Společný projekt - Modulové kolejiště

Založil Matthes_CS, 30.11.2018, 11:39:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MiHo

#180
Citace od: samy405 kdy 05.06.2019, 22:01:15
Jak jsem psal, nebráním se jakékoliv spolupráci ale musí být smysluplná ...
...
Miho - brány jsou otevřeny a to se všeoběcně ví. Máme rozdílné názory ale společný cíl ... věřím ve spolupráci.
...

Návrh na možné spojení kolejišť PDF.

peki

Citace od: miho kdy 31.01.2021, 10:17:01
Návrh na možné spojení kolejišť PDF.

- Vyznač tam prosím co je tvoje, respektive kde je to napojení. Takto to není úplně zřejmé.
- jak se řízením. Předpokládám že řídíš ty. A připojenou částí vlaky projíždí.
- Na "dlouhém" okruhu by asi mohli jezdit i 2 soupravy ??

MiHo

#182
Citace od: peki kdy 01.02.2021, 09:34:20
- Vyznač tam prosím co je tvoje, respektive kde je to napojení. Takto to není úplně zřejmé.
- jak se řízením. Předpokládám že řídíš ty. A připojenou částí vlaky projíždí.
- Na "dlouhém" okruhu by asi mohli jezdit i 2 soupravy ??
- Napojení je v místě, kde se to rozšiřuje z 6 baseplate na 9 baseplate (32 x 32). Dole je to miho.
Udělat v tomhle SW čáru jednoduše nelze. Tohle je jen prvotní návrh. Až bude finální verze nějak to vyřeším.
- Řízení je o dohodě. Zatím jsme neřešily jaké tam pojedou vlaky (9V, PF, bluetooth). A zda se připojí další lidé. Nemám ještě ani reakci samyho.
- Jelikož jsou tam různě ovládaná nádraží, já bych to viděl na předávání si vlaků. Buď ho pasivně nechám projet, nebo ho aktivně zastavím a na nádraží vyměním (příslušný výpravčí nádraží).
- Teoreticky by dvě soupravy mohli jet občas, když bude osoba pro přísný dohled rozestupu (odlišná od výpravčího) s ovladačem jednoho z vlaků tj. strojvedoucí. Druhý vlak musí mít odlišné ovládání než první.
Spíše však ne nebo do první srážky.  :)
Proto jsou tam tři malé okruhy, aby tam všude něco jelo, když na velkém okruhu bude interval delší.

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 12.11.2019, 09:10:08
Tohle je už na úplně jiné úrovni, ale moc pěkná inspirace https://www.youtube.com/watch?v=2mNhxi_D5kE

O něco delší verze toho samého pro dlouhé zimní večery. Sám jsem to ještě nedokoukal, ale je to moře inspirace.
https://www.youtube.com/watch?v=q9RCVP53OeE

Chairudo

Opravdu milion inspirací. Mě se nejvíc líbí ty mosty přes kaňon, snad budu mít někdy čas něco z toho postavit.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

hobby

Však "Království železnic" v Praze u Anděla je také pořádná porce, po půlhodině jsem byl z toho unavený, otupělý a nepamatuji si skoro nic. Ono je pravdivé přísloví, že všeho moc škodí a platí to obecně, lego nevyjímaje >:D

Vočko

Naprosto souhlasím s hobbym. Byl jsem tam taky a popravdě to i na mě, jako milovníka vlaků to bylo moc...
Vámi postnutá mega kolejiště jsou zajímavá, ale nedokážu si představit instalaci na nějaké výstavě. Nemám ale zkušenosti s takovou instalací, tak píši svůj názor.

poMOCník

Právě v tom je dobrý to video, že se člověk může dívat třeba 10 minut a pak to přerušit  ;)

fanda

Nezapomeňme, že minimálně jedno kolejiště snad zde postnuté, nebylo výstavní (pro návštěvníky), ale pouze pro členy, aby si mohli pořádně zajezdit, protože legové kolejiště je, přiznejme si to, trochu veliké na jezdění v bytě (to nakonec vidím jako jedinou nevýhodu legových vlaků).

mirek

Nevýhodou mého kolejiště je, že se nedá přenášet, ani převážet.
Starší synek mne nutil předělat kabeláž pod stoly, aby se dalo transportovat,
ale to je práce na celou jednu generaci a to já už nestihnu.
Mladší synek mi natočil toto nové video :

https://www.facebook.com/mirek.endrle/videos/3731087440312186

Chairudo

#190
Letos 12-15. Srpna proběhne v Schkeuditz kousek od Lipska další AFOL výstava s modulovým kolejištěm.

Info z loňska:  https://www.youtube.com/watch?v=DcIBEIjp974
https://steinchenfans.de/index.php?thread/3392-bauspielbahn-treffen-2020-in-schkeuditz-bei-leipzig/

Kdo by jste měl chuť se zúčastnit s nějakým modulem, napište mi do sz váš email a pošlu vám registrační formulář.
Registrace končí 30.4, první mail z února mě bohužel minul  :)

Já letos vlakový modul nezvládnu, ale když bude dobré počasí, udělám si za nimi výlet seznámit se a nasosat zkušenosti, třeba přepadnout LEGO store v lipsku.
Kdo bude mít chuť můžeme naplánovat výlet  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Založil jsem vlákno k akci v Lipsku, registrace pro nás je prodloužená do 15.5.
Zatím se neví jestli bude otevřeno pro veřejnost, tak je účast možná jen přes registraci.
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=53471.0
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#192
Tady jsou fotky z akce, letos jsem to nestihl ale příští rok se k nim snad připojíme  :D
Je tam spousta inspirace

https://www.flickr.com/photos/maciej_drwiega/


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Matthes_CS


fanda

Je to úžasné.

Ale abych vás znovu uklidnil - NENÍ to pro obyčejné návštěvníky a je to 8-studové. K tomu máme v ČR a SR ještě hodně daleko, bohužel.

Chairudo

Citace od: Matthes_CS kdy 27.08.2021, 19:15:19
Tady průjezd:
https://www.youtube.com/watch?v=i8uc7cyzXtI&t=4s

Nádhera  ;D

Citace od: fanda kdy 27.08.2021, 19:26:33
Je to úžasné.

Ale abych vás znovu uklidnil - NENÍ to pro obyčejné návštěvníky a je to 8-studové. K tomu máme v ČR a SR ještě hodně daleko, bohužel.

- teď nevím jestli tě chápu. Návštěvníci si s vláčky jezdit samozřejmě nemůžou, ale jsou tam.

No a stačí pár nadšenců aby jsme takový layout začali realizovat a hlavně strojvedoucího na plánování  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

fanda

Citace od: Chairudo kdy 27.08.2021, 22:00:05

Citace od: fanda kdy 27.08.2021, 19:26:33
Je to úžasné.

Ale abych vás znovu uklidnil - NENÍ to pro obyčejné návštěvníky a je to 8-studové. K tomu máme v ČR a SR ještě hodně daleko, bohužel.

- teď nevím jestli tě chápu. Návštěvníci si s vláčky jezdit samozřejmě nemůžou, ale jsou tam.

No a stačí pár nadšenců aby jsme takový layout začali realizovat a hlavně strojvedoucího na plánování  ;)

Jsem přesvědčen, že ti lidé, které považuješ za OBYČEJNÉ návštěvníky, jsou rodinní příslušníci vystavovatelů, případně členové pozvaných jiných klubů apod. Všimni, že tam skoro není místo pro čumily a žádné zábranky atd. Ten prostor je narvaný kolejemi pro potěchu členů a oni si také celou akci platí.

Chairudo

Citace od: fanda kdy 27.08.2021, 23:04:32
Jsem přesvědčen, že ti lidé, které považuješ za OBYČEJNÉ návštěvníky, jsou rodinní příslušníci vystavovatelů, případně členové pozvaných jiných klubů apod. Všimni, že tam skoro není místo pro čumily a žádné zábranky atd. Ten prostor je narvaný kolejemi pro potěchu členů a oni si také celou akci platí.

Jsou to návštěvníci, i když letos jak si Maciej dělal srandu na flickru jich bylo málo.
V některých zemích a to mluvím ze zkušenosti zábrany nejsou třeba, někde rodiče dokážou své děti ukáznit  ;D předpokládám, že při větším zájmu vstup regulují u pokladny, to bude asi ta budka ve videu na 50 vteřině.
Vystavovatelé platí poplatek na provoz haly, letos to bylo 25 Euro, ale ten je vratný, nebo částečně vratný, pokud se hala zaplatí ze vstupného.

Všechno je tady:
https://www.eurobricks.com/forum/index.php?/forums/topic/182837-invitation-to-3rd-lego-train-fan-meeting-schkeuditz-leipzig-germany/
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MiHo

Víme jestli v Lipsku poskytují stoly (plochu) nebo musí mít účastník stoly vlastní?

MiHo

Citace od: samy405 kdy 03.10.2021, 19:04:46
Pokud bude vetsi zajem tak kolejiste lze rozsirit pro dalsi ucastniky :-) staci jen rict.
Slo by se do tvaru pismene "Z" mosty se daji jeste taky postavit , takze i ostrov by byl taky mozny

Chtěl bych se vrátit ke slovu "ostrov". A prodiskutovat jaká by v uspořádání "ostrov" byla nejvhodnější šířka stran "ostrova".
Tj. jaká šířka kolejí s okolní krajinou nebo nádraží s ulicí v pozadí. Jeden stůl (80 cm) tj. 96 studů nebo dvojnásobek (160 cm) tj.  192 studů?

samy405

Ostrov je udán už od zrodu společného projektu.
Případně rozměry ti rád sdělím - musím se ale na to podívat a protože výstavy šly bokem tak i lego je uklizeno.

Citace od: miho kdy 12.12.2021, 15:17:48
Citace od: samy405 kdy 03.10.2021, 19:04:46
Pokud bude vetsi zajem tak kolejiste lze rozsirit pro dalsi ucastniky :-) staci jen rict.
Slo by se do tvaru pismene "Z" mosty se daji jeste taky postavit , takze i ostrov by byl taky mozny

Chtěl bych se vrátit ke slovu "ostrov". A prodiskutovat jaká by v uspořádání "ostrov" byla nejvhodnější šířka stran "ostrova".
Tj. jaká šířka kolejí s okolní krajinou nebo nádraží s ulicí v pozadí. Jeden stůl (80 cm) tj. 96 studů nebo dvojnásobek (160 cm) tj.  192 studů?

MiHo

#202
Já bych navrhoval začít zhruba tímto uspořádáním. Dvojkolejná trať kolem dokola. Pokud má někdo hotový jen jednokolejný modul, tak se před něj dá volně ložená rovná kolej.
Osa vnější koleje 19,2 cm (tj. 24 studů) od okraje stolu. Může mezi okrajem stolu a okrajem modulu zůstat i 16 studů ubrusu, pokud nebude co dát před kolej na okraji. Vnitřní kolej 40 studů od okraje stolu. Základní šířka jeden stůl 80 cm. Pokud má někdo soumodulí hlubší přidá se druhý stůl směrem od diváků.
Pokud chce někdo s hlavní trati hlouběji (dál od okraje stolu), tak si vybočí a do přechodu na další moduly kolegy se zase vrátí.
Mezi MILS a koleje na baseplate se vloží přechodové moduly (6 rovných)
Oblouky v rozích navrhuji nejméně R88 a R72 (studů).

Kdo by do toho šel?

Edit: oprava jednotek


MiHo

Hledám lidi do týmu na stavbu kolejiště na výstavách.
Montáž, demontáž, provoz, nakládka, vykládka kolejiště.
Není vyloučena ani možnost podílet se na přípravě kolejiště v prostorách v Praze nebo doplnění vlastní části.
Řidiči dodávky vítáni.

Možné výstavy:
8.-10.4.2022 Ostrava
13-19.4.2022 - Lego World Copenhagen, Dánsko
21-24.4.2022 - PKH Trondheim Norsko
V srpnu LEGO train fan meeting Schkeuditz / Leipzig (pokud bude)
9.-12. 6.2022 Kostky v Plzni
5. - 7.8. 2022 Mašinky a hračky ve Výtopně Jaroměř
14. – 16.10.2022 Olomouc

Chairudo

Citace od: miho kdy 22.12.2021, 08:54:27
Hledám lidi do týmu na stavbu kolejiště na výstavách.

Kde mi instalace vlastních modelů nezabere celý den tam rád pomůžu, to se domluvíme podle akce.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Matthes_CS

Citace od: miho kdy 13.12.2021, 20:29:06
Já bych navrhoval začít zhruba tímto uspořádáním. Dvojkolejná trať kolem dokola. Pokud má někdo hotový jen jednokolejný modul, tak se před něj dá volně ložená rovná kolej.
Osa vnější koleje 19,2 mm (tj. 24 studů) od okraje stolu. Může mezi okrajem stolu a okrajem modulu zůstat i 16 studů ubrusu, pokud nebude co dát před kolej na okraji. Vnitřní kolej 40 studů od okraje stolu. Základní šířka jeden stůl 80 cm. Pokud má někdo soumodulí hlubší přidá se druhý stůl směrem od diváků.
Pokud chce někdo s hlavní trati hlouběji (dál od okraje stolu), tak si vybočí a do přechodu na další moduly kolegy se zase vrátí.
Mezi MILS a koleje na baseplate se vloží přechodové moduly (6 rovných)
Oblouky v rozích navrhuji nejméně R88 a R72 (studů).

Kdo by do toho šel?

Něco takového jsem si představoval, když jsem tohle téma zakládal. Ale trochu nechápu ty čísla, 19,2 mm je 2,4 studů. Když to bude na MILS, nebude lepší mít před kolejí další baseplate 32 studů, to znamená osu koleje mít od okraje 38 studů? Někde jsem na to viděl taky nějaké standarty, ale už teď nevím kde a jaké.
Ale zapojil bych se a nějaký modul s tratí postavil v MILS. Oblouky nelegové nemám, takže jen rovnou trať.

MiHo

#206
19,2 cm omluvám se za chybu v jednotkách.
... před kolejí další baseplate 32 studů. - Je to možné, pokud tam účastníci budou mít co dát, budou mít moduly. Pak by to bylo 40 st. (32 + 4 st. k okraji koleje + 4 st. k ose od okraje koleje). Na to aby ten prostor zůstal prázdný je to moc.
Těch 24 st. bylo myšleno, aby se tam vešla alespoň jedna kolej na nádražích nebo výhybnách, tak jak je to na té fotce.

Citace od: Matthes_CS kdy 22.12.2021, 10:08:40
Ale zapojil bych se a nějaký modul s tratí postavil v MILS. Oblouky nelegové nemám, takže jen rovnou trať.

Tak pak pošli nějaký náčrt a rozměr. Oblouků mám na uspořádání dle fotky dost. (5x dvojkolejný čtvrt oblouk (90°) v MILS)

skywalker007

Citace od: miho kdy 22.12.2021, 08:54:27
Hledám lidi do týmu na stavbu kolejiště na výstavách.
Montáž, demontáž, provoz, nakládka, vykládka kolejiště.
Není vyloučena ani možnost podílet se na přípravě kolejiště v prostorách v Praze nebo doplnění vlastní části.
Řidiči dodávky vítáni.

Možné výstavy:
8.-10.4.2022 Ostrava
13-19.4.2022 - Lego World Copenhagen, Dánsko
21-24.4.2022 - PKH Trondheim Norsko
V srpnu LEGO train fan meeting Schkeuditz / Leipzig (pokud bude)
9.-12. 6.2022 Kostky v Plzni
5. - 7.8. 2022 Mašinky a hračky ve Výtopně Jaroměř
14. – 16.10.2022 Olomouc

Na zahraničních akcí můžeme s bráchou pomoc.

MiHo

Citace od: Chairudo kdy 22.12.2021, 09:19:32
Kde mi instalace vlastních modelů nezabere celý den tam rád pomůžu, to se domluvíme podle akce.

Citace od: skywalker007 kdy 22.12.2021, 21:06:25
Na zahraničních akcí můžeme s bráchou pomoc.

Děkuji za nabídky.

MiHo

Testování nových MILS kompatibilních modulů s R72 a R88 (studů) oblouky 9V výrobce Fx Bricks.

https://youtu.be/FyxTjrgOXf8