*TOP* #10 PBC (Vlastní) Smutná noc

Založil Hardegon, 15.01.2012, 19:36:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Roku 1520 ovládali Španělé hlavní město Aztécké říše Tenochtitlan. V jejich zajetí se ocitl i sám velký král Montezuma. Ten však za záhadných okolností zemřel. Následkem toho proběhla z 30. června na 1. července La Noche Triste - Smutná noc. Španělé byli masakrováni a vyháněni z Tenochtitlanu. Nezemřeli všichni, ale pro Aztéky to bylo velké vítězství a pomsta za smrt krále. Mezi přeživšími byl ale i sám Hernán Cortés, který se brzy vrátil.


Ani už jsem nevěřil, že bych ještě stihl něco do soutěže postavit. Původně jsem měl v plánu úplně jiný americký národ, ale včera jsem dostal pár zajímavých nápadů a stavba najednou rostla a rostla. Stihnout to ještě o hodku nebo dvě dříve, bylo by to lépe nasvícené.

Brickshelf

germik

No wow, tak tomuhle říkám výborně ztvárněná džungle, i ty detaily na prchajících a sporadicky se bránících Španělech jsou cool :)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Systematik

jak říká germik...  :D škoda jen, že jim ten Cortés utek...

frantoka

Sila, tá príroda je nádherná i ten príbeh tiež, gratulujem a držím Ti palce.  :D

Mr. Cube

#4
Moc se mi to líbí, pěkné detaily - šplouchající voda, banány... ;) ...jinak ta hlava je nějaký odkaz na Olméky? Protože ti byli kapku dále od Tenochtitlanu. Každopádně je ale perfektní.

FilipS

Je to nádhera, ta obří hlava je úžasná. Jen bych měl trochu výtku (doporučení) k rozložení stromů. Je mi jasný, že je to džungle v každém slova smyslu, ale kdyby si největší stromy dal do pozadí tak, aby se jednotlivé objekty nepřekrývaly, hodně by to prokouklo a celé by to šlo zdokumentovat dvěma fotkami.  ;)

Colonel32

Asi je pomalu načase začít používat frázi "staví jako Hardegon"  >:D

Luky1987


Hardegon

Všem děkuji za komentáře.  :)

Citace od: Diidy kdy 15.01.2012, 20:49:06
Je to nádhera, ta obří hlava je úžasná. Jen bych měl trochu výtku (doporučení) k rozložení stromů. Je mi jasný, že je to džungle v každém slova smyslu, ale kdyby si největší stromy dal do pozadí tak, aby se jednotlivé objekty nepřekrývaly, hodně by to prokouklo a celé by to šlo zdokumentovat dvěma fotkami.  ;)

Ta hlava byla to první, co jsem postavil a ještě navíc jen jako pokus, jak by to vypadalo. Už mam i nápady na verzi 2.0. Co se týče přeskupení stromů, máš svatou pravdu. V reálu to vypadá lépe, na fotkách ale stromy trochu splývají. Asi to zkusím buď nafotit líp, nebo přestavět.

gearcs

Moc se mi líbí ta kamenná hlava a také detaily zdrhajících Španělů :)

linhi

Parádní,tohle téma tady chybělo,přeji hodně štěstí v soutěži!  Je to opravdu moc pěkné!

Hardegon


Colonel32


Hardegon

#13
Citace od: Colonel32 kdy 23.01.2012, 19:02:07
Vlákna jsou otevřena. Nadále důrazně žádám, aby první příspěvky nebyly editovány, aby byla zachována historická hodnota soutěže, až se na výsledky a díla bude někdou dívat třeba za 5, 10 let.

Bohužel tentokrát nikdo nevyužil toho, že je možné prezentovat rozestavěná díla, naopak, nejen že vždy byla prezentována díla z pohledu autora hotová, ale navíc byly jakékoli rady ke zlepšení v lepším případě ignorovány

Rovnou bych se měl asi přiznat, že musím upravit první příspěvek. Jde pouze o přehození galerie z flicru na BS. Připomínky jsem zkusil využít, použít a výsledek mi přišel lepší. Změnil jsem fotky na flicru a původní sadu dal na BS. Přiložené fotky v prvním příspěvku jsou stejné, sem vkládám již nové k posouzení změny + vyfotil jsem i hlavu.

flickr

Colonel32

Prosím, nech v původním příspěvku takové fotky, jaké byly porotou hodnoceny.
Ať se za rok někdo neptá, proč tohle dílo nevyhrálo a zda nebyla porota zaujatá.

Pokud si dílo nafotil lépe nebo něco přistavěl, nech fotky uvnitř vlákna.

Hardegon

Citace od: Colonel32 kdy 23.01.2012, 19:26:32
Prosím, nech v původním příspěvku takové fotky, jaké byly porotou hodnoceny.
Ať se za rok někdo neptá, proč tohle dílo nevyhrálo a zda nebyla porota zaujatá.
Pokud si dílo nafotil lépe nebo něco přistavěl, nech fotky uvnitř vlákna.

V prvním příspěvku jsou úplně stejné fotky, jen na jiném úložišti.

Colonel32

Citace od: Hardegon kdy 23.01.2012, 19:30:26
V prvním příspěvku jsou úplně stejné fotky, jen na jiném úložišti.

Ok

richchie

velmi pekne  :)  velke plus ze sa jedna o MOC kde su islanders  ;)