TATRA 114 UDS

Založil bejver, 11.06.2007, 19:26:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

bejver

Jak se vám líbí?

drSEBY

je to vyborne  ;) jen tak dále - celkem realne, ne? ???

ass

Tam jsou snad kyvný polonápravy, tak to je mazec.  :o

Pěknej design, detaily, super!

LiBorec

Já bych to poznal i bez té nálepky,výborné detaily!!

***Banana.com

Paráda! Body navíc za kompozici fotek! Ten pohyb rypadla, co je na fotce E, zvládne i reálná Tatrovka? :o

Mtron

pěkný , ale ty disky vyměň za    Plate 2 x 2 Round http://www.peeron.com/inv/parts/4032 a bude to myslím lepší
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Jonas

Natěsnat tolik detailů do osmistudové šířky - to je majtrštyk!
Jonas - Můj Brickshelf

niessnet

Citace od: banana.com kdy 11.06.2007, 19:50:10
Ten pohyb rypadla, co je na fotce E, zvládne i reálná Tatrovka? :o
Myslím, že ano, nějakou tatrovku jsem již v téhle pozici viděl.

Perfektní! Jen se chci zeptat - to rezervní kolo je vyklápěcí nebo tam drží napevno?
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Jindroush

To je dokonalý (jen trošku moc studový, ale nejsem si jist, jak je to vůbec udělaný, takže předpokládám, že to líp nešlo).

Zajímá mě ten předek, to sešikmení - je to nějaká legální technika nebo něco ilegálního (nedocvaknutý study)?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

bejver

#9
Čelo tatrovky je legální, mezi figama v kabině probíhá kloub, tzn. čelo je chyceno na zadní stranu kabiny. Nedocvaknutý díly já neumím u svých modelů překousnout byť je to občas velmi lákavé řešení.
Ty disky - to je možná fakt ovšem já mám jen čtyři 2x2 round takže jsem byl rád, že mám vůbec něco v černé.
A k tomu "obrázku E" : vyčetl jsem ve schématu, že v takový pozici jako tam je radlice dosáhne necelých devět metrů pod zem a to téměř pod obrys vozidla.
A rezerva je na pevno.

Slick7

#10
Moc se mi to libí, fakt skvělé.  :D Bodla by ještě fotka podvozku. Mám, ještě jednu otázku, vysouvání podpěr jsi řešil jak? Ty tam nacvakneš vždy dodatečně?

Petrjr

Jedním slovem nádhera.

  Otevřel jsem téma, okem zavadil a pomyslel - hmm, zase nějaká velká polotechnic, neřku studless, kráva tvářící se jako pro town/city. Z malého náhledu to vypadalo jako spousta detailů, mnoho funkcí a měřítko na prvních fotkách člověk neodhadne. Pak mne něco zarazilo - hele ruka - a větší než bych očekával. A jal jsem se zkoumat zvětšené foto. A pak už nevycházel z údivu. Ono JE tam spousta detailů. MÁ pěkné funkční díly. A navíc měřítko je normální, konstrukce klasická studová, s pouze minimem "technic" dílků. Slint Slint. Gratuluji.

bejver

Podvozek máme. Výsuv pacek asi naznačí další fotka. Jó holt když je třeba auto stabilizovat musí osádka  trochu máknout.

ass

#13
Dyť to říkám, kyvný polonápravy! Tak to nemá chybu.  :o

EDIT: Jak jsi řešil jejich odpružení? Vidím nějaký thin liftarmy, co vedou nahoru do kabiny, tam by mohly bejt gumičky, to jediný mě napadá.

Mtron

Pořád bych upravil ty kola , disky jsou tam dost divný, pze tatrovky je mají placaté a nebo s ráfkem dovnitř - viz foto
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

bejver

Zavěšení ( vyjma "tandemového kývání" dvou zadních kol) zajišťuje jen svěšení kol při postavení vozu na vzpěry jinak je na pevný doraz - čili "péruje" jen dolů.
Ještě k tim kolům: stavěl jsem verzi na obrázku níže - tedy se všemi koly navenek stejnými (bez dvojitých vzádu). Tudíž jsem potřeboval stejný puklice. Měnil jsem různý díly co by tam šli a který mam šestkrát a tyto mě uspokojily.

betakaroten

Perfektní zpracování jak designu, tak funkce!
Skutečný stroj dokáže nevídané věci - asi tak před rokem jsem viděl pod oknem, jak s tím bourali boudu, co v ní kdysi byl transformátor. Tu je pár akčních fotek (omlouvám se za nekvalitu, jsou to výřezy ze snímků pořízených navečer, z okna v 7. patře, se zoomem a bez stativu, navíc jsem měl omylem zapnuté datum).
S podpěrami měla tahle posádka také dost práce - neustále to podkládali kusy dřeva, aby se to nebořilo do hlíny. ;D

H0636

#17
Super. Bez chyby. Tleskááááááááám. ;D ;D ;D
Nechtěl by jsi zkusit postavit TATRU 815 AD-28? :)

tazzy

Citace od: H0636 kdy 13.06.2007, 16:36:58
Super. Bez chyby. Tleskááááááááám. ;D ;D ;D
Nechtěl by jsi zkusit postavit TATRU 815 AD-28? :)


Tu už přece máme, ne?

peter

Citace od: tazzy kdy 13.06.2007, 18:46:47
Citace od: H0636 kdy 13.06.2007, 16:36:58
Super. Bez chyby. Tleskááááááááám. ;D ;D ;D
Nechtěl by jsi zkusit postavit TATRU 815 AD-28? :)


Tu už přece máme, ne?

Tak to jsi tu Tatru tedy pěkně urazil.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

jbagy

Perfektné. Namůj vkus trošku studové, ale budiš...

bejver

Na přání přikládám schémátka.

grohl

týjo, je prostě báječná, úžasná a kouzelná ;)