shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

ditetemnaporad

Citace od: Petronel kdy 19.10.2021, 20:36:55
Nevíte jestli bude v blízké době šance 3xVIP bodů?
Není zas někde ten chytrý kalendářík nebo tak? >:D
Díky

Kalendářík pro říjen je hír. Plus nový GWP od příštího týdne.

3x VIP body nebyly, jak jen dlouho si pamatuji. Minulý víkend skončilo 2x VIP. Pokud máš nasysleno, možná bude lepší počkat na Black Friday.

ditetemnaporad

Ve VIP sekci odměn je (všimnul jsme si toho až nyní, ale může být již déle) sleva 45% až na 5 vstupenek do Legolandu DE. Lístek tedy vyjde něco kolem 27 €. Platnost akce ještě 33 dní, platnost vstupenek nejspíše také.

Matthes_CS

Na pick a brick mají kovovou nápravu k vlakovým kolečkům za 45,69 Kč.
Train Wheel RC Train, Metal Axle 5 x 100 LDUChrome Silver570514298979Bricklink

ditetemnaporad

"Přátelé, je to tady! A máme pro vás nachystané některé neuvěřitelné věci. Osobně jsme vybrali podle našeho názoru dosud nejlepší kolekci k Black Friday, od slev na některé z našich oblíbených výrobků, přes odměny, úžasné dárky až po některá velmi speciální překvapení."

Nejdříve jsem nechtěl reagovat, ale po emailu s euforickou výzvou viz výše, který mi dnes ráno (ne včera nebo o půlnoci, ale dnes v osm hodin) přišel do emailu, alespoň drobný komentář.

Napříč diskuzními fóry je tento Black Friday označován za nejhorší za poslední roky. Pokud jsou odpovědní zaměstnanci v LEGO opravdu přesvědčení, že toto je pecka akce a osobně vybrali za nejlepší produkty náramky DOTS a VIDYO, měli by svá místa přenechat jiným, kterým na firmě opravdu záleží. A pokud to vážně nemyslí, ale potřebují být in a na vlně Black Friday, mohli udělat parádní Black Friday i bez slev. Stačilo mít většinu setů, které nelze nyní jinde koupit, na skladě. Nebo ještě lépe, pustit do světa poslední kousky letos končících setů.

Chápu, že nic z výše uvedeného LEGO, při pohledu na tržby z posledního roku, nepotřebuje, ale je velká škoda, že se takové příležitosti, která by je ani moc nestála, nechopili. Kde jinde bych si přeci měl chtít koupit LEGO než na oficiálním eshopu? Takto způsobili jenom to, že je spousta lidí zklamaných. A ti ostatní naštvaní.

A pro šťourali. Sehnat LEGO s 50% a víc slevou není zase tak moc věda, takže o tom to ani tak není. Zkrátka člověka pouze mrzí, že neodchází s pocitem takových "LEGO days" a nemůže si říci: "Tý jo, jsou to frajeři!".

peter

Osobně mně to vůbec nepřekvapuje, jelikož už jsem si zvykl, že to označení je jen reklamní nic. Ještě se mi za uplynulá léta nestalo, abych při této akci sehnal v obchodech něco zajímavého, nebo něco, po čem dlouhodobě koukám, ale čekám na nějakou slevu protže dopo cena se mi nelíbí. Vždy jdou do slev stejně ale jen ty celoroční ležáky a pořádné a kvalitní věci se do slev a ani do této akce stejně nedostanou, takže LEGO se jen řadí do fronty.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Matthes_CS

Dnes sleva 125 Kč na nákup na e-shopu za 525 bodů místo za 750, omezení 4 na účet. Ale pouze do vyčerpání zásob a je vyprodáno...

Strider

Black Friday (dnes naposledy) nabízí mimo jiné:
- adidasku #10282 za 1680 (dodání do 60 dnů)
- strelície #10289 za 1890
Tu adidasku jsem koupil jen díky Tomíkovým návodům na zebru a vestíka (viz sekce alternativní modely), které si k tomu přikoupím.

davroman

Citace od: Matthes_CS kdy 29.11.2021, 09:17:02
Dnes sleva 125 Kč na nákup na e-shopu za 525 bodů místo za 750, omezení 4 na účet. Ale pouze do vyčerpání zásob a je vyprodáno...

Lze využít slevu na nákup přes telefon, která je stále ještě dostupná.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

STARHAWK

Citace od: Matthes_CS kdy 29.11.2021, 09:17:02
Dnes sleva 125 Kč na nákup na e-shopu za 525 bodů místo za 750, omezení 4 na účet. Ale pouze do vyčerpání zásob a je vyprodáno...

Ako sa mohla zlava vypredat ? Facepalm smajlik

No nic, usetrim 70 Eur za objednavku co som mal naklikanu, miniem inde.


Ravenhorn

Jako kromě dárků za určitou útratu je to hodně smutné, co lego provádí na svých stránkách, místo aby mělo super akce, tak je má vlastně nejhorší (skoro všechny obchody mají často lepší akce), dárky častokrát nic moc, leda tu slevu nebo čekat měsíce než se něco objeví a než se to vyprodá. Jo to je taky sranda, dají omezení na účet kolik se dá vyměnit za body na slevu, ale ono se to vyprodá? WTF.
Castle, Pirates a Star Wars.

ditetemnaporad

#1540
Nabídka LEGO® Říční hausbót (31093) jako dárek platí pro online objednávky na webu LEGO.com, v prodejnách LEGO Store a pro telefonické objednávky z LEGO katalogu od 1. 12. do 5. 12. 2021 nebo do vyčerpání zásob. Pro získání této odměny musí být hodnota nákupu nejméně 4 428 Kč (pouze zboží LEGO, s výjimkou sad 910003, 910006, 910009, 910013, 910014, 910015, 910021, 910022, 910023 a 910024).

Matthes_CS

V Evropě se prý na e-shopu mění ceny, co teď koukám, tak Sezamova ulice stojí 149 Kč, Super Mario kostka 189 Kč, Seinfield 109 Kč.

Robkteryten

Citace od: Matthes_CS kdy 01.01.2022, 11:15:41
V Evropě se prý na e-shopu mění ceny, co teď koukám, tak Sezamova ulice stojí 149 Kč, Super Mario kostka 189 Kč, Seinfield 109 Kč.

Potvrdili ti to? Nebo zrušili?

tromblion

Já mám objednávku potvrzenou - zrušení očekávám hned v pondělí.  8)

Matthes_CS

Citace od: Robkteryten kdy 01.01.2022, 13:45:52
Citace od: Matthes_CS kdy 01.01.2022, 11:15:41
V Evropě se prý na e-shopu mění ceny, co teď koukám, tak Sezamova ulice stojí 149 Kč, Super Mario kostka 189 Kč, Seinfield 109 Kč.

Potvrdili ti to? Nebo zrušili?

Prohlížel sem co tam vše mají a dával postupně do košíku, pak jsem zjistil, že mi nějaké věci už z košíku vyhodili.
Na FB jsem četl, že někomu pak přišla faktura s nromálníma cenama, někomu žei strhli potom další peníze. Neobjednával sem.

Strider

Namátkou velké zdražení u:
Taj Mahal                +22% (+600 Kč)
Vlak do Bradavic      +18% (+350)
Creator pirátská loď +14% (+400)
Strašidelný dům      +10% (+600)
Mustang, Porsche      +6% (+200)

Zlevnilo poměrně hodně setů ale maximálně tak o 100 Kč.

Drobuliatko

Ekonomika nepusti, stupajuce ceny mozeme ocakavat kazdym rokom a nielen v Legu. Teda aspon chcem verit, ze to Lego nerobi z ineho dovodu. ;)

starbuilder

Některá ta zdražení jsou hrozná, ale tam kde se hodně zdražovalo, tak to většinou postihlo i další evropské země. Maloobchodníci by se ale snad tím přeceněním "starých" setů nemuseli řídit alespoň někteří.

Stimpi

Citace od: Matthes_CS kdy 01.01.2022, 19:57:50
Citace od: Robkteryten kdy 01.01.2022, 13:45:52
Citace od: Matthes_CS kdy 01.01.2022, 11:15:41
V Evropě se prý na e-shopu mění ceny, co teď koukám, tak Sezamova ulice stojí 149 Kč, Super Mario kostka 189 Kč, Seinfield 109 Kč.

Potvrdili ti to? Nebo zrušili?

Prohlížel sem co tam vše mají a dával postupně do košíku, pak jsem zjistil, že mi nějaké věci už z košíku vyhodili.
Na FB jsem četl, že někomu pak přišla faktura s nromálníma cenama, někomu žei strhli potom další peníze. Neobjednával sem.

Ze srandy jsem objednal tři setíky, a objednávka potvrzená ... akorát u banky maj rezervovanou platbu na částku co jsem objednával a v potvrzení už mají u dvou položek novou cenu, u třetí je stále špatná i na lego shopu ... určitě to zruší, ale je to levnější jak eurojackpot :D

ass

Taky jsem zkusil objednat, v potvrzení mám stále ty špatné ceny. Pamatuju si, že kdysi měli chybu v ceně původního UCS MF, bylo to zhruba 2700 místo správných 16000 Kč, napsal jsem to sem a pár lidí stihlo objednat, a mám dojem, že jim to pak opravdu uznali a poslali. Ale tohle by pro ně byla řádově vyšší ztráta, takže také očekávám zrušení.

tromblion

Citace od: tromblion kdy 01.01.2022, 14:09:31
Já mám objednávku potvrzenou - zrušení očekávám hned v pondělí.  8)

Tak k mému překvapení mám objednávku odeslanou. Bral jsem 2 sety hned po půlnoci.  :)

Johny650

Citace od: tromblion kdy 03.01.2022, 12:33:11
Tak k mému překvapení mám objednávku odeslanou. Bral jsem 2 sety hned po půlnoci.  :)

A co jsi tam měl? Já objednával také hned po půlnoci a na skladě.

starbuilder

Také už mi odeslali objednávku za tu super cenu. Akorát si teď nadávám, že jsem toho neobjednal víc, ale hold jsem nevěřil úplně, že to opravdu pošlou za ty skvělé ceny.

Ravenhorn

Mě už taky něco poslali co bylo skladem.

Snad později bude i nějaké vyjádření od LEGA. Do teď ještě několik cen nemají opraveno (samozřejmě už vyprodané), ale ještě to nemají 100% opraveno.
Castle, Pirates a Star Wars.

ass

Tak já už mám taky dvě položky jako odeslané, nechce se mi tomu věřit. Zbytek byla doobjednávka a má to být do 60 dní, tak uvidíme. Žádné zrušení mi zatím nepřišlo.

tromblion

#1555
Citace od: Johny650 kdy 03.01.2022, 13:40:10
Citace od: tromblion kdy 03.01.2022, 12:33:11
Tak k mému překvapení mám objednávku odeslanou. Bral jsem 2 sety hned po půlnoci.  :)

A co jsi tam měl? Já objednával také hned po půlnoci a na skladě.

Bral jsem 2 moduláry. Nechtěl jsem moc hamounit.   :D

Jsem docela zvědavej, jestli to Lego prostě nechá vyšumnět nebo se k tomu vyjádří. Byla to evidentní chyba (vzhledem k ceně na 99%) nebo prostě nabídka pro pár šťastlivců?  :)  Známá objednávala jednu větší stavebnici, co nebyla na skladě a má to pořád nezrušené a vedené jako doobjednávku. Zajimalo by mě, co měli v objednávce ti, kterým byla objednávka zrušena (jestli to bylo třeba 50 stavebnic).

Každopádně si nemyslím, že si zpětně může Lego strhnout bez autorizace peníze z karty. Stejně tak si už teď nemyslím, že mají nárok na doplacení nebo případné zaslaní zboží zpátky. 

ass

A ví někdo o někom, komu to zrušili? Já už mám dva sety doma, pokud to tedy nejsou krabice plné granulí v pytlíkách.  :)

ditetemnaporad

Z oficiálních stránek:

"What if the website shows a wrong price?
We do our best to ensure that all prices on our website are accurate. However, errors can sometimes occur. If we discover an error in the price of products you have ordered, we will inform you as soon as possible and give you the option of reconfirming your order at the correct price or cancelling it. If we are unable to contact you or you do not reconfirm the order, the order will be cancelled."

V roce 2016 byly špatné ceny na francouzském webu, cena byla vyšší než měla být, a tak následně LEGO dobropisovalo přeplatky.

Je zajímavé, že se LEGO k dané věci ještě nevyjádřilo. Stejně jako doba, po kterou byla chyba na webu přítomna. Nejspíše hledají nejschůdnější cestu. Tipoval bych, že škoda musela vzniknout v řádu milionů a to už není málo, aby to nechali být. Pokud ano, nedivil bych se, kdyby to vyřešili interně se subjektem, který jim spravuje web (asi by to šlo z pojistky na blbost :) ).

Ať tak nebo onak, budoucí nárok LEGO na vrácení zboží je zcela legitimní, protože šlo o prodej za zjevně nesprávné ceny.

tromblion

Citace od: ditetemnaporad kdy 05.01.2022, 14:41:59
Z oficiálních stránek:

"What if the website shows a wrong price?
We do our best to ensure that all prices on our website are accurate. However, errors can sometimes occur. If we discover an error in the price of products you have ordered, we will inform you as soon as possible and give you the option of reconfirming your order at the correct price or cancelling it. If we are unable to contact you or you do not reconfirm the order, the order will be cancelled."

V roce 2016 byly špatné ceny na francouzském webu, cena byla vyšší než měla být, a tak následně LEGO dobropisovalo přeplatky.

Je zajímavé, že se LEGO k dané věci ještě nevyjádřilo. Stejně jako doba, po kterou byla chyba na webu přítomna. Nejspíše hledají nejschůdnější cestu. Tipoval bych, že škoda musela vzniknout v řádu milionů a to už není málo, aby to nechali být. Pokud ano, nedivil bych se, kdyby to vyřešili interně se subjektem, který jim spravuje web (asi by to šlo z pojistky na blbost :) ).

Ať tak nebo onak, budoucí nárok LEGO na vrácení zboží je zcela legitimní, protože šlo o prodej za zjevně nesprávné ceny.

No, bylo to přes svátky, takže prostě ve špatnou dobu a na rychlou reakci ze strany Lega asi nebyl čas. Proto to asi doběhlo setrvákem, než se to vyprodalo všechno. O tom, že to budou škody v řádech milionů nepochybuji. Nevím teda, jestli byla chyba jen v českém obchodě nebo i těch zahraničních.

Kdyby teď Lego chtělo případně zaslat sety zpátky, bude to problém, to jim pošlem rozdělané a postavené stavebnice? O lidech, kteří to obratem otočí na bazaru ani nemluvím. Uvidíme, nějakého vyjádření se asi dočkáme.  :)

MLT

Sice jsem se tohoto nákupu neúčastnil, protože když jsem někdy kolem 01°° chtěl na web a objednat si nový modulár, opět byl přetížen a čekal jsem ve frontě.... a po cca 20-ti minutách jsem to vzdal.

Osobně ale mám podobnou zkušenost několik let zpátky, by´t to nebylo vůbec takto markantní a sleva cca 20 až 30% z již zlevněného zboží, a to v Pompo a i ve Sparkysu. Prostě chyba, ve Sparkysu tehdy šlo "kumulovat" ty jejich občasné slevové kody i na již zlevněné zboží.

Sparkys mi tehdy všechny obj zrušil s tím, že mají na e-shopu chybu a zboží fyzicky nemají. Samozřejmě po pár hodinách bylo opět skladem za plnou cenu - chápal jsem to a i očekával.

Pompo tehdy zboží odeslalo - něco jsem převzal, něco bylo ještě "na cestě". To co jsem bylo na "cestě" si nějak stáhli zpět k sobě, to co jsem převzal, jsem tehdy musel buďto doplatit nebo vrátit. Nakonec jsem to doplatil.

Tehdy na to mělo Pompo snad i zákonný nárok.

Nevím jak je to dnes, zákony se od té doby hodně změnili a nevím co platí nebo neplatí.

Evidentní a zjevná chyba to byla ale určitě.

Pár info třeba zde :
https://muj-pravnik.cz/chyba-ceny-na-eshopu/
nebo zde :
https://www.shopsys.cz/musi-eshop-dodat-zbozi-i-kdyz-je-za-chybnou-cenu/

Nicméně si myslím, že když na chybu se přišlo tuším hned druhý den, tak již vůbec zboží od nich nemělo být expedováno a mělo to být s kupujícím řešeno - přistoupí na "správnou" cenu nebo mu obj. mají stornovat.

Tím že zboží odeslali a vlastně asi i dále odesílají se dá považovat, že se s tím smířili a že to akceptovali....

Ale já zde mám jiný dotaz.
Jak jste spokojeni s kvalitou balení a stavem setů od cca listopadu ???
Začali používat jiné krabice, i lepící páska je nějaká BIO či co.... a já jsem loni řešil několik případů, že krabice byly totálně pomačkané, ta perforace neudrží váhu dalších krabic při přepravě, lepící páska praská a sety chodí celkem dost v mizerném stavu.
když jsem to někdy začátkem prosince řešil přímo s řidičem DPD, tak mi ukázal dalších x balíků pro jiné záakzníky co měl na autě a vše bylo v podobném stavu.