Egypt - pyramidy - Římane Julius Caesar a Kleopatra

Založil Velunek, 30.10.2020, 15:44:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Velunek

Tak jsem se konečně pustil do tématu, které tady možná není nebo už dlouho nebylo a když člověk zkoukne internet tak tato tématika se také moc neobjevuje. Třeba to někoho zaujme a potěší :-) bude trvat velmi dlouho než to dojde správných rozměrů :-)

Velunek

Nějak mi nejdou nahrávat správně fotky asi jsou moc veliké....

Velunek

a jedna detailní

Velunek

Vidím, že téma zatím nepřineslo žádné komenty :-). Chápu Egypt a Řím nejsou zajímavá a nosná témata :-) tak se posuneme v čase a o několik kostiček dále...

Velunek

a ještě o několik kostek a dnů dále :-)   chápu nezajímavé téma, nezajímavé techniky :-)  jenže když ono to z Lego shopu těm kostičkám tak trvá a trvá. Fabrika za dveřmi a bedna putuju z Holandska nebo Belgie ... navíc ta limitace 999 kostek řeky/ moře to je potom nejen děs, ale rovnou temný les :-)

Velunek

#5
Léto se mění v podzim a pošta doručuje další kostičky (ten čas tak běží jedno odpoledne a několik měsíců pryč :-)), mnohem horší je, že jsem zjistil, že experti z Lega již nevyrábí pískové desky, jak dokončím poušť netuším. No nic, pár desek ještě mám, rozšíření trochu dám :-). Větší detail níže.
Přemýšlím zda rozšiřovat do délky či šíře - neb nějaká výstava je blíže a blíže (no že by 2022 ? ej ej ej s Covidem si píseň pěj)

Chairudo

Jo tohle tu dlouho nebylo, zrovna včera jsem na jeden větší podobný MOC koukal na Flickru.

Pěkný začátek, ale ještě budeš muset koupit hooodně Tan kostek  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

HD

Držím palce, ať se stavba daří, zatím to vypadá zajímavě.
Napříště ale prosím nezakládat kvůli každému jednomu obrázku, pokud to není z důvodu obsahu nezbytně nutné, nonovou odpověď, trochu to znepřehledňuje fórum.
Pro nahrání většího množství fotek a jejich vložení do textu doporučuji externí úložiště, (rajče (?), flickr, bricksafe, atp.), a nebo způsob, jakým fotky na forum umisťuje třeba peki (odkaz v textu na obrázek uložený zde na fóru)
A pro prezentaci stavby není vhodné začínat popos o nezáživném tématu, to vypadá, že Tě to taky nebaví.  ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Miketuk

Citace od: Velunek kdy 30.10.2020, 16:23:48
...jenže když ono to z Lego shopu těm kostičkám tak trvá a trvá. Fabrika za dveřmi a bedna putuju z Holandska nebo Belgie ... navíc ta limitace 999 kostek...

Promiň, že nepřispívám ke stavbě jako takové, ale zkoušel si Bricklink? I v ČR je mnoho prodejců, kteří určitě mají béžové kostky nebo díly na řeky a pravděpodobně i levněji a rychleji než na Lego shopu. Kdyby tě to zaujalo, podívej se třeba ke mně do BL. Béžových kostek i trans-dark blue tile mám několik tisíc...

Kdybys potřeboval poradit, klidně mi napiš SZ nebo se dají dohledat informace i zde na fóru.

Chairudo

Citace od: Velunek kdy 30.10.2020, 16:23:48
a ještě o několik kostek a dnů dále :-)   chápu nezajímavé téma, nezajímavé techniky :-)  jenže když ono to z Lego shopu těm kostičkám tak trvá a trvá. Fabrika za dveřmi a bedna putuju z Holandska nebo Belgie ... navíc ta limitace 999 kostek řeky/ moře to je potom nejen děs, ale rovnou temný les :-)

Teď koukám jak píšeš o tom nakupování na legu, víš že na bricklinku seženeš kostky za i méně než polovinu ceny z lega?
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=2456#T=S&C=2&O={%22color%22:%222%22,%22st%22:%224%22,%22iconly%22:0}

A pak jsou tu LEGO store kde třeba ty modré tile na vodu a jiné malé díly seženeš za pár haléřů.
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=49937.0
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Villa Legina

Musím povedať, že na Tan farbu sa celkom dobre pozerá.

Chikos

Začátek zajímavý. Potenciál to má, jsem zvědavý na finální výsledek. Mě osobně je toto téma velmi blízké. Dokonce i sbírám z této doby zbroj v životní velikosti. Budu tohle vlákno sledovat.  ;)

PS: To že ti nikdo neokomentuje přidání fotek do 20 min. i přes to, že už fotky vidělo mnoho lidí ještě neznamená. že se to nikomu nelíbí, nebo že ho to nezajímá atd. Někdo si šetří chválu na konec, jiný je zase líný něco napsat a někdo komu se to může hodně líbit se sem třeba dostane až po několika dnech. Určitě k fotkám nepiš, co si psal. Budí to dojem, že to děláš jen pro uznání ostatních. Primárně to přece děláme pro své potěšení, relaxaci, nebo si jen plníme dětské sny  ;D



Villa Legina

Citace od: Chikos kdy 31.10.2020, 20:06:42
...Mě osobně je toto téma velmi blízké...
Aj mne ;D.
Hneď som si šla popočúvať Seasons in the Abyss. Stará dobrá klasika. Stačilo by vymeniť pár minifigov a scénka ako z klipu  :D.

Velunek

#13
Tak nevím, jestli jste se s tím už někdo setkal, ale přišlo mi z lego shopu Flat tile trans blue úplně jiné barvy než předešlé várky. Přitom je to pořád 6251289 a sklad 31P484-2  - ty kostky jsou prostě tmavší než předešlé ....

pro @ HD - nemám Facebook, rajče, Flickr, Pinteres, messenger, Instagram ani cokoliv jiného. Takže fotky ani link odjinud dát nemohu...   

pro@ Miketuka - tak jsem koukal na ten tvůj bricklink - 18000 kostek moře za cenu vyšší než z lega fakt nepotřebuju a nový Grass za 7 kč když ji mám za 2kč taky z lego shopu už vůbec :-)  přijdeš mi jako velký poťouchlík, nabízet něco dráž než lego a ještě za poštovné :-)

pro @Chairudo - byl jsem v Lego storu v Dubai marině a nic moc... a na bricklinku nemám chuť něco kupovat. Příběh Chikose jak něco někde kupoval, je poučný...  mám rád nové original kostky od lega. Smysl bricklinku nějak nechápu(možná kdyby se tam prodávaly návody nebo krabice jako jsem někde viděl western saloon original bricklink - úplně nechápu, že celé fungování bricklinku  Lego povolí) a pokud se kouknu a vidim v Ideas krásnou rybářskou loď jak dělanou pro Old fishing store a vyhraje Globus ----- cože !!! tak nevím co se v Legu děje.... možná do toho nevidím. Možná to všechno nějak souvisí - podivný Ideas, podivný bricklink, podivné témata - zánik castle, western, piráti možná jsem moc nostalgický a staromódní, že mě táhnou staré dobré témata.

pro @Chikose - začátek ani konec ani potenciál to nemá... půl milionu kostek a miliony korun do toho jako ty nedám :-) navíc mě to nebaví a jelikož se na to nechutně práší a výstavy ještě dlouho nebudou, tak se to asi rozebere a vrhnu se možná  zase na western. Jinak  bych to musel  vyřešit přesunem do jiných prostor a tam bych zase nemohl stavět třeba ve 2 ráno...

Abych nebyl škarohlíd posílam progres :-) místo modré base-ky bude asi moře teda už je :-)  foto brzy :-)

Chairudo

Citace od: Velunek kdy 12.11.2020, 20:08:11
Tak nevím jestli jste se s tím už někdo setkal, ale přišlo mi z lego shopu Flat tile trans blue úplně jiné barvy než předešlé várky přitom je to pořád 6251289 a sklad 31P484-2  - ta kostka je prostě tmavší než předešlé ....

Ano, to je celkem běžná věc i u jiných barev, nejvýraznější u trans dílků, skla na okna, tiles, reddish brown bricky atd, ten rozdíl je u většiny barev, i bílé, ale všimneš si toho až stavíš něco většího.  Je to pro to, že lego své plasty recykluje a nejsou schopni barvy vždycky namíchat stejně. Pokud chceš mít jistotu stejného odstínu, musíš koupit všechny kostky v jedné várce a ani tak to nemusí být 100% jistota  ;D

Příběh Chikose jsem asi nečetl, já měl taky 2-3 hodně špatné zkušenosti s některými prodejci, ale to jsou promile ze stovek nákupů, kde jsem bral použité díly z rizikových obchodů.
Pokud kupuješ nové kostky od větších stabilních prodejců nemáš se čeho bát. Oni také prodávají stejné nové original kostky od lega, jiný zdroj není  ;D ale jsou ve většině případů levnější než LEGO, takže bych se kvůli předsudkům o tuto asi nejlepší možnost nakupování dílů neokrádal  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Velunek

#15
Přidávám nějaké fotky, než došlo k rozebrání modelu před vánoci 2020. Budu muset ještě vypilovat rozloženi a velikost modelu, přemýšlím o rozšířeni paláce a stavbě římské trirémy. Nějaký material na stavbu budu muset přikoupit, nebo rozebrat jine modely.... Bohužel co vidim jako největší problém (a přivítám radu od zkušených stavitelů) jsem limitován místem na stavěni i rozloženi modelu :-( Za nápady, rady a připomínky budu rád :-) v ústí delty se ukazuje ta barevná rozdílnost kostek trans blue. Možná by bylo lepši zvolit jen jednu pyramidu a částečně ji naříznout a ukázat nějakou pohřební komoru.... Pokud by se někomu zdálo, že jsou tam proluky a chybí tam více Egypťanu, Římanů nebo velbloudů, tak všechno mám :-) jen mě přišlo zbytečné to zatím vypotřebovat na pouhý domácí MOCík. Tak stejně i větší oáza je na programu. Největší výzvu vidim v té římské trirémě. No uvidíme
Třeba někoho toto téma osloví a spojíme síly :-)

Velunek

Tak jsem se po letech do toho zase trošku pustil, tak snad je vidět progres:-) Budu v tom pokračovat i nadále - materiál na cestě a nápady jsou. Římská loď je zatím v testovací verzi už připravuji mnohem lepši model :-)