Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

Stimpi

Používá se i samostatně jako kolečko nebo doraz

MLT


Řeším narychlo takovou jednu záležitost se Saturnem 21309.

Potřebuji jej umístit do vitríny pod úhlem cca 60 až 70°, snažil jsem se najít nějaký obrázek, MOC atd. ale nepodařilo se.

Neřešil jste si někdo nějaký podobný podstavec ?  Nebo na něj někde nenarazil ?

Díky za info.


Chairudo

Máte někdo zkušenosti s využitím solárních panelů v tomto setu?
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=9688-1#T=S&O={%22iconly%22:0}

Zajímalo by mě kolik panelů dokáže vydat dost energie na rozpohybování mašinky s vagonem. dík :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

fulda

 :) to je hezké počítání. M motor má elektrickou spotřebu zhruba 2,7W při 9V, train motory mají zhruba 3-4W podle typu.
Tomu zhruba odpovídá TENTO panel.
Takže za slunného počasí ti s panelem 185x185mm pojede vláček celkem dobře. Jaký rozměr má panel v tom setu?

Ono je to tak, že pod panelem jsou ještě akumulátory, takže pokud ho necháš ležet na slunci dost dlouho, ta pak s vláčkem můžeš kousek poposkočit.

Spíš mi řekni, co je to tam za motor? To je ten nový z boost, ale má PF konektor? a-ha, to je E motor.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

davroman

#784
Citace od: Stimpi kdy 21.05.2019, 10:44:30
Používá se i samostatně jako kolečko nebo doraz

Díky oběma za odpověď.
Má to tedy nějaké ID ? Bricklink u té spojky rozložení na díly neuvádí.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

fanda

V
Citace od: Chairudo kdy 27.05.2019, 02:15:05
Máte někdo zkušenosti s využitím solárních panelů v tomto setu?
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=9688-1#T=S&O={%22iconly%22:0}

Zajímalo by mě kolik panelů dokáže vydat dost energie na rozpohybování mašinky s vagonem. dík :)

Zkoušel jsem to na přímém letním slunci - napájet kruh z 9V kolejí s pouhým 9V Train motorem (postupně několik jedinců). Sám od sebe se nerozjel, musel jsem do něj ťuknout.  Na rovníku by to asi fungovalo lépe ;-)

Letos udělám ještě další pokusy s vnukama, ať se něco naučej (pouze kvůli tomu jsem to kdysi pořídil). Na praktické využití je to, podle mě, k ničemu.

peter

Citace od: fandadolega kdy 28.05.2019, 05:59:49
Zkoušel jsem to na přímém letním slunci - napájet kruh z 9V kolejí s pouhým 9V Train motorem (postupně několik jedinců). Sám od sebe se nerozjel, musel jsem do něj ťuknout.  Na rovníku by to asi fungovalo lépe ;-)

Ano, to odpovídá, jelikož jeho výkon při nasvícení z 60W žárovky je: 5V a 4 mA což je opravdu bída ??? Na sluníčku tedy napětí bude stejné, jen se o něco zvýší proud, ale stále to bude nepoužitelné.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chairudo

Díky  :D

Pořád jsem si pohrával s myšlenkou udělat solárně poháněný vlak, dát 2-3 panely na vagon a jestli by to na výstavě dokázalo jezdit. Radši ale zkusím oživit maglev  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Martins

Ahoj,
jak je to se zakázanými technikami?



Na tomto obrázku ze setu 21046 je jedna taková normálně použitá.... Co si o tom myslíte, puristi? Za mě je zrovna tohle úplně v pořádku...

Robbed

Tile zapíchnutá v plate by není "ilegální" technika pokud vím. V ofiko setu jsem to ale zatím neviděl.

Matthes_CS

Taky jsem na to koukal, že to je v Empire state building a novém creator moduláru. Na brickestu uváděli, že podle designéra tile opravdu nevadí, ale plate už ano.

Anatyt

Tile vďaka výrezu lahšie zapadne medzi 2 study a nepoškodí sa hrana, ako u plate.

fanda

Když se dá jedna a pak dlouho nic, tak to asi ničemu nevadí, ale když jich je několik za sebou, tak se začne plate prohýbat a to by se asi Berardovi moc nelíbilo  ;)

Villa Legina

Citace od: Robbed kdy 18.06.2019, 11:59:37
Tile zapíchnutá v plate... V ofiko setu jsem to ale zatím neviděl.

Ale ja som videla, napríklad set 430, set 608, set 609, a to len napochytre menujem tie čo poznám, isto ich bude viac.

Villa Legina

Citace od: Matthes_CS kdy 18.06.2019, 12:33:01
...Na brickestu uváděli, že podle designéra tile opravdu nevadí, ale plate už ano.

A zaujímavé, že to dizajnérom nevadilo napríklad v setoch 611, 370 alebo 699, a určite ich je viac, kde je plate-plate, trochu sa to s tými "zakázanými" technikami preháňa podľa môjho názoru. Už len ten výraz "zakázaná", kto chce komu čo zakazovať? Keď už, tak neodporučiť...

skywalker007

Je to legální je to použito třeba i u Saturnu.

Matthes_CS

Citace od: Villa Legina kdy 18.06.2019, 13:41:22
Citace od: Matthes_CS kdy 18.06.2019, 12:33:01
...Na brickestu uváděli, že podle designéra tile opravdu nevadí, ale plate už ano.

A zaujímavé, že to dizajnérom nevadilo napríklad v setoch 611, 370 alebo 699, a určite ich je viac, kde je plate-plate, trochu sa to s tými "zakázanými" technikami preháňa podľa môjho názoru. Už len ten výraz "zakázaná", kto chce komu čo zakazovať? Keď už, tak neodporučiť...

Tuším, že to tak uváděli i u té prezentace, co tu někde je. Že se tomu říká nelegální techniky, ale je to jen o tom, aby se kostky neničily, ale na to teď stačí je používat i jen legálně nebo vůbec :D

Villa Legina

Citace od: Matthes_CS kdy 18.06.2019, 14:15:28
Tuším, že to tak uváděli i u té prezentace, co tu někde je. Že se tomu říká nelegální techniky, ale je to jen o tom, aby se kostky neničily ...

Tak to je správne, avšak podľa môjho skromného názoru sa kocky KAŽDÝM používaním ničia. Aj po regulérnom zacvaknutí je tam pnutie, to je jasné. Je to zacvaknuté a ono to tam určite pracuje, ja neviem, ale to tam tie molekuly v tom plaste asi tancujú rock n roll ... Viď praskajúce torzá, praskajúce bricks napr. 1x1 a to ani nehovorím o pôvodných modified w. Headlight 1x1 to praská jedna radosť.

peki

Citace od: Matthes_CS kdy 18.06.2019, 14:15:28

Tuším, že to tak uváděli i u té prezentace, co tu někde je. Že se tomu říká nelegální techniky, ale je to jen o tom, aby se kostky neničily, ale na to teď stačí je používat i jen legálně nebo vůbec :D

Já si spíše vybavuji že to souviselo s kvalitou/spolehlivostí = nerozpadne se to dítěti v ruce.

Matthes_CS

Citace od: peki kdy 18.06.2019, 14:43:41
Citace od: Matthes_CS kdy 18.06.2019, 14:15:28

Tuším, že to tak uváděli i u té prezentace, co tu někde je. Že se tomu říká nelegální techniky, ale je to jen o tom, aby se kostky neničily, ale na to teď stačí je používat i jen legálně nebo vůbec :D

Já si spíše vybavuji že to souviselo s kvalitou/spolehlivostí = nerozpadne se to dítěti v ruce.

Na tom asi taky něco bude. Já si tam vybavuji to autíčko, kde se sestavením zničil technic pin v takových těch kloubech, co teď dělají, že se tam dá dát technic axla.

jojik

 Ahoj ,
chtěl bych poprosit zdejší znalce angličtiny o pomoc . Potřebuji si nechat vytisknout samolepky s nápisy . A  mistr Googl mi to přeložil takto

        strašidelný hrad = spooky castle
            Lunapark       = Funfair

jde mi o to jestli to je správně a případní cizinci pochopí o co jde.
Díky moc za pomoc.

Jezevec

#801
Citace od: jojik kdy 02.08.2019, 19:12:51
Ahoj ,
chtěl bych poprosit zdejší znalce angličtiny o pomoc . Potřebuji si nechat vytisknout samolepky s nápisy . A  mistr Googl mi to přeložil takto

        strašidelný hrad = spooky castle
            Lunapark       = Funfair

jde mi o to jestli to je správně a případní cizinci pochopí o co jde.
Díky moc za pomoc.

Jako je to i věc názoru a osobní preference, na každý pojem existuje více variant. Je to správně, ale já třeba strašidelný hrad
častěji vídám na internetu jako "haunted castle" a lunapark (zábavní park) jako "amusement park"  :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

fulda

Funfair se používá častěji na východě (v Asii), používají to pro takové ty pouťové atrakce, jako je Matějská.
Pro takové ty legolandy se používají celkem rády označení jako "theme park"
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

peter

No já když si občas nevím rady, tak používám zpětný test, tedy dám do googlu ten aglický výraz a koukám co googl vy-googlí. Pokud tam vyjdou obrázky, které očekávám, tak je to ok :-)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

jojik

 Děkuji všem za pomoc a rady , byly velmi užitečné a využiju je všechny . To znamená , že použiju všechny výrazy a provedu zpětný test . A použiju ten u kterého se budou vyskytovat nejvíce  obrázky mým představám.
Ještě jednou  děkuji za pomoc .

Robbed

Mně se v takových případech nejvíc osvěčila wikipedie, najdu si český článek a pak přepnu do anglické verze. Anglická verze často obsahuje i různé alternativní názvy a vysvětlení, kdy a kde se používají.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1bavn%C3%AD_park
https://en.wikipedia.org/wiki/Amusement_park

fulda

Někdy je dobré si rozkliknout výkladový slovník / tesaurus.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

Jaky

Mám dotaz, jest-li někdo tady z fóra má zkušenost s nákupem výhybek na www.trixbrix.eu a následně s kvalitou jejich výrobků.

Martins

Zde je docela podrobná recenze od Sariela z roku 2017: https://www.youtube.com/watch?v=WLleE8UnyUk&t=97s možná jí znáš...

Matthes_CS

Dotaz k novému bradavickému expresu (set 75955) a těm velkým kolům. Na těch samých kolách z emerald night co mám, je drážka a v ní gumička, aby dobře kola jezdila, ale u bradavického expresu drážky na kolech jsou, ale už bez gumičky, je to tak správně? Emeraldka měla návod na motorizace těchto kol, tak gumičky potřebovali, bradavický už motorizaci možnou (nebo teda v návodu nabízenou) nemá, takže nejsou potřeba. Je to teda správně, že tam nejsou nebo vada setu?