(vlastní) Milanovy GBC moduly - ostatní

Založil milanv, 17.01.2014, 23:58:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

O Silvestru jsem dostal za úkol zabavit (se s) dětmi našich kamarádů :)  Zvolil jsem jako cíl výtah uživatele LegoGBC, jednoduchá konstrukce ze základních kostek. Zde je naše implementace:



Ladění bylo zprvu nekonečně šílené, ale později jsme zjistili, že bylo, krom pár detailů, způsobené hlavně tím, že jsme používali náhodné korálky z místních zásob (zapomněl jsem míčky doma), s legomíčky funguje výtah velmi spolehlivě.

EDIT: I na ukázkovém videu se mi mezi originální míčky připletl jeden korálek. Má mrcha stejnou barvu a jen o cca 0.5mm větší průměr. Naštěstí nezpůsobil tak velký zádrhel, abych musel točit video znova.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Prototyp dlouho plánované fontány:


Pán na Žlutém hradě

Petronel

Vypadá to velmi dobře. Líbí se mi, že jsi zapracoval i na designu, takto barevné to vypadá velmi dobře!  ;)

To je to jediné, co mi na vašich GBC (tvých a Pryba) trochu chybělo.
Byly funkční a senzační, jen přidat ten design. Sfinga ale byla taky dobrá!  ;)

Když se takto zapracuje na každém modulu, barevně sladí, uhladí, doplní o zajímavé detaily a nebude to ležet jen na strohé zelené baseplate, tak efekt a úžas bude minimálně dvojnásobný!

pryb

Citace od: Petronel kdy 16.11.2014, 18:31:23
Byly funkční a senzační, jen přidat ten design. Sfinga ale byla taky dobrá!  ;)

Úplně by stačilo napsat, že milanv dělá moduly hezký a pryb ošklivý.  ;D
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Petronel

Já to tak nechtěl rozlišovat, ani jsem v tu chvíli nepřemýšlel kdo z vás co stavěl.  ;)

Jen si zkrátka myslím, že když tomu dodáte ten design a postavíte třeba i lehce nějaké okolí, kterým budou kuličky obklopené a kterým budou projíždět, tak hned to dostane jinou úroveň a upoutáte dvojnásobnou pozornost návštěvníků jakékoliv výstavy.

milanv

Mořský svět - krabí tobogán

Fotky a video na flickru.

Aneb: jak využít dílky od Pekiho z Lipna :)

Ale případné následovníky musím varovat: doba stavby cca 4 hodiny, počet rozpadnutí v ruce: nepočítaně, rozhodně přes 100.

Azore, žiješ?
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Milane paráda!
Jak stále říkám - nejlepší GBC je barvité, nápadité a to nejen překážkami, ale i provedením žlábků, cestiček a okolních detailů.  8) Jsem rád, že na tom makáš.
Těším se, jestli bude tato zatáčka připojena k nějakému pěknému celku.  :D

milanv

Musím tě zklamat: je to jen pro vaše pobavení (viz tajnou zprávu v minulém příspěvku), do ostrého provozu to nikdy jít nemůže, jak je to křehké. Ledaže bych změnil konstrukci a místo té tuny nedocvaklých studů použil něco festovnějšího, třeba uchycení clipem za spodky...

Asi je ti jasné, že to vzniklo na základě hlášky z Lipna: "Co proboha s tolika kraby, nechcete je někdo?" :)
Pán na Žlutém hradě

papluh

Čo tak do klepet dať nejaký rigid hose ?  :)
Ale celkom pekný prídel si ich dostal, či si menil ?

milanv

Máš pravdu, pokud budu chtít tenhle fórek použít doopravdy, hose v klepetech je nejjednodušší řešení. Zatím jsem to nechtěl, líbilo se mi, jak je to "magicky" ve vzduchu, ještě do té klopené zatáčky. Ale praktické hledisko převáží. Ledaže bych vymyslel, jak to chytit za ty spodky, což zatím nevím.

A jinak: ano, tyhle byly v mém přídělu. Váhal jsem, jestli mám vyměnit ještě od někoho, až jsem prováhal.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Citace od: papluh kdy 14.06.2015, 18:50:21
Čo tak do klepet dať nejaký rigid hose ?  :)

Přesně toto mě napadlo. S hadičkou by to drželo pevně a mohlo by to být v okruhu.  ;)

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

sohibil

Ja som videl niekde na youtube podobný výťah ale s trochu iným mechanizmom. Žiaľ už som zabudol názov videa a viem ho popísať len zhruba. Bola to doslova pumpa na guličky, pretože ich do komína tlačil piest pripojený zrejme na nejakú kľuku alebo koleso a pohybobal sa v takej vodorovne posuvnej šachte. Naozaj ťažko to popísať, nemám páru ako to autor skonštruoval ale fungovalo to na 100%. Keby to niekto náhodou našiel, hoďte sem prosím video.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.