*TOP* (Vlastní) Pevnost římského vojska

Založil linhi, 27.05.2012, 19:53:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

germik

Jj, koukal jsem na fotkách - je tam jak vidím i to křižácké obléhání, palec hore :D :o
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

linhi

Fotky od Dana ..

Izmael10

Prečo používaš aj neLEGO diely na Rimanov.
P.S.:Rimania nenosili brady ani fúzy.

linhi

Citace od: Izmael10 kdy 06.08.2012, 22:04:42
Prečo používaš aj neLEGO diely na Rimanov.

A proč ne? Já vždy jednu nebo dvě přilby mám od brickforge - je pravda že ta důstojnická nic moc,ale ten chochol pro centuriona je super!

linhi

Citace od: Izmael10 kdy 06.08.2012, 22:04:42
Prečo používaš aj neLEGO diely na Rimanov.
P.S.:Rimania nenosili brady ani fúzy.

Já čtu knížku kde zrovna popisují že po několikadenním tažení jsou docela pěkně zarostlí :-)
Ale jinak chápu že vousy neměli,ale neměl jsem už doma tolik jiných obličejů..

Izmael10

Ideš ešte pevnosť rozširovať? To torso dôstojníka  je nálepka?

linhi

Ano,dvě torsa jsou nálepky,také je tam použit jeden sparťan,tedy jeho torso.
Pevnost bych rád zvětšil a vzal na Lipno,ale mám teď jeden obr,ale opravdu obr projekt který má maximální prioritu,
takže pevnost je nyní k pokoukání v Táborském muzeu na tři měsíce a pak se uvidí...  ;)

Izmael10


linhi

Jo přesně nad tím jsem také přemejšlel,třeba příště...

martinb

Citace od: Izmael10 kdy 06.08.2012, 22:04:42
Prečo používaš aj neLEGO diely na Rimanov.
P.S.:Rimania nenosili brady ani fúzy.


Ahoj,
To že by římští vojáci nenosily vousy není tak docela pravda,záleží na tom,jak kdy.Je spousta reliéfů kde vousy mají,ono to bylo hlavně o modě a preferencích jednotlivců

Jinak ohledně barev štítů-každá legie měla jinak pokreslený štíty a každá kohorta měla jinou barvu.
Tvar štítu pomocných jednotek byl nevypouklý ovál tzv.clipeus a nosili ho i jezdci(mimo pretoriánů-ti používali hexagonální štíty)a mohl bys ho ještě strčit do ruky tribunovi.

Jinal stavba je moc povedená


Kucis

Viděl jsem tento MOC v muzeu v Táboře a hodnotím velmi pozitivně. Velmi se mi pevnost líbila i smysl pro detail, prostě paráda. TLC by se mohlo inspirovat a vydat nějakou římskou sérii :)

zedman

#41
Tu pevnost obdivuju, je to moc pěkně udělané. Klobouk dolů.

moiki

Je to moc pěkně povedený model moc se mi to líbí. Klobouk dolů.