The LEGO® Group acquires BrickLink, the world’s largest online LEGO® fan communi

Založil peki, 26.11.2019, 14:08:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MLT

Citace od: Robbed kdy 13.12.2019, 23:00:55
A musíš si je hlavně přečíst  :D :D nestačí jen odsouhlasit, až pak bude tlačítko aktivní...

Aha, no to já nečetl, jen jsem je chtěl zaškrtnout (obě) a ono to nešlo.
Tak já je přečtu a uvidíme  ;D

Clermont

Citace od: MLT kdy 13.12.2019, 23:17:17
Citace od: Robbed kdy 13.12.2019, 23:00:55
A musíš si je hlavně přečíst  :D :D nestačí jen odsouhlasit, až pak bude tlačítko aktivní...

Aha, no to já nečetl, jen jsem je chtěl zaškrtnout (obě) a ono to nešlo.
Tak já je přečtu a uvidíme  ;D

Nemusíš je číst, stačí to prolistovat až úplně dolů - šoupátko musí sjet dolů a automaticky ti zbělá ten čtvereček na zaškrknutí.

MLT

Citace od: Clermont kdy 14.12.2019, 02:58:32
Citace od: MLT kdy 13.12.2019, 23:17:17
Citace od: Robbed kdy 13.12.2019, 23:00:55
A musíš si je hlavně přečíst  :D :D nestačí jen odsouhlasit, až pak bude tlačítko aktivní...

Aha, no to já nečetl, jen jsem je chtěl zaškrtnout (obě) a ono to nešlo.
Tak já je přečtu a uvidíme  ;D

Nemusíš je číst, stačí to prolistovat až úplně dolů - šoupátko musí sjet dolů a automaticky ti zbělá ten čtvereček na zaškrknutí.

To vím, ale stejně to nešlo-včera.
Teď se to povedlo uplně normálně.

Miketuk

Taky vám nejde vůbec BL katalog? >:( Po kliknutí na jakoukoliv položku to píše "general error, no detail information" ::)

jojik

Citace od: fandadolega kdy 13.12.2019, 21:36:20
Uklidnit mě může snad jen to, že když se před lety zhoršilo Aukro, přestal jsem na něj chodit (a jak se mi ulevilo ;-)

Ale asi to patří ke všem koníčkům...



Jak píše fandadolega , už nechodím na Aukro a jak se dívám tak začínám stejně uvažovat i o BrickLinku. A jdu se registrovat a učit na  Brick Owl.

Miketuk

Citace od: jojik kdy 14.12.2019, 10:44:33
Citace od: fandadolega kdy 13.12.2019, 21:36:20
Uklidnit mě může snad jen to, že když se před lety zhoršilo Aukro, přestal jsem na něj chodit (a jak se mi ulevilo ;-)

Ale asi to patří ke všem koníčkům...



Jak píše fandadolega , už nechodím na Aukro a jak se dívám tak začínám stejně uvažovat i o BrickLinku. A jdu se registrovat a učit na  Brick Owl.

Kdyby se někdo chtěl učit s BO u mě v obchodě, tak do konce roku nabízím slevu 10% na dílky s kódem KOSTKY10 :D https://lbs.brickowl.com/

davroman

Citace od: Miketuk kdy 14.12.2019, 10:18:59
Taky vám nejde vůbec BL katalog? >:( Po kliknutí na jakoukoliv položku to píše "general error, no detail information" ::)

https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52645.msg275989#msg275989

Odkaz na nastavení Cookies najdeš úplně dole na stránce.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

davroman

Citace od: davroman kdy 14.12.2019, 12:59:50
Citace od: Miketuk kdy 14.12.2019, 10:18:59
Taky vám nejde vůbec BL katalog? >:( Po kliknutí na jakoukoliv položku to píše "general error, no detail information" ::)

https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52645.msg275989#msg275989

Odkaz na nastavení Cookies najdeš úplně dole na stránce.

Tak koukám, že dnes ani výše uvedená akceptace Cookies nefunguje.   :-\
Na BL fóru se to už řeší.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

MLT

Poradí mi někdo, jak nejlépe si stáhnout celý inventář BL obchodu ?
V nějakém použitelném formátu, případně i PDFku aby jsem pak vůbec věděl, co jsem tam měl.
Mám takovou obavu, že to tak roze....rou, že to celé spadne nebo to rozhodí inventáře a bude po všem.

Miketuk

Citace od: MLT kdy 14.12.2019, 14:12:52
Poradí mi někdo, jak nejlépe si stáhnout celý inventář BL obchodu ?
V nějakém použitelném formátu, případně i PDFku aby jsem pak vůbec věděl, co jsem tam měl.
Mám takovou obavu, že to tak roze....rou, že to celé spadne nebo to rozhodí inventáře a bude po všem.

Nejlepší řešení je asi BrickStock nebo pak se dá přímo z BL stáhnout xml soubor.

poMOCník

Citace od: MLT kdy 14.12.2019, 14:12:52
Poradí mi někdo, jak nejlépe si stáhnout celý inventář BL obchodu ?
V nějakém použitelném formátu, případně i PDFku aby jsem pak vůbec věděl, co jsem tam měl.
Mám takovou obavu, že to tak roze....rou, že to celé spadne nebo to rozhodí inventáře a bude po všem.

Na Rebrickable jde údajně přímo připojením na BL účet přetáhnout celý inventory. Já jsem to zkoušel zatím jen s orders a šlo to vždycky bez problémů (naposled před měsícem).
https://rebrickable.com/help/importing-parts/

mesje

Citace od: Miketuk kdy 14.12.2019, 10:18:59
Taky vám nejde vůbec BL katalog? >:( Po kliknutí na jakoukoliv položku to píše "general error, no detail information" ::)


Tak snáď sme si nemysleli, že keď jenTLG totálne a chronicky neschopne normalne rozbehat svoj eshop, aby sa dostal aspoň na úroveň podpriemerneho lokálneho eshopu s obratom 1000x menším, tak že budú vedieť manažovat rozmanity BL svet? Čoho sa ti babraci na nete dotkne, to zblbne... ale hlavne ze dokazali vychrlit kopu zákazov.
Teraz budeme musieť analyzovať a učiť sa každú novú kravinu, čo tam akože "vylepšia"...
Za chvíľu to prestane baviť väčšinu užívateľov a prejdú do konkurencii. Ak TLG tou akviziciou sledovalo likvidáciu alternatívneho trhu (inak to nevidím, lebo ak by chceli zarábať na predaji dielikov a starých setov, urobia tu funkciu dávno sami na svojom webe), tak dúfam že získajú len dočasnú výhodu a ožije brickowl...
Ale je fakt smutne, že dan ježek založil fanusikovsku platformu, a skonci to v rukách korporatu..

Stimpi


Cavelon

akvizícia -> inkvizícia
alebo
ľudská nenažranosť = mentálna rakovina

otaznik

Kroky TLC v poslední době (nákup BL, "ekologické" díly, Powered Up, ...) jsou pro mě spíše odpuzující, než vzbuzující nový a silnější zájem o jejich produkty.

Stimpi

Vidim to podobne. Pripomina mi to korporatni vyvoj firmy odkud jsem po 14 letech pred par mesici odesel. Na zacatku mala firma s durazem na know-how, kvalitu a zakaznika, a na konci soucast nejvetsi firmy v oboru s durazem na splneni planovaneho zisku na ukor vseho...

MLT

Citace od: otaznik kdy 16.12.2019, 16:40:47
Kroky TLC v poslední době (nákup BL, "ekologické" díly, Powered Up, ...) jsou pro mě spíše odpuzující, než vzbuzující nový a silnější zájem o jejich produkty.

Naprosto souhlasím a musím říct, že se ve mně něco "zlomilo", je to takovej divnej pocit, jako když člověk ztratí někoho blízkého.
A´t jsem vždy stál a TLC bránil, byť s nimi nemám nic společného, byla to pro mne taková srdeční záležitost.
když se před pár lety objevil LEPIN, tak bych šel za LEGO i dobrovolně bojovat.... a dnes.... dnes je mi to nějak jedno, si říkám víc takových LEPINů, ať to nemám lego tak jednoduché..... tedy osobně by jsem to nikdy nekoupil, to ne.
Možná za to tady dostanu ban, ale fakt to tak cítím. Více se nebudu rozepisovat, abych tu nepsal román jako jedna místní dáma (nic ve zlém).

Trošku mi to připadá, jako že někomu dochází "síla" a on místo toho aby s tím něco udělal a bojoval se mstí na těch slabších (nás všech).





milanv

U TLG se to akorát u mě vytratilo postupně: nejdřív když mi přišlo, že se ženou za kvantitou na úkor kvality, ignoruje své vlastní firemní motto, pak několik dalších podobných záležitostí, pak akce vitrína (kde už jsem měl vážně husí kůži, kam že se to proboha blížíme), a teď BL.

Jenže: ještě horší věc se s BL stala v momentě, kdy to koupil ten Korejec. Chápu, že asi obchody pak šly dobře, takže místní obchodníci se diví, co se "mi" nelíbí. Ale z hlediska velikosti podrazu to bylo ještě horší: nový majitel porušil licenci u všech obrázků a ačkoliv na ně neměl žádná vlastnická práva (byly jen zapůjčené BL k publikování), prostě si je přivlastnil a paradoxně hrozil žalobou na BrickOwl, zneužívaje své peníze - ačkoli nebyl v právu, začínající BO by právníky nezaplatil... Taky se lidi "hospodsky bouřili", ale Korejec je moudře nechal "vykecat" a bylo - nic se nestalo, všechno mu prošlo. A bojím se, že to samé nastane teď s TLG. Těch nejvíc postižených je menšina, většina se přizpůsobí a kašlou na to, jaká je to čuňárna. Jen si pár týdnů zanadávají...

Kéž bych se mýlil. Popravdě, strašně bych TLG přál, aby někdo vymyslel úspěšnou žalobu za jednostranné porušení podmínek a tím např. ušlé zisky svého BL obchodu. A aby se pak co nejvíc obchodů připojilo.
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Teď už si nepamatuji, ale asi jsme při registraci na BL neuzavírali s poskytovatelem stránek nějakou smlouvu kterou by se nám k něčemu zavazoval.
Pokud si dobře pamatuji, tak jsem jen zmáčkl nějaký čudlík "staň se prodejcem", potvrdil jsem nějaké podmínky a bylo.
Obávám se že Bricklink/lego stejně jako youtube poskytuje službu, ale jako poskytovatel nemá vůči nám mravenečkům žádné závazky.
Prostě když se ti to nelíbí, najdi si jiné mraveniště  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Dear Ambassadors,

I wanted to share an update from BrickLink with you and your communities. Today at 9 am EST Julia Golding will announce an AMA (ask me anything) which the LEGO Group will host on BrickLink.  The AMA will be running until Friday morning on January 31st 2020 and here BrickLink members have the opportunity to ask questions regarding LEGO Group's acquisition of BrickLink.

You and community members will find the announcement in the news section on BrickLink and here it's possible to comment on the article with your question.

From the LAN we have collected the questions and development input you've shared from your communities. These questions and platform feedback have been shared directly with the responsible, internal departments, so they are aware of your input, concerns and questions. Moreover, they will likely be responding to some of the questions you raised here on LAN during the AMA/FAQ page.

Please make sure to seize this opportunity and ask your questions in the AMA on BrickLink. Some of you might ask: Can I post a question from my community here on the LAN and the answer is: please go to BrickLink so all questions are collected there.


MLT


Netušíte někdo, proč a z jakého důvodu se na BLku za poslední téměř měsíc nevyskytují nově vydané sety ???

Nějaké opatření od LEGO aby zabránilo prvotnímu překupování setů nebo tak něco ???

Chairudo

No vidíš ono LEGO jako správce vlastně musí schválit/přidat nové položky do seznamu, tak co nechtějí nemusí dát :'(
Už někdo koduje ten nový BrickChain?  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 03.02.2020, 14:38:55
No vidíš ono LEGO jako správce vlastně musí schválit/přidat nové položky do seznamu, tak co nechtějí nemusí dát :'(
Už někdo koduje ten nový BrickChain?  >:D

BrickChain se mi líbí. Plně distribuovaný e-shop, který nemá žádného vlastníka, a tedy nejde ani nikým koupit! Bohužel zatím podle mě žádná z blockchain technologií není na takové úrovni aby zvládla uvézt aplikaci tohoto typu a s tolika transakcemi. Možná někdy.

Miketuk

Citace od: MLT kdy 03.02.2020, 14:20:30

Netušíte někdo, proč a z jakého důvodu se na BLku za poslední téměř měsíc nevyskytují nově vydané sety ???

Nějaké opatření od LEGO aby zabránilo prvotnímu překupování setů nebo tak něco ???

Ve správě katalogu by se nic k horšímu měnit nemělo, naopak Lego prý bude do budoucna poskytovat data k usnadnění tvorby inventářů. Nicméně zaznamenal jsem, že některé "Flesh" barvy změnily jméno dle na "Nougat" dle Lego stránek. Zrovna barvy mi přijde, že má BL pojmenované lépe než Lego :(

Viz zde. Před pár dny proběhlo "Ask me anything" a jsou zde doplněny odpovědi na některé frekventované otázky.

Drobuliatko


Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MLT

Citace od: Drobuliatko kdy 04.02.2020, 10:45:36
Nejde vám BL spomalene oproti minulosti?

Jde, a to podstatně. Když chci přidat do inventáře rozpartované sety, tak se mi stane, že se to nedokončí..... Vždy z toho mám hrůzu, že mi to udělá pak bordel ve skladu.

davroman

BL funguje nejlépe ráno až dopoledne, odpoledne je to horší, večer je to tragédie.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

puresis


Villa Legina