*TOP* #6 PBC (Vlastní) Konec lodi HMS Excalibur

Založil linhi, 11.01.2012, 12:01:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

linhi

Dny naší lodě jsou sečteny,po bitvě s Francouzkou fregatou jsme za bouře přišli na útesech o celou příď a loď nakonec zůstala v troskách na jednom z místních ostrůvků. Zbylo nás jen pár a z vraku jsme se snažili vytahat vše potřebné,nevím zda nás zde někdo najde....



Hardegon

WOW! Dlouho nic a teď se vytáhneš s tímhle. Mistr stavitel se nezapře. Navíc opět vzrostla moje touha sehnat si ten díl, ze kterého je stěžeň.

Mtron

Fantastika.... Jen trochu zlata by to mohlo oživit.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Systematik

Líbí se mi to velice - plaňková obšívka trupu, ,,poloponořené" drobnosti.

Nesedí mi to dělo na palubě - děla sice byly přivázaný, ale myslím že tady by už dávno bylo utržený a leželo pod vodou
a přijde mi, že náklon vraku by měl být menší - ale nejsem zcela obeznámen s hloubkou moře okolo ostrůvku...

frantoka

Super, krásne si sa s Tým pohral, pekné detaily a hlavne motív plachetnice. gratulujem a držím Ti zatiaľ najviac palce, keďže som fanúšik plachetníc.

linhi

Máte pravdu že to dělo by se na 100% utrhlo,ale já tam jedno prostě chtěl,něco s touto tématikou jsem dělal poprvé tak pokud to není přesné tak se nezlobte.

Colonel32

#6
Nesedí mi to již zmíněné dělo - ta bývala na kolečkách, aby po výstřelu mohla poodjet dozadu a netrhalo to celou lodí, a taky ten topící se voják. Bouře která vyvrhla loď na pevninu už dávno skončila (jinak by nerozdělávali oheň přímo na pláži), tak proč je ten člověk pořád ve vodě? A kdyby se šel koupat dobrovolně, tak už by si určitě odložil alespoň část uniformy.

Holt škoda že jste se v PBC všichni rozhodli prezentovat až hotová díla. Spousta věcí se dala ještě poladit.

linhi

Ten voják se netopí,řve na ty na pláži aby mu pomohli ven něco vytáhnout,je pravda že mohl mít holé tělo....

kilhor

Citace od: linhi kdy 11.01.2012, 14:57:17
Ten voják se netopí,řve na ty na pláži aby mu pomohli ven něco vytáhnout,je pravda že mohl mít holé tělo....

Chtel jsem se zeptat, zda jste nekdo nekdy videli nahate minifigurky, tj. cele flute. Pokud ne, tak jestli existji nejake v plavkach (pripadne alespon muze "do pul tela"). Diky.

Darth

Citace od: kilhor kdy 11.01.2012, 15:04:13
Citace od: linhi kdy 11.01.2012, 14:57:17
Ten voják se netopí,řve na ty na pláži aby mu pomohli ven něco vytáhnout,je pravda že mohl mít holé tělo....

Chtel jsem se zeptat, zda jste nekdo nekdy videli nahate minifigurky, tj. cele flute. Pokud ne, tak jestli existji nejake v plavkach (pripadne alespon muze "do pul tela"). Diky.

Minimálně surfař ze série Minifigures:
http://www.collectibleminifigs.com/series2/images/surfer.jpg

Systematik

Citace od: kilhor kdy 11.01.2012, 15:04:13
Chtel jsem se zeptat, zda jste nekdo nekdy videli nahate minifigurky, tj. cele zlute.
Pokud ne, tak jestli existji nejake v plavkach (pripadne alespon muze "do pul tela"). Diky.
Asi 3 tejdny zpátky jsem se divil, proč nejsou LEGO-Simpsons právě proto, že origo LEGO tělová barva
je žlutá a přemýšlel o tom, že nahatej legáček musí bejt celej (pominu-li vlasy) žlutej.
Takže když mu dám červený boky (= Hips), znamená to, že má červený slipy/plavky.  ;D

kilhor

Citace od: Darth kdy 11.01.2012, 15:20:52
Citace od: kilhor kdy 11.01.2012, 15:04:13
Citace od: linhi kdy 11.01.2012, 14:57:17
Ten voják se netopí,řve na ty na pláži aby mu pomohli ven něco vytáhnout,je pravda že mohl mít holé tělo....

Chtel jsem se zeptat, zda jste nekdo nekdy videli nahate minifigurky, tj. cele flute. Pokud ne, tak jestli existji nejake v plavkach (pripadne alespon muze "do pul tela"). Diky.

Minimálně surfař ze série Minifigures:
http://www.collectibleminifigs.com/series2/images/surfer.jpg

Ano, to je pravda. V plavkach je jeste Pamela Anderson a "nahore bez" je Zapasnik sumo
http://www.collectibleminifigs.com/series2/lifeguard.php
http://www.collectibleminifigs.com/series3/sumo-wrestler.php

nerow

Nádhera. Nic podobného jsem zatím neviděl. Jen možná, že by se stěžeň rozlomila.

linhi

Děkuji všem za chválu,fakt jsem to ani nečekal,snad se tedy bude líbit i porotě :-)

Měch

Moc krásné dílo, ale nesedí mi to z hlediska fyziky. Dle mého loď ztroskotala za přílivu, uvízla, a pak se za odlivu propadla tak jak to vidíme. To by tam ale nesměla být ta palma (protože pod vodou neroste) a námořníci by asi těžko rozdělali oheň když jim ho voda zase zaplaví + nebezpečí převrácení vraku, který je dost nahnutý na jejich stranu.

Nejlepší by bylo, kdyby bylo dílo tak 4x větší (+ 3 další takovéto čtverce) aby byli námořníci co nejdál od lodi a byla by vidět pláž.

Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Petronel

Velmi zajímavé dílo, mně se líbí a zaujal mě trup lodi zespoda řešen z malých plates, velmi pěkné. A nesmíte to brát tak vážně, všechny ty fyzikální zákony po nárazu apod... i když je tedy pravda, že jakmile jsem si přečetl název díla a zobrazil první fotku, hned mě to dělo trklo do očí  ;) Ale dílo je pěkné.

Citace od: kilhor kdy 11.01.2012, 15:04:13
Chtel jsem se zeptat, zda jste nekdo nekdy videli nahate minifigurky, tj. cele flute. Pokud ne, tak jestli existji nejake v plavkach (pripadne alespon muze "do pul tela"). Diky.
já na své stavbě jsem použil torzo surfaře, to je asi nejideálnější a nohy od dědy ze setu 6241, mají potisk jen zepředu. Výsledek je tento.

Citace od: frantoka kdy 11.01.2012, 12:32:39
Super, krásne si sa s Tým pohral, pekné detaily a hlavne motív plachetnice. gratulujem a držím Ti zatiaľ najviac palce, keďže som fanúšik plachetníc.
proč snad úplně v každém tvém příspěvku čtu "gratulujem", nebo "gratulujem ti"? Všichni takto označení již něco vyhráli?  :D

Jotun

Moc pěkné, zvláštní styl stavby (originální), Dílo na mě působí dosti realisticky a drsně. Chudáci trosečníci.

Kiko97

Ako boli spomenuté fyzikálne javy, ktoré sa ani mne nezdajú, ale inak je dielo veľmi vydarené.  :o

Friend

Ako prvé ma zaujal trup lode - veľmi pekne riešené. Celé sa mi to páči (aj keď je pravda, že sa mi ten vrak zdal trochu veľký na to ako "pristál" na útese).
:)

marian20

Citace od: kilhor kdy 11.01.2012, 15:04:13
Chtel jsem se zeptat, zda jste nekdo nekdy videli nahate minifigurky, tj. cele flute. Pokud ne, tak jestli existji nejake v plavkach (pripadne alespon muze "do pul tela"). Diky.

Napríklad aj kováč zo setu 6040 má plain torzo pod zásterou.
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

Colonel32

Nebo beru žluté torzo s potiskem a TEMPO to jistí.  >:D

P4tr1cius

Linhi, budem k tebe maximálne úprimný, ak dovolíš. Ak sa Ťa náhodou dotknem, tak vopred prepáč. Si Staviteľ s ktorým sa nemôžem ja rovnať ani  z ďaleka (vlastne väčšina ľudí tu na kostkách). To je fakt, bez debaty. Prezeral som všetky tvoje diela, zvlášť nové dielo pre celosvetovú sútaž Castle, ale .... prepáč, vôbec ma to neoslnilo, vôbec, čakal som proste viac od staviteľa Tvojho typu. Napriek tomu, si dovolím tvrdiť, že tvoje dielo v PBC, teraz prezentované, je jedno z najpodarenejších, aké si kedy prezentoval, byť jedno z najjednoduchších. Aspoň zo strany laika, ako ja, aj keď samozrejme dokážem rozlíšiť, čo je pekné a čo je šeredné. To, že používaš nespočet  rôznych staviteľských techník, niet pochýb, ale čo mne osobne v tvojich dielach chýba je DUŠA (opäť použijem výraz Mtrona, byť už viackrát, snáď sa na mňa nenahnevá). To jediné mi u teba nejako chýba. A pritom stačí iba málo. Trošku viac života, scénok s figami, s atmosférou, .... . Ak toto "dáš do poriadku", potom už nebude o čom debatovať. A začlením Ťa, ja osobne do (mojej osobnej kategórie - HI-TECH STAVITEĽOV, v ktorej sa (bezpochyby) nachádza zatiaľ iba Gearcs).  

No a teraz k Tvojmu dielu konkrétnejšie  :): Som veľmi rád, naozaj veľmi rád, že sa do súťaže zapájajú taký stavitelia ako Ty (profíci). Ďakujem Vám za to, a určite slúžite ako inšpirácia pre mnoho začínajúcich staviteľov a aj pre pozeračov (ako ja). Vďaka ešte raz, nielen Tebe ale aj Gearcovi a dúfam, že aj Hardegonovi (keď stihne niečo postaviť). Som úplne iného názoru, ako niektorí ľudia tu na kostkách, a síce, že doležitejšie sú súťaže medzinárodné (aj keď s odmenou za prvé miesto v hodnote 8,-EUR). Samozrejme sa teším ak niekto z domácich, byť Čech alebo Slovák, sa umiestni na hodnotných priečkach, ale PREČO  preto dehonestovať domáce celonárodne súťaže?! Prezeral som všetky súťažné príspevky v celosvetovej súťaži CASTLE, a môžem povedať, minimálne polovica z nich, keby autori boli trošku súdni, by ani svoje diela nemali radšej prihlásiť.

Tým všetkým nechcem rozhodne haniť celosvetovú súťaž (Castle), len chcem poukázať nato, že aj u nás sa nájde dostatok talentovaných staviteľov, ktorí vytvoria také diela, ktoré ostatným ľuďom vo svete vyrazia dych. A ja osobne rozhodne radím PBC nad celosvetovú Castle súťaž.


PS: paradoxne, viď má aj lepšie ohodnotenie súťažiacich.
 

Ulrich14

Citace od: P4tr1cius kdy 11.01.2012, 23:17:18

... súťaže medzinárodné (aj keď s odmenou za prvé miesto v hodnote 8,-EUR)...
 

Asi by se to nemělo rozvádět tady, ale opravdu mi přijde velice zcestné hodnotit soutěž (jakoukoli) podle finanční hodnoty prvního místa. V životě jsem nesoutěžil kvůli tomu, abych něco vyhrál, protože soutěžím pro radost a svůj vlastní dobrý pocit, že  jsem se zúčastnil (na rozdíl od jiných), ať už jsem skončil na kterémkoliv místě.

Jinak Linhi - opravdu paráda  ;).

Colonel32

Kvalitu soutěže určuje počet a kvalita soutěžících, nikoli hodnota cen.

Ocenil bych, kdyby se uživatel P4tr1cius konečně přestal navážet do soutěže CCC kvůli tomu, že tam jsou nízké ceny pro vítěze, popáté už to začíná být vážně trochu trapné. Hanět cizí soutěže je hrozně jednoduché. Zorganizuj vlastní. Zjistíš že to není vůbec legrace, když nikdy nemůžeš uspokojit všechny strany, a vždycky ti bude někdo nadávat, že nějaké tvé rozhodnutí bylo špatné.   


Ohledně duše - pokud budu mluvit za sebe, tak tohle dílo duši určitě má. Nebo je to možná tím, že tak nějak přesně představuje to, co jsem si tak nějak představoval, když jsem soutěž pořádal: tz. velkou pirátskou loď.

P4tr1cius

#24
Vieš veľmi dobre C32, že je to po druhý krát! (nie po "popáté", ale to je jedno -  to je trapné, to máś pravdu) Ja sa nechcem vyjadrovať, ani sa už prakticky nevyjadrujem k CCC (ak mám byť úprimný je mi ukradnutá), to na čom mi záleží je NAŠA SÚŤAŽ - PBC !!! A to v každom ohľade.
- záleží mi, aby sa na PBC zúčastnilo čo najviac súťažiacich
- záleží mi, aby boli čo najkrajšie diela, ktoré budú slúžiť ako inšpirácia nám všetkým
- záleží mi, aby NIKTO nedehonistoval NAŠU PBC nejakou inou súťažou, byť aj celosvetovou (môj názor na ňu už všetci poznajú)
- záleží mi, aby sme podporovali NAŠICH - Slovákov a Čechov (to predovšetkým)
- záleží mi samozrejme, aby sa na PBC zúčastnili "kapacity" ako Gearcs, Linhi, Hardegon, a ďalší vynikajúci stavitelia
- záleží mi na ďalších veľa veciach ohľadom PBC (tým pádom komunity, ktorá sa stretáva na Kostky.org)

A myslím si, že na tom istom by malo záležať aj tebe, a nielen tebe aj ostatným ľudom, čo majú túto komunitu radi.

A to že mám svoj názor na CCC, je iba moja vec, a veľmi dobre viem prečo tento názor aj zastávam (ak sa niekomu nepáčí, je to jeho problém). A ešte k organizovaniu nejakej súťaži - iba toľko, a to s ÚSMEVOM NA MOJICH PERÁCH - Ja už viac ako 10 rokov každoročne organizujem medzinárodnú ŽIVÚ (nie písanú - internetovú - inkognotovú - ako CCC) súťaž. Takže túto otázku radšej ani nerozoberajme.
A aby som mal raz a navždy už pokoj (nemám náladu to do nekonečna vysvetlovať) - je to Športová súťaž s nomináciou na Majstrovstvá sveta. Takže snáď už teraz je jasné, že môj názor je "minimálne" objektívny a viem "minimálne" o čom hovorím.

S pozdravom P4tr1cius a heslom "Život je krásny".

Colonel32

Citace od: P4tr1cius kdy 12.01.2012, 00:08:16
A aby som mal raz a navždy už pokoj (nemám náladu to do nekonečna vysvetlovať) - je to Športová súťaž s nomináciou na Majstrovstvá sveta. Takže snáď už teraz je jasné, že môj názor je "minimálne" objektívny a viem "minimálne" o čom hovorím.

Pak nerozumím tomu, proč pořád zarytě trváš na těch cenách. To se na mistrovství světa jezdí proto, aby se to lidem finančně vyplatilo? Myslel jsem, že se soutěží pro ten pocit být mistrem světa, porovnat své síly se světovou elitou...

KKA

Citace od: malý Měch kdy 11.01.2012, 17:13:31
Moc krásné dílo, ale nesedí mi to z hlediska fyziky. Dle mého loď ztroskotala za přílivu, uvízla, a pak se za odlivu propadla tak jak to vidíme. To by tam ale nesměla být ta palma (protože pod vodou neroste) a námořníci by asi těžko rozdělali oheň když jim ho voda zase zaplaví + nebezpečí převrácení vraku, který je dost nahnutý na jejich stranu.

Nejlepší by bylo, kdyby bylo dílo tak 4x větší (+ 3 další takovéto čtverce) aby byli námořníci co nejdál od lodi a byla by vidět pláž.

A co kdyz ji tam proste "hodila" bourka?

Moc se mi to libi :-)

linhi

Díky,je vidět že jsem se s touto lodí trefil celkem do černého,jsem rád za vaše připomínky.
Už dlouho mám zálusk postavit nějakou loď jako například HMS Surprise - kdo se trochu vyzná tak ví ve kterém filmu se ta loď pohybovala.
Ale z šedých dílků takovou loď stavět nelze,tak jsem postavil alespoň tento vrak  ;)

gearcs

Linhi, když jsi v sobotu říkal, že stavíš ztroskotanou loď, nečekal jsem něco, co by se mi tak líbilo. Jistě, sposta věcí by se tam dala udělat lépe a logičtěji, ale má to ducha, jak v některém tématu psal P4tricius.  :)

Justin

Jedna drobná otázka, čo je to HMS?

A šste jedna vecička  :)
Bolo by možné keby sme videli niekedy v budúcnosti celú, nepoškodenú loď aj s posádkou. Určite by to oslovilo aj ostatných, veľa dobrých lodí sa nestavia, verím, že táto by teda bola super.

J.