Objevitelská kolonie Spyrius-T.o.g.

Založil Togaran, 03.07.2007, 19:22:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Thrawn

History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

juraj

Vo velkosti Technic figov by to bolo velmi luxusne.

otaznik

Citace od: Togaran kdy 02.12.2013, 15:18:58
Zkoušeli jste si někdy Vaše výtvory představit ve skutečnosti? Jak by asi byly velké, jak by vypadali ti, kdo by je řídili...

Narazil jsem na internetu na zajímavý obrázek (viz příloha 1)
Zdroj: http://toysandbacon.blogspot.cz/2012/03/figure-friday-lego-spyrius-droid.html

Už před časem jsem viděl něco podobného na flickeru (viz příloha 2):
Zdroj: http://www.flickr.com/photos/30114783@N06/5081822841/in/faves-spaceruner/

Není to úplně Spyrius, ale myslím, že to není zas tak daleko :) maximálně jeden světelný rok...

Parádní obrázky!

Togaran

Už je to nějakou dobu, co o sobě dal Spyrius vědět. Dokonce se říká, že jsem přesedlal na Blacktrony. Ale není tomu tak! Spyrius se svého místa na kostkách nevzdává :)

Poslední stavbou byla velká základna postavená ve vesmírném městě. Se základnami je na nějaký čas utrum, teď pracuji na nové lodi. Bude to zatím největší loď v mojí krátké historii a svou velikostí předší i tu základnu z minulého roku.

Předpokládané rozměry 120 x 60 studů. V přední části je pilotní kabina, dvě galerie, malá výstupní rampa a schody do kabiny. Střed je otevřený hangár a spojovací chodba, která je narozdíl od hangáru uzavřená (beru v potaz komentáře ze servisní lodi Armadillo). V zadní části potom bude nákladový prostor a obytné prostory. Také motory a hlavní rampa.

Budu sem postupně dávat fotky ze stavby. Na mém flickeru jsou potom fotky ve větším rozlišení. Většina fotek bude kompaktem bez stativu, tímto se omlouvám všem fotopuristům a prosím o malý ústupek. Přece jen se jedná o informativní fotky a ne finální prezentaci a nechci všechnu krásu vypustit, když ještě není ani dostaveno :-D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Leviathan - WIP#1
Základem stavby je rám z technic bricků, který zatím umožňuje držet celou loď ve vzduchu v jedné ruce a létat s ní po bytě. Součástí rámu jsou i podpěry, které se pomocí šroubu a ozubeného kola dají vysunout.
Bojím se ale, že je stejně nebudu (kvůli váze lodi) používat :( Můžete si prohlédnout hrubou stavbu předku a středu. Na čelo kabiny plánuji umístit antény čnící dopředu. Červená z kabiny bude v pruzích na střeše pokračovat přes celou loď až na zadní rampu.
Vždycky jsem se u svých staveb snažil maximalizovat interiér. Tohle je snad první stavba tak veliká, že se necítím omezen obvodovým zdivem a troufám si v mnoha místech použít jednu barvu ven a jednu dovnitř (a tím si uříznout 2 study z interiéru).
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

To bude pěkný drobeček. Připravím pro něj na Lipno přistávací plochy. Držím palec. Budu k němu mít i Spyrius posádku. Nějaký náklad či kontejner ??? Těším se na další stavbu.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

Leviathan - WIP#2
Posílám další postup stavby. V přední a střední sekci se toho moc neodehrálo, zato záď vyrostla. Mám rozpracované motory na bocích, ve středu je hlavní rampa a nákladový prostor. Na jedné straně je náznak horní paluby, kde budou pokoje posádky a na bocích velké prosklené terasy. Nákladový prostor bude přes obě patra.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

otaznik

Vypadá to velmi zajímavě, těším se na výsledek.

Togaran

Díky za komentáře, jsem rád, že je zájem :)

Leviathan - WIP#3
Pokračuju hlavně v zadní částii, je pro mě teď důležitá, potřebuju vědět jak vyjde vysoko a podle toho určit výšku přední a střední části.
V zadní části mám rozvržené obvodové stěny a pokoje. V pravém "křídle" budou dvě ložnice, ošetřovna, koupelna a nějaký společný prostor.
Další novinka je brána na zadní rampu a změna předního skla. Nakonec jsem zavrhl to úplně ploché, uvidím jak se mi podaří zapracovat to současné :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

Pěkně se to rozšiřuje. Zadní část vypadá skvěle. Jsem zvědav na výzbroj a podvozek. Kolik členů bude mít posádka? Nákladový prostor pojme i nějakou techniku jako auto či nějaký hvězdolet? Držím palec.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

Citace od: Mtron kdy 03.02.2014, 15:19:55
Pěkně se to rozšiřuje. Zadní část vypadá skvěle. Jsem zvědav na výzbroj a podvozek. Kolik členů bude mít posádka? Nákladový prostor pojme i nějakou techniku jako auto či nějaký hvězdolet? Držím palec.

S podvozkem si nejsem moc jistý, mám tam sice 6 podpěr, které se pomocí ozubeného šneka a koleček vyklápějí, ale netroufám si to na ně už postavit. Spíš udělám nějaké statické podpěry, které budou vypadat jako zaklápěcí a ty současné odmontuju. Přece jen to na nich bude stát několik měsíců a to by pro ty technic axle a kola mohlo být utrpení.
Výzbroj bude, plánuju na střechu umístit několik obranných laserů a možná nějaké i zespodu zadní paluby.
Posádka - palandy mám 4, takže se nabízí 8 členů plus droidi :) ale na fotky jich tam dám co nejvíc.
V nákladovém prostoru nějaká "mula" zaparkovaná bude, hvězdolety budou zase na přistávací ploše ve střední části.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

peter

Citace od: Togaran kdy 04.02.2014, 08:43:15S podvozkem si nejsem moc jistý, mám tam sice 6 podpěr, které se pomocí ozubeného šneka a koleček vyklápějí, ale netroufám si to na ně už postavit. Spíš udělám nějaké statické podpěry, které budou vypadat jako zaklápěcí a ty současné odmontuju.

Chi chi chi, to je teda hypermoderní technologie ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Togaran

Leviathan - WIP#4
Tentokrát moc velký pokrok nemám, babrám se s interiéry.
Pravá horní paluba už je téměř hotová, pokoje jsou vybaveny, stejně tak ošetřovna a sprcha. Společné prostory budou vydlážděny. Změnil jsem schody na šedé a přidal pozorovací můstek, kde bude ovládání hlavní rampy (vysoká modrá skla). Zároveň odtamtud bude vstup na střechu.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Thrawn

Jen taková otázka  ;D Jste s námi, že ano?  :-*

Pro jistotu přidám na střechu pár raketometů  :-[
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Daniel

Chvála za interiéry - je vidět, že si s tím vyhraješ. Například schody, které tam nedáváš z jednoho dílku, ale z "plotů"  :)

p.s.: Na VIP2 to vypadalo, že to bude pěkně nesymetrické, což by určitě také vypadalo špatně ;).

Togaran

Citace od: Daniel kdy 16.02.2014, 10:12:24
Chvála za interiéry - je vidět, že si s tím vyhraješ. Například schody, které tam nedáváš z jednoho dílku, ale z "plotů"  :)
p.s.: Na VIP2 to vypadalo, že to bude pěkně nesymetrické, což by určitě také vypadalo špatně ;).

Díky za chválu, vážím si toho :)
Ty schody z mříží se mi líbí víc a připadají mi do nákladového prostoru reálnějš. Navíc tam aspoň trochu "vyniknou". Ani nevím, jestli by se tam hodil nějaký celoschodišťový dílek, žádný nemám.
S nesymetrií uvažuji jen lehce u týhle lodi. Střední část je na každou stranu jiná a pak to budou jen doplňky (jako třeba satelit vpředu).

Citace od: Thrawn kdy 16.02.2014, 09:57:42
Jen taková otázka  ;D Jste s námi, že ano?  :-*
Pro jistotu přidám na střechu pár raketometů  :-[

Nechcete už toho handrkování nechat? Já budu zatím stavit  8)
...až mě budeš mít přes celej radar, tak se ti raketomety leknou strachy :-D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Leviathan - WIP#5
Posílám další fotku. Interiéry na zádi jsou skoro hotové, zbývá vybavení a nějaké drobnosti, ale už pracuji na střechách. V přední kabině přibyly sedačky a po celé délce lodi už je výrazný červený dvojpruh, který (kromě zvýšení momentu setrvačnosti všech nosných trámů a střech) už dostane jen tiles a jinak je definitivní. Na fotce je také vidět už nastěhované vybavení zádi, plánuji tam dát hodně beden a nákladu, i ta nosítka první pomoci tam patří. Na levém křídle jsou další dvě kajuty s palandami a taky společná kuchyň a jídelní stůl. Ve střední části vedle schodů je, jak jsem již psal, kontrolní panel (zatím bez kontrolního panelu) a jsou vidět i dveře do airlocku pro přístup na střechu nebo do vesmírů.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Thrawn

Na tohle jsem velmi zvědavý. Příští rok bychom mohli udělat nějakou pořádnou vesmírnou bitvu. I když to bude znamenat nové stíhačky a lodě. :-\
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

znouzectnost

Stavím letiště, ale takovou velkou potvoru nedokáže obsloužit! Tak pěkně zmenšit na max 32 studů  >:D
Dělám si srandu, je to krásné i když to u mě nezaparkuje.
Škoda, že nebudou vidět interiéry, nebo plánuješ nějaký postup aby byly vidět? Taková oprava v doku nebo pěkná havárie  >:D

Togaran

Leviathan - WIP#6
Stavba pokračuje u střech. Není v tom žádné umění ani složitosti, prostě splácat ty velké plochy dohromady a nějak rozumně zespodu vyztužit, aby to sedlo na vnitřní stěny a výztuhy :) Zadní střecha drží na magnetu, ostatní se vždy někam zapasují a položí na tiles a pak drží třením.
Další zajímavostí, na kterou bych rád upozornil - jak vyšla střecha (a taky podlaha, ale to není vidět) zadní části mezi ty šikmé stěny. Jsem opravdu překvapený jak přesně to dolehlo a vyšlo :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

pěkné, pěkné, přistávací plocha na Mtronské základně je již postavena a připravena. Jak vysoká ta loď bude? Musím pro ní zvýšit centrum letového provozu.  Už se na to těším až ji tam zaparkuješ a kolem ní bude cvrkot Mtronů a Spyriusů.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

Citace od: Mtron kdy 06.03.2014, 08:08:15
pěkné, pěkné, přistávací plocha na Mtronské základně je již postavena a připravena. Jak vysoká ta loď bude? Musím pro ní zvýšit centrum letového provozu.  Už se na to těším až ji tam zaparkuješ a kolem ní bude cvrkot Mtronů a Spyriusů.

Výška solidní konstrukce lodi bude cca 27 bricků. Na tom ale asi budou ještě nějaké antény a satelity. Takže odhad 35 max.

Citace od: znouzectnost kdy 04.03.2014, 07:17:25
Škoda, že nebudou vidět interiéry, nebo plánuješ nějaký postup aby byly vidět? Taková oprava v doku nebo pěkná havárie  >:D

Bohužel, interiéry nebudou vidět. Nechám otevřené zadní dveře a bude vidět do "doku" ze strany. Ale střechy nebudu sundavat. Interiéry budou vidět na fotkách a taky na stavbě, takže všichni Kostkaři, kdo budou mít zájem, si to mohou prohlédnout. Na výstavě samotné už to bude vidět jen zvenku, ale plánuji nějaký plakát s fotkami, aby z toho i "mudlové" něco měli.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Thrawn

To bude macek...

Nechceš to propojit? Kolik by se tam vešlo blacktronských vojáků? Podle mně takových třicet i s technikou (tanky nebo lehké mobilní raketomety)? Že bychom udělali invazi na M:Trony zevnitř? Pak bych měl i nový název pro loď, Trojský kůň  ;D

Je to vážně pěkné. ;) Být tebou bych tam naložil ty průzkumné talíře, co jsem loni okopíroval na svoji základnu, samozřejmě v barvách Spyriusu (pokud se nedohodneme jinak >:D).
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Daniel

Určitě se přimlouvám za předělání/dodělání střechy nad zadní částí.. Nějak rozbít tu plochu - a tím nemyslím tam dát ještě jednu vlaječku ;D , ale třeba nějakou nástavbu pro kapitána, zbraňové systémy, nebo tak něco ;).

Togaran

Citace od: Daniel kdy 09.03.2014, 08:23:05
Určitě se přimlouvám za předělání/dodělání střechy nad zadní částí.. Nějak rozbít tu plochu - a tím nemyslím tam dát ještě jednu vlaječku ;D , ale třeba nějakou nástavbu pro kapitána, zbraňové systémy, nebo tak něco ;).

A já zrovna ty vlaječky objednal, že tam budou aspoň 4 8) Neboj, nebude to takováhle placka. Budou tam obranná děla a taky další zařízení. Ve střední části budou pokračovat červené pruhy a mezi nimy taky nebude prázdno, tam plánuji hrubý greeble po celé délce lodi, uvidím jak se mi to podaří.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Tak a vlaječky jsou tam!  ;D
Mimo jiné přibyly kanony, detaily na střeše, detaily v interiéru a mistři stavitelé po celé lodi, snažící se jí vylepšit kytičkami a dalšími zajímavými dílky, které bohužel nedávají moc smysl  :P
Poslední lego dny se věnuji Micropolis projektu, ale na loď jsem nezanevřel. Začínám uvažovat, že na Lipně nechám jednu polovinu střehy otevřenou, aby bylo vidět dovnitř. Snad to nebude rušit dojem z celého dioramatu.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Icewalker

;D Dávám plus za mistry stavitele! O víkendu jsme měli doma dětskou návštěvu, a pustili ji po vzoru Lego příběhu ke stavebnici. No, byla to katastrofa, odteď to už bude zase jen "strejdovo Lego" ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Thrawn

Něco jako: "Jšme ž planety Duplo a plišli jsme vás vyhlaďiť?"  ;D

Togarane, to je síla. Lord Krang posílá věrné (penězům) Blacktrony provést zkusmo útok  ;D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Togaran

AX-04 - LEVIATHAN

Představuji Vám finální verzi mojí mezigalaktické Spyrius lodi pro rok 2014.

Loď je určena k cestám ven z galaxie objevovat nové světy a podle toho je i vybavena. Rozměry jsou 130 studů x 62 studů, konstrukčně se loď dělí na tři sekce po délce, z toho dvě jsou dvoupodlažní.

Přední sekce je pilotní kabina, malá rampa na nastupování a vystupování,  dvě prosklené galerie na bocích lodi, jedna věděcká, druhá relaxační se zelení. Na předku lodi je sestava senzorů, navigačních a komunikačních antén. Na střeše pak jeden čtyřhlavňový laser.

Střední sekce slouží jako hangár a nákladový prostor. Na levém boku je hangár otevřený, na pravém boku je chodba spojující střední a zadní sekci. Střecha je přístupná z přetlakové komory v zadní sekci. Na střeše je dost technických věcí starajících se o hladký běh lodi a mimo jiné i jeřáb pro nakládání do hangáru.

Zadní sekce je největší. Ve spodním patře je nákladní prostor a přístup k motorům. V zadní části potom rampa pro náklad. Po schodech se dostanete do horního patra, kde je vybavení pro výstup z lodi, přetlaková komora na střechu a hlavně prostor pro posádku. 4 kajuty, sprcha se záchodem, ošetřovna, TV koutek, jídelna, kuchyň a spižírna. Na střeše jsou dva další čtyřhlavňové lasery a na bocích motory a generátory štítu (trneongreen polokoule).

V celé lodi je spoustu vychytávek a vybavení, fakt jsem si s interiérem pohrál a snažil jsem se i aby to dávalo jakžtakž smysl, snad se bude líbit i Vám :)
Všechno bude k vidění na Lipně 2014

Přikládám pár fotek na ukázku.
Přikládám taky odkaz na flickr, kde najdete podrobný plán lodi s popisky a ve stejném albu pak dost dalších fotek :)
https://www.flickr.com/photos/spaceruner/14035165977/
zvětšený plánek:
https://farm3.staticflickr.com/2935/14035165977_e4307a9604_o.jpg
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Petronel

Paráda plná detailů, krásné dílo včetně dobře zpracovaných fotek! (jako vždy  ;))