(Vlastní) Tatra 815 UDS modro-žltá

Založil 14miro14, 21.09.2017, 21:38:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

14miro14

Ahojte, predstavujem Vám Tatru UDS v 6 wide. A jej spoluprácu s Tatrou 815 8x8.

otaznik

Zajímalo by mě řešení podvozku. Detail stabilizátorů.
Nicméně to rameno, a vůbec celá nástavba, by chtěly předělat. Jak "funkčnost", tak i prostor pro minifiga, tvar, atd.
A vykašlal bych se na zasklení oken nad dveřmi.

14miro14

Ďakujem za postrehy. Postujem detail podvozku a podpier a zároveň aj koncept odpruženia. Viacmenej skladám len z toho čo doma mám a z aktuálnymi možnosťami sa mi to padarilo takto.

HD

Jo, je to Tatra, to je dobře :D Kabinu se sice takto hodí k CITY vozidlům, což také není určitě na škodu, ale uměl bych si ji možná představit i detailnější. Ale rozpoznat lze bez problému. :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

14miro14

Máš nejaký konkrétny nápad na doplnenie detailov kabýny?

HD

To je právě ono, nic mě teď nenapadá, aby byla zároveň zachována podobnost s CITY.

Osobně, a rozumím, že s tím moc lidí souhlasit nebude, bych se vrh na samolepky. :D
A možná bych lehce zkusil zkosit (technikou nelegální - nedocvaknutí několika studů) oblast pod čelním sklem.

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

14miro14

#6
Ani u mňa si s tým nápadom nepadol na úrodnú pôdu. Ak niekedy niekde nalepím nálepky tak to bude možno technic v technic fig merítku a nie na takomto malom modely. Maximálne tak špzku.

milanv

Citace od: 14miro14 kdy 24.09.2017, 14:37:38
Máš nejaký konkrétny nápad na doplnenie detailov kabýny?
Ahoj. Předně gratuluju k zajímavým modýlkům v City měřítku i stylu. S detaily je to tak, že záleží jestli je to dětem na hraní nebo na výstavu ("nedotýkat se, křehké!"). Mě napadlo:

* nárazník v černé a pak k němu přidat spodní rohové cheese slopes taky v černé místo modré. To je prostě tatrovácká klasika, ty černé rohy k nárazníku
* nápad na snot: pod světla v nárazníku dát brick se study do 4 stran. Pak bys mohl dát Tile nebo cheese i zvenku a už by nárazník měl svou šíři. (blinkr by šel jedině samolepkou, vynechal bych ho). Směrem ke kolům bych pak na ten boční stud nacvakl rohový panel jako stupátko. Samozřejmě bys pak musel vyřešit blatník, ale podle mě by to za to stálo.

* majáčky na střeše

* vyhladil nástavbu a přidat zábradlí, světla...

Dva nápady, o kterých si nejsem jistý:

* zvážil bych nahrazení těch trans kostek na kabině úplně - postavit místo toho sloupky a tím mít hezčí tvar

* výsuvné nohy by nešly kulaté a s ploškami na konci?
Pán na Žlutém hradě