Modely pro Tesco SK - prezentace modelů - uzávěrka posunuta na 15.8.2021

Založil Tomik, 19.07.2021, 21:03:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Tomik

Toto jsou základní informace a pravidla pro

Soutěže ve stavbě kombinovaných alternativních modelů pro Tesco SK

O co jde?
Každý účastník soutěže dostane 6 malých sáčků se stavebnicí LEGO, tzv. "polybagů". Vaším úkolem je postavit model, k jehož stavbě využijete dílky ze 2 nebo 3 stavebnic a zároveň tematicky zapadne do jedné z kategorií ve hře Creationary. Na obrázku níže, můžete vidět příklady kartiček ze hry a na každé z nich čtyři obrázky z těchto kategorií:

  • Příroda (zelená barva)
  • Dopravní prostředky (žlutá barva)
  • Budovy a stavby (růžová barva)
  • Nástroje a věci (modrá barva)
Naše modely by měly být něčím, co na těchto kartičkách ještě není, protože na jejich podkladě vzniknou dvě nové doplňkové kartičky. Hledáme tedy z každé kategorie dva modely do finálního výběru (celkem 8 modelů). Pro ilustraci ještě uvedu pár příkladů toho, co stavět a co ne:

  • osobní auto - zapadá do kategorie "dopravní prostředky" a není na žádné z kartiček - VYHOVUJE pravidlům
  • nemocnice - zapadá do kategorie "budovy a stavby", ale už je na jedné z kartiček - NEVYHOVUJE pravidlům
  • sněhulák - přestože není na kartičce, tak nezapadá do žádné ze čtyř kategorií - NEVYHOVUJE pravidlům


O co hrajeme?
Každý, jehož model bude vybrán do finální osmičky, získá stavebnici LEGO v hodnotě cca 2500,- Kč (o kterou půjde, bude upřesněno později). Pokud bude do finální osmičky vybráno více vašich modelů, potom získáváte pouze jednu stavebnici. Zaslané sety vám už zůstávají bez ohledu na to, zda váš model vyhraje nebo ne.

Z čeho budeme stavět?
Zde je seznam stavebnic, které můžete použít ke stavbě soutěžních modelů - lze kombinovat všechno se vším. Pokud jsme vám s pekim nezaslali stavebnice a máte chuť se zúčastnit, můžete ke stavbě použít buď kostky ze své sbírky, nebo postavit svůj model digitálně. Seznamy kostek v jednotlivých setech najdete po kliknutí na odkazy níže.

Do kdy na to mám čas?
Uzávěrka soutěže je posunuta na neděli 15. srpna 2021, takže na nic nečekejte a stavte! ;)

Kam mám vkládat fotky svého modelu?
Pro prezentaci svých modelů používejte PŘÍMO TOTO VLÁKNO - slouží POUZE k prezentaci modelů, diskuze probíhá ZDE - je to kvůli přehlednosti.

Jak má vypadat prezentace modelu v tomto vlákně?
Prezentace by měla obsahovat následující:

  • Název modelu
  • Kategorie (příroda / dopravní prostředky / budovy a stavby / nástroje a věci)
  • Soupis setů, ze kterých je postavený
  • Minimálně dvě fotky / rendery modelu z různých stran
  • Volitelně můžete doplnit popis funkcí modelu (pokud nějaké má) a přidat soubor z LDD nebo Studia s postaveným modelem (opět nepovinné)

A na závěr ještě pár technických detailů k modelům a cíli celé soutěže:

  • Cílem je postavit modely, které si potom budou doma stavět děti a hrát si s nimi. Z toho plynou dvě zásadní věci - modely musí být dostatečně pevné a postavitelné dětmi, tj. žádné "ilegální" stavební techniky (viz níže).
  • Návody budu vytvářet já, nicméně od soutěžících budu potřebovat soubor z LDD nebo Studia s postaveným modelem (eliminuje se tím použití ilegálních stavebních technik), případně sérii fotek, podle kterých zvládnu model postavit.
  • Ohledně kombinace setů jsou minimum 2, maximum 3. Pokud postavíte něco opravdu úžasného z více setů, tak vás nediskvalifikuju, ale pravděpodobnost, že si takovýto model někdo postaví doma (koupí si k tomu všechny potřebné stavebnice), je velmi malá.
  • Je zakázané kombinovat vícekrát stejný set.
  • Z každého setu, který využíváte na stavbu modelu, využijte "rozumné množství" dílů - ideál je polovina a více. Rozhodně to nedělejte tak, že si ze setu vezmete 2 kostky a zbytek nepoužijete.
  • Od soutěžících očekávám, že postaví více než jen jeden soutěžní model (rozuměj 2 a více).

O vítězích soutěže budou rozhodovat zástupci z Lega a stejně tak ze soutěžních modelů vyberou ty, které půjdou "mezi lidi". S ohledem na výše uvedené technické detaily si vyhrazuju právo upravit nebo vyřadit modely, které nebudou dostatečně pevné a budou obsahovat ilegální stavební techniky.

Co mám na mysli ilegálními stavebními technikami? Je to především rozebírání torz a nohou minifigů, páček apod. a používání jen jejich částí (např. ručičky), vkládání plate kolmo mezi study, spojování kostek vkládáním 2 a více studů do děr v Technic kostkách a vkládání plate do clipů.

Nakonec bych ještě chtěl dodat, že automaticky budou diskvalifikovány modely odporující politice Lega: především zbraně (např. pistole), válečná technika (např. tanky, ozbrojená vozidla, ozbrojená letadla apod.), věci s náboženským, politickým nebo sexuálním podtextem apod. (např. kostel). Proto, prosím, nic takového nestavte.


Pokud vám není něco jasné, nebo se chcete na něco zeptat, tak neváhejte a ptejte se v diskuzním vlákně.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Bobcat
co si může lžíci hodit za hlavu.

Přiznávám bez mučení, že ramena držící lžíci nejsou úplně rovnoběžná. Bod otáčení je ale na pinu, tak snad je to OK.

30577 - Mega Muscle Car
30580 - Santa Claus (set dosud není v databázi rebrickable.com)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Chrobák rudolicousí

s hypnotickým pohledem (Hypnobug?!)

30414 - Emma's Magical Box
30570 - Wildlife Rescue Hovercraft
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

A další zviřátko

Panda

a aby mu nebylo v zoo smutnou, tak mu tam udělali pavilón s připomínkou domoviny. Kam se hned vetřel opičák!

30570 - Wildlife Rescue Hovercraft
30580 - Santa Claus (set dosud není v databázi rebrickable.com)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Název modelu: Dům na stromě
Kategorie: budovy a stavby
Použité sety: 30413, 30580

Mým prvním modelem na kartičková témata je dům na stromě. Je to takový malý roztomilý modýlek, který jsem dal dohromady po tom, co se mi nepodařilo postavit hrad. Z detailů stojí za povšimnutí žebřík a malé okénko.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Název modelu: Formule 1
Kategorie: dopravní prostředky
Použité sety: 30577, 30580

Tesco má oproti Albertu ve svém výběru polybag s kolečky, takže stavba formule byla nevyhnutelná. Jakákoliv podobnost s červenými vozy s koněm ve znaku je čistě náhodná. ;D



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Název modelu: Parní lokomotiva
Kategorie: dopravní prostředky
Použité sety: 30577, 30580



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Název modelu: Benzinová sekačka
Kategorie: nástroje a věci
Použité sety: 30577, 30580



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Název modelu: Papouch
Kategorie: příroda
Použité sety: 30566, 30577, 30580

Možná si říkáte, pro mu říkám "papouch" a ne "papoušek"? Je to jednoduché - má prostě kukuč starého mrzutého papoucha, od kterého nemůžete čekat nic dobrého. Na druhou stranu, pokud mu otočíte oči o 180°, tak bude vypadat jako kdyby si dal trochu mariánky. ;D





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Název modelu: Kladivo a kovadlina
Kategorie: nástroje a věci
Použité sety: 30570, 30577, 30580

Když jsem přemýšlel o tom, jaký nástroj postavit v kontextu kostek dostupných v polybagách, tak mě napadla kovadlina. Padly na ní téměř všechny černé kostky ze tří setů a ze zbytků jsem ještě postavil kladivo. Bez mučení se přiznávám, že počet nevyužitých dílů převyšuje více než dvakrát počet použitých. ::)



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Název modelu: Most
Kategorie: budovy a stavby
Použité sety: 30413, 30580

Malé dioráma silničního mostu je koukatelné pouze zepředu, protože zezadu to je akorát pěkná směska barev.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Izabella08

Houpačka

použité sety: 30413 a 30414

Izabella08

Stánek

použité sety: 30413 a 30414

Izabella08

Květina

použité sety: 30413+30580

Izabella08

Žirafa

použité sety: 30413 a 30414








Izabella08

Motýl

použité sety: 30566 a 30414

werny

DVOUKOLKA

ze setů: 30580 a 30577

werny

RETRO TELEFON + telefonní seznam

ze setů: 30580 a 30577

werny

RAKETOPLÁN

ze setů: 30566 a 30570

werny

SKATEBOARD s malou rampou

ze setů: 30577 a 30566

Izabella08

JEŘÁB

použité sety: 30414 a 30566

rameno jeřábu lze polohovat na všechny strany

werny

SKLUZAVKA

použité sety: 30570 a 30577

Foton

Velevážení ostrostřelci a ostrostřelkyně, přistupte blíže a zkuste svojí přesnost v naší laserové střelnici!
Kdo trefí na rotujícím terči Zlaté oko, vyhraje našeho přátelského drona TUN-TA! Další ceny jsou pak plyšový králíček nebo herní handheld.

Emina laserová střelnice

30414 - Emma's Magical Box
30566 - Fire Helicopter

Myslím, že v Creationary by to bylo pod "STAVBY". Ale stihnout tohle do 2 minut .... ani náhodou.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Název modelu: Mlýn
Kategorie: budovy a stavby
Použité sety: 30413, 30580

Vím, že tento model je v tuto chvíli zbytečný, protože obsahuje zrušený set 30413, ale když už jsem ho postavil, tak se o něj s vámi podělím. v renderu je vidět kolize mlýnského kola se study potoka nicméně v reálu tam problém není, protože kolo má vůli a vyhne se trochu nahoru.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Název modelu: Slunéčko šestitečné alias beruška
Kategorie: příroda
Použité sety: 30577, 30580

Tohle mě napadlo včera večer, když jsem byl na procházce, a dnes ráno jsem jí narychlo postavil. Sedmou tečku se mi bohužel nepodařilo přidat, protože na to nebyly vhodné kostky. Druhá věc, kterou jsem musel vypustit, byl podvozek - na nohy nezbyly kostky a přidání třetího setu taky moc nepomohlo.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

yoshimaka

sety: 30577 + 30570

Obývák nevím, jestli mi vezmou v budovách, tak případně předměty: křeslo, stolek, gauč, TV, krb :-)
Lust och fägring stor

yoshimaka

#26
Sety: 30580 + 30414

Opět z kategorie "pokojíčky" - buď do budovy nebo: postel, noční stolek, bench, taburet, skříň, fíkus, knihovnička, topení a kouzelné zrcadlo :-)
Lust och fägring stor

yoshimaka

Vysokozdnižný vozík - mimo soutěž neb set byl vyřazen.

Sety: 30577 + 30580+ 30413

Jediný z výtvorů, který jsem si troufnul prezentovat obsahující vyřazený set
Lust och fägring stor

Tomik

Název modelu: Střední beruška
Kategorie: příroda
Použité sety: 30566, 30577, 30580

Nedalo mi to, a tak jsem zkusil přeci jen přidat ten třetí set a trochu berušku po stranách více zakulatit. Přibyl jí též i podvozek - všech šest noh, ale pořád je taková trochu placatá a těch kostek zbývá tolik...



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Název modelu: Maxi beruška sedmitečná
Kategorie: příroda
Použité sety: 30566, 30577, 30580

A tady už máme velké finále - větší, kulatější a dokonce sedmitečnou berušku! Shora vypadá fajn, ale zespodu bych na ní raději nekoukal (je tam barevný guláš a pro zpevnění nohou je každý pár ještě vypodložený jednou platou.





A tady je ještě celá evoluce berušek - ta nejmenší vypadá vedle ostatních jako barevný trilobit. ;D

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr