Podzimní město

Založil Hardegon, 18.11.2022, 15:46:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Citace od: peki kdy 01.12.2022, 12:46:50Pěkné. Já chci předělat toto z friends (čas od času je tam základ na modulár,včetně interiéru)


nebo toto:


Jo, ty mi přijdou skvělé. Taky je mam na seznamu k úpravě.

Icewalker

Citace od: peki kdy 01.12.2022, 12:46:50Pěkné. Já chci předělat toto z friends (čas od času je tam základ na modulár,včetně interiéru)



nebo toto:


Jo, uměleckou školu jsem už na polomodulární přestavěl, ale nemám ještě střechu a interiér. "Sand Green" střešní díly jsou docela drahé. Možná udělám jinou barvu.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Hardegon

Jeden z prvních domů. Banery na modelu byly cílené pro letní výlohu, aby dělali trochu reklamu na výstavu v Plzni. Asi už to nikdy přelepovat nebudu.

Igorus

Hele Marku musím říct, že ty tvoje mikro modulárky se mi líbí. Vlastně mi to hrozně evokuje Micro Machines. Prostě přes chybějící detaily je to takové lostomiloušké.
A navíc se mi líbí ta myšlenka 1 dům za večer... Rozhodně se těším na další kousíčky  >:D

Hardegon

Citace od: Igorus kdy 07.12.2022, 21:50:41Hele Marku musím říct, že ty tvoje mikro modulárky se mi líbí. Vlastně mi to hrozně evokuje Micro Machines. Prostě přes chybějící detaily je to takové lostomiloušké.
A navíc se mi líbí ta myšlenka 1 dům za večer... Rozhodně se těším na další kousíčky  >:D

Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.
První "generace" domů je opravdu jednodušší. Přidávám 3 důkazy. Ale druhá vlna už bude (aspoň doufám) zajímavější.

Hardegon

Důkaz místo slibů. Rovnou nadhodím jeden rozpracovaný s přihlédnutím na vaše rady ;)

milanv

Tyy jo, ty jsi se pustil opravdu do "internacionálního stylu"! :) Dobrá hádanka, mám z toho brouka v hlavě. Stavební spořitelna? :D
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: Hardegon kdy 08.12.2022, 08:14:25
Citace od: Igorus kdy 07.12.2022, 21:50:41Hele Marku musím říct, že ty tvoje mikro modulárky se mi líbí. Vlastně mi to hrozně evokuje Micro Machines. Prostě přes chybějící detaily je to takové lostomiloušké.
A navíc se mi líbí ta myšlenka 1 dům za večer... Rozhodně se těším na další kousíčky  >:D

Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.
První "generace" domů je opravdu jednodušší. Přidávám 3 důkazy. Ale druhá vlna už bude (aspoň doufám) zajímavější.

My už jsme moc zvyklí hodnotit stavbu podle složitosti stavebních technik. Ale kdo dokáže postavit jednoduše a z pár kostek něco pěkného je podle mě machr.

Líbí se mi ten modrý (až na tu křiklavě modrou barvu) a žlutý dům. U toho žlutého mě napadly tyhle vylepšení: vyměnil bych dveře za nějakou jinou barvu, jinak už je to moc žluté. Rám žlutý OK, ale dveře bych dal jiné. A pak ještě víc rozjet tu světle oranžovou, např. jako máš u jiných domů takovou tu linku na fasádě, to udělá hodně.

Hardegon

Úprava 10243. Schodiště vpravo jsem umazal. Nehodilo se. Ty přestavby setů mě poslední dobou docela baví.

Hardegon

Rovnou přidám ještě jeden modulár 10185. Originál nemám. Byla to hodně zajímavá sonda 14 let zpět, jaké techniky a díly se tehdy používaly.

milanv

Vy nás ale zásobujete, pane Karfík!

Uděláš fotku, jak už máš městečko? (Vím, že něco máš na Smíchově, ale v tom počtu to asi nebude ani znát :) )
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: milanv kdy 09.12.2022, 09:03:41Vy nás ale zásobujete, pane Karfík!

Uděláš fotku, jak už máš městečko? (Vím, že něco máš na Smíchově, ale v tom počtu to asi nebude ani znát :) )

Sim tě... Dej mu týden a má dvakrát tak velký než na Smíchově... :)

Citace od: Hardegon kdy 09.12.2022, 08:21:38Úprava 10243. Schodiště vpravo jsem umazal. Nehodilo se. Ty přestavby setů mě poslední dobou docela baví.

Ty nové kousky jsou super. Jako ta minimalizace je zajímavý záměr. Máš v plánu takto všechny vydané moduláry?

Hardegon

Citace od: milanv kdy 09.12.2022, 09:03:41Vy nás ale zásobujete, pane Karfík!
Uděláš fotku, jak už máš městečko? (Vím, že něco máš na Smíchově, ale v tom počtu to asi nebude ani znát :) )

Město zatím neni. Než jsem stihnul dodělat vše zásadní, přišlo převelení do Království železnic. Čímž jsem si uvolnil skladovací kapacity a můžu zahájit "druhou sezonu" s lepšími domy, které budu mít snad něco z vašich rad  ;)

Rychlou fotku jsem ale stihnul.

Hardegon

Citace od: Igorus kdy 09.12.2022, 11:01:35
Citace od: Hardegon kdy 09.12.2022, 08:21:38Úprava 10243. Schodiště vpravo jsem umazal. Nehodilo se. Ty přestavby setů mě poslední dobou docela baví.
Ty nové kousky jsou super. Jako ta minimalizace je zajímavý záměr. Máš v plánu takto všechny vydané moduláry?

No, možná že časem jo. Ono je to ho hodně na úpravu a je to docela zábavnej sport. Moduláry, Friends domky, v City by se dalo najít pár nápadů, nejaké Creatory... V tom celistvém modelu, který by měl mít nakonec cedulku "Podzimní město" a pár metrů plochy to budou hezké odkazy na různé serie.

Icewalker

Citace od: Hardegon kdy 09.12.2022, 08:21:38Úprava 10243. Schodiště vpravo jsem umazal. Nehodilo se. Ty přestavby setů mě poslední dobou docela baví.
Já pařížskou restauraci přestavěl na tmavě červenou, a neměl jsem sílu schodiště odstraňovat (taky se mi tam nelíbí). Nahradil jsi ho nějak ze zadní strany, nebo nikoli? Pokud ano, bylo by foto? Třeba bych to obšlehnul ;D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

milanv

Citace od: Hardegon kdy 09.12.2022, 14:31:25
Citace od: milanv kdy 09.12.2022, 09:03:41Vy nás ale zásobujete, pane Karfík!
Uděláš fotku, jak už máš městečko? (Vím, že něco máš na Smíchově, ale v tom počtu to asi nebude ani znát :) )

Město zatím neni. Než jsem stihnul dodělat vše zásadní, přišlo převelení do Království železnic. Čímž jsem si uvolnil skladovací kapacity a můžu zahájit "druhou sezonu" s lepšími domy, které budu mít snad něco z vašich rad  ;)

Rychlou fotku jsem ale stihnul.
No, nevím, co přesně máš v plánu, ale tohle he hodně slušných 2,5 metru! To chceš dělat plochu města s ulicemi? A jak to pak bude pohledové?
Pán na Žlutém hradě

poMOCník


Hardegon

#47
Citace od: Icewalker kdy 10.12.2022, 10:37:37
Citace od: Hardegon kdy 09.12.2022, 08:21:38Úprava 10243. Schodiště vpravo jsem umazal. Nehodilo se. Ty přestavby setů mě poslední dobou docela baví.
Já pařížskou restauraci přestavěl na tmavě červenou, a neměl jsem sílu schodiště odstraňovat (taky se mi tam nelíbí). Nahradil jsi ho nějak ze zadní strany, nebo nikoli? Pokud ano, bylo by foto? Třeba bych to obšlehnul ;D

Je tam naznačeno alá uniková schodiště amerických domů. Ale spíš pro zaplnění fasády. Fotku ale nemam.

Citace od: milanv kdy 10.12.2022, 12:12:07
Citace od: Hardegon kdy 09.12.2022, 14:31:25
Citace od: milanv kdy 09.12.2022, 09:03:41Vy nás ale zásobujete, pane Karfík!
Uděláš fotku, jak už máš městečko? (Vím, že něco máš na Smíchově, ale v tom počtu to asi nebude ani znát :) )

Město zatím neni. Než jsem stihnul dodělat vše zásadní, přišlo převelení do Království železnic. Čímž jsem si uvolnil skladovací kapacity a můžu zahájit "druhou sezonu" s lepšími domy, které budu mít snad něco z vašich rad  ;)

Rychlou fotku jsem ale stihnul.
No, nevím, co přesně máš v plánu, ale tohle he hodně slušných 2,5 metru! To chceš dělat plochu města s ulicemi? A jak to pak bude pohledové?

Cíl je opravdu velký model města. Rozměrově těch 2,5m je jeden nebo dva bloky domů. Ideál je ve středu náměstí/park/něco a kolem uzavřené bloky.

Hardegon

Citace od: poMOCník kdy 11.12.2022, 11:12:51Co tyhle domy?
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=76408-1&name=12%20Grimmauld%20Place&category=%5BHarry%20Potter%5D%5BOrder%20of%20the%20Phoenix%5D#T=S&O={%22iconly%22:0}


Jo, ty jsou v pořadníku.  ;) Aktuálně mám na stole 4 domy k přepracování a 6 rozdělaných. Tyhle jsou technicky velmi snadné, tak během nějakého večera taky vyrostou.

Hardegon

Tempo přidávání domů bude asi pomalejší, protože už nečerpam z práce za posledního půl roku, ale staví se dál. Popravě dávám většinu projektů bokem a na stole už mam hlavně jen rozdělané domy. A samozřejmě i předělávky...

V LEGO storu jsem šel kolem 40574. Nešlo odolat. Jakmile jsem nechal doma děti si s tím pohrát, přišla moje chvíle.

milanv

Tak ten je boží!

(Kde jsou moje kaťata?)
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Set 10308 jsem objednal na LEGO shopu hned, jak to bylo možné. Přijde mi fakt skvělý. No a samozřejmě jsem hned viděl možnost přestavby na modulární domy.

milanv

Skvělá přestavba, fakt povedené domy!
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: milanv kdy 18.12.2022, 20:27:36Skvělá přestavba, fakt povedené domy!

Díky :)

Hardegon

Dům realitní kanceláře.

Hardegon

#55
Recyklace kavárny ze setu 60233.

Hardegon

Pokus o rohový dům trochu rustikálního stylu.

Icewalker

Citace od: Hardegon kdy 21.12.2022, 15:07:09Dům realitní kanceláře.
Líbí se mi provedení těch sloupů ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Hardegon

Do nového roku s novými domy. Původní inspirace byla v 76408, ale nějak jsem se nedržel originálních plánů.

milanv

Tak tohle je zase posun o úroveň výš! Nemyslím ani tak jednotlivé domy, ale to, jak spolu dělají dojem celé ulice. Navíc k tomuto stylu ulic mám citový vztah, to je ta cca první republika: činžovní domy, předzahrádky, vyvýšené přízemí, z toho plynoucí podezdívka...
Pán na Žlutém hradě