(vlastní) Kostel sv. Cyrila a Metoděje v Babicích u UH a Morová kaplička

Založil VocucBat, 30.12.2020, 21:14:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

VocucBat

Po dvou letech stavění a vylepšování jsem sebral odvahu prezentovat tuto stavbu i zde na kostkách  ;D (před tím ji mohli vidět jen lidé z obce a přátelé na fb).
Jedná se o kostel sv. Cyrila a Metoděje v Babicích, měřítko je asi trošku větší než minifig, ale snažil jsem se najít nějakou střední cestu, aby stavba nebyla tak složitá.
Vnější část jsem postavil již loni, interiér vznikl letos - i když primárně jsem vše sestavil loni v LDD.  ;)
Interiér není podle skutečnosti, ale je inspirován nerealizovanými návrhy rekonstrukce.
Bylo použito asi 6000 dílků, jedná se o můj největší model za dobu stavění.
Fotografie předlohy.

Dalším modelem je model morové kapličky ze 17. století v obci Kudlovice.
Kudlovičtí, když viděli, že babičtí mají model kostela, se ptali: "Postavíš aj neco našého?"
Fotografie předlohy.

Chairudo

Poc pěkný, ale až budeš příště fotit nezapomeň to po těch letech stavění odprášit  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

Mám velkou slabost pro tyto sakrální stavby a velmi kladně hodnotím i interiér. Kdysi jsem měl podobný kostelík jako součást společného projektu vesnice, ale jak vidím, mám se hodně co učit, jak se i taková jednoduchá stavba dá stavět s patřičnými detaily.
Lust och fägring stor

VocucBat

Citace od: Chairudo kdy 30.12.2020, 21:29:10
Poc pěkný, ale až budeš příště fotit nezapomeň to po těch letech stavění odprášit  ;D
No jo :D ony jsou to starší fotky a některé byly už po odprašovací proceduře a některé před ní :D

E-legie

"Tož to je paráda! Je příjemné vidět aj neco od nás. Palec hore." 😉

poMOCník

Konečně zas nějaký kostel, těch je tu dost málo. Líbí se mi obzvlášť věž a taky interiér. Navíc to celé pěkně sedí podle skutečné předlohy díky těm různým detailům, což je super. Nemáš ještě nějakou fotku zezadu? Zajímalo by mě, jak vypadá ta kulatá část zvenku.

VocucBat

Citace od: poMOCník kdy 30.12.2020, 22:34:11
Konečně zas nějaký kostel, těch je tu dost málo. Líbí se mi obzvlášť věž a taky interiér. Navíc to celé pěkně sedí podle skutečné předlohy díky těm různým detailům, což je super. Nemáš ještě nějakou fotku zezadu? Zajímalo by mě, jak vypadá ta kulatá část zvenku.
Nafotím zítra, i když zrovna střecha nad apsidou je věc, se kterou nejsem dodnes spokojen a možná ještě vymyslím nějakou úpravu.

miroslav

Pochválili už jiní, k tomu nemám co dodat, ale mě to nedá a musím se zeptat: ten chlápek v bílém před kostelem, to je farář nebo Ježíš? :D
punk'n'bricks !!!

VocucBat

Děkuji vám všem za ohlasy.

Posílám slíbenou fotku zezadu, tak oblouková střecha není ideální (trochu jim tam teče), třeba mě někdy napadne elegantnější řešení.

Citace od: miroslav kdy 30.12.2020, 23:23:00
Pochválili už jiní, k tomu nemám co dodat, ale mě to nedá a musím se zeptat: ten chlápek v bílém před kostelem, to je farář nebo Ježíš? :D

Ten chlápek byl původně něco jako Ježíš v mém prvním dřevěném kostele a nakonec se dostal, když jsem ten dřevěný boural, sem... Jinak měl by znázorňovat faráře, i když ještě jsem u nás faráře vítat lidi před kostelem neviděl :D

Icewalker

Citace od: VocucBat kdy 01.01.2021, 13:31:53
Posílám slíbenou fotku zezadu, tak oblouková střecha není ideální (trochu jim tam teče), třeba mě někdy napadne elegantnější řešení.
Obloukovou střechu jsem řešil u schodiště zprvu nenápaditě takto.
Ale pak jsem stavěl (taky) kostel, a osvědčila se mi technika z poslední Hagridovy boudy.
Mám kostel hotový asi rok, a když jsi uveřejnil fotky svého výtvoru, poprvé jsem si řekl, že bych už konečně taky měl vzít do ruky foťák.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr