společný projekt Modulární město 2020

Založil Igorus, 01.10.2019, 10:14:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Matthes_CS

Ještě mě napadlo, když mám ten dům s interiérem, jestli můžu jít o ty tři bricky dolů na tu baseplatu a postavit tam sklep? Z boků a od silnice by se nic neměnilo, jen z té pohledové strany by to šlo i dolů.

A nějaká představa jak velké ty domy? Dvě - tři patra? Jednotná výška asi není potřeba, i v reálu se to trochu mění, nebo je nějaká představa?


Igorus

Citace od: poMOCník kdy 08.01.2020, 17:08:22
Ten obrázek je jednoduchý a názorný - dík.

Myslím, že bychom se měli domluvit na řešení

  • Jednotného osvětlení ulic. Což znamená především rozestupy mezi lampami a jakým způsobem bude protažen případný kabel. Aby to neměl každý jinak.
  • A potom potřebujeme mít sjednocené čáry a přechody na silnici (obzvlášť když jednu půlku přechodu dělá někdo jiný než  druhou). Co mi není jasné, je čára uprostřed silnice. Ta by měla být přesně uprostřed mezi dvěma moduly, jinak to bude vypadat divně. Znamenalo by to ale, že půlku té čáry udělá jeden a půlku někdo jiný?

Máš pravdu. Ono je tam dost témat co ještě probrat. Ale času do června dost... :)

Co se týká lamp tak rozmístění připravím. Co dalšího je ale otázka je podoba lamp. Varianta provrtání lampového dílu i pro moje použití stále dál a dál odkládám. Pokud by měl někdo nějaký nápad na lampu, kde se dá protáhnout káblík sem s tím.

Čáry na silnici se řešit nebudou. Silnice je široká jen 16 studů, takže tam a) moc prostoru není a b) je to zbytečná komplikace. Jednoduché řešení bude právě s využitím plate/tile. Ale přechody ano.

Igorus

Citace od: Kuba kdy 08.01.2020, 20:07:17


jsem na kraji, tak mám stavět dům rohově? a i podloubí má jit do rohu? nebo podloubí jen směrem k náměstí?

Kubo, bylo by možné, že by jsi si protáhnul ten dům až na horní kraj? Z pohledu plánku je to parcela "A". Ještě s Akim ladíme co tam bude dělat a je jak možnost, že to bude napojeno, ale i že by tam bylo podloubí do rohu. To ještě odladíme.

Igorus

Citace od: Matthes_CS kdy 08.01.2020, 21:01:37
Ještě mě napadlo, když mám ten dům s interiérem, jestli můžu jít o ty tři bricky dolů na tu baseplatu a postavit tam sklep? Z boků a od silnice by se nic neměnilo, jen z té pohledové strany by to šlo i dolů.

A nějaká představa jak velké ty domy? Dvě - tři patra? Jednotná výška asi není potřeba, i v reálu se to trochu mění, nebo je nějaká představa?

Rozhodně můžeš jít na úroveň baseplate a otevřít to směrem k divákům. Co se týká výšky tak bych šel na vyšší než jsou klasické. Podobná výška ideálně na náměstí. V případě vilek, tedy v tvém je to tak nějak šumák :)

Jakmile donutím dva stavitele, kteří již jsou ve fázi stavby až těsně před dokončením, zveřejnit, tak se od toho dá odpíchnout.

Matthes_CS

Citace od: Igorus kdy 08.01.2020, 21:47:14
Citace od: Matthes_CS kdy 08.01.2020, 21:01:37
Ještě mě napadlo, když mám ten dům s interiérem, jestli můžu jít o ty tři bricky dolů na tu baseplatu a postavit tam sklep? Z boků a od silnice by se nic neměnilo, jen z té pohledové strany by to šlo i dolů.

A nějaká představa jak velké ty domy? Dvě - tři patra? Jednotná výška asi není potřeba, i v reálu se to trochu mění, nebo je nějaká představa?

Rozhodně můžeš jít na úroveň baseplate a otevřít to směrem k divákům. Co se týká výšky tak bych šel na vyšší než jsou klasické. Podobná výška ideálně na náměstí. V případě vilek, tedy v tvém je to tak nějak šumák :)

Už jsem psal předtím, že pokud to nevadí, tak od vily ustupiji, nebudu trhat partu :D
Takže co nejdříve začnu stavět.

linhi

Ja mám ty lampy s mikrodiodou z číny,vede od toho kablík tenky jako nit,dá se to krásně protáhnout pod tile ,tedy mezi nima. No a zakončeno je to usb.

Igorus

Citace od: Matthes_CS kdy 08.01.2020, 21:55:31
...

Už jsem psal předtím, že pokud to nevadí, tak od vily ustupiji, nebudu trhat partu :D
Takže co nejdříve začnu stavět.

Nevadí ale klidně to může být vilka :) To je na tobě.

Igorus

Citace od: linhi kdy 09.01.2020, 08:10:43
Ja mám ty lampy s mikrodiodou z číny,vede od toho kablík tenky jako nit,dá se to krásně protáhnout pod tile ,tedy mezi nima. No a zakončeno je to usb.

O těch lampách vím. Ale preferoval bych primárně Lego řešení. Ale uvidíme.

Icewalker

K diagramu z příspěvku 31.12.2019, 14:24:38:
Pochopil jsem, že mám postavit i kus silnice? Pokud ano, prosím o názorné schéma (ideálně foto, je-li), jak má stavba silnice a chodníku vypadat. Návod je sice v příspěvku z 14.10.2019, ale nerad bych to postavil a pak celé předělával.
Zatím jsem jen navýšil dům o 2 study a plate - nepoužil jsem na vrch však DGB plate, ale v místě budovy bílou (protože má bílou podlahu) a mimo budovu zelenou na trávník.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Igorus

Citace od: Icewalker kdy 09.01.2020, 12:52:54
K diagramu z příspěvku 31.12.2019, 14:24:38:
Pochopil jsem, že mám postavit i kus silnice? Pokud ano, prosím o názorné schéma (ideálně foto, je-li), jak má stavba silnice a chodníku vypadat. Návod je sice v příspěvku z 14.10.2019, ale nerad bych to postavil a pak celé předělával.
Zatím jsem jen navýšil dům o 2 study a plate - nepoužil jsem na vrch však DGB plate, ale v místě budovy bílou (protože má bílou podlahu) a mimo budovu zelenou na trávník.

Takto? :)

Citace od: Igorus kdy 08.01.2020, 14:45:05
Se začátkem ledna vzhůru do práce. Níže je schéma tvorby spodní části modulů. Znovu a zase apeluji - dělejte ty základny dostatečně pevné, aby při převozu nedošlo k sebedestrukci.

Jsou tedy nějaké otázky či témata k probrání?



Kuba

Citace od: Igorus kdy 08.01.2020, 21:40:38


Kubo, bylo by možné, že by jsi si protáhnul ten dům až na horní kraj? Z pohledu plánku je to parcela "A". Ještě s Akim ladíme co tam bude dělat a je jak možnost, že to bude napojeno, ale i že by tam bylo podloubí do rohu. To ještě odladíme.

Ok protahnu

Igorus

Zde je nové schéma/návrh na rozložení v pravé části. Počítám s tím, že Yoshimaka a Matthess budou mít domy s viditelnými interiéry. Mezi nimi a moderními domy Tomáše a Bruna bude malý parčík, čímž se otevře pohled na druhou stranu ulice.

Volnou parcelu si promýšlí Bruno.




Bruno

Tu volnou parcelu mi klidně nech. Postavím nějaký moderní dům. Buď jeden větší komplex, nebo kus nějaký fast food či kavárna.

Icewalker

Citace od: Igorus kdy 09.01.2020, 13:26:28
Takto? :)
Děkuju, nějak mi z toho schématu původně nedošlo, že to je to co vlastně chci. Omlouvám se za zbytečný dotaz ;D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

poMOCník

Citace od: Igorus kdy 08.01.2020, 14:45:05
Se začátkem ledna vzhůru do práce. Níže je schéma tvorby spodní části modulů. Znovu a zase apeluji - dělejte ty základny dostatečně pevné, aby při převozu nedošlo k sebedestrukci.


Jen malý detail: plate pod chodníkem by měl být také v LBG aby při pohledu ze silnice nebyl obrubník dvoubarevný.

A ještě dotaz: Chceme dělat roh chodníku zakulacený? Nebo případně jen trochu "useknutý" takhle nebo ?

skywalker007

Vzal bych si parcelu E,jestli je stále volná.

poMOCník

Pár návrhů a postřehů k silnici:

  • Někde jsem se inspiroval a ještě pak vylepšil techniku kanálů u chodníku. Kanál je zapuštěn o 1/2 plate a za ním navazuje v chodníku díra, jak je vidět na fotce.
  • Pokud budeme dělat čáry u kraje silnic, navrhuju vzhledem k malé šířce silnice tloušťku jen 1 plate a odsadit od chodníku také 1 plate. Silnice se tím opticky rozšíří a jemné detaily dobře kontrastují s okolní plochou pokrytou velkými tiles.
  • Jak dělat přechod, když máme silnici širokou sudý počet studů a ještě k tomu každý modul obsahuje přesně polovinu. Na obrázku je vidět, že sama o sobě polovina vypadá dobře, ale kdyby protější modul byl postaven stejně, uprostřed vznikne dvojnásobně široký pruh. Tohle bude potřeba domluvit.

Kuba

Prosím o názor.

Začal jsem stavět podloubí a aby nebyla podloubí jen rovná, což u 6-ti domu v řadě bude nuda. Tak mě napadlo udělat zešikmené sloupy podloubí, tak jak známe ze spousty měst u některých domů na náměstích. Bohužel po zaslání prvotního fota k diskuzi jsem se dozvěděl, že předsunutí nad chodník mímo modul bude problém. Tak prosím o názory, zda neposunout dům o stud či dva dozadu, abychom mohli dělat i jiná než rovná podloubí na některých domech.

Vím že už existuje hotový modul, tak pokud nesouhlasíte, nic se neděje, a udělám podloubí taky rovné....

poMOCník

Citace od: Kuba kdy 27.02.2020, 19:08:11
Prosím o názor.

Začal jsem stavět podloubí a aby nebyla podloubí jen rovná, což u 6-ti domu v řadě bude nuda. Tak mě napadlo udělat zešikmené sloupy podloubí, tak jak známe ze spousty měst u některých domů na náměstích. Bohužel po zaslání prvotního fota k diskuzi jsem se dozvěděl, že předsunutí nad chodník mímo modul bude problém. Tak prosím o názory, zda neposunout dům o stud či dva dozadu, abychom mohli dělat i jiná než rovná podloubí na některých domech.

Vím že už existuje hotový modul, tak pokud nesouhlasíte, nic se neděje, a udělám podloubí taky rovné....

Tyhle zešikmené sloupy opravdu vypadají dobře. Mně by nepřišlo tak špatné, kdyby byly posunuté o 1 stud dozadu jen některé domy - jako třeba tento. Historická náměstí také někdy nedrží přesné linie.

Igorus

Citace od: Kuba kdy 27.02.2020, 19:08:11
Prosím o názor.

Začal jsem stavět podloubí a aby nebyla podloubí jen rovná, což u 6-ti domu v řadě bude nuda. Tak mě napadlo udělat zešikmené sloupy podloubí, tak jak známe ze spousty měst u některých domů na náměstích. Bohužel po zaslání prvotního fota k diskuzi jsem se dozvěděl, že předsunutí nad chodník mímo modul bude problém. Tak prosím o názory, zda neposunout dům o stud či dva dozadu, abychom mohli dělat i jiná než rovná podloubí na některých domech.

Vím že už existuje hotový modul, tak pokud nesouhlasíte, nic se neděje, a udělám podloubí taky rovné....

Sešikmené sloupy jsou v pořádku. Mám to samé v plánu u radnice  >:D

Jak jsme si psali, tak to prosím tě posuň o stud vpředu i na straně. Počítám že domy budou pak v jedné rovině protože by pak nenavazovalo podloubí a tak. Domluvím to s dalšími tvůrci domů na náměstí (vzhledem k tomu že některé jsem na Kostkách neviděl ani nepamatuju...).

Igorus

Co se týká výše zmíněných silnic. Za sebe jsem schopen bez těch čar u chodníku žít.

Prosím tedy o názory další stavitele, kteří jsou v části s moduláry.

Igorus

Pro stavitele domů na náměstí!

Kvůli potřebě místa pro pohyb na náměstí (od Milana a Sihaji) je potřeba zvednout sokl o jeden brick. Celkově tedy bude sokl tři bricky. Pro část s moduláry se nic nemění.


poMOCník

Citace od: Igorus kdy 28.02.2020, 14:14:12
Co se týká výše zmíněných silnic. Za sebe jsem schopen bez těch čar u chodníku žít.

Prosím tedy o názory další stavitele, kteří jsou v části s moduláry.

Nemyslel jsem to tak, že by čáry na silnici byly povinné. Žlutá čára může být jen někde.

Ještě přidávám jednu možnost půleného přechodu. U tohoto mi trochu vadí nepoměr mezi šedou a bílou plochou.

Matthes_CS

Citace od: poMOCník kdy 02.03.2020, 11:26:09
Citace od: Igorus kdy 28.02.2020, 14:14:12
Co se týká výše zmíněných silnic. Za sebe jsem schopen bez těch čar u chodníku žít.

Prosím tedy o názory další stavitele, kteří jsou v části s moduláry.

Nemyslel jsem to tak, že by čáry na silnici byly povinné. Žlutá čára může být jen někde.

Ještě přidávám jednu možnost půleného přechodu. U tohoto mi trochu vadí nepoměr mezi šedou a bílou plochou.

Tohle řešení se mi líbí více.

poMOCník

Návrh zakulaceného rohu chodníku

waf

Mám stavět dům na náměstí posunutý o 16 sutds od začátku plate, jak je to naznačené na tom řezu modulem, nebo hned od začátku plate a nechat prázdných 16 studs za domem, jak se to jeví z plánu rozmístění modulů?

S premiérou na Polabských kostkách v půlce června se stále počítá?

šipka

Citace od: waf kdy 01.04.2020, 10:31:25

S premiérou na Polabských kostkách v půlce června se stále počítá?

výstava zrušena :(

peki

Citace od: waf kdy 01.04.2020, 10:31:25
S premiérou na Polabských kostkách v půlce června se stále počítá?

Na hlavní stránce je záložka kalendář akcí.
V kalendáři akcí jsou všechny aktuální informace.

waf

Citace od: peki kdy 01.04.2020, 11:52:41
Na hlavní stránce je záložka kalendář akcí.
V kalendáři akcí jsou všechny aktuální informace.

Díky za info, náčelníku :D

Igorus

Co se týká tohoto projektu. Cíleno to bylo na výstavu do Lysé v červnu. Vzhledem k odložení to samé se týká i projektu. Premiéra bude v Lysé byť příští rok.

Ale to neznamená že nemůžete libovolně stavět a prezentovat zde na Kostkách (viz Ryxeho zámek).