Výstava v muzeu Svitavy (aneb jak to všechno začalo pozn. peki)

Založil franta, 14.11.2006, 08:03:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaký se vám líbí název výstavy?

LEGO - SVĚT Z KOSTEK
KOSTKY A KOSTIČKY
--nehlasovat--
KOSTKY.ORG
KOSTKY V CZ
LEGO - HRAČKA I HOBBY
LEGO JAKO ŽIVOTNÍ STYL
LEGO - KOSTKY A ZPŮSOB ŽIVOTA
SVĚT Z KOSTEK

franta

Po sledování diskuse na téma "Chceme něco od LEGO jako klub" jsem navštívil ředitelku muzea ve Svitavách. Po příjemné diskusi bych vás rád seznámil s její nabídkou.
V prvním pololetí 2007 ráda uspořádá výstavu LEGO v prostorách muzea.. Výstavní sál je vybaven skleněnými vitrínami po obvodu a uprostřed (jako dělaný pro vláčky) je skleněná kostka cca 3x1x1 m.
Výstava by měla trvat alespoň tři měsíce.
V případě zájmu lze např, u příležitosti zahájení zajistit prostory pro naše společné setkání.
Toť zatím vše. Byl bych rád, kdyby se nám podařilo prostory zaplnit a uspořádat pěknou výstavu. Z mé sbírky jsem schopen dodat prakticky kompletní Techic, ostatní je na vás.
Vím, že těch informací není zatím mnoho, ale jsem zvědavý na vaše názory.
Ze Svitav zdraví Franta

Llevelyn

#1
No.. tak to klobouk dolů..  rádi se zúčastníme, pokud nám někdo nějaké téma nechá :)


Máme určitě komplet Orient expedition a 4+ Pirates a M-tron / ovšem na to je tu jiný kádr/.. no bude toho víc...

Nějakej MOC by se taky uplácal, ale jsou tu výrazně lepší stavitelé >:D

Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Samík

Já bohužel mám tak nějak od všeho trochu, takže zatím nemám kompletní ani jedno Lego téma. Zato mám poměrně dost setů z konce osmdesátých let i s krabicemi..
Mohl bych se pokusit třeba udělat nějaký MOC ale i kdybych tam nic nedával, tak bych se na 100% přijel podívat, protože je to super nápad.. ;) a rád bych také konečně chtěl vidět některé lidi z Kostek..
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

Aki

Svitavy jsou super volba. Zhruba na prostředku republiky....

MildaPajda

Citace od: franta kdy 14.11.2006, 08:03:50Z mé sbírky jsem schopen dodat prakticky kompletní Techic, ostatní je na vás.
Ze Svitav zdraví Franta

Cemu rikas kompletni technic? ... Techniku ktere bych mohl poskytnout je take spousta... muzem se treba doplnit...
vim, ze je tu i spousta dalsich, kteri jsou technikovy, jen nevim jestli budou ochotni vystavit (predpokladam na svetlo a slunicko) svoje modely...  :-\

M.
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Micho

Citace od: franta kdy 14.11.2006, 08:03:50
Po sledování diskuse na téma "Chceme něco od LEGO jako klub" jsem navštívil ředitelku muzea ve Svitavách. Po příjemné diskusi bych vás rád seznámil s její nabídkou.
V prvním pololetí 2007 ráda uspořádá výstavu LEGO v prostorách muzea..

Vkladom sú len Lego modely? Teda finančná stránka akcie je záležotosťou múzea?

Predpokladám, že múzeum má aj nejakú propagáciu, ale v tej veci byli Legisti určite výrazne pomohli.   ;)

***Banana.com

Uvažoval bych o zapůjčení 10001+4547, pokud bude pod zámkem.

otaznik

Citace od: banana.com kdy 14.11.2006, 20:21:17
Uvažoval bych o zapůjčení 10001+4547, pokud bude pod zámkem.
To by ses snad pochlapil trochu víc, ne?  >:D

***Banana.com

#8
Citace od: otaznik kdy 14.11.2006, 21:57:46
To by ses snad pochlapil trochu víc, ne?  >:D

Však nevím, co do té doby budu mít..6387 bych mohl poskytnout, 4565 snad také, 4549, 4552, 4531...do té doby snad i 4512 a 4511... ;D

MISBy 6401,6403,6405,6410,6411,6416..

Honzik

#9
Pokud mi lego nepříjde k úhoně uvažoval bych o zapůjčení: jeden malý MOC + Vlaky 10020 co táhne 10016, 10017, 10014, 10013, Pak 4513, 4514, 4525, 4533, 4537, 4539, 4543, 4544, 4549, 4552, 4555 4564 4565 a hafo kolejí.

Colonel32

jezisi, zacnete se predhanet ve vypisovani cisel setu....

Jarmila

Citace od: Colonel32 kdy 15.11.2006, 00:27:34
jezisi, zacnete se predhanet ve vypisovani cisel setu....

Od Tebe by tam mohl být Dům sběratele kostí.  ;)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Colonel32


TomG

Citace od: Colonel32 kdy 15.11.2006, 16:26:28
davno rozebran...  :-\

Tak postavis novy, vetsi, monstoznejsi. No proste lepsi :)
Only the best can survive.

franta

Tento týden jsem se s ředitelkou muzea ještě nesešel, ale dotazy, na které nemám odpověď ji v příštím týdnu předám. Jsem rád, že se vám tato možnost jeví zajímavá a dík za všechny nabídky, které přišly.
Příští týden se ozvu, pište mi všechny dotazy, které vás s výstavou napadají.
Pěkný delší víkend přeje Franta

Mtron

No to je opravdu skvělá zpráva. Otázkou je jaká bude účast nás legařů, aby to nebylo fiasko. Samozřejmě jsem schopen a moje armáda Mtronů být u toho. Jenom si nejsem jist , že bez nich budu 3 měsíce :'( :'( :'( Kdo to vydrží  ??? ??? Problém bude jak ji tam dostat není rozebírací, asi budu muset hodně přestavovat ::). Místo pro mojí maličkost je 115 cm délky, 77 cm šířky a cca 70 cm výšky  ;D Samozřejmě ještě nějaké prostory na moje stroje. Děkuji , děkuji budu se těšit na další skvělé zprávy ze Svitav.

Mtron OUT
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Colonel32

No, jestli ma byt pancerovka vystavena v muzeu, tak klidne pul roku...

otazka je, zdali bude muzeum dostatecne zajistene (a pojistene) proti kradezi nebo poskozeni exponatu

Honzik

Absotulní souhlas. Tohle by mohla být akce na kterou by se dlouho vzpomínalo, ač mám do Svitav 90 km tak bych se mile rád se svými vláčky zúčastnil. Myslím, že by bylo fajn projít muzeum a taky částečně zavzpomínat na sety z mládí....Ale patří sem určitě otázka bezpečnosti, já ač mám sbírku ani né za 30 tisíc bych asi nerozdejchal, kdyby se něco ztratilo...Takže přeju organizátorům hodně zdaru a moc moc se těším, jak se to bude vyvíjet. Honza

franta

Další informace k výstavě. Muzeum nám bezplatně výstavu umožní, pojistí a zpropaguje ( plakáty, pozvánky, TV a rozhlas), osloví možné sponzory ( zde očekává naše doporučení koho), umožní v jejich recepci případný prodej stavebnic. Přivítají i vytvoření koutku pro hraní.
Od nás očekávají zapůjčení stavebnic spolu s jejich dovežením pokud možno bezplatně a vytvoření určitého scénáře ( zda jen vybraná témata či vše) .
Chtěl jsem přiložit plánek prostor s vitrinami, ale protože byl větší než možnost, tak tento příspěvek píšu již podruhý a pokusím se plánek dopravit jinak.
Zatím díky za vaše reakce.

Jarmila

Jedno z témat = vitrína = by mohlo být ve stylu Tak jde čas. Stejné téma, např. Policie, hasiči, nemocnice,... v časové ose dle roku výroby.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Aki

A co tady již AFOLy nabízené výstavy MOCů?

Jarmila

Citace od: Aki kdy 21.11.2006, 08:24:22
A co tady již AFOLy nabízené výstavy MOCů?

S těmi se již počítá.  ;)

Další můj nápad (při domácí debordelizaci lega ) - vystavit např. jako měl Peter zpracované popelářské auto. Od nejmenšího po největší.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Aki

Citace od: Jarmila kdy 21.11.2006, 08:29:44
Citace od: Aki kdy 21.11.2006, 08:24:22
A co tady již AFOLy nabízené výstavy MOCů?

S těmi se již počítá.  ;)
No to jo, my jó, ale zatím jsem nečetl to rozhodující slovo od franty.  :P V konceptu jsou jen stavebnice, sponzoři a koutek na hraní.. (to ale samozřejmě neznamená že je to málo). Zkrátka ale nic o MOCech.  :-\

Micho

Citace od: Aki kdy 21.11.2006, 08:53:32
Citace od: Jarmila kdy 21.11.2006, 08:29:44
Citace od: Aki kdy 21.11.2006, 08:24:22
A co tady již AFOLy nabízené výstavy MOCů?

S těmi se již počítá.  ;)
No to jo, my jó, ale zatím jsem nečetl to rozhodující slovo od franty.  :P V konceptu jsou jen stavebnice, sponzoři a koutek na hraní.. (to ale samozřejmě neznamená že je to málo). Zkrátka ale nic o MOCech.  :-\

V tom nevidím problém, určite by sa jednalo aj o MOC-i. Proste všetko, čo je Lego ...

franta

MOCy určitě ano, výstava bude taková, jakou si ji uděláme. A mám tu akutní problém k diskusi, výstava se zatím pracovně jmenuje Kostky, je třeba již pro práci na katalogu výstav na příští rok zvolit název definitivní. Název Kostky.cz se mi líbí, ale jsem poslední, kdo by o tom mohl rozhodnout. A předběžný termín je únor až duben.

otaznik

Citace od: franta kdy 21.11.2006, 10:16:41
MOCy určitě ano, výstava bude taková, jakou si ji uděláme. A mám tu akutní problém k diskusi, výstava se zatím pracovně jmenuje Kostky, je třeba již pro práci na katalogu výstav na příští rok zvolit název definitivní. Název Kostky.cz se mi líbí, ale jsem poslední, kdo by o tom mohl rozhodnout. A předběžný termín je únor až duben.

A není to trochu málo času na přípravu (pokud bude výstava v únoru). Když už něco takového podnikneme, tak by to mělo stát za to. Příprava na podobnou akci zabere podle mě minimálně půl roku, tedy pokud budeme chtít aby to vypadalo k světu. Je potřeba, aby byl nějaký koordinátor apod.
Jen přes jeden topic tady na foru to dohromady nedáme.

Jarmila

Kostky.cz by asi bylo zavádějící z důvodu podobnosti s kostky.org

Termín - těžko volit. V únoru může být krásně, jasno, slunečno a silnice jak ze žurnálu a v dubnu bude padat sníh,  jak když se roztrhne pytel. Těžko říct. Tady si asi moc vybírat nemůžeme. A co tu výstavu datově nasměrovat tak, aby pokrývala jarní prázdniny ve Svitavách. Děti nebudou muset do školy, nebudou domácí úkoly a budou doma prudit rodiče, aby s nimi šli na výstavu, když už jsou ty prázdniny a nemusí se učit a učit.   ;)

Citace od: otaznik kdy 21.11.2006, 10:23:58
A není to trochu málo času na přípravu (pokud bude výstava v únoru). Kdyľ uľ něco takového podnikneme, tak by to mělo stát za to. Příprava na podobnou akci zabere podle mě minimálně půl roku, tedy pokud budeme chtít aby to vypadalo k světu. Je potřeba, aby byl nějaký koordinátor apod.
Jen přes jeden topic tady na foru to dohromady nedáme.

Hlavně je třeba vědět, jak velký prostor bychom měli vyplnit.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Llevelyn

Určitě to chce někoho, kdo bude schopen celou věc zozganizovat / napadá mě Franta, když to zbuntoval a má všechny info../

Je potřeba zjistit, kolik prostoru je třeba zaplnit a čím... kdo dodá sety a na kolik je celá věc pojištěna, kdyby něco, vytisknout asi i cedulky k exponátům...
vyřešit osvětlení...

ETC....

Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Dickie

Citace od: Llevelyn kdy 21.11.2006, 10:31:07
Určitě to chce někoho, kdo bude schopen celou věc zozganizovat / napadá mě Franta, když to zbuntoval a má všechny info../

Je potřeba zjistit, kolik prostoru je třeba zaplnit a čím... kdo dodá sety a na kolik je celá věc pojištěna, kdyby něco, vytisknout asi i cedulky k exponátům...
vyřešit osvětlení...

ETC....

Určitě bude potřeba vyžádat si od firmy souhlas s použitím loga, víte, jak jsou na to hákliví. a bez loga se ta výstava propadovat nedá

a jestli by nebylo lepší jim pak jako jistou úlitbu (jak uznáváme, že jsou nejchytřejší) dát "zkontrolovat" legendu a popisky (věcnou imprimatur) - aby pak nemohli tvrdit, že tam byly nesmysly
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

franta

Než se podaří dát plánek ( nepodařilo se mi ho poslat, má něco přes 800 čehosi) tak popis. Vitrín jsou 4 druhy . Po obvodu 17 ks 95x30x165 (délka, hloubka, využitelná výška) na soklu 65 cm vysokém, 5 ks 145x30x165 opět na stejném soklu, 2 ks 95x67x205 na soklu 15 cm a jedna kostka 300x100x130 na soklu 70cm - ta je uprostřed. Světlo je umělé.
Pracovní termín výstavy je od 3. února do 6. května.