvým provedením nemá nic společného. Každopádně vítej mezi námi a jen tak dál. Nových dobrých domů (MOCů) není nikdy dost ;)
Vydávám týdenní LEGO newsletter pro podobné blázny, jako jsem já.

Icewalker

Citace od: peter kdy 24.02.2022, 11:25:27
Já se ztotožním s tím minifigem za oknem na poslední fotce. Osobně z té budovy jde na mne úzkost a nepřijemný pocit a být minifigem, tak bych se opravdu velkým obloukem téhle budově vyhýbal.
Obecně staré nemocniční budovy mívají takový klaustrofobický nádech, nebo naopak jako enormní prázdné ústavy. Tuto budovu bych viděl jako plicní sanatorium, nebo jiné interní oddělení, kde není potřeba prostor na moderní chirurgické či JIP vybavení ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Maigi

Já to stavěl z představy, kterou jsem sám fyzicky mnohokrát viděl - tzn vezme se starší budova, která dřív sloužila jinému účelu a uvnitř se udělá relativně moderní nemocnice. Jasně, že to pak není tak konzistentní, jako kdyby budova byla fyzicky stavěna pro tenhle účel od začátku, ale je to reálný příklad z praxe. Třeba čelo budovy je jasně historické a výtah vzadu je jasně moderní, ale takové kombo prostě v realitě existuje leckde.
Vydávám týdenní LEGO newsletter pro podobné blázny, jako jsem já.

hobby

Tak já také něco řeknu: že jsi dobrý stavitel, to je vidět, interiery jsou velmi dobré a působivé. Slabost je ale fasáda; nepůsobí dobře. Samozřejmě, že může zůstat historická s novýnm obsahem, ale ve tvém případě jde o samoúčelnou změť tvarů, sloupů a tvarosloví - jaký význam tam mají např. ty zavěšené rampy pro skeat-bord? Akorát by stínily oknům. Použité tvarosloví má být neagresivní, nenápadné, decentní. Tohle bývá nešvar u mnoha MOCů (včetně továrních setů), že na fasádu je naplácáno mnoho všech možných "ozdob", bez ladu a skladu. Chyba, méně je více a v jednoduchodti je krása - na to nezapomínat!
Ještě poznámka: fasáda do dvora byla vždy oproti ulici značně ochuzená (z finančních důvodů), proto věnovat jí stejnou pozornost postrádá logiku.

Maigi

#13
Zdobení nemá mít jiný význam než zdobit. Evropské domy jsou často o hodně zdobenější než tohle viz obrázky, které přikládám. Původně to dokonce bylo bez těch "ramp", ale vypadalo to jako useknutý dort. Zas tak nepřečuhují kytky okolo. O jeden tile, tak moc nestíní.

Já naopak hledal složitost, hledal jsem to zdobení, protože jednoduchou zeď s balkónem zvládne udělat každý a není to nic na vystavování. Možná to působí jako bez ladu a skladu, protože třeba není vidět přízemní část za sloupy, která drží linie nejvyššího patra a tak podobně a nebo prostě jen máme jiný vkus, to je taky v pořádku.

Zadní trakt totéž - zase udělat plochou zeď se zadním vchodem, jako to má třeba rohový hotel (ne ten nejnovější, ale ten starší) by mi přišlo jako nic ke chlubení nebo ukazování - zeď bez ničeho umí postavit každý, kdo by se na to chodil koukat, nebo si to pro zábavu stavěl? Já se tou stavbou hlavně bavil.
Vydávám týdenní LEGO newsletter pro podobné blázny, jako jsem já.

peki

Citace od: milanv kdy 23.02.2022, 21:40:02
Pěkný modulár. Tak propracovaný, že se mi ještě víc než předek líbí zadní trakt a vnitřek :)

Přesunutí udělají jedině moderátoři. Buď si tě tu všimnou sami nebo jim napiš přes "oznámit moderátorům" nebo napiš soukromou zprávu uživateli peki a požádej ho o to.
Chválím stavbu. Předpokládám že vlákno je již přesunuto (protože je v MOC). Pokud mám já nbeo IGORUS dát jinam napište kam (link)