(vlastní) Áůtááá

Založil Petronel, 24.04.2021, 19:07:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petronel

Tak abych to tu třeba trochu oživil a bylo vidět, že taky "něco" stavím...  ;D



Mému synovi ještě nejsou tři, ale mimo dupla už pro něj chystám i auta z našeho lega.
Rád je vždy se mnou staví (krámuje a zamíchává dílky a bere mi ty polotvary z ruky, obzvlášť když už mají aspoň kola ;D).
A pak, když je auto hotové, vydrží si s ním hrát a užívá si je pořád jako jiná neLego auta. :D

Auta z Lega jsem stavěl naposled asi někdy kdy mi bylo tak 10.
Není to vůbec můj "stavitelský obor", raději mám historická témeta. Ale teď je jiná situace. :)

Stavím je (až na výjimky) hlavně se zaměřením na pevnost a odolnost +nějaká přidaná hodnota/funkce.
Každé z nich prochází většinou delším testováním na mládenci a opakovaně ho pak upravuju a zpevňuju.
Např. policejní auto bylo upraveno už min.10x ;D
Vždycky si v tu chvíli říkám, že takto nějak je to určitě s testováním nových setů pro ty menší -mají pokusné děti a hodiny a hodiny si s tím hrají aby se vychytaly mouchy, odstranily křehké věci atp. ;D


Tak snad nikoho neurazím, když tu i tyhle hračičky zvěčním...
Třeba to inspiruje i nějakého dalšího tátu.

Petronel

Jahůdkové dvojauto
To jsou vlastně dvě bezmála stejná auta, velmi pevná. Ideální velikost.
Jen musí být furt spojená, jinak se většinou spustí "poplach" dokud se zase nespojí. ;D






Minitraktůrek 4-stud
chtěl jsem si postavit i něco drobného :D Má nakonec stejný úspěch jako ta velká auta a vejde se do každé garáže! Pevnost velmi dobrá, jedinné co může odpadnout je kabina.


Petronel

Policejní auto
to byl původně jen sporťák. Ale v rámci mnoha následných úprav kvůli zpevnění dostal i na střechu "huů-huůu" a úspěch auta se rázem ztrojnásobil!
Vejde se do něj minifig a má otevírací kufr, který zvládnou otevřít a zavřít i malé prstíky! Pan řidič si tam vozí pití.
Během těch několika revizí a úprav se mi povedlo auto zpevnit na maximum.
Např. v podvozku je několik plates, včetně 2x12 zespodu a zpevňuje to kola a celé auto. Za dveře jsem dal dovnitř tiles 4x1 s přicvaklou plate 1x1x a díky tomu se "nepromačkávají" dovnitř.
(viz-příloha)






Formule (alá sety 80.-90.let)
chtěl jsem si malinko připomenout ty malé formule co jsem měl jako malej.
Měl jsem tehdy to štěstí, že mimo setíku formule 1477: Red Race Car Number 3 jsem měl i to velké závodiště (set 6395: Victory Lap Raceway), nejspíš od tety z Německa.

Tento modýlek tedy vychází z jejich základních rysů. Díky tomu však je to bohužel nejméně odolné vozidlo a již ho těžko zpevním. Hlavně kvůli minifigovi a drobným plates.
I tak si ale s ním vyhraje, jen občas vyžaduje servis a proto ho chce žena na čas "stáhnout z nabídky" ;D



Petronel

Svíticí auto
sice možná na pohled trochu "krabicoidní" pickup, ale má hned několik výhod.
-jednoduše a bezpečně otevírací oboje dveře (pomocí kloubu s pinem)
-je to větší měřítko než na minifiga, za to bezvadně se tam vejde duplo minifig! ;D
-velmi pevný. Zranitelné je jen čelní sklo se střechou kabiny
-zabudoval jsem do něj original lego svíticí kostky, žlutou i červenou!
Světla zvládne rozsvítit i malej, protože stačí jemně stisknout světle modrou tile 2x2 vepředu nebo vzadu. Svítí jen, když drží "tlačítko".
A protože se děti rádi dívají do světla, je to postavené tak, aby se nemohl podívat přímo do diody a svítilo to nepřímo do těch bricků.




Petronel

Zmrzlinkové/medíkové auto
nejnovější přírůstek. Prozatim ho považuji za takový můj největší "majstrštyk". 8)
Auto je na způsob těch klasických oboustranných překlápěcích autíček. Pamatuju si je i ze staré hry Rollcage a koukám, že je i novější s názvem GRIP.
Přednosti:
-z každé strany jiné auto! (z jedné zmrzlinové, z druhé medíkové)
-maximální odolnost! (přežil bez újmy už i pád z jídelního stolu na dlažbu) Protože dopadá na gumy.
-suverénně nejvyšší rychlost, dojezdová vzdálenost a přesnost(udrží směr)! Díky tomu, že kola určená k přichycení pinem jsou uchyceny "Axle with stop", tak tam není takové tření a jede stokrát líp než všechny ostatní.
-nejsnadnější oprava (pokud se přecejen někdy nějaké vrstvy trochu uvolní, auto stačí jen zmáčknout-zplácnout)

Auto se dá tedy díky přesahu gum převrátit. Pneumatiky mají ale přesah do všech stran (nahoru, dolu, ale i dopředu,dozadu a do boků). I díky tomu je auto tak odolné.




Jonas

Je osvěžující přečíst si zase jednou na Kostkách příspěvek o tom, jak někdo používá LEGO k hraní si s dětmi.

Jo, a autíčka jsou opravdu hezká a určitě splňují hlavní účel LEGA.
Jonas - Můj Brickshelf

milanv

Jonas to napsal skvěle, jen podepisuju. A přidávám, že na hraní chápu to poslední superauto, musí s ním být spousta srandy - skokánky, dráhy všech tvarů a ze všech materiálů, skoky z postele na zem apod. :) Ale já stejně nejvíc obdivuju, jak pěkně se ti povedlo to svítící auto. Udělat ho takhle nerozbitné, přitom svítící vpředu i vzadu, s nerozbitným ovládáním, s pevnými otevíracími dveřmi, co se ani v otevřeném stavu nevylamují, tomu říkám povedený model!
Pán na Žlutém hradě