Martinovi RC modely

Založil martindavid, 25.08.2019, 13:30:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

martindavid

Citace od: Lukas kdy 31.12.2021, 15:32:02
Ten zelenej phoenix s tim konterjnerem chci  >:D ;)
To záleží na tom jestli jsou v tehle barvě  dostupné díly.
a kontejner by musel být napevno aby byl kam schovat zdroj.

martindavid

#361
Do plánovaného projektu se nám začala rodit jedna malinká posunovací
lokomotiva přezdívaná Lego
lokomotiva řady T 704.
Měřítko model team cca1/25
délka 34stud
šířka 14stud

martindavid

Přidáno k modulu ve studiu.

martindavid

Na tyhle koleje se brzy vydá na první jízdu naše první 14ti studová lokomotiva v měřítku
Model Team.

Ondrej

Moc pěkný kousky, jak plánuješ řešit zatáčky?  >:D

martindavid

Citace od: Ondrej kdy 11.02.2022, 21:03:03
Moc pěkný kousky, jak plánuješ řešit zatáčky?  >:D
Diky zatím to plánuji z rovinek na jedné straně posunutý o půl studu,to bude další fáze testování až vyjede na koleje lokomotiva,ale asi to bude obří poloměr oblouku tak uvidím jestli vůbec vznikne nějaké oválné kolejiště tenhle vlak vznikl jako vedlejší produkt k velkému projektu na kterém se teď pracuje.

martindavid

Dnes dorazila ze závodů ČKD motorová lokomotiva řady 704 přezdívaná male lego.
Model je 14 studů široký a zapadá do mé kategorie model team

martindavid

Pohled na pohonné ustrojí.

HD

Kolben s Daňkem odvádějí slušnou práci. :) Možná bych upravil hustotu pržců na kolejích, přijde mi, že jsou moc natěsno, ale asi to je jen pocit.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

martindavid

Diky ,možná by stačilo aby byly od sebe 1,5studu (2 už by bylo moc)
Ale na tuhle variantu nejsem nachystaný

hobby

Ano, ČKD odváděla dobrou práci - uměla vyrobit vše, od špendlíku až po lokomotivu. Kde je dnes?, smutné, smutné....jako spousta jiných
Ty pražce - jistě, jsou takto trochu hustě, ale je to lepší, než ob dva study.
To "Lego" máš velmi pěkné, mám tuhle lokomotivku od ETS, téměř k nerozeznání. 6-studové Lego jsem kdysi dávno, v začátcích, postavil (20 let tomu nazad); vedle tohoto MOCu by působilo naivně, a proto ho radši nechám v krabici.. :)

martindavid

Model kontejnerového překladiště pomalu roste zatím se modul rozkládá na 3velkých baseplate ,přibudou ještě 2.
rán jeřábu je pojízdný zvedací modul kontejnerů není nainstalovám,ale je více méně funkční stačí jen doladit vzhled a rozložení komponentů.
Zbývají 3 týdny na dokončení at se může ukázat v Ostravě na výstavě.

martindavid

#372
Tak v sobotu na značkách.Dnes jsem poprvé modul rozložil a velikost je docela ohromující,
night mod svítí skvěle.

Chairudo

Nádhera.
To fotíš mobilem? Jestli jo co máš za mobil  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

#374
Citace od: Chairudo kdy 06.04.2022, 21:30:58
Nádhera.
To fotíš mobilem? Jestli jo co máš za mobil  :D
Diky.ano fotím mobilem někdy to umí hezké fotky,obyčejný samsung galaxi A21s .
Se 4mi objektivy.

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

martindavid

A takhle to nějak vypadalo v ostravě na výstavě , z pátka na sobotu se začala znovu stavět legendární škoda 1203 díky Robkteryten za pomoc při stavění.

Matthes_CS

Musel jsem si porovnat měřítko :)

martindavid

Citace od: Matthes_CS kdy 11.04.2022, 17:20:47
Musel jsem si porovnat měřítko :)
Tak to je brutální rozdíl ve velikosti.

martindavid

Díky obrovské podpoře jednoho fanouška mojí fb stránky, který opravdu model chce asi víc jak já,tak vzniká nová lepší o trochu větší Tatra Phoenix v měřítku 1/20
prozatím probíhají práce na podvozcích, přední nápravy jsou uplně nové doplněny podélnými vzpěrami,zadní nápravy asi nejtěžší část modelu jsou vyztuženy a rám podvozku je snížen o 1stud výsledkem snad bude více realistický vzhled oproti původnímu modelu

Daniel

Citace od: Daniel kdy 28.08.2020, 15:24:13
Do sekce Model Team prakticky nelezu, takže mi tohle téma vlastně uteklo... :( . Máš to fakt promakaný a u některých modelů si člověk musí přiblížit, aby poznal, že je to "jen" LEGO. Klobouk dolů  :)
Tohle platí i po letech...  :)

martindavid

Zvětšení modelu evidentně prospělo ke kráse.
v levo původní měřítko 1/25, v pravo 1/20.

martindavid

#382
Po pár měsících jsem se opět vrátil k rozpracovanému modelu Tatra Phoenix 8x4,
tak jsem jej zrovna naučil jezdit. Podvozek musel být jako vždy několikrát přepracován a ustoupit různým kompromisům a technickým možnostem.
V novém podvozku je zakomponována příprava pro prodloužení na verzi 10x4 a to poslední řiditelná náprava.20220820_162805.jpg

martindavid

#383
Nyní pokračujeme ve studiu, na modelu v předním nárazniku původní maska.Díky většímu měřítku se přesunul motor řízení na jiné místo a vznikl prostor pro lepší uspořádání přední části.
použita bude pravděpodobně maska v samostatném nárazníku.Untitled M odel_3.jpg 

martindavid

#384
Malý progres na modelu phoenixe,předek jsem fizicky postavil zas trochu jinak už asi finální verze.A ukázka jak vypadá 10 ti kolový funkční podvozek.

martindavid

Jedno menší dioráma,rozloha 3x velká baseplate, které vzniklo 4dny před olomouckou výstavou,prezentované na výstavě svět kostek olomouc.

milanv

Chceš říct, že kromětoho, že to pěkně pozvedlo modely auťáků, tak mostovka je na valečcích proti teplotní roztažnosti?? To je fakt supr detail :-)
Pán na Žlutém hradě

martindavid

Citace od: milanv kdy 17.10.2022, 18:49:00Chceš říct, že kromětoho, že to pěkně pozvedlo modely auťáků, tak mostovka je na valečcích proti teplotní roztažnosti?? To je fakt supr detail :-)
Děkuji moc,ano I takové detaily rád dělám, funkčnost se vším všudy. Pokud by silnice pokračovala za mostem kousek dál určitě bych přidal i dilatační spáru mezi asfaltem

martindavid

Díky kooperaci s uživatelem HD se podařilo vyvinout nová přední kola pro naše modely a tím jejich design pozvednout na další level.
Disky ještě čekají na menší barevnou upravu ,nátěr obručí kolem kolových šroubů.

martindavid

V pracovním stole (v práci)  nalezen přísně tajný dokument ;D ,
co se připravovalo ke konci době kovidové.jednalo se o rozšíření stávající dráhy pro modely.