*TOP* (Vlastní) Minas Tirith

Založil Chairudo, 15.06.2011, 22:14:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

#60
Malý update.... ;)

Válka skončila a přeživší droidi neměli co na práci, tak jsem si vypůjčil několik jednotek na konstrukční práce. Jsou to ale neomalená motovidla tak se každou chvilku někam zřítí ;D

Konečně jsem dokončil zadní štít skalní stěny, snad se ta kombinace DK gray a DK bluish gray bude líbit.
štít z levé strany bude taky kombinace DKG a DKBG ale už méně a přední skalní štít už bude asi jenom v DKBG. Myslím že trocha variace neuškodí, aspoň to nebude vypadat moc jednotvárně.
Ještě nevím jestli tam nechám tolik zeleně, nožná jenom pár , možná žádnou, ještě to otestuji.

Taky jsem udělal beta verzi bílého gondorského stromu, je tam 1x 2417 White Plant Leaves 6 x 5 a hodně ručiček.

Jakékoli návrhy jak stromek vylepšit rád uvítám :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Colonel32

Ještě vzít TEMPO a sundat ten ufo potisk z těch šedých čtvrttalířů.

Chairudo

Citace od: Colonel32 kdy 18.02.2012, 12:27:32
Ještě vzít TEMPO a sundat ten ufo potisk z těch šedých čtvrttalířů.

To je taky střecha takže budou v konečné fázi černé, jen musím koupit nějaký sprej  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Colonel32

Co vzít 1000 černých http://www.bricklink.com/PL/2599.gif?0 a udělat to ala linhi? Ten sprej ti asi moc kamarádů nezíská.

Rhox

Rozhodně ploutvičky, jak navrhuje C32. Jinak projekt se mi líbí, jen bych trochu rozbil jednolitost těch zdí...

Aki

Citace od: Rhox kdy 18.02.2012, 13:21:37
jen bych trochu rozbil jednolitost těch zdí...
Jenom to nééééé, takhle je to super!

P4tr1cius

Súhlasím s Akim. Tiež si myslím, že toto je jeden z mála vzácnych prípadov, keď murivo celého hradu vyzerá lepšie keď je ako "novostavba", čiže pekné hladké a rovnaké. Možno ale skús tú zeleň na zadnej skale trošku preskupiť, trebárs daj ju koncentrovane iba na dva-tri miesta, nech to nieje ako podľa šablóny.

Projekt to je ale megalomanský a verím, že to už nevzdáš a dotiahneš to do perfektného konca. Držíme ti všetci palce.

Mr. Cube

Jsem rád za tento update! A vtípek s droidy je skvělý ;D Moc ti fandím, plánuješ postavit verzi se všemi sedmi úrovněmi? Pokud ano, tak si vůbec nedovedu představit, JAK a KDE to budeš stavět. Co jsem zatím viděl nějaké LOTR MOCy Minas Tirith, tak těch 7 úrovní nikdy neměly.

Chairudo

Citace od: Colonel32 kdy 18.02.2012, 12:49:49
Co vzít 1000 černých http://www.bricklink.com/PL/2599.gif?0 a udělat to ala linhi?

To je dobrý nápad, možná to zkusím.

Citace od: Mr. Cube kdy 18.02.2012, 14:56:11
plánuješ postavit verzi se všemi sedmi úrovněmi?

Ani náhodou ;D  V tomhle měřítku by to celé město mělo asi 8 metrů výšky i šířky, na to bych potřeboval tělocvičnu, mít to jako zaměstnání a tak 10 let života navíc  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Mr. Cube

No právě, já jsem si to podle toho, co už máš postaveno, tak v duchu přeměřil a došel jsem k podobným číslům  ;D

Chairudo

#70
Mám jedno malé dilema a to jak udělat střechu s 2x 45* úhlem  ???
Vyřešil jsem to takto, dílky jak přijdou nahradím černými, ale kdyby jste někdo věděl o lepším způsobu každou dobrou radu uvítám  ;)
Btw: právě mi přišel balíček s bílými listy na stromek, a velice mě překvapilo i když je to z ameriky, neprošlo to žádným clem >:D
nakupoval jsem od Melanie01 a vzal jsem jich 24 ani nevím na co tolik  ;D kdyby jste někdo chtěli, klidně vám pár prodám.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Janek

Doufám, že tento MOC dotáhneš do konce. Už teď je úžasný, především strom a pracující droidi.  ;D

CitaceJako předlohu ke stavění mám asi 250 fotek postahovaných z různých webů a screenshoty z LOTR bonus DVD. Zde jsou veškeré moje fotky http://www.mediafire...com/?hd34xwug15jqfw1

Mohl by jsi prosím znovu někam uploadovat svoji předlohu? jestli by tě to příliš nezdržovalo od práce na Minas Tirith. Download mně nefunguje a rád bych si zkusil Minas Tirith postavit v Minecraftu.

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Janek


Chairudo

Malý update 2....   :)

Dokončil jsem pravou stěnu celé stavby... skalní štít nepočítám, došel mi materiál na stavbu tak musím počkat na kostky z Lugbulku  :)
Další krok bude věž před citadelou která je momentálně nahrazena provizorní věží, na tu mám kostek dost  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Systematik


QuiGon

Opravdu klobouk dolů. Obdivuji tvoji vytrvalost. Nemohl by si to prosím tě změřit? Velmi by mě zajímaly rozměry. Děkuji

Chairudo

Délka 240cm
šířka cca 110cm
výška po vrch citadely 90cm
odhadovaná celková výška po vrch věže (under construction) cca 170cm
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Měch

#78
Dovolím si jedno malé rýpnutí: zezadu města máš skálu, jako by to bylo na kopci(poslední foto 2), přitom za městem je pohoří které by mělo jít směrem nahoru (ne dolu jak to jde tobě). Čekal bych to tam spíš uřízlé a jakoby do ztracena, jako měla Americká ulička ze čtyřicátých let: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=36688.0 vzadu za železnicí tu zeď z černých bricků. Ušetříš tak spoustu DG a DBG dílů na skálu a ještě to bude vypadat líp.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Chairudo

za městem je pohoří, ale za citadelou je sráz, zleva most a ještě jsou tam královské komnaty atd...
až potom jde to pohoří nahoru. Tak jak to mám je to správně  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#80
Stavil se ke mě synovec na doučování tak jsem ho hned využil aby mi zapózoval  ;D
Kdyby se někdo divil že se to nepropadlo, středová část bez problému unese přes 80 kilo živé váhy :)
Už se nám ochladilo a pokračuji ve stavění, tak se můžete těšit na další fotečky, i když to budou převážně skály.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Měch

Budeš ty stěny nebo prstence něčím zaplňovat ? Nějaké domky a stavby tam asi budou, ale na tu zeď by mohly občas přijít nějaké kusy Tile ať to není tak jednolité. Jen můj nápad.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

komluk

Absolutně brilantní práce, nemůžu se dočkat až ji uvidím naživo... ;)

Chairudo

Citace od: malý Měch kdy 27.09.2012, 19:08:18
Budeš ty stěny nebo prstence něčím zaplňovat ? Nějaké domky a stavby tam asi budou, ale na tu zeď by mohly občas přijít nějaké kusy Tile ať to není tak jednolité. Jen můj nápad.

Domky na stěnách budou. S prstenci jsem nic nedělal jednoduše proto, že na fotkách co mám je to taky takové obyčejné, ale je pravda že bych nějaký ten kámen ze stěny sem tam povystrčit mohl.
Detaily si nechám až na konec, nejdřív dostavím hrubou a pak to budu zdokonalovat  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#84
A ještě jednou útok :o

Zde je také krásně vidět celá nosná konstrukce.
Pro sloupy jsem zvolil jednoduchý systém skládání do kříže brick 2x4 a 1x2, 15 bricků na každé patro, vše je spojené ve čtvercové soustavě 16 nopů od sebe třemi vrstvami plates 2x4-16.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Luky1987

Je to masakr, jedna největších a zároveň nejlepších věcí, do které se tady kdo kdy pustil :o

Petronel

ona už ta samotná konstrukce je zajímavé dílo  ;D A to jsi někde našel, že takto to je nejlepší stavět? Nebo to byl tvůj plán? Nebo jsi se radil s nějakým odborným statikem staveb?  :D

PS: Ta konstrukce (lešení) by se dala výborně použít na nějakou akční Lego scénu (velkou přestřelku minifigů nebo tak), škoda jen, že to není jednobarevné, no ale i tak.  >:D

Chairudo

#87
Citace od: Luky1987 kdy 28.09.2012, 18:21:57
Je to masakr, jedna největších a zároveň nejlepších věcí, do které se tady kdo kdy pustil :o
Největší možná, když nepočítáš co teď staví na zakázku Ryxe a linhi pro Lipno.
Ty jejich stavby mi připadnou mnohem komplexnějsí než ta moje :)

Citace od: Petronel kdy 28.09.2012, 20:25:58
ona už ta samotná konstrukce je zajímavé dílo  ;D A to jsi někde našel, že takto to je nejlepší stavět? Nebo to byl tvůj plán? Nebo jsi se radil s nějakým odborným statikem staveb?  :D
To je můj nápad. Nejdřív jsem chtěl použít tohle a tohle, ale zjistil jsem že je to velice nedostatkové zboží tak sem si musel najít jiný způsob.
Jenom sloup bricků 2x2 by byl nestabilní, tak jsem pro co nejmenší spotřebu materiálu zvolil metodu do kříže 2x4 vyplněné s 1x2,  je to pevné a spojené pár vrstvami plates s ostatními sloupky se to prostě ani nehne :)
Jak budou sloupky daleko od sebe rozhodly rozměry citadely  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

linhi

Neeee,to tvé bude asi určitě větší,už máš nějakou představu na vojáky Gondoru??


Citace od: Chairudo kdy 29.09.2012, 08:38:44
Citace od: Luky1987 kdy 28.09.2012, 18:21:57
Je to masakr, jedna největších a zároveň nejlepších věcí, do které se tady kdo kdy pustil :o
Největší možná, když nepočítáš co teď staví na zakázku Ryxe a linhi pro Lipno.
Ty jejich stavby mi připadnou mnohem komplexnějsí než ta moje :)


Izmael10

Citace od: linhi kdy 06.10.2012, 15:37:18
Neeee,to tvé bude asi určitě větší,už máš nějakou představu na vojáky Gondoru??

Možno sa objavia v 2.vlne LotR setov.