*TOP* (Vlastní) Hrad s kulatou věží

Založil linhi, 15.06.2008, 22:23:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kdo má zvítězit při obléhání hradu Brloh?

pan Hynek Vlk ze Stráže
obránci Brlohu

linhi

Tento příspěvek je opět začátek seriálu příspěvků o stavbě mého dalšího hradu a to s kulatou a zastřešenou věží.Hrad by měl stát na kopci a zatím nevím jak velký přesně bude.Materiálu je dost,ale nemám na to doma dost místa.Na kulatou věž jsem vymyslel novou techniku stavby jak už jsem zde ukázal a také jsem vymyslel novou techniku stavby kulaté střechy.Doufám že se to povede a s tímhle trochu prorazím mezi pořádné stavitele jako je Aki atd.Hrad Sion jsem prozatím odložil k ledu než bude doma více místa.Zde jsou tedy začátky stavby.

cendix

Vypadá to moc dobře, ale hlavně jsem zvědav na střechu.

linhi

No střecha je zatím jen v mé hlavě,ale dílky na ni jsou již na cestě z USA tak se mě to snad povede.Dnes jsem taky položil základy svého hradu a rozjel stavbu.Snad to bude vše dle plánu.

stambi

úžasný, nemůžu dospat té kulaté střechy... ukázku! ukázku! ukázku!

linhi

#4
Ukázku? Tak tedy tady to máte,takhle budu řešit kulatou střechu já.Tohle je jen narychlo udělaná ukázka.Finální verze bude snad více doladěná.Tak na to jukněte a začněte stavět kulaté věže  ;)

stambi

to je vychytaný, myslím, že to bude moc pěkný, na kolik tě přijde taková věžička, docela drahý dílky, ne? ale za ten credit to stojí  :o š.

Aki

Vypadá to naprosto dokonale. V tomhle se vůbec nedá koukat na nějaké finance. Gratuluju k super nápadu a už se těším na finální provedení.

Džejkob

tak to teda čumim  :o ;D ;D  :o dost povedený nápad a stavba. přeji ti štěstí při dalších výtvorech
Star Wars, Western, Fantasy Castle, různý věci stavím a sbírám :)
Jsem také aktivní na Instagramu: @CzechMateBricks

nesquick

Tak to je teda fakt pěkný.  :o Už se těším na celý hrad.  :)

gearcs

Je to nádhera, navíc to vypadá jako skutečná střecha hradních věží. Výborný nápad! :)

Jindroush

Možná blbej nápad, ale zkusil si ty řady dát blíž k sobě, aby se 'zobáky' dostaly mezi study tý dolní řady? Zajímalo by mě, jak by to vypadalo (ale sem línej to zkoušet).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

linhi

Jindro ty jsi mě předběhl,já nad tím v práci celou noc myslel,protože se mi taky nelíbila ta prosvítající místa a už mám dvě nové řešení a budu s touto střechou dále pracovat.Jinak díky všem za chválu!!!!   ;)

matny

Citace od: Jindroush kdy 20.06.2008, 00:20:54
Možná blbej nápad, ale zkusil si ty řady dát blíž k sobě, aby se 'zobáky' dostaly mezi study tý dolní řady? Zajímalo by mě, jak by to vypadalo (ale sem línej to zkoušet).
To vôbec nie je blbý nápad  ;)

Zhruba pred rokom som pre Mariana20 testoval sedlovú strechu postavenú za pomoci hadičiek a dieliku x143 vzhľadom nato, že on nemal k dispozícii potrebné dieliky a vtedy ma napadlo, že  podobný  spôsob by našiel uplatnenie aj pri oblúkovej streche.
Nepatrím zatiaľ do rady staviteľov, takže som to netestoval  a som rád, že Linhi je natoľko kreatívny a nám tento spôsob predstavil, ktorý si určite nájde široké uplatnenie aj za pomoci iných dielikov imitujúcich strešné tašky.
Na podobnom princípe som nedávno objavil aj túto strechu:

fidous

Určitě funkční a jedinečný řešení kulatý střechy. Zatím jsem neměl možnost si postavit kulatou věž, ale když tak na to koukám , určitě to brzy vyzkouším - jen co budu mít za sebou ty prokletý zkoušky, ach jo ! Chválím nápad ! ;)
Asi z toho LEGA jednou dočista zblbnu !

Lord.obiv

Nádherný hrad :D, ale zatím mi spíš připomíná malý zámek :)
Budiž LEGO

Aki

Hezky se ti to vyvíjí, ale vyřadil bych ty okénka v přízemí věže. Nějaké okénka jsou ok až v prvním patře. V přízemku většinou bývaly temné nijak nevětrané prostory využívané jako kobky, nebo skladiště! přístupné bývaly otvory v podlaze prvního patra!

linhi

Já vím Aki že to tak bylo,ale jelikož chci přímo pod věží vést cestu od brány1 k bráně 2 tak jsem myslel že by věž mohla plnit i funkci střílen pro lučištníky.Hrad roste nyní pomalu ne díky nedostatku dílků,ale spíš naopak.Než to vždy všechno vyndám ze skříní,tak je to hodina a úklid trvá ještě déle.No hlavně za chvilku nebudu mít kam co dát.

Aki

Rozumím tvému plánu. Tvoje snaha chránit přístupovou cestu věží je naprosto správná, ale fungovalo to tak, že střelci stávali na ochozu věže, ne v jednotlivých patrech. I v době nástupu střelných zbraní, kdy se začaly střílny více rozvíjet tak je nedělali u paty věže, ale až ve vyšších patrech.

linhi

#18
Další fotky mého nového mocu,dejte vědět jak se vám líbí ten ochoz kolem velké věže,snažil jsem se ho udělat dost široký pro pohyb figů,ale nyní se mě to zdá dost široké.No posuďte

Meduin

Citace od: linhi kdy 31.07.2008, 00:18:31
Další fotky mého nového mocu,dejte vědět jak se vám líbí ten ochoz kolem velké věže,snažil jsem se ho udělat dost široký pro pohyb figů,ale nyní se mě to zdá dost široké.No posuďte

Na první pohled na mne ochoz působí docela přirozeně, po zamyšlení na druhý pohled taky. Jedině při diagonálním pohledu se mi jeví opticky trochu širší, ale nemyslím, že by to měl být problém. Rozhodně pozitivem je zúžení těla věže, které umožnilo rozšířit prostor pro pohyb.

Možná, pokud by Ti ta šíře vadila, by bylo třeba zvětšit základnu věže. Budu-li brát, že dveře jsou v současnosti klasické "osmdesátky", tak dvacetistudová věž odpovídá 4 metrům ve skutečnopsti, což je vlastně nereálné, v dolních patrech by stěny zabraly celý prostor věže. I u našich menších hrádků šíře stěn ve věžích zabírala větší prostor.
Ten ochoz, on není široký, on je "masivní". Zkus se zamyslet na jeho "architektonickém odlehčení". Sloupky z bricků 2x1 nahradit buď 1x1 nebo roun brickama, nároží určitě z 2x2 na 1x1, eventuálně místo bricků použít jenom tyčky, které by se asi nejvíc přiblížily reálnému laťoví.

Předpoládám, že tato věž bude donjon. Pokud ano, navrhoval bych na schůdky vedoucí z pavlače ke vstupním dveřím nahradit padacím mostkem.
Pro případ obléhání nepřátelskými knechty, používaš zesílené stěny této obranné věže? Takové, co se s každým patrem zeslabuji?

linhi

Tak takovouhle super odpověď jsem jen tak nečekal,ano měl by to být donjon a vím jak to myslíš s tím mostíkem já ho také už jednou použil a to na Milíně v Brně.Pokusím se to ještě rozmyslet a možná i předělat.Tohle byla jen stavba z nudy včera večer u televize a nakonec mě to nějak chytlo a tak jsem se snažil udělat pavlač která by spojovala všechny budovy na nádvoří a vůbec jsem jako vždy nemyslel na to že donjon by být tak lehce přístupný neměl.Jinak k tomuto hradu přijde ještě brána a na kopci postavený bergfrit.To je asi tak vše.

Jonas

Není to špatné, neustále se tvé stavby zlepšují.

Myslím ale, že už je nejvyšší čas opustit jednolitou šedou barvu hradních zdí a začít používat kombinaci různých odstínů šedé (jsou nejméně 4), případně i jiné barvy a také kostky s různými texturami (grill, log ...). Pak to začne víc připomínat středověký hrad postavený z kamene.
Jonas - Můj Brickshelf

gearcs

Zkus do všech šedivých zdí zabudovat sem tam jinou barvu kostky, např.tmavě šedou, stavba tím neskutečně ožije. Osobně jsem to sice ještě nezkoušel, ale viděl jsem takto mnoho staveb a vypadá to skvěle. Ochoz se mi líbí, možná bych si víc pohrál s podpěrami střechy, zúžil bych je a trochu si pohrál s detaily. Líbí se mi ty "krakorce"? nebo jak se ten prvek jmenuje, které podpírají hnědé můstky na boku budov. ;)

linhi

No vím že je více barev,také už jsem se do zdiva snažil přidávat dark gray a uvažuji udělat občas třeba bosáž z tan barvy která by vyjadřovala pískovec.Všiml jsem si toho na Bezdězu kde je už sice pískovec tmavý díky povětrnostním podmínkám a dalším vlivům,ale na chuligány odloupaných místech je znát béžová barva.Jinak nové šedé barvy zásadně neberu,stejně jako novou hnědou.Možná že na ni časem přejdu,ale nechci to zatím míchat.

Colonel32

kombinace nova seda/stara seda neni zrovna dobra, ty barvy k sobe totiz jaksi nejdou.

Jonas

Citace od: Colonel32 kdy 31.07.2008, 20:38:52
kombinace nova seda/stara seda neni zrovna dobra, ty barvy k sobe totiz jaksi nejdou.

To je hloupá pověra. Když budeš míchat kostky tak, aby výsledná textura působila náhodným dojmem, tak jako u skutečně zdi, pak můžeš používat všechny odstíny, jak je libo.
Jonas - Můj Brickshelf

Colonel32

Citace od: Jonas kdy 31.07.2008, 21:00:48

To je hloupá pověra. Když budeš míchat kostky tak, aby výsledná textura působila náhodným dojmem, tak jako u skutečně zdi, pak můžeš používat všechny odstíny, jak je libo.

To neni povera, to je moje zkusenost se stavbou hradu.

gearcs

Citace od: Colonel32 kdy 31.07.2008, 20:38:52
kombinace nova seda/stara seda neni zrovna dobra, ty barvy k sobe totiz jaksi nejdou.
Bohužel, je to tak. Zkoušel jsem to zkombinovat u pár staveb, ale moje staré šedé díly jsou trochu zažloutlé a tak je to jako pěst na oko při současném použití nové modrošedé. Na druhou stranu, pokud jsem použil staré šedé díly, ale z MISBu, pak na stavbě nebylo téměř poznat nesoulad, jen při pohledu z blízka.

otaznik

Citace od: gearcs kdy 01.08.2008, 13:00:12

Bohužel, je to tak. Zkoušel jsem to zkombinovat u pár staveb, ale moje staré šedé díly jsou trochu zažloutlé a tak je to jako pěst na oko při současném použití nové modrošedé. Na druhou stranu, pokud jsem použil staré šedé díly, ale z MISBu, pak na stavbě nebylo téměř poznat nesoulad, jen při pohledu z blízka.

Ale tady přece právě jde o to, že ty šedé jsou rozdílné...

gearcs

Citace od: otaznik kdy 01.08.2008, 22:43:09
Citace od: gearcs kdy 01.08.2008, 13:00:12

Bohužel, je to tak. Zkoušel jsem to zkombinovat u pár staveb, ale moje staré šedé díly jsou trochu zažloutlé a tak je to jako pěst na oko při současném použití nové modrošedé. Na druhou stranu, pokud jsem použil staré šedé díly, ale z MISBu, pak na stavbě nebylo téměř poznat nesoulad, jen při pohledu z blízka.

Ale tady přece právě jde o to, že ty šedé jsou rozdílné...
Myslel jsem střídat jako např. občas do světle šedé zdi zabudovat tmavě šedou kostku. Colonel zřejmě myslel rozdíl mezi starou a novou světle šedou?