Společný projekt pro Lipno 2016 - vesnice

Založil Igorus, 29.06.2015, 11:44:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jako název vesnice se mi líbí více

Kostkov
6 (54.5%)
Kostkovice
5 (45.5%)

Celkem hlasů: 11

Kuba

Citace od: Igorus kdy 03.08.2015, 13:09:01

Jukuruku – prima, Jednotu  beru. A klidně bych se nebránil použití loga formou samolepky  >:D


Ok můžeš se mnou počítat  ;) 

Igorus

Ještě než se začne diskutovat podoba společné vesnice, rád bych se posunul ještě více do budoucnosti.

Jde o to že by se vesnice stala trvalým exponátem reprezentující Kostky.org. Jednotlivé moduly, zpracované staviteli, bylo možné jednoduše vzít, uložit, přepravit, vybalit, vystavit (ano je to jako Nastoupil vystoupil, vylezl, očesal, naložil, odvezl, vykázal). Což ovšem znamená akceptovat skutečnost, že by modely byly na delší dobu na cestách nebo v mezidobí uložené v depozitáři.

Už nyní pracuji s možností, že by šířka nebyla limitována ,,Lipenskou" vitrínou, ale mohlo by se jít více do hloubky, přidat terén, vlaky atd.. Ale finální podobu bych rád řešil, až bude jasný status k výše uvedenému.
Každopádně i finální podoba musí respektovat možnost doplnění, rozšíření. A ano, i opuštění v naléhavých případech.

Co tedy potřebuji? Názory, diskuzi a hlavně palec od toho, kdo se chce dlouhodobě účastnit, informaci od toho, kdo by se účastnil například jen Lipna.

Sihaja

Já se ráda budu účastnit i dlouhodobě (podobně jako se teď přesouvá trh před kostelem).

Zatím ještě úplně nevím s čím, ale pomalu nad tím uvažuji a během prosince/ledna bych ráda dala svůj příspěvek dohromady.

Skyrider

já bych se chtěl taky zůčastit dlouho době, jestli to půjde a budev mezi jednotlivími výstavami u někoho, tak klidně budu doplňovat.další domy.......

Kuba

Nejlepší by bylo to koncipovat tak jak píšeš, aby vesnička umožnila věci přidávat, ale i ubírat. Myslím, že ne každý dnes odhadne, jestli díly co použije do stavby, se mu třeba za 2-3 roky nebudou hodit na něco jiného.

Přece jen už se nebude jednat o místnustku do panelového domu, ale o nějaké větší stavbičky a stavby.

Za mě jsem ale pro. Jsem ochoten propůjčit obchůdek na několik výstav a podle situace možná i víc než několik.  >:D

Všechny asi bude pomalu zajimat, jak koncipovat podklad přímo pro budovu? Velikost plochy je na nás? Máme stavět přímo na Baseplate, nebo máme stavět na vlastním terénu (kolik bricku vysoký?), nebo máme počkat na rozvržení vesnice a stavět ve výšce podle dohody s autorem sousedního bloku?

Sihaja

Já bych hlasovala za zvýšený terén.

Skyrider

já už jsem začal stavět na baseplate 32x32, ale klidně to zvednu

Igorus

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 02.09.2015, 11:51:46
Nejlepší by bylo to koncipovat tak jak píšeš, aby vesnička umožnila věci přidávat, ale i ubírat. Myslím, že ne každý dnes odhadne, jestli díly co použije do stavby, se mu třeba za 2-3 roky nebudou hodit na něco jiného.
Modularita je na hlavním architektovi  >:D Ale vážně, právě proto chci brát v potaz už při prvním rozložení, kdo je ochoten do toho jít na delší dobu, aby se město objevilo nejen na Lipnu, ale v rámci České republiky. A kdo ví, třeba i v zahraničí ;)

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 02.09.2015, 11:51:46

Všechny asi bude pomalu zajímat, jak koncipovat podklad přímo pro budovu? Velikost plochy je na nás? Máme stavět přímo na Baseplate, nebo máme stavět na vlastním terénu (kolik Ricku vysoký?), nebo máme počkat na rozvržení vesnice a stavět ve výšce podle dohody s autorem sousedního bloku?


Zatím poslední myšlenka je taková, že na hloubku by to bylo na dvě velké baseplate (48x48). Tedy dá se i pracovat s baseplate 3 x 32x32 atd. Každý stavitel by dodal kompletní modul.

A co se týká terénních nerovností, tak rozhodně ano. Jako bod nula vidím rybník/potok. To by znamenalo buď že ostatní stavby se zvednou o x bricků, nebo jak píšeš, pod baseplate se dá podložka právě výšky baseplate (což ušetří materiál).

Ale zahájení stavby bych opravdu nechal až se domluvíme na podobě, rozložení, budou známa témata jednotlivých účastníků.

Atom

Já bych neměl problém model propůjčit i na jinačí výstavy.

yoshimaka

Osobně to vidím jako dlouhodobou záležitost a hodlám k tomu tak i přistoupit. Určitě se domluvme na rozměrech a výšce. Jelikož plánuji kostelík a hřbitov, tak se nabízí buď střed vesnice a dál do konce (hřbitov) nebo naopak někde na kraji ale zato dostatečně vysoko. V tomto případě bych určitě použil nějakou vycpávku (dřevěný podstavec), který bych obestavěl.
Lust och fägring stor

Sihaja

Mě napadá třeba někde na okraji vesnice rozbořená stodola, kde si hrají děti třeba na schovávanou (což by se dalo dát i do popisku k celému modelu: "Kolik dětí je v rozbořené stodole?", mohlo by to být pro některé návštěvníky zábavné, a dát tam někam odklápěcí okýnko s odpovědí  >:D)

Atom


JaM203

Chybí, ale to nejdůležitější z jihočeské vesnice. Vinné sklep  ;D


Sihaja

Rozbořená stodola/dětské hřiště

Hmmm. inspiračně nějak asi tímhle směrem v rozbořenosti


a tímhle směrem barevností


a tenhle směr k velikosti

Igorus

Citace od: JaM203 kdy 02.09.2015, 21:28:03
Chybí, ale to nejdůležitější z jihočeské vesnice. Vinné sklep  ;D

Jihočeské?  :D

Ale rozhodně vinné sklep může být, tématem je vesnice Česko - Moravsko - Slovenského vzezření, takže proč ne.

Hlásíš se?  ;D

Igorus

Citace od: Sihaja kdy 02.09.2015, 16:15:14
Mě napadá třeba někde na okraji vesnice rozbořená stodola, kde si hrají děti třeba na schovávanou (což by se dalo dát i do popisku k celému modelu: "Kolik dětí je v rozbořené stodole?", mohlo by to být pro některé návštěvníky zábavné, a dát tam někam odklápěcí okýnko s odpovědí  >:D)

Rozbořená stodola určitě.

A rozhodně jsem pro to, aby v rámci díla byly různé příběhy, legrácky, odkazy, rébusy atd. Způsob jak s nimi pracovat se určitě najde.

Skyrider

stodolu bych klidně postavil, ale nebudu mít na to figurky. >:D kolik tam má hrát na skovávanou?

Sihaja

Citace od: Igorus kdy 03.09.2015, 12:35:27
Rozbořená stodola určitě.
A rozhodně jsem pro to, aby v rámci díla byly různé příběhy, legrácky, odkazy, rébusy atd. Způsob jak s nimi pracovat se určitě najde.

Citace od: elerond kdy 03.09.2015, 12:40:27
stodolu bych klidně postavil, ale nebudu mít na to figurky. >:D kolik tam má hrát na skovávanou?

A to já si tu stodolu i postavím  ;D , figů na to mám dost, náměstí je plné zábavných legolidí a děti jsou na sestavení docela snadné.


Igorus

Citace od: Sihaja kdy 03.09.2015, 13:34:30
A to já si tu stodolu i postavím  ;D , figů na to mám dost, náměstí je plné zábavných legolidí a děti jsou na sestavení docela snadné.

Přiřazeno  ;)

Skyrider

kdyby to šlo, já bych chtěl udělat malou zříceninu na kopci, pod kterou by se pásly zvířata a byla by tam otázka, kolik jich je

matka

Pokud jde o mě, ráda se zúčastním i dlouhodobě. Ale také ráda už ráda uvítám nějaké další informace o velikosti, propojování, apod, až to promyslíš.
Paní na Žlutém hradě

Igorus

Promýšlení už probíhá.

Chtěl bych tímto přihlášené účastníky, kteří je ještě nevyjádřili (viz první příspěvek), požádat o konkrétní vyjádření jakým celkem by přispěli.

díky!

peki

#82
Trochu Off topic, nicméně top sem může patřit. Lego má program na "podporu projektu" jedná se zjednodušeně o "malý" lugbulk, podrobnější info zde. Kdy na podporu projektu = stavby je možné obdobným způsobem jako při Lugbulku nakopupit dílky. Doba dodání se ladí na termín akce standardně je  to min 6 měsíců, ale podle složitosti objednávky to může být i méně.

Dalo by se využít na baseplate, prvky terénu, zeleň dílky na stromy atd. Věci které by nemusely být hned na začátku.

Hacislav

Citace od: Igorus kdy 04.09.2015, 14:16:02
účastníky, kteří je ještě nevyjádřili (viz první příspěvek), požádat o konkrétní vyjádření jakým celkem by přispěli.

No tak já bych se konkrétně vyjádřil, rád bych přispěl Jízdárnou.
A jako terénním doplňkem několika záhumenkami.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

matka

Zdá se, že ve vesnici bude ledacos (což je samozřejmě dobře), ale chalup málo. Tudíž já se pustím prostě do nějakého domku. Zprvu mě napadlo, že by tam mohla probíhat zabíjačka, ale to by asi nekorespondovalo s ročním obdobím - předpokládám, že to bude léto. To chce taky upřesnit, ať nám po vesnici neběhaj děti s pomlázkou a jinde nestaví sněhuláky nebo májku.
Paní na Žlutém hradě

tomas.

Citace od: matka kdy 08.09.2015, 23:01:25
...ale to by asi nekorespondovalo s ročním obdobím - předpokládám, že to bude léto. To chce taky upřesnit, ať nám po vesnici neběhaj děti s pomlázkou a jinde nestaví sněhuláky nebo májku.

No tak to je dobrá připomínka...  ;) (hlavně ne zimu)
Duben až září bych řekl ideální. (?)
(=každopádně se musí pořešit případná májka a Velikonoce  ;) )

Hacislav

Citace od: tomas. kdy 08.09.2015, 23:49:33
Citace od: matka kdy 08.09.2015, 23:01:25
...ale to by asi nekorespondovalo s ročním obdobím - předpokládám, že to bude léto. To chce taky upřesnit, ať nám po vesnici neběhaj děti s pomlázkou a jinde nestaví sněhuláky nebo májku.

No tak to je dobrá připomínka...  ;) (hlavně ne zimu)
Duben až září bych řekl ideální. (?)
(=každopádně se musí pořešit případná májka a Velikonoce  ;) )

No ja bych raději období sklizní,= červenec - srpen
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

tomas.

Tak o prázdninách by na fotbalovym hřišti mohly být závody hasičů, někdo by třeba rád postavil MOC požárnickou káru...  8)

Kuba

Citace od: tomas. kdy 09.09.2015, 01:06:28
Tak o prázdninách by na fotbalovym hřišti mohly být závody hasičů, někdo by třeba rád postavil MOC požárnickou káru...  8)

Neříkam že to je blbej nápad, právě naopak.  ;) ale pro jednotlivce trochu náročné na minifigy.

Tréning místniho hasičského družstva, by byl asi rozumnější. Aby to vypadalo jako závody, chtělo by to alespoň 6-7 družstev po 7 minifigách (jedno přímo závodící a několik připravujících se) a několik hasičských Dodávek nebo Avie. Stánek s jídlem a pivem, toi toi a hodně diváků. Tohle připravit by dalo fušku i zkušenějším stavitelům (hlavně co do počtu a násobku těch závodních minifigů)

honzicek22

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 09.09.2015, 06:51:52
Neříkam že to je blbej nápad, právě naopak.  ;) ale pro jednotlivce trochu náročné na minifigy.

Tréning místniho hasičského družstva, by byl asi rozumnější. Aby to vypadalo jako závody, chtělo by to alespoň 6-7 družstev po 7 minifigách (jedno přímo závodící a několik připravujících se) a několik hasičských Dodávek nebo Avie. Stánek s jídlem a pivem, toi toi a hodně diváků. Tohle připravit by dalo fušku i zkušenějším stavitelům (hlavně co do počtu a násobku těch závodních minifigů)

Dvě až tři družstva bych mohl určitě postavit.