Společný projekt - Městečko Friends

Založil Igorus, 15.08.2016, 10:43:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

janopr


Bruno


MÍLA


Robkteryten

Posílám fotky "náhradního modulu" do Friends. Staví jej mladej ... včera 8let. Modul by byl bez střechy pro možnost nakouknutí dovnitř. Zbývá dodělat pár drobností, ložnici, terasu.

linhi

Hrozná fotka,ale tohle je můj modul do projektu..

MÍLA

Citace od: Robkteryten kdy 20.03.2017, 09:23:49
Posílám fotky "náhradního modulu" do Friends. Staví jej mladej ... včera 8let. Modul by byl bez střechy pro možnost nakouknutí dovnitř. Zbývá dodělat pár drobností, ložnici, terasu.
Modul dobrý ale řekni mladému že nějaký náznak střechy by udělat mohl, stačil by krov nebo jeden dvě řady střešních slope, či něco jako mají budovy v jezdeckém klubu.

MÍLA

Citace od: linhi kdy 20.03.2017, 11:41:00
Hrozná fotka,ale tohle je můj modul do projektu..
A co že to ma být ? Podle výzdoby to vypadá jako dům hrůzy a podle těch oken dole to vypadá jak bordel na Reeperbahn.

janopr

Citace od: Robkteryten kdy 20.03.2017, 09:23:49
Posílám fotky "náhradního modulu" do Friends. Staví jej mladej ... včera 8let. Modul by byl bez střechy pro možnost nakouknutí dovnitř. Zbývá dodělat pár drobností, ložnici, terasu.

Teda v osmi letech stavět takhle pěkně! To se pozná správná výchova. Fakt krása.

Robkteryten

Citace od: janopr kdy 20.03.2017, 12:24:19
Citace od: Robkteryten kdy 20.03.2017, 09:23:49
Posílám fotky "náhradního modulu" do Friends. Staví jej mladej ... včera 8let. Modul by byl bez střechy pro možnost nakouknutí dovnitř. Zbývá dodělat pár drobností, ložnici, terasu.

Teda v osmi letech stavět takhle pěkně! To se pozná správná výchova. Fakt krása.

Díky vyřídím mu to.
Tak samozřejmě, musíš mu pomoct. Tohle by chtěl přidělat, ale neví jak na  to. Upozorňovat co kde opravit atd... Jako, opravdu by se do bazénu nehodil žralok a Friendska napůl, okolo krev.
Fénující kočku mu tam nechám :D Jinka idea je, že jedna Friendska bude v každé části domu  něco předvádět "žít" Původně měla mít vilka plochou střechu, ale tím otevřením se mi zdá zajímavější.



linhi

Citace od: MÍLA kdy 20.03.2017, 12:02:48
Citace od: linhi kdy 20.03.2017, 11:41:00
Hrozná fotka,ale tohle je můj modul do projektu..
A co že to ma být ? Podle výzdoby to vypadá jako dům hrůzy a podle těch oken dole to vypadá jak bordel na Reeperbahn.
No bordel to neni,dole je obchod se saty,disco je z boku a nahore je terasa..myslim ze hlavne to je kvalitou fotky,ale az to budete videt zive myslim ze se to celkem povedlo.

Cavelon


papluh

Citace od: linhi kdy 20.03.2017, 11:41:00
Hrozná fotka,ale tohle je můj modul do projektu..

No vidím to tak, že idem zvyšovať a preorganizovať prízemie nech to nemám moc "v tieni"...

yanice

Měla bych velkou prosbu. Domek je postavený a zabalený, ale já jsem čerstvě po plastice křížového vazu - o berlích, takže bezzruká. Našel by se někdo, nejspíš z Prahy, kdo by se u mne, na Břevnově, mohl stavit a odvézt to do Letňan?
Teoreticky bych si snad mohla zajistit odvoz, ale do auta se vejdu jen s velkými obtížemi a až do konce března nemám vystrčit nos z bytu.
Za případné nabídky předem díky.
Jana

janopr

#313
Citace od: yanice kdy 21.03.2017, 20:44:34
Měla bych velkou prosbu. Domek je postavený a zabalený, ale já jsem čerstvě po plastice křížového vazu - o berlích, takže bezzruká. Našel by se někdo, nejspíš z Prahy, kdo by se u mne, na Břevnově, mohl stavit a odvézt to do Letňan?
Teoreticky bych si snad mohla zajistit odvoz, ale do auta se vejdu jen s velkými obtížemi a až do konce března nemám vystrčit nos z bytu.
Za případné nabídky předem díky.
Jana
Měl bych podobnou prosbu. O víkendu (pá-ne) jsem v zahraničí a potřeboval bych u někoho svůj modul uskladnit, u někoho, kdo by jej o víkendu odvezl na výstavu. Mohl bych ho předat kdykoliv ve středu nebo ve čtvrtek dopoledne. Pokud by se našla nějaká dobrá duše - úschovna, mohl bych převézt i modul sousedky yanice, bydlím nedaleko (nejen v městečku Friends)  ;D
Za případné nabídky předem děkuji!

EDIT: Díky všem za nabídky i za rady, už je to v Letňanech.

matka

Citace od: janopr kdy 21.03.2017, 22:24:05
Citace od: yanice kdy 21.03.2017, 20:44:34
Měla bych velkou prosbu. Domek je postavený a zabalený, ale já jsem čerstvě po plastice křížového vazu - o berlích, takže bezzruká. Našel by se někdo, nejspíš z Prahy, kdo by se u mne, na Břevnově, mohl stavit a odvézt to do Letňan?
Teoreticky bych si snad mohla zajistit odvoz, ale do auta se vejdu jen s velkými obtížemi a až do konce března nemám vystrčit nos z bytu.
Za případné nabídky předem díky.
Jana
Měl bych podobnou prosbu. O víkendu (pá-ne) jsem v zahraničí a potřeboval bych u někoho svůj modul uskladnit, u někoho, kdo by jej o víkendu odvezl na výstavu. Mohl bych ho předat kdykoliv ve středu nebo ve čtvrtek dopoledne. Pokud by se našla nějaká dobrá duše - úschovna, mohl bych převézt i modul sousedky yanice, bydlím nedaleko (nejen v městečku Friends)  ;D
Za případné nabídky předem děkuji!

Ahoj,
pokud by to šlo udělat naopak - že bys svou část předal Yanice - můžu pak v sobotu nabrat oboje a dovézt na instalaci.
Paní na Žlutém hradě

Igorus

#315
Tak vážení, blíží se nám to. Máme tu pár omluvenek a jednu sabotáž, ale vypadá to dobře!

Co se týká začátku instalace tak já dorazím tak na desátou hodinu a od té doby se tam budu vyskytovat. Je zde někdo, kdo neví jak dodá modul na výstavu?

Zde je (zatím) finální rozložení:


milanv

Ahoj. Já jen pro jistotu opakuju, že jak nemůžu v sobotu, doveze moje moduly do Letňan Dita. Pokud se v pátek nedohodneme jinak, např. že by se převážely hromadně se zbytkem věcí z Butovic. Budou to dvě krabice označené "MilanV: Friends + Micropolis". V každé je jeden modul Friends a jeden mrakodrap (či více). Tak se s Martinem podělte :)
Pán na Žlutém hradě

matka

Citace od: milanv kdy 22.03.2017, 17:00:57
Ahoj. Já jen pro jistotu opakuju, že jak nemůžu v sobotu, doveze moje moduly do Letňan Dita.

To jo, a taky dovezu kousek svůj, od Yanice a možná Janopr. Tak držte palce, protože jestli se cestou ztratím, bude chybět půlka města.
Paní na Žlutém hradě

patkutil

Ahoj Igorusi, zřejmě je špatný nick na G1...taneční party mám já:)...pokud jsi na mě nezapomněl:)
patkutil

yanice

Citace od: matka kdy 22.03.2017, 17:36:32
Citace od: milanv kdy 22.03.2017, 17:00:57
Ahoj. Já jen pro jistotu opakuju, že jak nemůžu v sobotu, doveze moje moduly do Letňan Dita.

To jo, a taky dovezu kousek svůj, od Yanice a možná Janopr. Tak držte palce, protože jestli se cestou ztratím, bude chybět půlka města.

Janopr už předáno Pekimu.  :)

MÍLA

Sousedi mám problém se silnicí, při délce 48 studů i s výztuhami se kroutí na všechny strany, což je dost velký rozdíl proti plánům z LDD a milanovu gifu.

Když jsem jí složil v celku tak vůbec nešla uchytit na modul protože její prohnutí nahoru a do strany jí brání v naražení na study v základech, při stavbě na modulu z obou stran mi uprostřed zůstala milimetrová mezera



yanice

Mně se taky takhle troškou kroutila (nemám ani výztuhy), ale rozebrala jsem předek zahrady, pečlivě nacvakala, trávník znovu položila. A drží. Bohužel, už nepošlu foto, neb mám zabaleno a připraveno k odvozu.

milanv

48 studů jsou jen tři bricky 1x16 - když jsem to vyztužil jimi, jak jsem posílal kdysi tu animaci, tak se mi už nic ani nekroutilo ani nebylo zkrácené.
Pán na Žlutém hradě

MÍLA

#323
Citace od: milanv kdy 23.03.2017, 09:51:54
48 studů jsou jen tři bricky 1x16 - když jsem to vyztužil jimi, jak jsem posílal kdysi tu animaci, tak se mi už nic ani nekroutilo ani nebylo zkrácené.

A ta tvoje animace respektovala reálnou fyziku lego kostek ?

U mě to vypadá takhle, výstuhy jsou jen v části kde je vjezd pro vozidla, část bez výztuh sice ukazuje menší kroucení ale drží v celé délce, výstuhy v druhé části drží hlavně to prostřední pole.
Když jsem narval výztuhy po celé délce tak se to ohnulo jak paragraf po délce, stačí abych ty dvě části spojil k sobě a už se okraje zvedaj.


Ještě jedna menší poznámka, v září jsem se igoruse ptal jestli silnice z bricků naležato bude součástí modulu, odpověděl že ne a teď máme dva dny před výstavou, hádejte kde je silnice  >:D >:D

milanv

Citace od: MÍLA kdy 23.03.2017, 10:41:03
A ta tvoje animace respektovala reálnou fyziku lego kostek ?
Ta moje animace vycházela ze silnice, kterou jsem reálně postavil. Ale víc podrobností po mně nechtěj, už je to několik měsíců.
Pán na Žlutém hradě

Robkteryten

Citace
Ještě jedna menší poznámka, v září jsem se igoruse ptal jestli silnice z bricků naležato bude součástí modulu, odpověděl že ne a teď máme dva dny před výstavou, hádejte kde je silnice  >:D >:D

Nevím, ale v hlavním příspěvku to je skoro od začátku...

3) Komunikace
Nábřeží – tiles (2x2,1x2,1x1, round 1x1)
Hlavní komunikace – brick LBG naležato, zakončeno LBG tile (možná z jedné strany bílá tile jakožto středový pruh. V oranžové části silnice je samostatný modul (na baseplate 16x32), ve vilové je silnice součástí modulu a to v šířce na 8 studů.

MÍLA

#326
Citace od: Robkteryten kdy 23.03.2017, 11:20:46
Nevím, ale v hlavním příspěvku to je skoro od začátku...

Ten příspěvek je ale minimálně 10 krát upravovaný, navíc když se podíváš na komentáře, tak původně silnice součástí modulu nebyla.

Hele a jak si ty vyřešil tu silnici v místě vjezdu když si stavěl loni pro vesnici ?

Robkteryten

No ten příspěvek tam je minimálně od malého LB, jelikož mladej začal stavět modul potom a já hledal, jak to má se silnicí.

jez do SDH jsem tuším řešil snížením garáží na úrověň silnice o jednu plate abych tam dal tiles.
jediná fotka http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=47945.msg231446#msg231446

MÍLA

Já mám taky sníženou silnici v garáži, je to na fotce i vidět, kdyby nebyla snížená tak by silnice mohla být uchycená po celé délce modulu, ale jestli je to možná příčina problému to nevím, takovouhle silnici stavím poprvé a programy nepočítají s fyzikou kostek.

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 23.03.2017, 10:41:03


U mě to vypadá takhle, výstuhy jsou jen v části kde je vjezd pro vozidla, část bez výztuh sice ukazuje menší kroucení ale drží v celé délce, výstuhy v druhé části drží hlavně to prostřední pole.
Když jsem narval výztuhy po celé délce tak se to ohnulo jak paragraf po délce, stačí abych ty dvě části spojil k sobě a už se okraje zvedaj.

V tom je právě ten fígl, že výztuhy musí být po celé délce. pak se ti to kroutit nebude.

Citace od: MÍLA kdy 23.03.2017, 10:41:03

Ještě jedna menší poznámka, v září jsem se igoruse ptal jestli silnice z bricků naležato bude součástí modulu, odpověděl že ne a teď máme dva dny před výstavou, hádejte kde je silnice  >:D >:D[/size][/i]

A já několikrát v rámci našich diskuzí (v tématu viz třeba zde: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50055.msg242260#msg242260 i přes SZ) informoval, že to bude tak jak to nakonec už pár týdnů stavíš. K tomu jsi určitě viděl fotky dalších stavitelů ve vilové čtvrti takže tak nějak nechápu, proč to hrotíš právě těch pár dnů před výstavou.