(Vlastní) Alternativní modely ze setu 31017

Založil Tomik, 30.10.2014, 00:07:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Jak jsem se připravoval na workshop v Klášterci nad Ohří, tak jsem si potřeboval ověřit, že ze setu 31017 se dá postavit i něco jiného než další auto. Začal jsem tedy skládat vrtulník. Ten se mi moc nedařil, až nakonec vzniko letadlo.



Poté jsem našel na MOCpages tento vrtulník a vypůčil si z něj způsob uchycení vrtule. Po chvíli skládání jsem měl svůj vlastní vrtulník.



Teď už mi chybí jen nějaké to auto - postavme si formuli...



Přišel den D a jeden z účastníků workshopu mi dal výzvu - chtěl bych vidět, jak z toho setu tady přede mnou něco postavíš. Tak si říkám, co takhle postavit loď - tu ještě nemám. Během půl hoďky se začal rýsovat motorový člun, který později doma nabral tuto finální podobu.



A jaký z tohoto povídání plyne závěr? Pokud chcete hodně muziky (velkou porci zábavy ze stavění) za málo peněz, můžu vřele doporučit set 31017. Doporučená cena je 259,- Kč za 119 kostek, ze kterých můžete postavit 3 modely podle přiloženého návodu a další desítky bez něj. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

papluh

Pekné.
Ale mierne OT, ten oranžový "Roof Tile W. Lattice 1X2X2/3" je prasknutý ? Koľko modelov to vydržalo ?

Tomik

Citace od: papluh kdy 30.10.2014, 00:42:43
Ale mierne OT, ten oranžový "Roof Tile W. Lattice 1X2X2/3" je prasknutý ? Koľko modelov to vydržalo ?
Ano, je prasklý. Vydržel asi stavbu dvou modelů podle návodu a dvou vlastních. Vzhledem ke stávající kvalitě kostek bych se vůbec nedivil, kdyby tam bylo mnohem víc popraskaných dílů... :(
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Návody na stavbu všech čtyř alternativních modelů ze setu 31017 si nyní můžete stáhnout na buildinstu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Na vánoční dovolenou jsem si s sebou vzal setík 31017 a ve volných chvílích pokračoval ve stavbě alternativních modelů. Nejprve jsem na vídeňském letišti postavil motorku. Byla to celkem výzva - hlavně najít způsob jak spojit přední vidlici se zadkem. Výsledný model dopadl takto:



Po celkem pěti strojích jsem si řekl, že přišla řada na nějaké to zvíře. Začal jsem rybou a vyklubal se z ní celkem pěkný koi kapr. Dokonce má i pohyblivé ploutvičky.



Dalším zvířetem je pták, trochu podobný vrabcovi. Myslím, že je to zatím nejpovedenější zvíře z tohoto setu.



Následoval krokodýl... Je to takový hodně jednoduchý model využívající jen asi polovinu dílků setu, ale o to je roztomilejší.



Zatím posledním modelem je náklaďáček se sklápěcí korbou. Hlavním cílem u tohoto modelu bylo udělat korbu sklápěcí, což se mi celkem snadno povedlo. Zato stavba kabiny byl učiněný horor. Výsledek si myslím, že stojí za to. Škoda jen, že mi nezbyly díly pro bočnice korby.



Suma sumárum jsem do teď postavil ze setu 31017 devět aletrnativních modelů. Protože mi dochází nápady, tak bych se vás chtěl zeptat, co byste navrhli jako desátý model? Nejlepší nápad zrealizuju. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Moc pěkné! Každý, kdo fňuká, že lego není co bývalo, že se teď staví jen ze speciálních dílů, by se měl podívat sem :)
Zvířátka jsou zajímavá z autíčkového setu, ale nejvíc asi obdivuju náklaďák, protože jde "na dřeň" z hlediska množství kostek a velikosti modelu. Kdysi jsem se o něco podobného pokoušel a vím, jak je to těžký zápas o každou kostku.

Jako jubilejní model hlasuju pro (co největší) sovu s ohebnými křídly, ideálně kdyby byla tak velká, aby se disky kol daly použít jako oči.
Pán na Žlutém hradě

papluh

#6
Hlava vrabca mi pripomenula Alka - Puffin  ... ked som preskroloval na telo tak uz nie  :)


Inak pozoruhodná práca
Ak je hlavným ťahúňom nákladiaka korba, tak by som ju doporučil vyfotiť v akčnej polohe.

Tomik

Děkuji za ohlasy a těším se na další tipy pro desátý alternativní model.

Citace od: papluh kdy 09.01.2015, 15:33:41
Ak je hlavným ťahúňom nákladiaka korba, tak by som ju doporučil vyfotiť v akčnej polohe.
Tady je fotka náklaďáku se sklopenou korbou.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Bard

Ta motorka na mě moc dojem neudělala (možná proto, že mě motorky z LEGA obecně nebaví).
Narozdíl od všech ostatních alternativ. Ty mi přijdou špičkové.   :o

Jsi u mě mistr alternativních modelů.

Hacislav

Když jsem projížděl tu sérii strojů, které jsi s této stavebnice postavil, tak jsem měl skoro obavu, že by nakonec nedošlo na nějaké to zvířátko.  ;)

Citace od: Bard kdy 11.01.2015, 08:44:33
Ta motorka na mě moc dojem neudělala (možná proto, že mě motorky z LEGA obecně nebaví).
Jsem na tom stejně.

Nejvíc se mi líbil náklaďák.
Krokodýla bych na tvém místě "propagoval" jako Gekona. Už jen protože ty se v podobně "jedovatých" barvách vyskytují, na rozdíl od krokodýlů.

Mezi stroji mi chybí nějaký technický nebo stavební stroj.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Mr. Cube

No na Gekona by musel zkrátit čumák. Jinak perfektní alternativní modely.  ;)

Tomik

Díky za komentáře a návrhy. Desátým modelem bude asi nějaký stavební stroj - napadl mě vysokozdvižný vozík nebo manipulátor. Sova je další pták, takže to není tolik originální.

Citace od: Hacislav kdy 11.01.2015, 19:16:12
Krokodýla bych na tvém místě "propagoval" jako Gekona. Už jen protože ty se v podobně "jedovatých" barvách vyskytují, na rozdíl od krokodýlů.
Na gekona má hlavně moc malé nožičky - pokud vím, tak gekoni mají pořádné plácačky, aby se s nima mohli přilepovat ke stěnám...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

germik

Ani ne tak "pracáky" jako spíš delší nohy celkově ;)
Jinak desátý model - co třeba Batmobile? (jo, ty barvy by asi byly šílený) ;D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

pavlik88


Jako jubilejní model hlasuji pro (co největší) sovu s ohebnými křídly, ideálně kdyby byla tak velká, aby se disky kol daly použít jako oči.
[/quote]

Moc pěkné modely. To je Lego, jak ho mám rád (ne jen pořád bojovníci).
Jsi fakt dobrý, když to za půl hodiny dáš. Předpokládám, že už máš zkušenosti.
Já když na žádost dětí něco "bastlím" tak horko těžko udělám obyčejné auto či letadlo.

Mě osobně se nejvíce líbí letadlo, loď a ryba.
Nápad na desátý model- pokud něco z dopravy- zkus lokomotivu nebo vagon- to ještě nemáš.
jako zvíře mě napadá myš.

Zdraví začínající stavitel Pavel

Tomik

#14
Citace od: pavlik88 kdy 22.01.2015, 18:07:16
Moc pěkné modely. To je Lego, jak ho mám rád (ne jen pořád bojovníci).
Jsi fakt dobrý, když to za půl hodiny dáš. Předpokládám, že už máš zkušenosti.
Já když na žádost dětí něco "bastlím" tak horko těžko udělám obyčejné auto či letadlo.
Díky za pochvalu. Ono za tu půlhodinu mám většinou jen prototyp, který potom ještě pár hodin vylepšuju. Nicméně s každým dalším modelem z jednoho setu to skládání jde rychleji a rychleji. Jinak, udělat "obyčejné auto" si myslím, že je většinou ten nejtěžší úkol, aspoň pro mě. Postavit letadlo nebo zvíře je daleko jednodušší.

Citace od: pavlik88 kdy 22.01.2015, 18:07:16
Mě osobně se nejvíce líbí letadlo, loď a ryba.
Nápad na desátý model- pokud něco z dopravy- zkus lokomotivu nebo vagon- to ještě nemáš.
jako zvíře mě napadá myš.
Desátý model už mám hotový - je to vysokozdvižný vozík. Fotky sem dám během víkendu. O lokomotivě jsem také přemýšlel, ale 4 kola se mi zdály málo. Nicméně se o ní aspoň pokusím. Myš je dobrý nápad a ještě mě napadl jezevčík.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

germik

,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Tomik

Citace od: germik kdy 23.01.2015, 12:31:33
Zkus A10 Thunderbolt ;)
A10 nepostavím, protože ctím fylosofii Lega o vyhýbání se vojenské tématice. ::) Zároveň si myslím, že na ní v tomto setu nejsou vhodné díly - například není z čeho postavit dva prodové motory na ocasu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

KaPr

Wow! Teším sa na 10. model dúfam že to bude znova nejaké mega zpracovanie ako predtým.


Mimochodom, hrozne si ma inšpiroval vypnem mobil a idem stavať!

germik

Citace od: Tomik kdy 23.01.2015, 16:36:40
Citace od: germik kdy 23.01.2015, 12:31:33
Zkus A10 Thunderbolt ;)
A10 nepostavím, protože ctím fylosofii Lega o vyhýbání se vojenské tématice. ::) Zároveň si myslím, že na ní v tomto setu nejsou vhodné díly - například není z čeho postavit dva prodové motory na ocasu.

Právě na ty rotory jsem myslel kola, ale teď zpětně koukám že jsou docela úzké... :-[

Jinak Tvůj postoj samozřejmě ctím ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Tomik

Jak jsem slíbil, níže jsou fotky 10. alternativního modelu - vysokozdvižného vozíku. Nedokážu posoudit, do jaké míry to je nebo není stavební stroj, kažpádně je to zase něco úplně jiného než předchozí modely. Po funkční stránce sice nenabízí ani zvedání, ani sklápění vidlí, ale o to lépe vypadá. Za povšimnutí určitě stojí konstrukce vidlí a "věže", kde je chytře využita technika SNOT (čudlíky do více do stran) a napojení předního skla na střechu kabiny.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Citace od: pavlik88 kdy 22.01.2015, 18:07:16
Nápad na desátý model- pokud něco z dopravy- zkus lokomotivu nebo vagon- to ještě nemáš.
jako zvíře mě napadá myš.

Zdraví začínající stavitel Pavel
Včera v noci jsem na netu našel obrázek malé parní lokomotivy, která měla pouze čtyři kola a bylo vymalováno. O hodinu později mi už na stole stála tahle krasavice.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Dobře! Sice jsem doufal ve zviřátko, ale povedly se ti opravdu pěkné modely. Vysokozdvižný vozík je promakaný, i když nic nezdvihá, natož do výše :) SNOT na kabině se mi moc líbil už u náklaďáku.
Ale mašinka... To je pro mě prostě srdcovka. Vypadá jak z Pohádek o mašinkách, opravdu je kouzelná!
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 25.01.2015, 16:33:13
Dobře! Sice jsem doufal ve zviřátko, ale povedly se ti opravdu pěkné modely. Vysokozdvižný vozík je promakaný, i když nic nezdvihá, natož do výše :) SNOT na kabině se mi moc líbil už u náklaďáku.
Ale mašinka... To je pro mě prostě srdcovka. Vypadá jak z Pohádek o mašinkách, opravdu je kouzelná!
Speciálně pro tebe, Milane, tu mám jedno narychlo postavené zvířátko.

Schválně, jestli poznáte, co to je?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

april.lix


DarkDrago

Přežraná veverka co přišla o ocas?? :o
Dračí páni s mocí ohně...

milanv

Citace od: Tomik kdy 25.01.2015, 21:51:45
Speciálně pro tebe, Milane, tu mám jedno narychlo postavené zvířátko.
Schválně, jestli poznáte, co to je?

Dík, zvedá nožičku? :)
Pán na Žlutém hradě

pavlik88

"Desta" vysokozdvižný vozík i mašinka jsou opět moc pěkné :) jo to je vidět zkušený a nápaditý stavitel.
snad se k tomu taky někdy dohrabu :D

Tomik

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Než vám ukážu svojí poslední příšeru postavenou ze setu 31017, tak bych chtěl zveřejnit fotku psa.



A teď už k tomu nejnovějšímu modelu. Námět vzešel od mé manželky, která mě požádala, jestli bych jí postavil draka. Trvalo mi to jen pár večerů a na stole se mi vyklubal malý dráček. Má čtyři nohy a pohyblivá křídla.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Návody na všechny nové modely s výjimkou draka jsou nyní ke stažení zde.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr