Kam s tím? (skladování)

Založil Jindroush, 06.07.2004, 15:06:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

peki

Kupoval jsem ho v akci min měsíc dokonce za 90 Kč.

milanv

Citace od: peki kdy 16.10.2019, 11:47:53
Kupoval jsem ho v akci min měsíc dokonce za 90 Kč.
A osvědčil se? Máš i větší množství a stavěl jsi z těch boxů nějaké větší úložiště?
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: milanv kdy 18.10.2019, 14:36:40
A osvědčil se? Máš i větší množství a stavěl jsi z těch boxů nějaké větší úložiště?

Mám jich asi 6.Větší úložiště z toho nestavím. Mám to mobilní. Výhodou je že se dají šuplíčky jednoduše vyndat (při stavění) a pak zase zpátky vrátit.

Bedbord

#663
v Baumaxu mají za 159 viz https://www.baumax.cz/vrobek/zasuvkovy-modul-tool-drawers,43574.html
a na Mallu dokonce za 209,- kdyby někdo věděl, že je někde v akci, dejte vědět

Před nedávnem jsem kupoval v Ikei Glis krabičky, protože je měli v akci za 49,- a jsem moc spokojený, dobře se dávají na sebe a drží

sm_oOx^

z ikea skatul, neskor ikea kontajnera, som presiel na custom stolik, ktory mi na zaklade poziadaviek zbuchal moj stolar.

- 18 suflikov (2x9), plnovysuv
- kazdy suflik pojme 21 skatuliek sortimo, 3x7, pripadne ich nasobky
- boxy idu samostatne vyberat, ale aj dalej clenit pomocou prepazok
- madla na otvaranie zatial chybaju, chcel som ich z lega, ale nie je to idealne, cize zrejme pojdu kovove
- vsetko na kolieskach, ide lubovolne presuvat po izbe
- napravo system, vlavo planujem rezervovat par suflikov pre technic
- lava strana zatial z velkej casti prazdna - velke plates, navody, (holt, nie su najlacnejsie tie sortimo boxy :-))



milanv

Vypadá to přepychově. Že nejsou nejlacinější ty krabičky dovnitř? Ty bych asi dokázal zadat knihaři nebo i sám vyrobit. Ale ty plnovýsuvy musejí stát majlant, ne? Zvlášť když má člověk toho lega víc...
Pán na Žlutém hradě

sm_oOx^

#666
tie krabicky su velmi drahe, ale nenasiel som ziadnu plnohodnotnu cinsku alternativu... :-) ked kupujes viac ako 24ks, je zlava 30%. v case, ked som to kupoval, mali dalsich -10% na tento sortiment, takze som to nakupil so zlavou cca 37%. stale nie najlacnejsie, ale uz sa to da. dalsi problem je, ze sortimo dorucuje len do nemecka alebo rakuska (z okolitych krajin), cize tam niekoho musis mat.

co sa tyka plnovysuvov, to nie je take zle, ak si dobre spominam, bavime sa o jednocifernom cisle v eurach za par. pocitam, ze mi ten stolik vydrzi dost dlho (stale velmi velka rezerva). ono, lego je samo o sebe drahe a ked sa na to pozriem tak, ze ten stolik (bez krabiciek) nestal ani tolko, co ucs millennium falcon, nie je az taka tragedia :-)

peter

Je to fakt krásný a chápu tvé nedšení. Když však přihlédnu k AFOL-skému času, tak co se životnosti tohoto stolku týká, tak mu dávám rok, no možná maximálně dva ;D Myslím tím, že do dvou let bude většina přihrádek plná a bude potřeba se stejně přemístit do nějakých organizérů, regálů s boxy apod. Každopádně pro začátek moc pěkné ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

poMOCník

Jak skladovat lego v obýváku? Z nenápadné skříňky s policemi na hračky je po otevření rázem sklad se spoustou druhů drobností. Větší díly nebo ty, kterých je hodně, skladuji v krabicích z IKEy. Méně používané dokonce ve sklepě. Tady budou k rychlému dohledání ty, které by jinak ve velkém množství zapadly.

Jak vidíte, syn už vnitřní skříňky vyzdobil vodovkami. Barevné odlišení usnadňuje orientaci.

peter

Po prvotní regálové skříni z roku 2005 následovala druhá v roce 2012 a třetí pak v roce 2016 , kterou jsem doplnil v roce 2017 .

Poslední přírůstek v mých již skoro standardizovaných skříní je z letoška, tedy roku 2020 . Více o všech mých regálech najdete v tématu Regály inspirace. ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

klubo

Tak když už máme tu karanténu, tak jsem pohnul s mojí novou vitrínou na lego.

Původně jsem měl 3x billy z ikea, ale to je tak blbá skříň, vedle sebe se vejdou jen 2,5 moduláru a je hrozně mělká. Tak jsem je prodal a pustil se do výroby vlastní vitríny, rozměr 2,2 m na výšku, 2,3 m na šířku, 40 cm na hloubku. V horních dvou třetinách budou posuvný skla, ve spodní třetině dvířka. Materiál březová truhlářská překližka, 18 mm korpus, 5 mm záda. Natírat budu čirým matným lakem. Foto výsledku časem dodám.

peter

No super! Vitrínu bych také rád udělal do obýváku. Bude Tě pěkně sledovat a třeba se něčemu přiučím ve svém skromném truhlářském hobby :D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

ramsey1

#672
Až do dneška jsem měl všechny sety stále v krabicích, nasáčkované do ZIP bagů, postavené sety dlouho nevystavuji a opět zase po pár dnech až týdnech rozebírám. Problém s docházejícím místem pro Lego mě toto donutil začít řešit a nakonec jsem nakoupil euro přepravky bez perforace po stranách o objemu cca 35 litrů kus. Krásně se stohují, mají obrovskou nosnost - není problém mít jich 10 plných Lega na sobě jako komín ve skříni. Po naplnění prvních krabic sety je má zkušenost taková, že úspora místa oproti Lego krabicím je cca 65-70%. Jedna přepravka 60x40x18,5 cm pojme v průměru 11-12 tisíc rozsáčkovaných dílků.



Tip: na dno jsem dal 3mm mirelon, aby nebylo dno tak tvrdé a váha Lega v celé krabici netlačila na dílky vespod v sáčcích a nedocházelo např. k opotřebovávání ostrých hran tlakem na dno.

Praktický příklad: Do jedné přepravky 35l se mi podařilo uskladnit Ninjago City, Ninjago City Docks a Destiny's Bounty, odhadem je tam místo ještě tak na jeden 800-1000 dílkový set.

Krabice složené na placku + manuály uskladněné mimo (stejně stavím dle pdf otevřeném na PC na stole).

Clermont

#673
Kdo jezdí na akce zná...
Vozíme v tom kostky do koutků.

Lego kostky váží s bednou i 15kg a už jelo cca 12 beden na paletě do Plzně na výstavu a vše v pořádku dojelo.
Nakoupili jsme pár beden navíc a dvě zatím využívám na své modely a jak píše Ramsey, pro přepravu na modely dobré. :)


poMOCník

Jsou vhodné i na přepravu hotových modelů? Vejde se tam baseplate 48x48?

Clermont

Citace od: poMOCník kdy 06.04.2020, 15:55:17
Jsou vhodné i na přepravu hotových modelů? Vejde se tam baseplate 48x48?

Nevejde... je to široké 46 studu.

poMOCník

Citace od: Clermont kdy 07.04.2020, 00:55:57
Citace od: poMOCník kdy 06.04.2020, 15:55:17
Jsou vhodné i na přepravu hotových modelů? Vejde se tam baseplate 48x48?

Nevejde... je to široké 46 studu.

Ajaj, tak to mi trochu zkazilo plány s těmito krabicemi. Co tedy používáte na skladování / převážení modelů této velikosti?

milanv

Citace od: poMOCník kdy 07.04.2020, 01:09:26
Co tedy používáte na skladování / převážení modelů této velikosti?

Kartonové krabice 40x40 cm. Modely se do nich zapouštějí pomocí pruhu látky, fólie atp. (princip jak rakev do hrobu). Tam jsou modely tak napevno, že se při přepravě ani nehnou, navíc takové krabice vytvářejí standardizovaný rozměr, takže se pak dobře skládají k sobě a na sebe. Dělají se několika různých výšek, plus já do některých vyráběl i patro na umístění dvou nízkých modelů nad sebou.
Pán na Žlutém hradě

Borekity

#678
Citace od: Petronel kdy 31.08.2019, 13:45:25
Citace od: Igorus kdy 01.02.2017, 12:47:14
Tak toto je ten regál, který mají v Bauhausu (konkrétně jsem byl v Praze Chabrech). Kromě tohoto typu tam měli i variantu s deseti šuplíky.



Peki, Igorusi, Jonasi,
jak vám slouží tyto úložné boxy po dvou letech zkušenností? >:D Nekroutí se? Nedeformují, když jsou tolik zatíženy?
Pracuje se s nimi dobře? Spokojenost?

Zvažuji koupi pro všechny dílky ve větších počtech.
Děkuji za recenzi. :-*

Jinak i cenu mají pořád stejnou.  Všechny varianty jsou zde na pravé stránce.


Už dlouho jsem chtěl tyhle šuplíkové skříně, ale nechtěl jsem kvůli ním jezdit z Ostravy do Brna do nejbližšího Bauhausu. Po urputném hledání jsem našel něco podobného na Mallu.
https://www.mall.cz/skrinky-vesaky/heidrun-poradac-a4-3-supliky-hneda
Mají podobné rozměry jako ty z Bauhausu jen nemají kolečka. Dají se spojovat do jakýkoliv výšek. Koupil jsem dvě a spojil jsem je do 6ti šuplíkové skřínky o celkových rozměrech d380 x š270 x v740 mm. Šuplík má rozměr d340 x š220 x v100. Kvalita plastů odpovídá ceně, není špatná a ani nic extra. Zatím je mám krátce a ještě jsem je ničím nenaplnil, takže nosnost posoudit nemohu. Šuplíky Šuplíky lze celé vysunout a vytáhnout.

Na rozdělení vnitřních prostor jednotlivých šuplíků jsem koupil kartónové krabice https://www.inpap.eu/kartonova-krabice-3-vrstva-310-x-220-x-100-mm. Které rozdělím vystřižením a nalepením kartónových rozdělovačů podle potřeby z desky https://www.inpap.eu/kartonove-prolozky-3-vrstve-535-x-355-mm. Zatím čekám až mi přijdou krabice, tak pak uvidím jestli to bude vyhovující.

Rád bych se zeptal co jiného používáte na rozdělení šuplíků? Nenašel jsem nic více vyhovujícího než si je udělat z těch kartonových krabic. Jediné co mě ještě napadlo, je si krabičky navrhnout, vymodelovat a nechat si je vytisknout na 3D tiskárně.
Děkuji za případné odpovědi.

klubo

Práce na vitríně už finišují, dnes dokončeno osvětlení, zítra jedu pro skla (posuv + police)

rainfall

Hoja, dnes som si vsimol z IKEA celkom podarene boxiky 34x21 cm, pomerne male ale mne sa hodia do supliku su pevne a daju sa stohovat. + fajn, ze su priehladne.
https://www.ikea.com/cz/cs/p/glis-krabice-s-vikem-transparentni-00283103/
https://www.ikea.com/cz/cs/p/glis-krabice-s-vikem-transparentni-40466148/
LZ

Petronel

Ahoj,
při stavbě této srandičky se mi několikrát stalo něco nemilého.
Celkem mi v ruce praskly 4 dílky.
Konkrétně:
, 2x a dokonce i kůň. Trochu jsem asi zabral za hlavu, zvedl a ten límec za ní praskl.

Všechny dílky v hnědé barvě RDB.
Nikdy se mi nic takovýho nestalo. A jestli někdy, tak určitě ne 4 dílky za jedno odpoledne.

Myslíte, že ty dílky mají zkrátka svůj věk? Je to možné? Nebo na to může mít podíl skladování? V pokoji, kde je to uložené je neustále poměrně chladno a suchý vzduch.
Určitě se tím zajímá spousty lidí a třeba je někde i nějaký článek.
Děkuji moc za případné tipy a názory.

Robkteryten

Mě  včera praskla plate 4x6. Když jsem stavel tak koukám, že ji kousek chybí a jen tak jsem ji zkusil ohnout a cela se rozsipala jak dark red.

Matthes_CS

Reddish brown dílky měli jeden čas špatnou kvalitu, platy 4x6 a 4x8 mi také praskaly, jedna slope 2x2. Řešilo se to i někde tady.

peter

Je to bohužel "kvalitou" materiálu :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

"Jen to nejlepší je dost dobré" - chudák táta LEGA se musí obracet v hrobě...  :(

Villa Legina

Citace od: otaznik kdy 16.10.2020, 19:56:20
"Jen to nejlepší je dost dobré" - chudák táta LEGA se musí obracet v hrobě...  :(

Tam majú teraz iné méty. Na programe je legová perestrojka, kampaň REBUILD THE WORLD,  kreténska, slaboduchá akcia,  okolo plastikovej hranatej repliky zemegule sa tam strápňujú vo videách, pripínajú tam degenerátske stavbičky, každý akože kontinent tematicky vyhradený, taký komunistický hnus z toho ide, plno prázdnych fráz a rečí o svetlých zajtrajškoch tohto sveta. Taká debilita, nemám slov.

ramsey1

#687
Zatím mám problém akorát u původní verze WV Toy Shopu, všechny dark red a reddish brown dílky z téhle stavebnice po pár letech úplně ztratily jakoukoli pružnost a jsou tvrdé a křehké jak kámen :( Pár jich prasklo, ale nerozpadlo se. Ostatní jdou sestavovat a rozebírat opravdu velmi ztuha, činím tak velmi opatrně.

Pravda také je, že některé stavebnice s velkým množstvím těchto dílků z inkriminovaného časového období v hodnotě mnoha desítek tisíc mám stále jako MISB a ani je snad radši nebudu otevírat, jinak by mě pak kleplo...

Jinak k jejich kampaním..., dokud mi ten novodobý a jediný správný světonázor nikdo necpe až pod nos, tak to ještě unesu, ale asi to u mě začne, až u nových setů na mě vypadnou z krabice neprůhledné papírové sáčky...

ramsey1

#688
Vracím se k tématu... po mnoha letech jsem konečně rozdělal a sestavil Metalbeard's Sea Cow - při stavbě praskly 3 dílky Dark Brown, z toho jeden se momentálně nevyrábí - 6070884: Brick With Bow 1X5X4 Inv. Dark Brown. Dále popraskalo nebo se rozlomilo mnoho Reddish Brown 6045941: Brick With Bow 1X4, ale jen z jednoho moldu č. 05... Mnoho dalších dílků evidentně postrádá pružnost a vůli, jsou tvrdé a křehké jak kámen a při sestavování vydávají podezřelé zvuky... Opět Dark nebo Reddish Brown. Díky chirugickému rozebrání podezřelých dílků jsem toho nerozlámal více...

Set byl MISB uložený v pokoji ve skříni skoro 6 let, tedy skladování vůbec nemá na toto vliv. Zvláštní je, že spousta jiných dílků stejné barvy má pružnost skvělou a vůbec nic s nimi není. A ty problematické jsou jen z jednoho moldu, stejný kód vespod...

Nejdříve jsem pěnil, běsnil a nadával na Lego a říkal si, že s tím končím... toto je ta premium kvalita za tu drahotu? Pak jsem se uklidnil a objednal jsem přes Bricks and Pieces náhradu za vše, bohužel, ten Slope Inverted Dark Brown není, tak snad se zas objeví sety, které ho budou obsahovat, aby byl zas na skladě u Lega. Dělat Bricklink objednávku nemá smysl, nevím, co bych tam dal, abych naplnil pěněžní limit prodejců a zadruhé to budou stejně ty samé dílky vyrobené do 2018 s rizikem praskání a ne po Lego fixu...

Je to po původním Toy Shopu 10199 druhý set, kde mám problémy, tentokrát rozsáhlejší... asi co nejdříve sestavím všechny MISB sety s více hnědými dílky, abych problém odhalil a napravil.

Mám MISB Fire Brigade a tam prý hrozí velký problém s Dark Red dílky, ale ty všechny jsou když tak běžně dostupné u Lega a již ve fix stavu, tak to postavím asi jako další.

Nechci nikoho strašit, ale doporučuji MISB sety s převahou Dark Brown, Reddish Brown a Dark Red neskladovat věčně a co nejdříve sestavit, neplánujete-li v budoucnu prodej a přes Bricks and Pieces objednat případně náhrady.

Biermann

Zdravím, nemá někdo praktické porovnání mezi Mars skříňkami a šuplikovými organizéry od Stanley (https://stanleyprofesional.cz/3-9-3900ma-jpg.html?gclid=Cj0KCQiA3smABhCjARIsAKtrg6JgkLNidz0L-EYty-TMlfLt10k-VL3-9jI5r0vPrEJt8rbbLFwzAtYaAvsXEALw_wcB)? Aktuálně mám nějaké Marsky, ale trošku mi vadí, že jsou lehce pokřivené a je problém je srovnat i s těma špuntíkama co na nich jsou pro vyrovnání. Navíc vypadají hodně dílensky. Ta Stanley mi přijde že vypadá líp a když jsem ji zkoušel v obchodě, tak vypadala i stabilně, ale zase mi přijde, že šuplíky jsou tam hůře uchycené (více lítají, protože tam nejsou patra ve formě plátů jako u Marsek) a zároveň že tam jsou větší mezery, takže se do nich bude asi víc prášit.

Díky za info od kohokoliv, kdo s nima má zkušenosti.