Společný projekt - Městečko Friends

Založil Igorus, 15.08.2016, 10:43:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

yanice

Hlásím návrat z dovolené.

U mne terén též spíše rovina, Jdu si znovu pročíst celou diskusi, abych se zorientovala. Jet lag mi dal trošku zabrat.

MÍLA

Sousedi jak to bude vypadat s trávou na A5-B5-B6 ? na jaké barvě se dohodnem ?

Pool

Navrhoval bych stejně už má matka, tj. klasickou zelenou. A když by chtěl někdo něco lepšího, tak na okrajích tuhle zelenou a uprostřed svého modulu se může vyřádit  >:D

Bruno

O víkendu se do toho už jdu taky konečně pustit. Do teď jsem hromadil dílky, tak je už čas na realizaci.
Hlavně si dám za úkol projít celou diskusi, abych se zorientoval :-)

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 01.02.2017, 19:30:46
Sousedi jak to bude vypadat s trávou na A5-B5-B6 ? na jaké barvě se dohodnem ?

Barva trávníků bude v "klasické" zelené.

MÍLA


linhi

Podle Sipkova domu je tedy šířka chodníku 16 studů..,myslím tam u nás u trhu a promenády.

Robkteryten

Citace od: linhi kdy 06.02.2017, 12:20:12
Podle Sipkova domu je tedy šířka chodníku 16 studů..

Promenáda u nábřeží, jak to máte s chodníkama nevím

tomas.

Takhle jsem uďál ten přístav. Zatím bez života, aby se posoudilo...
To malé stavení bude občerstvení. Na rampě bude auto s přívěsem a člunem.
Času dost, můžu klidně změnit, kdyby se něco nezdálo.
Pokud by toto prošlo, tak se šipkou jsme napojeni a s robem bychom se domluvili.

Bruno

Jsem trochu ostuda, ale poradíte mi jak mají být umístěné technic bricky na napojení?
Nějak to nemohu najít. Díky

milanv

Igorus nedal obrázek sice i do tohoto vlákna, ale popsal to slovy a jelikož nečekám změnu od Vesnice (na kterou ten slovní popis taky pasuje), tak by to mělo být takto:

Citace
Napojení- Umístění technic pinů dva bricky od hrany a to jen u sousedních boků.
<obrázek bude dodán dodatečně>
Citace od: Igorus kdy 29.06.2015, 11:44:56
Umístění dva study od rohu (viz Kubův COOP).

Igorusi, nepletu se?
Pán na Žlutém hradě

Bruno


Martins


Cavelon

Malý LB dorazil šťastne už aj pod Tatry, takže by som navrhoval pristúpiť k finálnej fáze výstavby. :)
Naskytá sa mi príležitosť poslať stavbu okolo 10.3. do Prahy spoľahlivým človekom autom, takže by sme na tom mákli, aby sme to stihli.
Na základe Milanovho návrhu a toho, čo už máme postavené, pokúsil som sa zladiť dohromady naše stavby a nakreslil som priložený plánik.
Milan, navrhujem nasledovné úpravy:
- postavil by si väčšiu stodolu, než si navrhol, ktorej služby by sme využívali aj my
- nemusel by si stavať stajne, používal by si naše
- lonžovací hruh máš IMHO príliš malý, preto by som navrhoval urobiť väčší a jeho súčasné umiestnenie na D2 využiť na zväčšenie stodoly - môžeš ho urobiť ty, ak chceš alebo ho urobíme my na parcele C1
- tvoj chodníček som zakreslil šráfovane šedou farbou, napájal by sa na našu cestičku vľavo medzi stajňami a stodolou, z neho budeš mať prístup do stajní aj stodoly a cez náš pozemok na hlavnú cestu
- na parcele E1 by som urobil ešte obchodík s rôznymi jazdeckými potrebami, pred ním by bol betón/asfalt s nejakým autíčkom a ďalej by to pokračovalo iba prašným chodníkom, resp. v tráve vytlačeným
Milan, prosím Ťa, pozri na to a napíš, či súhlasíš s mojimi úpravami, aby sme mohli čo najskôr pokračovať v stavbe.
Taktiež prosím o potvrdenie pohľadovej strany ako som nakreslil oko, nieže to postavíme celé naopak. ;D

Bruno

Ahojda,
z větší části mám stavbu hotovou. Čekám na pár dílů, abych mohl dodělat střechu, ale z vesela můžu dělat terén kolem budovy.
Tady mám dotaz na Puclíka a Patkutila jestli mám nějak přizpůsobit přechod, zeleň, chodník, nebo co koliv při přechodu na naše parcely?
Díky

milanv

Citace od: Cavelon kdy 19.02.2017, 12:03:06
Malý LB dorazil šťastne už aj pod Tatry, takže by som navrhoval pristúpiť k finálnej fáze výstavby. :)
...
Milan, prosím Ťa, pozri na to a napíš, či súhlasíš s mojimi úpravami, aby sme mohli čo najskôr pokračovať v stavbe.
Taktiež prosím o potvrdenie pohľadovej strany ako som nakreslil oko, nieže to postavíme celé naopak. ;D
Což o to, oko máš dobře. Ale kalendář ti hapruje! Je skvělé, že jsi přišel s úpravami (bez ironie, dávají smysl) a můžeš i ty mě říct, že mě plánek taky zabral čas. Tehdy. Ale to ten čas byl! Já už mám dávno nakoupené díly, je pár víkendů do výstavy a já mám hlavu v pejru, abych to všechno stihnul.
Pokud to chceš teda vymyslet nějak dohromady, já jsem pro - ty změny opravdu dávají smysl. Ale tak mi zavolej ještě dnes, ideálně co nejdřív. Telefon máš v SZ.
Pán na Žlutém hradě

Cavelon

Ako to má byť riešené s cestou medzi E a F? Má byť časť cesty aj na mojom pozemku alebo bude iba na pozemkoch F alebo bude vložená samostatne medzi pozemky alebo ako? Z toho nákresu mi to akosi nie je jasné...

Bruno

Jestli si dobre pamatuj, tak by to melo byt jako u vesnice.
Samostatny, kus. Silnice by dost ubrala z pozemku.

Cavelon

To by bolo super. Ak tomu dobre rozumiem, Ty si to postavil bez cesty, však?

waf

Podle mě by u Bruna měla být součástí celá silnice. U některých jako u mě je součástí půl silnice. U některých není součástí žádná silnice.

Cavelon

To je teda riadny guláš. Počkám radšej na vyjadrenie stavebného úradu, aby som nemusel búrať a stavť odznova. Dúfam len, že tam nemajú na vyjadrenie n mesiacov ako v našom štáte... ;D

waf

Citace od: Cavelon kdy 19.02.2017, 19:35:30
To je teda riadny guláš. Počkám radšej na vyjadrenie stavebného úradu, aby som nemusel búrať a stavť odznova. Dúfam len, že tam nemajú na vyjadrenie n mesiacov ako v našom štáte... ;D

U tebe by silnice být neměla - alespoň jak to vypadá z šířky polí...

Bruno

Pokud jsem si vyložil dobře své dotazy, tak by měl být silniční modul jako u vesnice.
Modul budovy měl být na plate 48x48 a silnice z bricků na ležato na plate 16x32. Pokud by byla silnice součástí modulu, dost by to snížilo prostor pro stavbu.
Jestli budu muset bourat, tak mi švihne :-D

Cavelon

Citace od: Bruno kdy 19.02.2017, 19:48:24
Jestli budu muset bourat, tak mi švihne :-D

Nič neboj, Olynth Ťa zachráni. :)
Môj pud sebazáchovy mi káže pýtať sa radšej vopred. >:D

Bruno

No já jsem se právě ptal, tak snad žádná změna :-)

Bruno

Citace od: Cavelon kdy 19.02.2017, 20:02:45
Citace od: Bruno kdy 19.02.2017, 19:48:24
Jestli budu muset bourat, tak mi švihne :-D

Nič neboj, Olynth Ťa zachráni. :)
Môj pud sebazáchovy mi káže pýtať sa radšej vopred. >:D

Když tak ubereme z Tvých čtyř modulů :-D

Igorus

Citace od: milanv kdy 17.02.2017, 17:27:01
Igorus nedal obrázek sice i do tohoto vlákna, ale popsal to slovy a jelikož nečekám změnu od Vesnice (na kterou ten slovní popis taky pasuje), tak by to mělo být takto:

Citace
Napojení- Umístění technic pinů dva bricky od hrany a to jen u sousedních boků.
<obrázek bude dodán dodatečně>
Citace od: Igorus kdy 29.06.2015, 11:44:56
Umístění dva study od rohu (viz Kubův COOP).

Igorusi, nepletu se?

Nepleteš. Z pohledové hrany pak žádné technic bricky nebudou.

Co se týká barvy tak pohledová strana VŽDY tan. Pohledovou stranou je myšleno i ta, která je krajní a je nyní směrem k zástěně.

Igorus

Citace od: Cavelon kdy 19.02.2017, 18:55:05
Ako to má byť riešené s cestou medzi E a F? Má byť časť cesty aj na mojom pozemku alebo bude iba na pozemkoch F alebo bude vložená samostatne medzi pozemky alebo ako? Z toho nákresu mi to akosi nie je jasné...

Cesta je samostatný modul na baseplate 16x32 (x3 kusy). Budou použity ty od Vasyka.

Igorus

Aktuální schéma projektu:



Sihaja

V tématu http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50663.msg244257;topicseen#msg244257

Je hrubá stavba minigolfového modulu a potřebovala bych se velmi rychle domluvit, jak s cestičkami, protože ve čtvrtek mě můj modul opustí a poputuje do Prahy. Chairudo, jak to vidíš s napojením na tvůj Lunapark? Mohu tam udělat cestičku, která povede zhruba v přechodu mezi 1. a 2. modulem. Co ty na to?