Objevitelská kolonie Spyrius-T.o.g.

Založil Togaran, 03.07.2007, 19:22:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

Togaran

Shiptember

bohužel můj plán zúčastnit se Shiptemberu (postav obří raketu za měsíc) vyšel jen z části. Začal jsem stavět obří raketu  ;D
Plánuji dokončení během října.
Zatím aspoň dva obrázky ze stavby. V tuhle chvíli mám hotovou nosnou konstrukci i většinu stěn a stropů. Chybí řídící věž a několik stěn části, kterou nazývám "galerie". A pak všechny povrchy (tiles, detaily) a taky interiéry.
Nápady a komentáře uvítám :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

AX5 - Kitiara
Transportní loď spřátelených kolonií Spyrius

délka x šířka x výška: 155 studů x 76 studů x 45 bricků
posádka + pasažéři a návštěvníci: 56 figů

Nejnovější loď mojí Spyrius flotily, určená hlavně k přepavě a podpoře malých lodí a jejich posádek, pro které slouží jako vesmírná stanice.
Přední část lodi obsahuje hangáry a obslužný zvýšený můstek. Ve střední části jsou hlavní prostory pro posádku. Na levé straně vstupní rampa, pokoje, kantýna a kuchyně, koupelna. Na pravé straně ošetřovna, kancelář, bazén. A v zadní části je potom strojovna motorů a nahoře řídící věž, kde sídlí piloti a kapitán. Celá loď je průchozí, až na řídící věž, kam se musí výtahem (falešným).

Plán byl postavit to za jeden měsíc během Shiptemberu (výzva postav za září loď přes 100 studů), padlo na to několik odpolední, večerů i víkendů, ale je to marný, trvalo mi to dva měsíce. Minulá loď Leviathan měla 130 studů a přirozeně jsem se chtěl překonat  >:D Ale bojím se, že tohle je hranice, loď už je hodně těžká a moje zásoba dílků vyčerpaná  ;D
Hlavní cíl byla nesymetrická loď s velkými hangáry a restaurací. Základní konstrukci tvoří rám z Technic bricků, který vede přes celou délku lodi a ve střední části je doplněný rámem na šířku lodi, takže všechno hezky drží. Většina střech se dá oddělat, pokoje v druhém patře taky, takže celý interiér je přístupný.

K vidění byla v Olomouci a pokud vše vyjde, tak poletí ještě do Pardubic :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

#242
Perfektní. Líbí se mi nesymetričnost celé lodi, detailně zpracované interiéry i exteriéry. Myslím, že nebylo vůbec na škodu, že stavba trvala o trochu déle.  ;)


Osobně bych loď vybavil mohutnějšími motory, ale je to jen věc vkusu.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Je to paráda. Měj jsem obrovskou radost, že jsme byli v Olomouci vedle sebe a ty jsi mi věnoval čas, kompletní prohlídka jak s realitním agentem! :D Moc jsem si to užil.

Mimochodem, přišel jsem si jak zpátky v době, kdy mi bylo cca 10 let... To jsme s kamarády stavěli v podobném duchu tzv. Tatru kolem světa: velké auto s kompletními interiéry obytného expedičního vozu - mimochodem včetně vlastního osvětlení. To je prostě moje srdcovka, modely s exteriérem i interiérem zároveň.
Pán na Žlutém hradě

Robkteryten

Super koráb,  naši technici jsou rádi za detailní prohlídku.  Celou dobu měli v ruce papír a tužku,  takže ve výzkumné části teď řeší mateřskou loď pro osídlení okolních světů 😇😉 Jestli má rod Spyrius loď o délce 155studů,  tak musí být překonána...  Bohužel plánovací oddělení tento projekt stále odsouvá, nedokáží se dohodnout kolik bazénů má mít náš hvězdolet. (to ještě nevědí o diskotéce a podobných fajnovostech). V Pardubicích jistě projdou všechny novinky,  které se v zimním období na Vaší lodi vyskyrnou.

Petronel

LUXUS!  :o
Detaily, provedení a prezentace!
To je opravdu vymazlené dílko.
Strašně se mi líbí jak zachováváš ten starý styl, i ty interiéry. Takže to opravdu působí jako Exclusive set z minulého tisíciletí!! 8)

A ta fotka s planetou, digitálně dotvořené silové pole u ramp, trysky v plném proudu, světla... no prostě:
Výborná práce pane mistr.

Rád se pokochám ještě někde na výstavě.

Togaran

Moc děkuju za hezké komentáře  :)

HD: ten měsíc navíc byl potřeba. Nejen kvůli času na stavění ale i kvůli třídění myšlenek ohledně stavby. přecejen mi to neroste pod rukama úplně samo a občas si musím něco naplánovat a rozmyslet a nejde to tam rovnou cvakat.

milanv: a já naoplátku děkuju za prohlídku strašidelného světa i s jeho osvětleným podzemím :) jak jsme se bavili na výstavě, osvětlení je další level, co ten MOC zase zvedne dál.

Robkteryten: hranice 155 studů určitě překonatelná je, ale rozhodně ne v jednom kuse (přeprava) a nevím jak bude držet pohromadě. Tuhle pořád dokážu zvednout a přeletět s ní pokoj  >:D
Doufám že vaše plánovací oddělení už nebude dlouho odsouvat a začne stavět, třeba bysme se mohli někde potkat a zaparkovat lodě vedle sebe :)
Bazén je takový pomyslná třešnička na dortu, když jsme vybavoval místnosti, přišlo mi to cool :) a diskokouli jsme zapoměl zmínit. máme diskokouli v baru  8)

Petronel: Starý styl zachovávám naprosto automaticky, já ten novej asi ani neumím ;D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Robbed


Togaran

Robbed: děkuju :) a taky díky za upozornění na BB! z toho mám vždycky velkou radost, že moje fotky poletí i dál do světa :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Vzhledem k dostatku času a nedostatku dílů podlehla AX5 rozebrání.
V souvislosti s tím jsem si našel i čas nahrát video, jak jsem loď "postavil" za 9 hodin čistého času  >:D
video zde

Rozhodně plánuji příští Shiptember zase něco obdobného, jen zatím ještě nevím co :) Budu rád za nápady a za všechny, kdo se přidají.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Kanak

Škoda... viděl jsem ji na podzim V Olomouci a moc se mi líbila. Mám nahrubo postavenou jednu raketu (o kousek menší) a doufal jsem, že se potkají.

Daniel

Na Tvých stavbách vždy musím ocenit, že se nejedná jen o prázdnou schránku, ale máš tam i interiéry. Takže asi občas stavebně oříšek to zkombinovat :)
Jo a video super, vypadá to zajímavě sledovat "stavbu" ;)

peki

Video stejně jako stavba parádní  8)

HD

Díky za náhled pod "kapotu".  :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

znouzectnost

Togu, prostě skvělá práce, díky za pěkné video  :)
Budu se těšit na novou a ještě větší raketu.

Chairudo

#255
Je to teda macek  >:D  Budeš tpohle rozebírat na postavění další lodi? Bylo by super mít v tom stylu menší kolonizační flotilu jako Battlestar Galactica  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Togaran

Děkuji Všem za komentáře :) Jsem rád, že jsem jí mohl vzít na výstavu do Olomouce a hlavně že se vám líbila :) Doufal jsem, že se podívá ještě do Pardubic a třeba i jinam, ale bohužel...

Kanak: Postavím zase další, takže příležitost určitě bude.
Znouzectnost: Novou určitě, větší nevím, nevím...  ;D
Chairudo: Rozebírat určitě budu, koloběh kostek se musí zachovávat. A místa je málo, bylo by mi líto, nechat to postavený a ty kostky už znovu nepoužít. Ale možná by byl dobrej nápad udělat flotilu o něco menších lodí :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Za Spyriusské strojírny přeji všem hezké Vánoce a vše dobré do příštího roku.
O tom jaký byl rok celkově se rozepisovat nebudu, já jsem vděčný, že mám koníčka kterému se můžu věnovat zavřený doma, a že jste tu vy, kdo mi to lajkujete a komentujete a tím mě motivujete stavět dál :) Stejně tak díky za všechny vaše výtvory, které mě inspirují a vylepšují moje obří spaceship!!!  8)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Kanak

Citace od: Togaran kdy 21.12.2020, 09:36:05
Za Spyriusské strojírny přeji všem hezké Vánoce a vše dobré do příštího roku.
O tom jaký byl rok celkově se rozepisovat nebudu, já jsem vděčný, že mám koníčka kterému se můžu věnovat zavřený doma, a že jste tu vy, kdo mi to lajkujete a komentujete a tím mě motivujete stavět dál :) Stejně tak díky za všechny vaše výtvory, které mě inspirují a vylepšují moje obří spaceship!!!  8)

Všechno nej i Tobě. Ten zadek lodě se mi líbí (lajkovat ještě němůžu).

Villa Legina

Myslím, že nestačí len lajknúť, musím to aj vysloviť. Togaran, nádherné prianie si napísal.

Robkteryten

Vám taky krásné prožití svátků vánočních a vše nejlepší do nového roku! 

A nezapomeň dodělat  a nafotit tu raketu na pozadí,  vypadá to na  pěkný koráb 😉😇 

Togaran

To je teda supr, člověk se vyrábí se svíčkou a vás zajímá jen to rozmazaný pozadí  >:D ale raketa bude :) ještě jí dost chybí dostavit, ale je to na dobrý cestě  8)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Robkteryten

Citace od: Togaran kdy 23.12.2020, 16:35:16
To je teda supr, člověk se vyrábí se svíčkou a vás zajímá jen to rozmazaný pozadí  >:D ale raketa bude :) ještě jí dost chybí dostavit, ale je to na dobrý cestě  8)

Ta svíčka je pěkná,  ale nějak se člověk snaží zaostřit na to pozadí 😇😉

Kanak

Citace od: Togaran kdy 23.12.2020, 16:35:16
To je teda supr, člověk se vyrábí se svíčkou a vás zajímá jen to rozmazaný pozadí  >:D ale raketa bude :) ještě jí dost chybí dostavit, ale je to na dobrý cestě  8)
Mohl jsi k příspěvku napsat: 8 z 10 space fandů nevidí v popředí svíčku.

starbuilder

Také všem přeji veselé Vánoce a šťastný nový rok plný skládání.

Togaran

AX6 - Aahzmandius
Luxusní výletní loď spřátelených kolonií Spyrius

Ve vesmírné flotile Spyrius se najde spoustu zajímavých lodí, tahle slouží pro výlety po galaxii a pořádají se na ní večírky pro vážené členy galaxie. V tuhle chvíli se koní konzert skupiny "The Roaring Jets" hrající klasický vesmírný rock.

Délka x šířka x výška: 123s x 102s x 32b

Složení lodi:

  • dva kokpity s pokojíky a výklopnými křídly, které se mohou oddělit a létat samostatně.
  • hangár pro náklad a malá vesmírná vozítka
  • komunikační centrum
  • ošetřovna
  • odpočinková místnost s kuchyní pro posádku
  • hala se sochami slavných osobnosti rodu Spyrius
  • dva VIP pokojíky s postelemi, stoly a koupelnami
  • dva stánky s občerstvením
  • hlavní sál s panoramatickou střechou
  • technická místnost pro kontrolu motorů a chodu lodi
  • 10 posuvných dveří
  • dva oddělitelné boční motory

Inspirací byl set 6973, hlavní loď Ice Planet, která se uměla rozdělovat na dvě menší. To jsem si dal za cíl i já, musel jsem udělat pár změn, aby to vyšlo podle mých představ, ale výsledek je funkční. Základ je rám z technic bricků, takže to drží pevně pohromadě. Loď se dá rozložit na několik částí a může fungovat jako jeden celek, jako dvě lodě nebo se mohou oddělit samotné kokpity, připojit si extra motory a vyrazit na průzkum. Všechny sekce mají dveře, takže nikde nezůstane díra do vesmíru.

Snad se brzo zlepší sitauce a budu s ní moct vyrazit na nějakou akci  8)

Obrázky ve větším rozlišení jsou na Flickru.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Chairudo

WOW  :D
Kdyby tam nebylo tolik starých vyřazených dílů hned bych ti řekl ať to hodíš na Ideas, tohle by mohlo odstartovat další sérii pro milovníky space.

ps: trochu mi to připomíná batmobil  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

HD

Wow. To je macek.  >:D  líbí se mi posuvné dveře.


Nechtěl bych popravdě být v hangáru při průletem rojem asteroidů, ale věřím, že to mají inženýři rodu Spyrius vychytané silovým polem.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Villa Legina

Citace od: Togaran kdy 14.03.2021, 11:38:13
Luxusní výletní loď spřátelených kolonií Spyrius

Ve vesmírné flotile Spyrius se najde spoustu zajímavých lodí, tahle slouží pro výlety po galaxii a pořádají se na ní večírky pro vážené členy galaxie. V tuhle chvíli se koní konzert skupiny "The Roaring Jets" hrající vesmírný rock...

Pripájam ďalšie WOW. Nádhera.

Jediná pripomienka sa vzťahuje na stvárnenie príbehu: taký luxus by si zaslúžil rafinovanejšie a dekadentnejšie večierky, než obligátny rockový koncert. Toto už predsa vážených členov galaxie dávno musí nudiť...

Petronel

#269
Hodně pěkný kousek! A zase včetně interiérů. Super!
Chtěl bych víc detailních fotek, video nebo nejraději to vidět pořádně na výstavě. :D
Ty posuvné dveře všude možně jsou opravdu funkční?

Ale abych byl přesný a upřímný: AX5 se mi líbila více  8)
Tento tvar je takový dost zvláštní. Jak ten hangár vepředu, tak i tvar (jak se zužuje dozadu a ne naopak).
Každopádně je super jak jde rozkládat a přestavovat. Ty další přeskládané varianty se mi líbí více.

Ještě mě tak napadá - každá vesmírná frakce měla svou zajímavost, Spirius měly roboty. Jak minifiga tak i ty větší. Nechtěl bys nějaký příští progress okořenit o nějaké přidružené-vypustitelné-odjímatelné roboty?  8)
Umím si představit např. velkého mechanoida s posádkou co má kokpit (hlavu) tvořenou tím velkým rohovým plexi, které máš na kabiny vepředu AX6. ;)

Jinak každopádně opět skvělá práce. Včetně prezentace! Velký palec hore.