Tatra Phoenix dump truck

Založil martindavid, 22.02.2021, 16:39:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

martindavid

Tenhle model je asi strop techniky co jde narvat do tak malého modelu (model team)
Tatra phoenix v konfiguraci 8x4 ,všecna kola nezávisle opružena,
podélně uložený diferenciál,sklopná korba přední a zadní led originál světla,
tatra je v terénu absolutně perfektní .u modelu probíhá výstavba návodu ,tak snad se to povede v plánu je i v erze 6x4
galerie https://www.flickr.com/photos/157834308@N02/albums/72157717700410516
video https://www.youtube.com/watch?v=JQT1aMQnvto&t=44s

fanda

Nádherné, geniální, jen nechápu, proč TLG nenabízí každý půlrok něco takového...

martindavid

Citace od: fanda kdy 22.02.2021, 17:51:39
Nádherné, geniální, jen nechápu, proč TLG nenabízí každý půlrok něco takového...
Dík,ono by stačilo i něco jednoduššího,ale stačí se podívat na IDEAS co z tama padají za ho..a když vyhraj uplně jiné lepší věci ,to jej jen můj názor.

fanda

No mě napadá jedna konspirační teorie: do řízení TLG se infiltrovali agenti konkurenčních firem a pracují (rozuměj škodí) na plné obrátky  >:D

hobby


Jonas

Jak mě modely aut většinou nechávají chladným, tak tento bych si rád postavil. Budu se těšit na návod.
Jonas - Můj Brickshelf

Lukas

Vypadá to super, dovezeš to letos do Olomouce ? ( pokud bude ) Rád bych ji viděl na živo  ;)

P.S. : Jak plánuješ další stavby ? budeš se držet starého pf systému s drahýma servama nebo přejdeš na nový  ?  Sám se s tím teď peru, tak mě to zajímá.

martindavid

Citace od: Lukas kdy 23.02.2021, 13:49:25
Vypadá to super, dovezeš to letos do Olomouce ? ( pokud bude ) Rád bych ji viděl na živo  ;)

P.S. : Jak plánuješ další stavby ? budeš se držet starého pf systému s drahýma servama nebo přejdeš na nový  ?  Sám se s tím teď peru, tak mě to zajímá.
Díky. ano přivezu to do olmíku (pokud se bude konat) do ty doby bude i verze 6x4, a zatím modely dožívají z pf systemu  což mně štve že už se nevyrábí.
nový control+z něj nadšený moc nejsem(koupil jsem top gear auto na testování) hlavně při provozu na výstavách pokud se z modelu odpojíš tak je potom musíš zase znovu zapnout což je silně nepraktické ,no uvidíme co přinese čas ale asi
budou další modely už jen na control+.

Jonas

Citace od: martindavid kdy 23.02.2021, 14:43:56
Díky. ano přivezu to do olmíku (pokud se bude konat) do ty doby bude i verze 6x4, a zatím modely dožívají z pf systemu  což mně štve že už se nevyrábí.

Myslím, si že za dané situace není žádná ostuda pořídit si (navíc levně) motory od alternativního výrobce.
Jonas - Můj Brickshelf

martindavid

Citace od: Jonas kdy 23.02.2021, 17:21:17

Myslím, si že za dané situace není žádná ostuda pořídit si (navíc levně) motory od alternativního výrobce.
To je pravda ale zatím nemám alternativy vyzkoušené.
Ale je pravda ze tento týden mi má přijít čínska kopie
Mého vlastního MOC perbilt.a ten je i s motory tak to bude první pokus.

fanda

Citace od: Jonas kdy 23.02.2021, 17:21:17
Citace od: martindavid kdy 23.02.2021, 14:43:56
Díky. ano přivezu to do olmíku (pokud se bude konat) do ty doby bude i verze 6x4, a zatím modely dožívají z pf systemu  což mně štve že už se nevyrábí.

Myslím, si že za dané situace není žádná ostuda pořídit si (navíc levně) motory od alternativního výrobce.

Ostuda to není (spíš je to zde zakázané), ale problém vidím v tom, že jsou motory s PF konektory k dispozici už od cca 5 konkurenčních výrobců (vlastně už to nejsou ani konkurenti TLG, protože TLG už to nedodává) a nikdo pořádně neví, co je nejkompatibilnější k bývalému TLG PF.

Já mám totiž podobný problém s věrnými modely lokomotiv, ba ještě horší, systém UP je zde velmi špatně použitelný (prakticky nepoužitelný). Řešením možná bude BUWIZZ 3.0 + nejmenší motory TLG UP. Jenže to je mnohem, mnohem dražší, než konkurenční náhrady TLG PF.

fanda

Citace od: martindavid kdy 23.02.2021, 17:30:07
Citace od: Jonas kdy 23.02.2021, 17:21:17

Myslím, si že za dané situace není žádná ostuda pořídit si (navíc levně) motory od alternativního výrobce.
To je pravda ale zatím nemám alternativy vyzkoušené.
Ale je pravda ze tento týden mi má přijít čínska kopie
Mého vlastního MOC perbilt.a ten je i s motory tak to bude první pokus.

Je šílené koupit čínskou kopii vlastního MOCu, ale když už jsi tak hluboko klesl ;-)
tak bych ti byl moc vděčný, kdybys popsal kompatibilitu konkurenčních motorů s TLG PF motory.

Nemusíme stejné chyby (jestli-že to jsou chyby) dělat všichni.

martindavid

Ano udělal jsem to a hlavně nevěřím že to bude ok..
Protože u modelů používám i 30 let staré dily(někdy úmyslně).
A bez nich to nebude fungovat jak má.
A k tem motoru konkrétně  u serva jsem zvědavý jestli bude fungovat
Od 0 do 100% plynule nebo to bude jen 1 a 0 (žádná regulace).