Kam s tím? (skladování)

Založil Jindroush, 06.07.2004, 15:06:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Pool

A mohl bych poprosit o stránky výrobce, ať zkoukneme jeho ostatní boxy?

peki

#541
Tyto boxy mají v Hornbachu Bauhaus:
10 polic cca za necelou 1000 Kč. Výhodou je:
- dají se skládat/rozebírat na sebe (po odejmutí vršku boxu)
- nají v rámci jednocho půdorysu, který je na obr. výše 2 typy různě hlubokých boxu.
- ve stejném systému je pak ještě velký box

Náhodou jsem na to narazil min týden a jeden jsem si na zkoušku koupil.

jojik

 Na štítku je napsáno  " made in France by Mazzei Mondex "
         výrobce MAZZEIMONDEX SA -2 rue Ampere-F-67720 HOERDT

_Beny

#543
Přesně tyto plastove šuplíky scháním také a zatím jsem na ně nikde nenarazil. Ideálně, aby hloubka zásuvek byla ve více variantách. Ikea, Tesco, Bauhaus nic podobného v nabídce neměly...

jojik

 Tak jsem se byl dnes podívat u nás do Hornbachu  a bohužel u nás jsem je nenašel .Asi to bude nějaká novinka a do Ostravy to ještě nedorazilo. Ještě by se mi jich pár šiklo.

_Beny

#545
Dnes jsem byl v Hornbachu na Černém Mostě a tyto plastové zásuvky jsem nikde nenašel. Ptal jsem se tam dvou lidí jestli to maji v nabídce a nic o tom nevěděli. Jen klasické boxi jako prodavaji všude jinde nebo regály na nářadí (kufry, kovové zásuvky ...)

Pool

Něco podobného si říkám, že by se dalo sestavit taky z http://www.tme.eu/cz/details/szuflpp/zasuvky-a-sady/.
Jako přenosné boxy zase cenově dobře vychází tyhle http://super-box.cz/index.php?.



Tommi

Ty super boxy jsou celkem fajn, mám je doma. Jinak dají se sehnat o dvacku levněji. Jen ne tak pěkně barevné.
https://www.nejlevnejsinaradi.com/prenosne-organizery/organizer-plastovy-magg-velikost-205x124x44-mm/
Ale doporučuji příčky přichytit kapkou lepidla:-)

Klaj

Citace od: Tommi kdy 25.01.2017, 16:53:06
Ty super boxy jsou celkem fajn, mám je doma. Jinak dají se sehnat o dvacku levněji. Jen ne tak pěkně barevné.
https://www.nejlevnejsinaradi.com/prenosne-organizery/organizer-plastovy-magg-velikost-205x124x44-mm/
Ale doporučuji příčky přichytit kapkou lepidla:-)

Nevite esi ty Magg poradace prodava i nejaky vetis retezec ? (Obi, Hornbach, Baumarkt) ?? uz delsi dobu je marne shanim
Draco dormiens nunquam titiliandus

Tommi

#549
Mám je tak dva tři roky a nikdy jsem je v kamenném obchodě neviděl.

Update:
Zrovna mi ho nabídly google reklamy v Hornbachu. To je asi poprvé, kdy jejich reklama dává smysl :o
http://www.hornbach.cz/shop/Organizer-205x124x44-mm/6029229/artikl.html?WT.mc_id=cz16av619

peki

Citace od: _Beny kdy 21.01.2017, 23:52:26
Dnes jsem byl v Hornbachu na Černém Mostě a tyto plastové zásuvky jsem nikde nenašel. Ptal jsem se tam dvou lidí jestli to maji v nabídce a nic o tom nevěděli. Jen klasické boxi jako prodavaji všude jinde nebo regály na nářadí (kufry, kovové zásuvky ...)

Sorry Bauhaus  ???. Je  to poblíž místa, kde podávají regály.

Klaj

wow . díky ! musím se tam co nejdřív otočit :)
Draco dormiens nunquam titiliandus

jojik

 Tak skříň už je doma a boxy v ní. No ještě 2 takové skříně a vůbec bych se nezlobil  >:D
   Naštěstí jsem se letošního Lugbulku nemoh zůčastnit tak mám chvilku na pořešení dalšího úložného místa.

Igorus

#553
Tak toto je ten regál, který mají v Bauhausu (konkrétně jsem byl v Praze Chabrech). Kromě tohoto typu tam měli i variantu s deseti šuplíky.


Jonas

To vypadá hodně zajímavě.

Můžeš prosím uvést opřesný název výrobku a cenu? Díky.
Jonas - Můj Brickshelf

Igorus

Citace od: Jonas kdy 01.02.2017, 12:51:15
To vypadá hodně zajímavě.

Můžeš prosím uvést opřesný název výrobku a cenu? Díky.

Přesný název zjistím večer, cena byla 699,-. V ceně jsou i čtyři kolečka. Umístění v prodejně přesně jak psal Peki, tedy v části s krabicemi, regály atd.

peki

#556
Ten 10 šuplikový stojí těsně pod 1000 Kč. Jen Opakuji že se dá vršek oddělat (resp. kdekoliv) a skládat daší šupliky. Čili je to taková stavebnice. To co fotil Igorus je ČB ve 2 výškách šupliku na stejném půdorysu (mělký/hluboký) + je potom stejný systém ale cca 40 x 80.


jojik

Tak to opravdu vypadá hodně zajímavě. A já už vím kde se budu stavovat až budu v Brně , protože u nás v Ostravě Bauhaus není.

Jonas

Pokud někdo máte odkaz na stránky té stavebnice, dejte to sem prosím. Mně to zatím připadá jako jeden z nejlepších skladovacích systémů na bulk komponenty (tedy komponenty s větším rozměrem a ve větším množství).
Jonas - Můj Brickshelf

papluh

Vyzerá to ako Iris systém s označením NMC-xxx (je ich viacej)
Ak je to ono, tak na Amazone majú kombinácie 3 rôznych hĺbok šuflíkov
https://www.amazon.de/Iris-121646-0-Beistellwagen-Rollcontainer-Schubladenschrank/dp/B00KRAWM5Y/ref=pd_rhf_se_s_cp_5?th=1
Ale cenou je to mierne viac ako spomínané v tom BauHause. Snáď okrem 12 plytkých.

Ak je to ono, tak potom vidím jednu špeciálnu verziu  >:D


Mtron

Citace od: Igorus kdy 01.02.2017, 12:47:14
Tak toto je ten regál, který mají v Bauhausu (konkrétně jsem byl v Praze Chabrech). Kromě tohoto typu tam měli i variantu s deseti šuplíky.



to vypadá dobře vejde se tam velká baseplate 48x48 stud?, jako že bych jich několik vzal. Prosím o bližší info. Moc děkuji.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Igorus

Citace od: Jonas kdy 01.02.2017, 15:15:41
Pokud někdo máte odkaz na stránky té stavebnice, dejte to sem prosím. Mně to zatím připadá jako jeden z nejlepších skladovacích systémů na bulk komponenty (tedy komponenty s větším rozměrem a ve větším množství).

Je to přesně jak píše Papluh - na štítku je nápis NMC + označení 360 BkR/C

Citace od: Mtron kdy 02.02.2017, 08:44:15
to vypadá dobře vejde se tam velká baseplate 48x48 stud?, jako že bych jich několik vzal. Prosím o bližší info. Moc děkuji.

Nevejde. Nahoře je položená pro ilustraci baseplate 32x32. Jinak rozměr tohoto typu 38x30x87 cm (opět opsáno ze štítku).

Miketuk

Jak jsou na tom šuplíky s nosností? Nepronáší se při větším zatížení?

Pool

A dají se lehce vysunut celé, nebo tam mají nějakou nepřekonatelnou pojistku?

_Beny

#564
Díky Peki za info, to je přesně ten typ produktu, po kterém se nějakou dobu scháním. Pojedu se podivat jestli to maj na Pankráci v Bauhausu mám to za rohem.

Jinak jak vám přijde, že je to s prašností? Lícují ty šuplíky nějak rozumně? Nevznikají tam někde větší mezery, do kterých by se prach jen hrnul?

Pojistit se dá obsah například ZIP sáčky....

Jonas

Díky za užitečný tip.

Šuplíky jsem dnes koupil v Bauhausu v Liberci a nelituju. Na výběr byly 3 sady:  6 x nižší šuplík za 699 Kč, 10 x nižší za 999 Kč, nebo 4 x vyšší za 599 Kč.
Sestavy se skutečně dají rozebírat a případně sestavovat podle libosti. Limitující je pouze vrchní díl, který je v každé sestavě jeden. Uvnitř žádné příčky nejsou, nejlepší je dát dovnitř nějaké vhodné krabičky. Šuplíky nejdou vyndat úplně, vytáhnout se dají tak asi ze 3/4. Myslím, že prášit se do nich nebude.  Ocenil jsem i kolečka, která se dají volitelně přidělat. 
Šuplíky hodlám využít jako zásobárnu dílů v druhé linii. První linii u mě tvoří skříňky Mars. 
Jonas - Můj Brickshelf

richchie

mam taku blbu otazku..  kocky mam v sackoch potriedene a tie mam v plastovej krabici (uzavretej) z Ikei. idem rekonstruovat balkon , s tym ze bude okrem toho ze je uzavrety (plastove okna) mat aj radiator. myslite ze je mozne skladovat lego na balkone?  izbova teplota tam v zime nebude no zas ani minus by nemal byt kedze ratiator bude vzdy minimalne temperovat. Druha vec co som si neni isty je ci nebude vadit pripadna vlhkost zo susenia pradla... ak mam blbe otazky sa ospravedlnujem no kedze v byte za chvilu nebudem mat kam zasoby kociek dat zvazujem aj tuto moznost. prosim skusenejsich aby sa mi vyjadrili. dakujem

Villa Legina

Citace od: Jonas kdy 05.02.2017, 21:05:50
...
Šuplíky jsem dnes koupil v Bauhausu v Liberci a nelituju...

No neviem, uvidíš po čase. Ja som presne túto haraburdu kúpila cca pred 3-4 rokmi (vyskladala tak aby bolo 12 šuplíkov na sebe tj. z dvoch balení som urobila jeden), ale nebola som s tým časom spokojná a dala to manželovi na jeho blbovinky. Dôvod: strašne ťažko sa to udržuje, kade tade po všetkých výčnelkoch, hlavne po bokoch sa udržuje prach, šuplíky sa nedajú celé vytiahnuť, rozmerovo šuplíky tiež nie sú bohviečo, kolieska tiež pod tým všade prach...takéto skladovanie kade tade, po  regálikoch a kontajneríkoch, skriniach atď to je nič...kúpila som si do izby na lego kuchynskú linku z Ikey a je to lepšie.

peki

Citace od: Villa Legina kdy 06.02.2017, 23:51:33
No neviem, uvidíš po čase......kúpila som si do izby na lego kuchynskú linku z Ikey a je to lepšie.

Tak to je určitě jiný (nechci říci další) level. Ale asi to bylo taky o jiných penězích. Nahoď nějaké foto.  Já jsem do tohoto systému šel právě pro poměr ceny a  užitné hodnoty (hodnoceno subjektivním pohledem). Vždy dříve jsem si u různých systémů představil co místo toho můžu mít za stavebnici. Většinou to bylo o hodně menší a dražší. Možná je to také tím že Lego podražilo, takže to pro mne není tak velký mentální problém.  Viz diskuse o creatoru na 2017 275 dílků za 849 Kč.

Villa Legina

#569
Citace od: peki kdy 07.02.2017, 13:18:42
... Nahoď nějaké foto...

Takto to vyzerá keď je upratané a všetko pozakladané...Niežeby som fanúšik čiernohnedého nábytku ale bola to hneď po bielej najlacnejšia varianta kuchynskej linky, ktorú ponúkali pred rokom. Bielu som nechcela. Pracovná doska je v zelenej mintovej farbe.

Tá linka s pracovnou doskou ma dĺžku 4,4 m a stena naproti skriňová zostava 1,4 m + ešte vrchná skrinka 60 cm a regál nad pracovným stolom po celej zvyšnej dĺžke, ktorý už celý na fotke nie je vidno. Len musím ešte niečo vymyslieť, lebo už teraz je to skoro všetko plné.