trains-stůl pod sněhem

Založil hobby, 25.12.2018, 18:15:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

hobby

Už dlouho jsem neotevřel trains-stůl II., až letošní Vánoce. A abych se neopakoval, tak tentokráte zasněžená scenérie.
Ještě jednou se s ním ozvu, až po něm bude jezdit předělaný Harry-potter.

Drobuliatko

Mas to krasne! :) Ach... A tie domceky... take Ladovske. :D

hobby

 ;D Díky :D, Josefa Ladu jsem miloval od dětství a miluju dodnes.

Chairudo

Fakt moc pěkná kombinace lego a nelego prvků :) Z čeho je ten sníh?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

hobby

V krámě s látkama to vedou pod názvem "vatelín".

mirek

Velice pěkné. Kombinace LEGO a neLEGO prvků (ať si říká kdo chce, co chce) navozuje skutečnou vánoční atmosféru.

Malá poznámka: Harry Potter je rozebraný na mém stole a předělávám ojnice...

hobby

Tak držím palce a jsem zvědavý, jak to vyřešíš. Můj - zatím dosud originál "Harry-Potter" s motorem v tendru již jezdí, ale musím říct, že spřáhla představují problém a nespolehlivost ve výhybkách (z koleje na kolej; každá cca třetí jízda selže). Zjevně to není vlakový set, je to zkrátka Harry Potter. Jestli ho tedy předělám a zařadím do vlakového vozového parku, asi dojde i na spřáhla. Jak dopadne moje předělávka lokomotivy, zatím nevím. Proto se těším na tu Tvoji :)
Dcera - samozřejmě již dávno dospělá, si ten vláček postavila a byla z něj celá nadšená. A oplývala velkou radostí a chválou, jaké je "to lego geniální" :D (což my víme - dodávám já :D)

mirek

#7
Hobby... takto jsem se s tím popral. Tři dny jsem nad tím špekuloval.
Osy kol jsou propojeny ozubenými koly, aby ojnice pracovaly tak jak mají.
"Trochu" jsem si dílky upravil, když mi to LEGO nedodalo v setu.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/292507411607784/

https://www.youtube.com/watch?v=ScO37KiQ8DQ


hobby

Mirku, budu upřímný a rovnou tedy řeknu, že z mého pohledu takhle ne! Takhle by hnací soustrojí nemohlo fungovat. V reálu jde o transformaci stejnosměrného pohybu pístu v otáčivý pohyb klikovky (úplně stejně, jako v motoru u auta), ale to zde nevidím! Ta obrovská síla stroje vycházející z válce (motoru) se zde divně komplikuje proti zásadám fyziky a mechaniky (snad si to ještě pamatujeme ze školy).  Promiň mi, že to takhle říkám naplno, nemyslím to zle.
Ale to už můžeme opět lamentovat (už 20 let), jak Lego není schopno vyrobit kloudné hnací soustrojí pro "páru". Proto já holt musím používat nelego-řešení a jestli se to někomu nelíbí, je mi to jedno. >:D

mirek

#9
Hobby, díky. Beru na vědomí.

Tady od www.Brickmania.com


hobby

Já zase díky, že přijímáš jiný názor bez trpkosti a v klidu, ani jsem nic jiného nečekal  :)
Ten obrázek co jsi sem postnul, tak to je skoro jako skutečné hnací soustrojí, člověk by to u lega nečekal. U modelové železnice ano. Asi to je domácí výroba, ale vypadá to jako originál-lego. Něco podobného, ale ve zjednodušené formě, měli vyrádět už dávno. Jak se mi to jeví, tak se nedočkáme :'(.

hobby

Zdravím v novém roce, PF 2019!
Tak jsem předělal Harryho expres. Pochopitelně jsem vyhodil kola bez nákolků, změnil spřáhla (s originálními nefungoval) a dal jsem vlastní hnací soustrojí. Lokotka se tím o dva study prodloužila. Dtto i tendr, protože původní s motorem nevypadal dobře (má to i Mirek). Pokud budu mít náladu, pozměním i vagon. Vlak jezdí spolehlivě; testem je pro mne vždy jízda na výměnu (z koleje ne kolej) - pokud selže, nenechám to tak.
Kvalita videa není dokonalá a odpovídá mobilu. Pokud se moje změny někomu nelíbí a preferuje originál, O.k., beru, mně se celkem také líbil. Ale pro mě teprve teď patří mezi vlakové sety, předtím to byl jeden ze setů z HP (soudím tak podle přístupu designéra).

https://www.youtube.com/watch?v=kkicwbEIBxU
https://www.youtube.com/watch?v=ejoAvdRb2EI

mirek

#12
Perfektní...tvůj styl. Tvé ojnice jsou podstatně lehčí než mé použité LEGO díly a tudíž i jízda je bez velkého tření a motorek nemusí překonávat zátěž.

Vagonek jsem také upravoval. Přidělám ještě jeden, aby to trochu vypadalo. Čekám na objednané červené kostky...nějak došly v zásobě.




hobby

Abych ukončil toto vlákno - ten následný obrázek je pro mě neméně cenný, jako ten první nahoře  8)
A na závěr ještě Harry-Potter vláček v mém podání

peki

#14
Citace od: hobby kdy 08.01.2019, 14:47:00
Abych ukončil toto vlákno - ten následný obrázek je pro mě neméně cenný, jako ten první nahoře  8)
A na závěr ještě Harry-Potter vláček v mém podání
Pěkné. Já se s tím po chvilkách také peru. Nechci ti pleveli vlákno tak to hodím sem:

Odkaz