Společný projekt - Vánoční náměstí 2022

Založil Igorus, 04.01.2022, 13:29:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Igorus

Jako další akce pro letošní výlohy bude nové vánoční náměstí. Bude vycházet z toho, které bylo prezentováno v roce 2020 respektive z části Milanových trhů. Kolem nich budou postaveny nové modulární domy. Ne již tak velké, velikostně se vrátíme na baseplate 32x32.

Podoba
Rád bych udržel ovšem myšlenku podloubí, které se bude kolem náměstí táhnout. Velikost budov odladíme až bude znám seznam účastníků, stejně tak jako hloubku podloubí. Zbytek nechám na vás :) Hlavní aby to mělo zimní podobu.



Podpora
Pro účastníky bude pak možné se připojit do projektového Lugbulku.

Termíny
cca jako loni:
únor - návrhy dílů
mezidobí - hromadné třídění
září - prezentace modelů
konec října - instalace

Kdo by se chtěl přidat? V tomto případě je počet účastníků omezený a to vzhledem k velikosti náměstí, které bude 5x velká baseplate, takže nějakých 10 domů. Takže můžete rovnou vybírat parcelu :) Jeden čtverec je 16x16 studů, barevná parcela 32x32.



Seznam:
Igorus - I + J
MilanV - 3 + 4
Pool -
Šipka - H
Borun
poMOCník
Eda
Waf

Pool

Minule jsem se projektu neúčastnil, tak tentokrát bych si jeden domeček zabavil. Jako začátečníkovi mi bude stačit řadový, tak třeba D.

šipka


poMOCník

Tak jdu vedle mistra šipky - ať je to zas nějaká challenge! Takže G

edward193


Borun

Tak si zabírám pozemek " F " pro  dům s obchodem

waf

Zdravím. Já bych si vzal A+B. Může tam být poštovní dvůr :).

Igorus

Prima! Pěkně se nám to zaplňuje :) Díky za účast všem!

Co se týká krajních parcel (A+B; I+J) tak je potřeba počítat s tím, aby byly pohledové i z boků.

Matthes_CS


Borun

Omlouvám se.Uvolňuji pozemek  "F".špatně jsem si to přečetl.myslel jsem ,že to je náměstí do projektu vesnice.Dalši stavbu bych nestihl.

Chairudo

Citace od: Borun kdy 05.01.2022, 21:12:10
Omlouvám se.Uvolňuji pozemek  "F".špatně jsem si to přečetl.myslel jsem ,že to je náměstí do projektu vesnice.Dalši stavbu bych nestihl.

Já si F rád vezmu, aspoň budu mít po nocích co designovat  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Jak to vidíte s různorodostí oblouků toho podloubí? Mně se docela líbí, když nejsou všechny stejné. A to jak do výšky, šířky a někdy i tvaru.

(Na tom posledním obrázku je dokonce dům, který má každý oblouk jiný už sám o sobě.)






poMOCník


poMOCník

Co bych naopak navrhoval sjednotit je, jestli budou mít směrem na náměstí domy štít nebo jestli bude směrem dopředu sklon střechy. Na fotkách nahoře je vidět několik příkladů, ale vždy je to buď všechny domy tak nebo tak. Viděl jsem i případy, že je to namíchané, ale není to moc časté a taky to docela rozbíjí celkovou estetiku. Mně se líbí oba druhy, volbu nechávám na náčelníkovi.

waf

Měl bych pár dotazů

- Podklad má být stejně jako u městečka 2020, tj. baseplate + tři řady kostek na sebe + jedna plate? Barva tmavě šedá?

- U bočních budov na parcelách A,B má být levá boční strana pohledová, ale z boku nebude žádný chodník a od levé strany parcel A,B rovnou začíná stavba? A pokud má být alespoň úzký chodník, tak bude na úkor parcel A,B, nebo bude přidána plate? Raději bych, kdyby se mi parcela A,B nezužovala o chodník.

- Budovy na parcelách C až H budou mít podloubí, ale má mít podloubí také boční budova na parcele A? A pokud ano, tak zepředu a/nebo zprava? Raději bych, kdyby podloubí neměla, protože pokud má být v levé části parcely A poštovní dvůr, tak v případě podloubí mi už nezůstane moc prostoru na budovu pošty v pravé části parcely A.

- Předpokládám, že budova pošty v pravé části parcely A by mohla být předsunutou a nižší poštovní halou navazující na zadní budovy na parcela B, přičemž budova na parcele B by mohla být v rovině a výšce navazujících budov na parcelách C až H. Budovy na parcelách C až H budou začínat rovnou od přední části parcel a jak budou přibližně vysoké?

- Předpokládám, že budova pošty v pravé části parcely A by mohla být z části prosklená, aby bylo trochu vidět dovnitř, že se jedná o poštu a co se tam děje, ale to by znamenalo, že bude spíše modernějšího pojetí než jsou ty výše postované obrázky budov s podloubím - mám raději držet starobylejší pojetí, aby to ladilo s ostatními, nebo modernější prosklenější pojetí?

- Je nějaká představa, co by mělo být na parcele před parcelou A?

Pool

Žije tento projektu, bude realizován?, chtělo by to trochu aktualizaci mapky ::).
Jinak účastníci mohou čerpat malý LB na Ladovu vesnici předpokládám, že nebylo na to samostatné vlákno.

Igorus

Citace od: Pool kdy 08.06.2022, 14:14:21
Žije tento projektu, bude realizován?, chtělo by to trochu aktualizaci mapky ::).
Jinak účastníci mohou čerpat malý LB na Ladovu vesnici předpokládám, že nebylo na to samostatné vlákno.

Projek jako takový žije, dokonce už i nějaký dům je postaven. Ano, účastníci můžou čerpat projektový LB na Ladovskou vesnici.

Igorus

Citace od: waf kdy 02.06.2022, 10:35:17
Měl bych pár dotazů
- Podklad má být stejně jako u městečka 2020, tj. baseplate + tři řady kostek na sebe + jedna plate? Barva tmavě šedá?



Citace od: waf kdy 02.06.2022, 10:35:17
- U bočních budov na parcelách A,B má být levá boční strana pohledová, ale z boku nebude žádný chodník a od levé strany parcel A,B rovnou začíná stavba? A pokud má být alespoň úzký chodník, tak bude na úkor parcel A,B, nebo bude přidána plate? Raději bych, kdyby se mi parcela A,B nezužovala o chodník.
Chodník nebude. Pohledová je myšleno že by měla být barevně celistvá. Případné pohledy dovnitř jsou možné


Citace od: waf kdy 02.06.2022, 10:35:17
- Budovy na parcelách C až H budou mít podloubí, ale má mít podloubí také boční budova na parcele A? A pokud ano, tak zepředu a/nebo zprava? Raději bych, kdyby podloubí neměla, protože pokud má být v levé části parcely A poštovní dvůr, tak v případě podloubí mi už nezůstane moc prostoru na budovu pošty v pravé části parcely A.
Směrem zepředu podloubí nemusí být, směrem na náměstí to nechám úplně na tobě



Citace od: waf kdy 02.06.2022, 10:35:17
- Předpokládám, že budova pošty v pravé části parcely A by mohla být předsunutou a nižší poštovní halou navazující na zadní budovy na parcela B, přičemž budova na parcele B by mohla být v rovině a výšce navazujících budov na parcelách C až H. Budovy na parcelách C až H budou začínat rovnou od přední části parcel a jak budou přibližně vysoké?
Ohledně výšky budov - cca jako v aktuálním městě.


Citace od: waf kdy 02.06.2022, 10:35:17
- Předpokládám, že budova pošty v pravé části parcely A by mohla být z části prosklená, aby bylo trochu vidět dovnitř, že se jedná o poštu a co se tam děje, ale to by znamenalo, že bude spíše modernějšího pojetí než jsou ty výše postované obrázky budov s podloubím - mám raději držet starobylejší pojetí, aby to ladilo s ostatními, nebo modernější prosklenější pojetí?
Starobilejší styl. A nebo udělej ten průhled do budovy směrem "zepředu"


Citace od: waf kdy 02.06.2022, 10:35:17
- Je nějaká představa, co by mělo být na parcele před parcelou A?


poMOCník

Citace od: Igorus kdy 09.06.2022, 09:24:14
Projek jako takový žije, dokonce už i nějaký dům je postaven. ...

Tak sem s nimi, ať se to pořádně rozjede  >:D

waf

Toto vánoční náměstí se bude realizovat také letos (2022), nebo se odkládá na další rok?
Jen abych věděl, jak si mám rozložit čas a síly mezi vánoční náměstí a ladovskou vesničku...

peki

Citace od: waf kdy 06.09.2022, 09:37:23Toto vánoční náměstí se bude realizovat také letos (2022), nebo se odkládá na další rok?
Jen abych věděl, jak si mám rozložit čas a síly mezi vánoční náměstí a ladovskou vesničku...
Letos jde do výlohy z nových věcí pouze Ladovská vesnička. TAkže všechny dílky a síly prosím do tohoto projektu :)
díky