společný projekt elfí vesnička

Založil peki, 05.02.2021, 09:52:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

peki

Citace od: milanv kdy 30.09.2021, 21:49:51
logo kostek a u něj jeden QR kód vedoucí do chlubicího vlákna pro tento projekt: extra založené vlákno, kde by nebyla diskuse, ale jen co příspěvek to model a jeho popis.
Tak jsem to myslel do výlohy toho moc nedáme.
Něco jako chcete vědět více? A pod tím odkaz QR kód

waf

O víkendu snad už konečně začnu. Zamýšlím na modulu 16x32 postavit vytápěný skleník, ve kterém budou elfové pěstovat květiny. Díky zčásti nezasněžené prosklené střeše by mělo být dobře vidět dovnitř a barevné květiny by to mohly trochu oživit. Vedle skleníku by měla být studna a možná nějaká kůlna s nářadím apod.

Hardegon

Citace od: Borun kdy 30.09.2021, 19:57:16
To je samá pošta,tovarna,obalovna,přebalovna,ale oni ti chudáci malí,zelení musí taky někde bydlet a někde hlavu složit po těch náročných 18hodinovych směnách pred vánocemi😀.Jinak Peki jezdím,jezdím.

Skvělý! Vypadá to fakt hodně pěkně a ten tvar střechy k tomu skvěle padne.

peki

Citace od: waf kdy 01.10.2021, 08:31:27
O víkendu snad už konečně začnu. Zamýšlím na modulu 16x32 postavit vytápěný skleník, ve kterém budou elfové pěstovat květiny. Díky zčásti nezasněžené prosklené střeše by mělo být dobře vidět dovnitř a barevné květiny by to mohly trochu oživit. Vedle skleníku by měla být studna a možná nějaká kůlna s nářadím apod.

Supr. Přemýšlel jsem a klidně nechám někomu k realizaci "relaxační vyhřívaný koutek s vířivkou/bazénkem, opalovačka na lehátku"

- taky něco proskleného ve stylu
napojeno na solární panel/ nebo malou "větrnou elektrárnu" - ne moderní ale takovou z větví
- ve skleníku opalující se skřítci/santové (ne moc 2-4)
- jde o to se vejít do modulu 32x32 max, čili nestavět žádná Akvapark

Hlásí se někdo?
Nebo je to už opravdu kravina?

poMOCník

#184
Citace od: peki kdy 01.10.2021, 09:34:59

Supr. Přemýšlel jsem a klidně nechám někomu k realizaci "relaxační vyhřívaný koutek s vířivkou/bazénkem, opalovačka na lehátku"

- taky něco proskleného ve stylu
napojeno na solární panel/ nebo malou "větrnou elektrárnu" - ne moderní ale takovou z větví
- ve skleníku opalující se skřítci/santové (ne moc 2-4)
- jde o to se vejít do modulu 32x32 max, čili nestavět žádná Akvapark

Hlásí se někdo?
Nebo je to už opravdu kravina?

Samý inspirující nápady a hlavně stavby. Mám úplně chuť něco z toho postavit! Akorát to by musely bejt vánoce ještě o měsíc pozdějc.

Já jsem včera vyrobil svoji skvadru :)

Chairudo

#185
Kdo to bere  ;D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

#186
To se bude určitě hodit minimálně jako zásoba sobů :)

Inspirace na skleník


výroba hraček


v továrně



sklad hraček


Stimpi

Pro kontrolu, inspiraci, nápady a diskuzi posílám kousek co mám rozdělaný.

Toto je torzo řídící věže. Myšlenkou je bytelná kamená věž kvůli silným větrům, které sužují Elfy na severním pólu.

Prozatím je bez střechy, protože čekám na nějaké dílky. Přemýšlím jestli na vrcholku nestvořit maják.
Zároveň je třeba ještě zasněžit.

Mám v hlavě i druhou variantu se zaskleným velínem, nicméně mám jen modrá skla a nejsem si jistý jestli by se hodila. Vytvořím to asi jako variantu a uvidí se.

Jinak je na ploše 12x12, tak aby ji bylo možno umístit na plochu o standardním rozměru pod úhlem.

Původně jsem sliboval dopravní prostředky a podobné droboští, a to platí. Budu nahrávat postupně.

poMOCník

#188
Citace od: Stimpi kdy 03.10.2021, 14:02:30
Pro kontrolu, inspiraci, nápady a diskuzi posílám kousek co mám rozdělaný.

Toto je torzo řídící věže. Myšlenkou je bytelná kamená věž kvůli silným větrům, které sužují Elfy na severním pólu.

Prozatím je bez střechy, protože čekám na nějaké dílky. Přemýšlím jestli na vrcholku nestvořit maják.
Zároveň je třeba ještě zasněžit.

Mám v hlavě i druhou variantu se zaskleným velínem, nicméně mám jen modrá skla a nejsem si jistý jestli by se hodila. Vytvořím to asi jako variantu a uvidí se.

Jinak je na ploše 12x12, tak aby ji bylo možno umístit na plochu o standardním rozměru pod úhlem.

Původně jsem sliboval dopravní prostředky a podobné droboští, a to platí. Budu nahrávat postupně.

Ahoj, jestli je to ta věž, která má být na červeném pozemku na skále, tak posílám detail pro napojení kraje pozemku na okolí.

Ze zadní strany (vůči pohledu přes výlohu) je napojení na cestu vedoucí po skále nahoru. To je vidět na první fotce.


Druhá fotka znázorňuje sklon pozemku a výšku podstavce.


peki

#189
Citace od: Stimpi kdy 03.10.2021, 14:02:30
Pro kontrolu, inspiraci, nápady a diskuzi posílám kousek co mám rozdělaný.

Toto je torzo řídící věže. Myšlenkou je bytelná kamená věž kvůli silným větrům, které sužují Elfy na severním pólu.

Prozatím je bez střechy, protože čekám na nějaké dílky. Přemýšlím jestli na vrcholku nestvořit maják.
Zároveň je třeba ještě zasněžit.

Mám v hlavě i druhou variantu se zaskleným velínem, nicméně mám jen modrá skla a nejsem si jistý jestli by se hodila.

Doporučil by jsem určitě beze skla aby byl vidět co nejlépe dovnitř. SKřítkové venku mohou mít takové ty polární čepice (jsou vidět i na linku na flicker skřítci před továrnou zametají sníh, příspěvek výše)  , třeba by měl někdo na půjčení   

Bylo by fajn (sám to na svých stavbách ještě taky nemám) zkusit rozbít takové ty "uhlazené" rovné zdi. Trochu takový ten stavební styl jako ryxe nebo třeba zde:


peki

#190
Citace od: peki kdy 29.09.2021, 09:32:22
Za domácí úkol na víkend si všichni postaví minimálně holý základní modul.  >:D Vis popis modulů zde jde nám hlavně o 32x32 nebo 32x16, kdo bude mít splněno může potom i modul 16x16.

Kontrola domácích úkolů. Prosím aby všichni kdo jsou účastníci Lugbulku elfí vesnička napsali do vlákna jak velký modul a +- co stavíte. Pomůže to při plánování rozmístění modulů (nízká stavba, vysoká stavba strom). Pokud máte nějakou fotku aspoň základu oživte vlákno fotkou rozpracovaného modulu.


honzicek22

Stavím ftipný (doufám) modul se sobem a saněmi. Předpokládám 32x16. Pokud se nevejdu rozšířím na 32x32.

peki

#192
Citace od: honzicek22 kdy 04.10.2021, 13:58:15
Stavím ftipný (doufám) modul se sobem a saněmi. Předpokládám 32x16. Pokud se nevejdu rozšířím na 32x32.
OK.
Hodím tedy nějakou "fotku" já. Nejde zrovna o stavbu. Před několika dny jsem povolal na pomoc z Bricklinku další oddíl 22 skřítků. Mají trošku jinou uniformu než byla v LUGBULKU.



 

Pool

Hlásím, že mám připravenu základnu 32x32, ale stavba zatím neznámá  ::).

Matthes_CS

32x32 strom s těžební věží a těžba uhlí pro zlobivé děti, domácí úkol jsem splnil, mám holou desku, takže asi není co fotit.

waf

Já zatím počítám s tím modulem 16x32, na kterém by měl být "skleník". O víkendu bylo příliš hezké počasí, takže jsem postavil jen základnu :). Zjistil jsem, že jsem zapomněl skřítkům objednat hlavu a čepici - nebyly by na půjčení dvě hlavičky s čepičkama?

poMOCník

Citace od: peki kdy 04.10.2021, 14:22:51
... Před několika dny jsem povolal na pomoc z Bricklinku další oddíl 22 skřítků. Mají trošku jinou uniformu než byla v LUGBULKU.


Jé ty chci taky.. prosím link na bricklink. (A ještě k tomu mi to dneska básní :)

poMOCník

Menší update za mě. Foceno v rychlosti mezi stěhováním, takže to není do fotosoutěže, ale jako dokumentace to stačí.




Kuba

Čekám na deštivé dny (všechny síly jdou zatim na naší zahradu) a pak chci postavit elfí domeček s kurnikem  tedy elfí chov slepic. Asi 32x32 , pokud menší, včas dám vědět.

Clermont

Sakra Mathes mi vyfoukl napad. Chtel jsem muj uhelny dul prichystany na vystavy postavit v mensi Elfi velikosti. Takze hlasim ze jsem na zacatku. Mam prazdny baseplate 32x32.

peki

Citace od: Clermont kdy 04.10.2021, 20:00:46
Sakra Mathes mi vyfoukl napad. Chtel jsem muj uhelny dul prichystany na vystavy postavit v mensi Elfi velikosti. Takze hlasim ze jsem na zacatku. Mam prazdny baseplate 32x32.
Stav co chceš klidně budou 2.

peki

Citace od: Kuba kdy 04.10.2021, 19:54:43
Čekám na deštivé dny (všechny síly jdou zatim na naší zahradu) a pak chci postavit elfí domeček s kurnikem  tedy elfí chov slepic. Asi 32x32 , pokud menší, včas dám vědět.
Času moc není, počítej i s přesunem modulu.

Matthes_CS

Citace od: Clermont kdy 04.10.2021, 20:00:46
Sakra Mathes mi vyfoukl napad. Chtel jsem muj uhelny dul prichystany na vystavy postavit v mensi Elfi velikosti. Takze hlasim ze jsem na zacatku. Mam prazdny baseplate 32x32.

Tak jestli nemáš jiný nápad, tak stav důl, já mám záložní nápad požárníky na stromě :)

Clermont


peki

Citace od: Matthes_CS link=topic=53338.msg291362#msg291362
Tak jestli nemáš jiný nápad, tak stav důl, já mám záložní nápad požárníky na stromě :)
Ja opravdu nechápu proč oba nemůžete stavět to uhlí. Bude to vedle sebe úplně v pohodě. Domky na stromě jsou ale taky ok.

Sihaja

32x32

zkusim wellness pro skritky

Stimpi

Dík všem za zpětnou vazbu!

Citace od: poMOCník kdy 04.10.2021, 10:08:12
Ahoj, jestli je to ta věž, která má být na červeném pozemku na skále, tak posílám detail pro napojení kraje pozemku na okolí.

Popravdě jsem toto zatím extra neřeším, je to ale možné. Pokud bude tedy v tom místě tak se pokusím navázat. Ta cesta by měla jít přes ten pozemek? ... co nejdřív pošlu nějaké foto abychom to zkontrolovali.

Citace od: peki kdy 04.10.2021, 11:01:42
Doporučil by jsem určitě beze skla aby byl vidět co nejlépe dovnitř. SKřítkové venku mohou mít takové ty polární čepice (jsou vidět i na linku na flicker skřítci před továrnou zametají sníh, příspěvek výše)  , třeba by měl někdo na půjčení   
Bylo by fajn (sám to na svých stavbách ještě taky nemám) zkusit rozbít takové ty "uhlazené" rovné zdi. Trochu takový ten stavební styl jako ryxe nebo třeba zde:

Po kapucích mrknu, možná něco najdu i doma. je to dobrej nápad.
No Ryxeho styl je hodně specifickej :) ,  ale rozumím a souhlasím je to hodně sterilní a chce to tu hranatost rozbít.

Díky!

poMOCník

Citace od: Stimpi kdy 05.10.2021, 23:49:50
Citace od: poMOCník kdy 04.10.2021, 10:08:12
Ahoj, jestli je to ta věž, která má být na červeném pozemku na skále, tak posílám detail pro napojení kraje pozemku na okolí.

Popravdě jsem toto zatím extra neřeším, je to ale možné. Pokud bude tedy v tom místě tak se pokusím navázat.

Vycházel jsem z tohohle příspěvku. Tak se prosím dohodněte.

Citace od: Ongon kdy 30.09.2021, 10:04:45
Bloukujeme se stimpim, asi tam bude věž

Citace od: Stimpi kdy 05.10.2021, 23:49:50

... Ta cesta by měla jít přes ten pozemek? ... co nejdřív pošlu nějaké foto abychom to zkontrolovali.

Cesta nemusí jít přes pozemek, to je na vás, jestli chcete nějak pokračovat nahoře na skále. Jen aby navazovala na ten pozemek, aby tam nebyla třeba stěna.

danyboy

32 x 32. Zkusím elfí snowpark

milanv

Citace od: Stimpi kdy 06.10.2021, 12:06:00
S Ongonem to probereme.

Pokud by tam v tom místě byla věž, tak tam s největší pravděpodobností bude stěna.  Věž má půdorys základu 12x12. Teoreticky by mohla být dole průchozí a sloužila i jako brána.
OK, stejně tak návaznost na to letiště - registrujete tvar a velikost parcely pro něj nad naší slují? Předpokládám, že využijete i zadních 16x16 těch krajních půlparcel, je to tak? Vizte plánek.
Pán na Žlutém hradě