(vlastní) 4-wide Santa Fé F7A

Založil betakaroten, 13.01.2006, 18:17:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

betakaroten

.

KLF

hehe... dobree...  ;D ;D ;D ;D
Tie gumenne kolesa su trocha brutal, ale je to zabavne... :)
Terminated.

KLF

Este mozno trochu taka zaujimavost; som cital, ze LEGO ked zacalo s vlakmi v 70tych rokoch, tak sa rozhodovalo medzi 4-wide a 6-wide systemom.  ;)
Esteze sa vtedy rozhodli ako sa rozhodli...  :)
Terminated.

Cavelon

Citace od: KLF kdy 13.01.2006, 18:27:42
Este mozno trochu taka zaujimavost; som cital, ze LEGO ked zacalo s vlakmi v 70tych rokoch, tak sa rozhodovalo medzi 4-wide a 6-wide systemom.  ;)
Esteze sa vtedy rozhodli ako sa rozhodli...  :)

Keby sa boli rozhodli pre 4-wide, tak by tu určite nebolo toľko vláčikárov. Lebo by sa nedali urobiť tak pekne detaily vláčikov. Aspoň ja by som sa tomu určite nevenoval...

KLF

Citace od: Cavelon kdy 13.01.2006, 18:30:15
Citace od: KLF kdy 13.01.2006, 18:27:42
Este mozno trochu taka zaujimavost; som cital, ze LEGO ked zacalo s vlakmi v 70tych rokoch, tak sa rozhodovalo medzi 4-wide a 6-wide systemom.  ;)
Esteze sa vtedy rozhodli ako sa rozhodli...  :)

Keby sa boli rozhodli pre 4-wide, tak by tu určite nebolo toľko vláčikárov. Lebo by sa nedali urobiť tak pekne detaily vláčikov. Aspoň ja by som sa tomu určite nevenoval...

To je pravda co pises, ale je to relativne. ;) Zas mozno by to boli mile male vlaciky, iduce po kolajach... Podla mna by svojich fanuskov mali. Mozno nie tolko, ale mali. ;)
Ale ano - je dobre, ze sa rozhodli pre 6-wide.
Terminated.

betakaroten

Dost možná by nebyli ani minifigáčkové, protože by se do vlaku prostě nevešli ...
P.S. Docela pěkné jsou 7-wide, to taky musím někdy zkusit.

KLF

Citace od: betakaroten kdy 13.01.2006, 18:37:16
Dost možná by nebyli ani minifigáčkové, protože by se do vlaku prostě nevešli ...
P.S. Docela pěkné jsou 7-wide, to taky musím někdy zkusit.

Minifigy by v nich boli. Ved ked sa zmestili do 4-wide lietadiel, enjak by ich aj sem dali. ;)
7-wide sa mi nepaci... to je nestandardny rozmer a blbo sa na tom stavia. Ale 8-wide trains co su na BL - to je lahuodka!!!
Terminated.

J_BOB

to santafe je fakt pekne :) take milucke, ako to "AT-AT mladatko"  :D
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

betakaroten

Vzal jsem si lupu a postavil ještě dvě menší lokomotivy.

Colonel32

jeste 8-wide a 10 wide ti chybi...

J_BOB

6-wide je najdetailnejsia, 4-wide najchutnejsia  :D
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Cavelon

Tá 2-wide verzia mi pripomenula maníka, čo má na Brickshelfe vystavené CAD modely v tejto šírke. :)

J_BOB

tak to je tuhe :) postavit daco tak male, a este sa da pri tom rozoznat, aky to ma byt set....cool  :D
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

hobby

Má to nápad i vtip. Je to dobrá modelová zkratka a i v té miniverzi jsi dobře vystihnul charakter modelu. Není to jednoduché a umím si představit, že to dalo pár hodin práce. O.K.!

betakaroten

Co by to bylo za lokomotivu bez kolejí ... i když tyhle připomínají spíše místní vlečku než transkontinentální trať.

J_BOB

to je to, co som hovoril o starych plastovych kolajniciach, su super, lebo sa na nich dal menit rozchod  8)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Micho

Citace od: betakaroten kdy 18.01.2006, 20:37:24
Co by to bylo za lokomotivu bez kolejí ... i když tyhle připomínají spíše místní vlečku než transkontinentální trať.

Vyzerá to celkom dobre.  8)

Colonel32

no, daly se udelat 4 napravy na dvou podvozcich, ne? Kdyz uz chceme byt perfekcionisti...

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 18.01.2006, 23:20:54
no, daly se udelat 4 napravy na dvou podvozcich, ne? Kdyz uz chceme byt perfekcionisti...

Tipujem, že nie sú kolieská ...  ;)

Colonel32


betakaroten

Tak přece se kolečka našly ... ;D

Colonel32

nevim, jak to rict jinak, ale tohle je proste HUSTY!!!!!

TomG

Jeste by to chtelo B-Unit a vagony :)
Only the best can survive.

betakaroten

Tak tady je s vagónem, bohužel těch kol už víc nemám.

betakaroten

A tady je pokus o poháněné "béčko" ... no ... nic moc ... mé oči trpí ...

Micho

Citace od: betakaroten kdy 20.01.2006, 20:40:02
A tady je pokus o poháněné "béčko" ... no ... nic moc ... mé oči trpí ...

Nevadí, vidím, že sa ti darí vyvíjať novú radu Trains. Mne je to veľmi sympatické.  8)

A ten pohon je aj funkčný? Darí sa mu tlačiť lokomotívu?

betakaroten

Sám jede, ale se zátěží prokluzuje. Chtělo by to ozubený převod, ale ten se mi v této velikosti nedaří.

peter

a co místo velkého 9V motoru použít jen ten Technic mikromotor?



Ten už je zpřevodovaný dost, takže se točí pomalu a už žádný další převod není potřeba.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

betakaroten

Mikromotor bohužel nemám, ale dal jsem tam šnekový převod. Samostatně jede toto vozidlo rychlostí 4 studs za sekundu, ale při zatížení občas prokluzují kola, chce to gumičky.