SVĚT KOSTEK OLOMOUC 27-28. 11. 2021

Založil Chairudo, 03.02.2021, 12:24:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MiHo

Citace od: samy405 kdy 03.10.2021, 19:02:56
Pokud muzu tak varianta B s tim, ze vytopna bude pasivni a stanice muze byt aktivni. Domluvime se posleze jak si predavat vlaky.
Cesty nejake mam pripadne muzem jet celou cast ve straych cestach.
Jakou barvu chces kolem koleji ? Tan nebo green ?

OK - B
kolem koleji green

danyboy

Citace od: samy405 kdy 03.10.2021, 19:04:46
Pokud bude vetsi zajem tak kolejiste lze rozsirit pro dalsi ucastniky :-) staci jen rict.
Slo by se do tvaru pismene "Z" mosty se daji jeste taky postavit , takze i ostrov by byl taky mozny

Mohl bych nabidnout v MILS formatu set 10181 Eiffelova vez. :)

samy405

Citace od: danyboy kdy 03.10.2021, 19:48:16
Citace od: samy405 kdy 03.10.2021, 19:04:46
Pokud bude vetsi zajem tak kolejiste lze rozsirit pro dalsi ucastniky :-) staci jen rict.
Slo by se do tvaru pismene "Z" mosty se daji jeste taky postavit , takze i ostrov by byl taky mozny

Mohl bych nabidnout v MILS formatu set 10181 Eiffelova vez. :)

velikost v MILS - děkuji

samy405

Citace od: miho kdy 03.10.2021, 19:11:25
Citace od: samy405 kdy 03.10.2021, 19:02:56
Pokud muzu tak varianta B s tim, ze vytopna bude pasivni a stanice muze byt aktivni. Domluvime se posleze jak si predavat vlaky.
Cesty nejake mam pripadne muzem jet celou cast ve straych cestach.
Jakou barvu chces kolem koleji ? Tan nebo green ?

OK - B
kolem koleji green

Prosím tě, jak máš řešen násep ? ať se doladíme, případně vymslíme přechod :)

MiHo

Citace od: samy405 kdy 04.10.2021, 10:17:33
Prosím tě, jak máš řešen násep ? ať se doladíme, případně vymslíme přechod :)


[/quote]

Chairudo

Aktualizoval jsem v prvním příspěvku seznam aktivních účastníků, letos nás +- možné změny bude 65, tedy podobně jako loni za což jsem moc rád.
Příští rok se snad rozrosteme přes stovku  >:D

Během cca týdne bychom měli začít s online reklamou a koncem října budu rozvážet letáky a ve volné chvíli začnu připravovat návrh kde co dáme.


Kino a přednášky
Plánujeme kinosál kde celý den poběží film o historii Lega a co ještě vymyslíme + stejný sál poslouží pro přednášky s libovolnými vstupy. 
Kdo má tedy zájem s něčím se představit, pište kolikrát a na jak dlouho a vytvoříme program.

Zatím projevili zájem Tomík, Samy405 + moc se omlouvám jsem zapomněl s kým jsem se o tom bavil na třízení.

Další zábava
Díky velkému prostoru bude dost místa na novou zábavu, jednou z nich co chci realizovat je stolky s kostkami na tvorbu autíček a rampy kde je děti můžou pouštět a závodit. Nějaké verze znáte z LegoHouse, tady je další inspirace.

Kdyby vás napadla jakákoli další zábava co by jsme mohli udělat, prosím pište.


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MiHo


Chairudo

Citace od: miho kdy 04.10.2021, 21:51:31
Kino - nabízím klipy s kolejištěm na mém youtube kanálu:
https://www.youtube.com/user/milan3864miho/videos

To je dobrý nápad, mrknu co tam je. Možná by se hodil i nějaký sestřih zajímavých modelů za poslední léta.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peter

Já bych mohl přihodit nějaká LTTT videa, případně jako v už hodně historických Svitavách i moje animáky i když ty už v dnešní době jsou trošku taky historický ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Matthes_CS

Citace od: Chairudo kdy 04.10.2021, 21:36:54
Kino a přednášky
Plánujeme kinosál kde celý den poběží film o historii Lega a co ještě vymyslíme + stejný sál poslouží pro přednášky s libovolnými vstupy. 
Kdo má tedy zájem s něčím se představit, pište kolikrát a na jak dlouho a vytvoříme program.

Zatím projevili zájem Tomík, Samy405 + moc se omlouvám jsem zapomněl s kým jsem se o tom bavil na třízení.

Se mnou ses taky o tom bavil, asi by to chtělo na ty přednášky udělat zvlášť vlákno. Minule jsem měl přednášku o lego kolejištích a vlacích, určitě můžu zase. Minule také chyběla přednáška o nás, kdo jsme, co děláme, proč, jak, jak stavíme (jak to vymýšlíme a tak), kde sháníme kostky, platí nás lego? apod.

Robkteryten

Citace od: miho kdy 04.10.2021, 21:51:31
Kino - nabízím klipy s kolejištěm na mém youtube kanálu:
https://www.youtube.com/user/milan3864miho/videos

A dát na vlak kameru a vysilat živě?

Chairudo

#101
Citace od: peter kdy 05.10.2021, 08:22:35
Já bych mohl přihodit nějaká LTTT videa, případně jako v už hodně historických Svitavách i moje animáky i když ty už v dnešní době jsou trošku taky historický ;D

Díval jsem se že by mohly být i pozadím nějaké technic přenášky, lidi hned uvidí až kam se á s motorizováním aut dostat  :D

Citace od: Matthes_CS kdy 05.10.2021, 09:34:05
Se mnou ses taky o tom bavil, asi by to chtělo na ty přednášky udělat zvlášť vlákno. Minule jsem měl přednášku o lego kolejištích a vlacích, určitě můžu zase. Minule také chyběla přednáška o nás, kdo jsme, co děláme, proč, jak, jak stavíme (jak to vymýšlíme a tak), kde sháníme kostky, platí nás lego? apod.

To bude super, založil jsem vlákno kde můžeme vše probrat a podle možností dělat takové přednášky na více akcích.


Citace od: Robkteryten kdy 05.10.2021, 20:12:41
Citace od: miho kdy 04.10.2021, 21:51:31
Kino - nabízím klipy s kolejištěm na mém youtube kanálu:
https://www.youtube.com/user/milan3864miho/videos

A dát na vlak kameru a vysilat živě?

Zní to suprově, a už jsem v Anglii testoval né tedy živý přenos protože to bude myslím technicky zbytčně náročné, ale na 72palcové televizi jsem mezi modely kola a dráhy dokola pouštěl POV videa a podívalo se na to minimum lidí. Když jsou na výstavě zajímají je hlavně ty modely.
Ona i ta větší televize je na velké výstavě maličká a nezaujme  :)

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Jinak byl jsem minulý týden projít pavilon a padl tam jeden nápad z patra do prostředku sálu nebo třeba přes celý sál udělat lanovku.
Kdyby někdo chtěl realizovat tento, nebo jakýkoli šílený nápad realizovat toho půjde opravdu hodně, tak pusťte svou představivost  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Citace od: Chairudo kdy 13.10.2021, 05:31:53
Jinak byl jsem minulý týden projít pavilon a padl tam jeden nápad z patra do prostředku sálu nebo třeba přes celý sál udělat lanovku.
Kdyby někdo chtěl realizovat tento, nebo jakýkoli šílený nápad realizovat toho půjde opravdu hodně, tak pusťte svou představivost  ;D

Nebo třeba most, co unese  alespoň 100 kg :-) To by byl adrenalin!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Citace od: Foton kdy 13.10.2021, 09:46:02
Nebo třeba most, co unese  alespoň 100 kg :-) To by byl adrenalin!
Myslím, že by to ani nemusel být most. Stačí třeba postavit z Technicu lavičku, která unese sedícího dospělého člověka...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

#105
Citace od: Tomik kdy 13.10.2021, 10:44:33
Citace od: Foton kdy 13.10.2021, 09:46:02
Nebo třeba most, co unese  alespoň 100 kg :-) To by byl adrenalin!
Myslím, že by to ani nemusel být most. Stačí třeba postavit z Technicu lavičku, která unese sedícího dospělého člověka...

Na to nemám díly :-(  Kdysi dávno jsem chtěl postavit technic Eiffelovku, která by se odklopila nad prvním patrem a byla by z ní židle.

Ale duplo židličku co mě unesla (95 kg) už jsem postavil!

K té lanovce: Mě přijde lepší ji udělat mezi patry. Na ruční pohon a pak si budou lidi moct v posílat  psaníčka :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

samy405

live přenos by teoreticky šel udělat :) přenosovou sadu malou mám takže to dostat do nějakého modelu a vyzkoušet to :)

případně sportovní kamery umí live přenést ale na krátkou vzdálenost.

peter

Citace od: Tomik kdy 13.10.2021, 10:44:33
Myslím, že by to ani nemusel být most. Stačí třeba postavit z Technicu lavičku, která unese sedícího dospělého člověka...

Z Technic sice nebyly, ale nosnost 100kg vůbec žádný problém také ne ;) Loni jsme s vaší pomocí stavěli mozaiky pro nábytek ...

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chairudo

Teda jestli máte někdo tolik materiálu doma tak se předveďte  ;D
Ale všechno co je přístupné a není slepené musíte počítat s tím, že děti rozeberou ;)

Jojik by mohl vyprávět, svůj hrad musel stavět několikrát za den.

Nevím co se letos stihne, ale nějaké modely na zavěšení do prostoru by jsme vymyslet mohli, už si delší dobu brousím zuby na motýly a netopýry.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hana129

My měli postavenou židli - trun pro loňskou výstavu v Ostravě, která se nekonala. Dalo se na tom sedět protože byla vyztužená dřevotřízkou. Přidávám fotku a fotku ještě dnes již rozebraných staveb. na krokodýlovi se dalo taky sedět a lvíček měl pro tvář otvor na focení.

Chairudo

Citace od: Hana129 kdy 14.10.2021, 11:56:21
My měli postavenou židli - trun pro loňskou výstavu v Ostravě, která se nekonala. Dalo se na tom sedět protože byla vyztužená dřevotřízkou. Přidávám fotku a fotku ještě dnes již rozebraných staveb. na krokodýlovi se dalo taky sedět a lvíček měl pro tvář otvor na focení.

Všechno jsou to super nápady, škoda že už nejsou. Tak doufám, že teď jarní Ostrava vyjde a jsem zvědavý co tam postavíte :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Taky už pár let pomalu sbírám silnice na GBC, ale ještě jsem se nedostal k tomu něc vytvořit. Kdyby měl někdo dobrý nápad jak to využít rád zapůjčím.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Pro všechny technikáře s modely i na ježdění, ovládání...

Co kdybychom na středu sálu udělali větší jízdárnu kde se můžete vyřádit?

Můžou k tomu být i nějaké stoly, ale většina modelů by mohla být na podiích kde se páskami daly vytvořit parkoviště, staveniště a cesty na ježdění?

Přemýšlím o ploše jako 4x8m, třeba i větší aby jste se pěkně vešli a mohli být pohromadě. Co vy na to? 

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Tohle všechno jsem měl v plánu i část techniky už jsem měl na staveniště nachystané  ale vše jen v měřítku 1:25

martindavid

Jinak ještě drobnost rád bych klidně jezdil s více lidmi na jedné dráze,ale je tu jedno velké ale.
V mém měřítku /1/25) v ČR nikdo jiný snad modely nedělá a postavit je vedle techniků v měřítku
cca 1/18 je blbost. Je to jako by jsi postavil k sobě vláčky Ho a TT.

Chairudo

#115
Já nevím jaké měřítko mají ostatní, předpokládám že měřítka můžou být i různá, ale nepřijde mi důležité aby bylo všechno stejně velké.
Myslím že hlavně jde o to mít víc prostoru si zajezdit a dát lidem možnost podívat se jak to frčí, ti odvážnější můžou ovládání i půjčovat  :D

Když budete pohromadě si myslím, že to bude celkově zajímavější a můžete se pěkně prostřídávat.

Jestli ale chcete být samostatně není problém.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

A nenarazíme tu spíše na technická omezení? Mám na mysli PF IR ovládání, které má pouze 4 kanály, takže umožní ovládání maximálně 4 modelů na jednom místě. U alternativních systémů ovládaných přes modrý zub (bluetooth) toto omezení odpadá.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Citace od: Tomik kdy 19.10.2021, 13:55:11
A nenarazíme tu spíše na technická omezení? Mám na mysli PF IR ovládání, které má pouze 4 kanály, takže umožní ovládání maximálně 4 modelů na jednom místě. U alternativních systémů ovládaných přes modrý zub (bluetooth) toto omezení odpadá.

To netuším, jaký to má dosah? Byl by to problém i na 8m panelu? Předpokládám že víc jak 5-6 vozidel najednou stejně jezdit nebude?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

kladovec

#118
Citace od: Tomik kdy 19.10.2021, 13:55:11
A nenarazíme tu spíše na technická omezení? Mám na mysli PF IR ovládání, které má pouze 4 kanály, takže umožní ovládání maximálně 4 modelů na jednom místě. U alternativních systémů ovládaných přes modrý zub (bluetooth) toto omezení odpadá.

Ano, PF IR to dost omezuje. Já osobně mám pouze jeden model na bluetooth, ostatní IR. Je to na zamyšlení, jedna velká dráha na ježdění by byla super, ale museli by si dávat pozor, aby byli dostatečně od sebe vzdálení, aby se nerušili. Přepínat na modelu a ovladači neustále volné kanály by bylo asi otravné, aby mohli kooperovat dva operátoři. Např. bagr a náklaďák. IR funguje jako ovladač u TV pokud stojíte na opačnou stranu, resp. zády k jinému modelu s největší pravděpodobností ho nebudete ovládat.
Každopádně za mě ano, já bych byl pro větší prostor pro ježdění (myslím, že těch 4 x 8 bude ale málo, nevím, kolik kusů techniky se objeví) a navíc stoly pro odložení/vystavení zbylých modelů, které nejsou na ovládání.

Chairudo

Dala by se udělat plocha až 8 x 12m, zase aby jsme to nepřehnali  ;D
Ta plocha na fotce vypadá na cca 6x5m když beru že zábrany budou 2m, možná 250...
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr