*TOP* Společný projekt 2018 - Osadníci

Založil Igorus, 14.06.2017, 17:03:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petronel

Citace od: Pool kdy 15.03.2021, 16:19:48
Jinak by to fakt chtělo nějaké ty fotky, já neměl možnost to vidět ani naživo.

Našel jsem nakonec nějaké co jsem fotil. Nejsou nic extra, ale aspoň něco.  ;)
Nahrál jsem vám je sem.

PS: Když budete chtít (Igorusi), dávám svolení s fotkami libovolně vynakládat a např. nějakou nahrát aspoň do úvodního příspěvku, když už máme tu TOPku. :D

Igorus


Igorus

Citace od: Petronel kdy 15.03.2021, 17:00:39
Citace od: Pool kdy 15.03.2021, 16:19:48
Jinak by to fakt chtělo nějaké ty fotky, já neměl možnost to vidět ani naživo.

Našel jsem nakonec nějaké co jsem fotil. Nejsou nic extra, ale aspoň něco.  ;)
Nahrál jsem vám je sem.

PS: Když budete chtít (Igorusi), dávám svolení s fotkami libovolně vynakládat a např. nějakou nahrát aspoň do úvodního příspěvku, když už máme tu TOPku. :D

Super, díky ;)

starbuilder

Vypadá to skvěle a je to perfektně propracované

Hardegon

Ono tohle je ještě někde uskladněné?  :D Na to jsem úplně zapomněl.

skywalker007

Citace od: Igorus kdy 15.03.2021, 15:24:49
Vzhledem k tomu, že vidina znovu vystavení tohoto společného projektu se zdá být v následujících měsících až letech nereálná a fakt, že potřebuji uvolnit skladovací prostory, rozhodl jsem se tento projekt rozpustit a modely navrátit majitelům.

Je jasné, že to není otázkou těchto dnů, ale až se situace rozvolní, začnu modely předávat. Prosím tedy majitele o vyjádření kde si chtějí model převzít:

1) osobně v Kostelci nad Labem
2) u Wafa na Praze 4
3) osobně při deinstalaci výstavy v Žacléři
4) zprostředkovaně přes Chairuda, který model převezme v Žacléři

Prosím možnost 2 v Praze .

Igorus

Citace od: starbuilder kdy 15.03.2021, 18:02:13
Vypadá to skvěle a je to perfektně propracované

To každopádně! Bohužel doba tomuto projektu nepřála :(

Citace od: Hardegon kdy 15.03.2021, 19:49:01
Ono tohle je ještě někde uskladněné?  :D Na to jsem úplně zapomněl.

Ano, někde to rozhodně je uskladněné. Možná je tam i tvoje krabice... :-\

poMOCník

Vypadá to naprosto úžasně! Takového projektu bych se chtěl taky účastnit. Škoda, že se to teď rozebere místo abychom třeba za rok navázali a ještě to diorama rozšířili. Tak alespoň, že jsou nějaké ty fotky, když to ani dost lidí nemělo šanci vidět naživo.

Chairudo

Kam všude vlastně cestovali? Já si pamatuju jen Plzeň a Billund
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Igorus

V sobotu 12.6. byla část osadníků (Středopolis a Modří seveřané) nainstalována na Výstavu Lipno 2021. Když jsem se tak díval na ten model (a asi i tím že jsem si dal od Lega na čas odstup) tak jsem si řekl, že ono by byla škoda tomuto projektu nedopřát ještě nějakou tu výstavu. Vždyť jak píše Chairudo, byl jen v Plzni a Dánsku.

Pokud tedy nemá nikdo z účastníků zásadní problém, tak bych to po Lipnu zase stáhl k sobě a dal jim šanci ještě v roce 2022. Respektive, některé modely dám do servisu k majitelům pro zajištění déletrvající stability (budu komunikovat napřímo). Pokud již chce model k sobě, nechť se vyjádří zde.

Co se týká výše zmíněného rozšíření tak vzhledem k modularitě by to neměl být svým způsobem problém. Je fakt, že v rámci Modrých seveřanů je stále jedna parcela řešena provizorní zástavbou >:D Plus tedy jestli někdo bude chtít z projektu vystoupit atd.


Pool

Klidně jsem pro pokračování, byla by škoda se s tak zajímavým projektem tak málo pochlubit  ;D. Osobně mně přijde zatím z těch společných projektů asi nejzajímavější, ne-li možná i nejlepší.

Chairudo

Kvalitou určitě, vypadá to úžasně a byla by škoda to hned rozebírat. Ať dělají radost i jinde.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Petronel

Je škoda, že to nebylo s majiteli také konzultováno. Myslel jsem, že je to dobrým zvykem. Já tedy ohledně Sousedů chtěl od majitelů schválit každou výstavu.
Nemluvě o tom, že tady se na to nebude prášit a svítit jen víkend ale několik měsíců.

Je model ve vitríně nebo za zástěnou? V kurtech nebo jinde?
Omlouvám se. Jen si pamatuji tři výstavy na Lipně a vím jak modely některých pak vypadaly.

Foto vystavení? Moc díky.

Igorus

#223
Mno jo, ono když se mi to válí skoro dva roky doma tak k tomu tak nějak začnu přístup jako ke svému  ;D Ale vážně, ano máš pravdu. Pokud bude nějaké příště tak bude každý požádán.

Model je umístěn ve výklenku ve velké hale, takže přímé světlo není, výhoda že to není pod vyústěním klimatizace. Prach ano.

Foto vystavení bude až to bude úplně komplet včetně Šipkova a Milanova modulu.

peki

#224
Citace od: Petronel kdy 14.06.2021, 21:42:09
Je škoda, že to nebylo s majiteli také konzultováno. Myslel jsem, že je to dobrým zvykem. Já tedy ohledně Sousedů chtěl od majitelů schválit každou výstavu.

Citace od: Igorus kdy 16.06.2021, 08:16:37
Pokud bude nějaké příště tak bude každý požádán.

Společné projekty, které jsou z projektové podpory budou vystavovány podle potřeby po rozumnou dobu (cca 2 roky). Účastník malého Lugbulku s tím takto musí počítat. Pokud to někomu vadí OK, (beru na vědomí) ať teda nechodí do malého LUGBULKU.

Účast v malém LUGBULKU a společném projektu = povolení vystavovat, podle potřeb LUGu.

Vše se musí na konci vrátit, případné škody (poztrácené dílky sanovat). To že bude něco zaprášené se může stát.   

Igorus

Včera jsem přivezl z Lipna vystavený fragment Osadníků. V rámci osobních diskuzí byl projeven zájem o vystavení na dalších akcích. Oproti výstavě na Lipnu by se model vystavoval v kompletní podobě (za předpokladu že se povede zajistit část Akiho a část Linhiho). Já tuto myšlenku podporuji, protože se jedná opravdu o vskutku povedený projekt.

Aby se model vystavil, bude vždy potřeba několika dobrovolníků (ideálně z řad účastníků projektu) pro pomoc při instalaci a deinstalaci. Bohužel některé modely nejsou úplně nejlepší pro transport (a tím tedy myslím i můj), a proto je potřeba pomocných rukou a nějaký čas na doladění detailů až po výstavbu modelu znovu.

1) Olomouc 2021

2) Lysá nad Labem 2022

3) Plzeň 2022

Aby bylo zachováno dekórum, pokud někdo již nechce dál pokračovat s účastí, tak ať mne kontaktuje ;)

A obráceně, pokud by se někdo chtěl připojit k projektu, tak v podstatě možné to je. Jednak tu máme příležitost v části modrých (info viz zde), případně se dá připojit ke komukoliv, ale to by pak znamenalo udělat model na celou hloubku. Zájmy piště sem, náčelníci si to pak případně odřídí.

milanv

To je skvělá zpráva. Osadníci si zaslouží vystavit vícekrát!

Za sebe: jedu minimálně do Lysé a do Plzně a určitě jsem ochotný pomoct s opravami a instalací. Jenom abych byl férový, tak když vím, kolik mám další práce na jiných projektech, tak nemůžu být tady žádný vedoucí akce, jen "pracovité ruce do počtu".
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Tohle je myslím korektní reakce. Myslím že účastníků tohoto projektu je napříč republikou dost (a to nemluvím o náčelnících a zástupcích náčelníků), takže doufám že se lidí najde dost. Každopádně díky.

Chairudo

Je seznam účastníků projektu na začátku vlákna aktuální? Jestli můžu všechny pasivně přidat na seznam do Olomouce. díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Igorus

Citace od: Chairudo kdy 07.09.2021, 11:03:46
Je seznam účastníků projektu na začátku vlákna aktuální? Jestli můžu všechny pasivně přidat na seznam do Olomouce. díky

Ano :)

Igorus

V rámci plánované letošního derniérového turné tohoto projektu se model vystaví:
1) ve výloze Praha Centrum Černý most (akce výlohy)
2) na výstavě v Lysé nad Labem
3) na výstavě v Plzni
4) na výstavě v Olomouci

Aby bylo zakováno dekórum, pokud je někdo kdo by nesouhlasil s výše uvedeným, nechť se vyjádří nyní  >:D Mlčení beru jako souhlas s vystavení.

Igorus

Takže... Olomouc bude poslední místo, kde se osadníci, více méně uceleně, vyskytnou. Počítám s tím, že kdo bude na výstavě přítomen, tak si svůj modul převezme, případně je vezme někomu z jeho okolí.

Petronel

Ahoj, zůstaly od toho původní krabice jednotlivých majitelů nebo je potřeba sehnat k zabalení? Díky

Robkteryten

počítám s tím, že si tam modu vzvednu.

Igorus

Citace od: Petronel kdy 03.10.2022, 18:49:55Ahoj, zůstaly od toho původní krabice jednotlivých majitelů nebo je potřeba sehnat k zabalení? Díky

Specifické krabice (mj. tvoje, Milana, Jojika atd.) dále existují a modely do nich budou zabaleny. Co se týká universálních modulů, tak tam spíš ne, ale to ani toliko nevadí. Každopádně do Olomouce přijdou modely v krabicích a v nich budou předány.

Igorus

Pro jistotu seznam distribuce:

Igorus - osobně
Šipka - Peki
Sihaja - Igorus
Pool - ???
Bruno - ???
Miketuk - Igorus

Aki - ???
Daniel - osobně
Danyboy - ???
Robkteryten - osobně
skywalker007 - osobně
LukaMull, Mr.Caramba - ???

Hardegon
Linhi - již dávno
Kuba - ???
Yoshimaka - ???

Petronel - ???
Milanv - ???
Matka - ???
Waf - ???
jojik - ???
Jerzeeg- ???

yoshimaka

já si samozřejmě vyzvednu svůj model v Olomouci :-)
Lust och fägring stor

waf

Já bych preferoval vyzvednutí v Praze...

Pokud by bylo potřeba, můžu u sebe udělat pražské jihoměstské distribuční místo pro ostatní. To mi připomíná, že mi tam leží několik krabic se staršími projekty... :D

jojik

já si to taky vyzvednu v Olomouci

Petronel

Vyzvednu v Olomouci.
MilanV, Matka mohu pomoci zabalit, ale ideálně když jim to někdo veme. ;)