shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Zoufalec

Moment - to jako vážně nejdou uplatnit všechny položky v jedné objednávce? Já o tom uvažuju, ale nikdy jsem víc jak jednu položku nevyužil.

ditetemnaporad

Citace od: Zoufalec kdy 11.01.2022, 11:42:34
Moment - to jako vážně nejdou uplatnit všechny položky v jedné objednávce? Já o tom uvažuju, ale nikdy jsem víc jak jednu položku nevyužil.

Sofiina LEGO volba :) Bohužel opravdu lze uplatnit pouze jeden kód VIP odměny na nákup (na rozdíl od VIP slevových voucherů). Jak byla řeč o obchodních praktikách, tak zrovna tato je TLC vlastní. Na pořízení všech 5 mincí + pouzdro je potřeba udělat 6 samostatných objednávek. Tedy ideálně minimálně za 8,5 tisíce, aby měl člověk pokaždé dopravu zdarma. Platnost kódů je 60 dnů. Následně dochází k refundaci bodů, kterou je dobré si ohlídat.

Zoufalec

Bože to je demence :D a to se většinou tomu věčnýmu frflání na praktiky LEGA směju. No nic ušetřil sem peníz a nervy. Za takových podmínek si ty mince můžou nacpat do trenek, zas tolik je nepotřebuji...

Chtěl jsem se ještě optat, zda nejdou kombinovat ani vouchery na slevu, to už bylo řečeno - díky. Snad jen dotaz, když bych uplatnil slevu z objednávky a ta se rázem dostala pod 1400 Kč, mám stále nárok na poštovné zdarma nebo ne? A s tím souvisí i další dotaz, když bude promo třeba na SW, že když nakoupím za 4000 Kč, dostanu set zdarma a já do košíku vložím sety za 4500 Kč, uplatním slevu 2500 Kč, čímž mi cena spadne na 2000 Kč, dostanu ten set nebo ne. Díky moc za odpovědi, zatím takovou zkušenost nemám.

ditetemnaporad

Citace od: Zoufalec kdy 11.01.2022, 12:56:19
Chtěl jsem se ještě optat...

Z mé zkušenosti tě TLC v obou případech mile překvapí :) Dotaz na dopravu viz příloha. Dotaz na podmínku pro GWP stejně tak - sleva voucherem ti GWP nevyruší.

skipper

Pri objednaní cez telefón by mali vedieť spájať nimi spravené objednávky - teda ak sa im chce, majú čas, majú skúsenosti.
Worst case - nechá sa to expirovať.
Síce už ťažko to bude mať predajnú cenu 10x hodnoty VIP bodov vo voucheroch, ale tipujem že pod 2x to nepadne. A peniaze sú von zo shop-u Lega kde už zľavy ani nexistujú a pripravené na nákúp od Alzáka, Mall-u a pod kde zĺavy sú.

Rewolt

Citace od: Mike150 kdy 10.01.2022, 20:01:08
Tak ja jsem z toho zmatenej. Prisel email ohledne zruseni  ted mi prijde zase tohle 😀

Zdravíme Michal,

děkujeme za tvou objednávku na LEGO.com. Položka nebo položky uvedené níž však momentálně nejsou skladem a jejich doručení nám bude trvat trochu déle. Omlouváme se za zpoždění.

Pokud byla objednávka uhrazena kreditní kartou, provedeme nyní autorizaci, ale platba nebude stržena do odeslání položek, které nejsou skladem. V tu chvíli od nás obdržíš samostatné e-mailové oznámení.

Omlouváme se za případné potíže, které ti toto zpoždění může způsobit. Pokud se obáváš, že tvoje objednávka nedorazí včas, a chceš níže uvedené položky změnit nebo zrušit, obrať se na nás na telefonním čísle 800 143 483.

S pozdravem
Tým LEGO® Zákaznického servisu

Půl objednávky odesláno a přijato, pak mi přišel ten samý mail o zrušení zbytku objednávky. A dnes mail že byl i zbytek odeslán. 🤦‍♂️
It's a trap!

Drobuliatko

Podla mna ak niekto objednal za povodnu cenu, tak by mu ju uz menit nemali, nie? Legu to z globalneho financneho hladiska neuskodi velmi a budu u zakaznikov za feroveho predajcu. Ale takto...?

ass

Citace od: Rewolt kdy 11.01.2022, 17:56:34
Půl objednávky odesláno a přijato, pak mi přišel ten samý mail o zrušení zbytku objednávky. A dnes mail že byl i zbytek odeslán. 🤦‍♂️

A jakou dobu dodání ti to původně hlásilo u těch položek, co nebyly dostupné? A kolik jste toho všichni objednali? Třeba to taky berou podle toho, kdo kolik nahamounil.

racco42

Citace od: Drobuliatko kdy 11.01.2022, 20:24:48
Podla mna ak niekto objednal za povodnu cenu, tak by mu ju uz menit nemali, nie? Legu to z globalneho financneho hladiska neuskodi velmi a budu u zakaznikov za feroveho predajcu. Ale takto...?

V nekterych zemich je prodej pod "nakupni" cenou nelegalni, a za takovych podminek ti samozrejme objednavku zrusit muzou. A uprimne, pokud nekdo objednal za zjevne vadnou cenu, aby s Legem vyjebal a ted se rozciluje jaky jsou to smejdi, ze mu to nechteji prodat je uplne stejnej s.... ( a ano, i mne zrusili objednavku, ale nebrblam :-) )

Matthes_CS

Citace od: ditetemnaporad kdy 11.01.2022, 13:08:08
Citace od: Zoufalec kdy 11.01.2022, 12:56:19
Chtěl jsem se ještě optat...
Z mé zkušenosti tě TLC v obou případech mile překvapí :) Dotaz na dopravu viz příloha. Dotaz na podmínku pro GWP stejně tak - sleva voucherem ti GWP nevyruší.
Kódy se dávají až ke konci objednávky, což je taky trochu matoucí, ale pak to zaručuje to, že je tam poštovné zdarma a ty odměny za určitou částku.

Matthes_CS


STARHAWK

Citace od: Matthes_CS kdy 12.01.2022, 14:33:14
Spojí se PaB s B&P.


"As a first trial we'll introduce Build a Mini to our shoppers in Europe and Asia. With this tool you can combine different minifigure parts and create your own minifigure. The Build a Mini selection of bricks will only be available for this experience. They won't be available as part of the Pick a Brick assortment."

Takze si konecne budem moct vyskladat rytiera alebo pirata za rozumnu cenu ?

Este si asi dlhsie slovaci pockaju, kym konecne budu mat pristup k celemu portfoliu dielikov ako Cesi, Poliaci, Madari, Rakusaci - vsetci naokolo. Si pripadam akoby SK bola niejaka cierna diera v strede Europy

Len aby to nedopadlo tak, ze zmizne moznost objednat hlavne tie zaujimave nove diely v novych farbach v novych setoch.

Stimpi

No hele, já měl objednáno a autorizováno za necelý tisíc, tři sety ... do objednávky se propsaly dva za plnou cenu, cca 15000 a jeden za špatnou. Včera se na účtu objevila nová blokace na 4200 a přišla mi dnes zpráva, že jeden ze setů odesílají.
Volal jsem na banku, jakto že tam je blokace na dodatečné 4200 a prý mají platební údaje, tak si to mohou blokovat, nicméně banka to může jako neautorizovanou platbu brát až s to strhnou. A pak to mohou i řešit.
Zatím zajímavý příběh, jsem zvědavý jak to dopadne :)

Stimpi

komplet si to nestrhnou, vzal jsem to ze zvědavosti, a jsem docela překvapenej jak se k tomu stavěj. Prodělat nemůžu, max nakoupím lego za plnou cenu, nicméně sian už by neměl projít přes limit na nákupy. Je to zajímavý sledovat

Hardegon

Citace od: horde kdy 14.01.2022, 15:50:13
Bomba..  místo zbytku objednávky přišla bubl. obálka od LEGO Company . uvnitř Friends polybag, žádný dopis, vysvětlení.. nic - ale strhli si z účtu dopravu 150 kč.
To jako vážně, LEGO?? To má být co .. ? OMLUVA .. .? Polybag stojí 99 Kč a vy si naúčtujete dopravu 150 Kč.. nehledě na to, kdo se vás o poslání polybagu BEZ OBJEDNANI prosil. že.. :o
přišlo něco podobného i jiným?

Budu otravnej... Dvě tečky za sebou mají být znamení pro co? Dvojité ukončení věty? Výpustka má mít tečky tři.

Jinak ale podporuji tvůj boj za spravedlnost! LEGO se tě pokouší okrást a nenech si to líbit! Tvrdě do nich. Až se začnou u Kladna stavět barikády, dorazim na pomoc!

Hardegon

Citace od: horde kdy 14.01.2022, 17:12:01
ha ha.. :) děkuji .. já nevím, tečky jsem nepočítal.. píšu, podle citu... jestli se to někoho gramaticky dotklo, tak pardon :)

Rozumim. Pocitová pravidla jazyka českého mam doma taky.

Prosím ještě o doplnění profilu dle pravidel fóra. Je hezké, že ses sem přihlásil pro nadávání na LEGO (ostatně jako i my ostatní), ale zákoník je zde drsný a přísně vymáhaný. Děkuji.

MLT

Citace od: Stimpi kdy 14.01.2022, 16:01:06
No hele, já měl objednáno a autorizováno za necelý tisíc, tři sety ... do objednávky se propsaly dva za plnou cenu, cca 15000 a jeden za špatnou. Včera se na účtu objevila nová blokace na 4200 a přišla mi dnes zpráva, že jeden ze setů odesílají.
Volal jsem na banku, jakto že tam je blokace na dodatečné 4200 a prý mají platební údaje, tak si to mohou blokovat, nicméně banka to může jako neautorizovanou platbu brát až s to strhnou. A pak to mohou i řešit.
Zatím zajímavý příběh, jsem zvědavý jak to dopadne :)

V tomto případě jsem přesvědčen, že jde o porušení zákona. Měl jsi být nejprve kontaktován - zda souhlasíš s plnou cenou nebo zda ti mají obj. zrušit. Pokud to udělali takto svévolně, myslím si, že si zadělávají na hodně velký malér. Banka by to to jako reklamaci měla uznat.

PS : Ale já se jim nedivím, asi to byl hodně velkej provar pro ně, a snaží se to dohnat jak můžou. Protože se různě na FB objevují mraky zpráv od lidí, co tam nakoupili (zřejmě úplně poprvé) a jsou nadšeni. Když jsem četl nějaký příspěvek od nějaké matky samoživitelky, která nikdy na lego pro svoje děti neměla peníze, a prý tam nakoupila asi za 5 tisíc - na další dvoje možná troje vánoce.... jestli jí to dodatečně strhnout tak jí to chudáka může totálně zlikvidovat.

MLT

#1607
Citace od: horde kdy 14.01.2022, 15:50:13
Bomba..  místo zbytku objednávky přišla bubl. obálka od LEGO Company . uvnitř Friends polybag, žádný dopis, vysvětlení.. nic - ale strhli si z účtu dopravu 150 kč.

To jako vážně, LEGO?? To má být co .. ? OMLUVA .. .? Polybag stojí 99 Kč a vy si naúčtujete dopravu 150 Kč.. nehledě na to, kdo se vás o poslání polybagu BEZ OBJEDNANI prosil. že.. :o

přišlo něco podobného i jiným?

Já jsem před rokem možná už i dvěma lety zažil něco podobného. Tehdy jsem ségře objednával 2 SW sety pro dvojčata  - u nás už byly neskutečně cenově napálený a na shopu ještě byly. Po objednání mi to ale skočilo na doobjednáno.  Vím že k tomu byl nějaký "bonusový setík", už nevím jaký. Vzhledem k tomu, že to chtěla mít na vánoce, připlatil jsem si tehdy expresní dopravu, tuším 420 Kč to bylo.
Po cca týdnu mi přišel email, že mnou objednané sety jsou již vyprodané a další nebudou, že mi obj. ruší. S tím jsem neměl problém, a bral to jako definitivní.
Překvapení ale bylo, že mi za pár dnů přišel ten bonusový setík a strhli mi za express přepravu. To mne opravdu vytočilo, o ten jsem zájem neměl a vlastně jej mohl koupit i tady za poloviční cenu, vezmu-li cenu za express přepravu. Platil jsem to přes PAYPAL, tak jsem zahájil spor (ze zvědavosti), jak LEGO zareaguje. No překvapivě jsem to prohrál.... nebylo možné ani set vrátit zpět.
To byl další takový šťouchanec a já jsem na shopu zase pár měsíců nic nekoupil a už ani nikdy nechtěl... ale člověk zapomene a zase se tam vrátí  ;D

Jo a ještě doplním, mnou objednané SW sety, které byly následně zcela vyprodány se opět na shopu objevili a byly k mání asi další měsíc.

Stimpi

Čekal jsem tři možné konce, buď že obchod normálně proběhne, případně objednávku kvůli chybě zruší, nebo se ozvou a zeptaj se co a jak ... to co se děje mě nenapado.
Popravdě ani tak mě neděsí chování Lega, tam si nedělám iluze, ale děsí mě, že systém fungování kreditky vlastně dává obchodníkovi na 20 dní bianko šek na můj účet. A to mám ověřování plateb přes bankovnictví v mobilu atd...

MLT

Citace od: Stimpi kdy 14.01.2022, 22:29:31
Popravdě ani tak mě neděsí chování Lega, tam si nedělám iluze, ale děsí mě, že systém fungování kreditky vlastně dává obchodníkovi na 20 dní bianko šek na můj účet. A to mám ověřování plateb přes bankovnictví v mobilu atd...

To je na tom to nejhorší, když o tom přemýšlím, oni vlastně nemají (nevyužívají) ani žádnou platební bránu, peníze jdou zřejmě přímo jim... a toto je "děsivý" způsob, že vlastně můžeš přijít o peníze aniž o tom víš ??????

mesje

toto co predviedli, ze si dorovnavaju ceny na katalogovu uroven bez diskusie s kupujucim, je cista zlodejina a porusenie vsetkych moznych spotrebitelskych noriem. Nikto z tych co kupoval za nizke ceny, by to nekupoval za plne ceny, je ich problem, ze spravili chybu, zakaznik to kupil za urcenu cenu a bodka. maximalne sa mali kazdeho zakaznika spytat, ci sa ma objednavka zrusit, alebo dorovna cenu na nejaku primeranu cenu - aspon mali ponukat 50% zlavu. To kde to kedy clovek videl, aby napr z tesca zavolali, ze pomylili sme sa v cene masla a mlieka, tak strhavame dalsie peniaze z karty.
Cudujem sa, ze sa to tu tak lakonicky komentuje. Odporucam vsetkym sa obratit na pravnikov - hrozba hromadnej zaloby zatrasie aj s drzou TLG, a pravnici to nejaku % proviziu radi urobia...

MLT

 e-commerce je pro prodávající nebezpečná věc, chybu udělá snad každý.

Ale pak očekávám, že se k té chybě postavím a budu jí čelit, nebo se alespoň omluvím.

Já dnes narazil třeba na toto, a je tam toho spoustu...   Úvodní obr. samej krokodýl  ;D a třeba 10256 Taj Mahal s cenovkou 3999,- Kč a další slevou 20%....... ale konečná cena je pak 15K.  Jj, chyby dělá každý, někoho to pak "bolí" , někoho méně, a někdo je pak pro smích  ;D

Matthes_CS

Citace od: MLT kdy 14.01.2022, 21:39:21
Citace od: horde kdy 14.01.2022, 15:50:13
Bomba..  místo zbytku objednávky přišla bubl. obálka od LEGO Company . uvnitř Friends polybag, žádný dopis, vysvětlení.. nic - ale strhli si z účtu dopravu 150 kč.

To jako vážně, LEGO?? To má být co .. ? OMLUVA .. .? Polybag stojí 99 Kč a vy si naúčtujete dopravu 150 Kč.. nehledě na to, kdo se vás o poslání polybagu BEZ OBJEDNANI prosil. že.. :o

přišlo něco podobného i jiným?

Já jsem před rokem možná už i dvěma lety zažil něco podobného. Tehdy jsem ségře objednával 2 SW sety pro dvojčata  - u nás už byly neskutečně cenově napálený a na shopu ještě byly. Po objednání mi to ale skočilo na doobjednáno.  Vím že k tomu byl nějaký "bonusový setík", už nevím jaký. Vzhledem k tomu, že to chtěla mít na vánoce, připlatil jsem si tehdy expresní dopravu, tuším 420 Kč to bylo.
Po cca týdnu mi přišel email, že mnou objednané sety jsou již vyprodané a další nebudou, že mi obj. ruší. S tím jsem neměl problém, a bral to jako definitivní.
Překvapení ale bylo, že mi za pár dnů přišel ten bonusový setík a strhli mi za express přepravu. To mne opravdu vytočilo, o ten jsem zájem neměl a vlastně jej mohl koupit i tady za poloviční cenu, vezmu-li cenu za express přepravu. Platil jsem to přes PAYPAL, tak jsem zahájil spor (ze zvědavosti), jak LEGO zareaguje. No překvapivě jsem to prohrál.... nebylo možné ani set vrátit zpět.
To byl další takový šťouchanec a já jsem na shopu zase pár měsíců nic nekoupil a už ani nikdy nechtěl... ale člověk zapomene a zase se tam vrátí  ;D

Jo a ještě doplním, mnou objednané SW sety, které byly následně zcela vyprodány se opět na shopu objevili a byly k mání asi další měsíc.

Proč to reklamovat přes Paypal? Na stránkách lega je, že se může objednávka vrátit.

Strider

Alza má asi zasmluvněnou dodávku Sám doma 21330. Lze u nich předobjednat za ofiko Lego cenu 6599 - reseleři monentálně za 8000-11000.

Píďa

Citace od: Strider kdy 29.01.2022, 10:00:15
Alza má asi zasmluvněnou dodávku Sám doma 21330. Lze u nich předobjednat za ofiko Lego cenu 6599 - reseleři monentálně za 8000-11000.


Podařilo se někomu koupit? Já jsem si nastavila hlídacího psa, ale nic nepřišlo. Alza tvrdí, že je skladem u dodavatele, ale nevědí, kdy bude dostupné. Naskladnili vůbec něco?

Strider

Alza to posunula na 31.3.2022. Výroba asi stále vázne.

Ondrej

Ještě do zítra platí dvojnásobné VIP body.
Bohužel ne souběžně s double VIP pak bude 3. března dárek 40530 Jane Goodall Tribute

Icewalker

Citace od: Ondrej kdy 27.02.2022, 20:30:28
Bohužel ne souběžně s double VIP pak bude 3. března dárek 40530 Jane Goodall Tribute
Řečnická otázka: "Tak, a kdy bude legový David Attenborough?" :D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Matthes_CS

Ve VIP odměnách jsou OCTAN a classic space kšiltovky po 2 400 bodech.

Pool

#1619
Na lego shopu jsem našel už jen Pick a Brick, tak předpokládám to asi už sloučili a nic jiného tam nemají nebo nevíte jak to tam teď mají?