Vánoční vzpomínka

Založil milanv, 08.02.2020, 17:03:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Celé vánoce i čas předvánoční se snažím vyhnout víte čemu... A o to víc si na to člověk vzpomene teď, když už jsou vánoce za námi...

Kdo má rád hádanky, může zkusit obrázek, kdo se chce nechat poddat, nechť koukne na video :)

Pán na Žlutém hradě

Chikos


Chairudo

Představ si ten zvuk v nějakém filmu s Chuckiem  >:D

Jinak jako nápad paráda.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

hobby

Já mám smysl pro tyhle "voloviny" a tak mne tenhle nápad pobavil. Sám se divím, že to zafungovalo a že je dokonce poznat Rolničky. Chci se zeptat - z čeho je ta jehla a jestli není škoda té gramodesky, přeci jen už má svoji historickou hodnotu?

milanv

Díky za reakce :)

Jo, je to taková jednoduchá ptákovinka, ale chtěl jsem ukázat dětem, jak taková věc funguje - a hlavně ŽE funguje. Že to není žádná magie, ale oni sami si mohou takovou věc postavit. Proto mi to za to stálo, i za cenu poškrabání té desky. Protože samozřejmě ta šicí jehla v mé ruce, i přes veškerou snahu, není lehýnká jako originály ve vyvážených přenoskách :D

Mělo to úspěch a kdybych věděl, jak sehnat levně větší množství desek, tak bych uvažoval o tom přidat tohle jako další model do Technic-kého koutku na výstavách. Dnešní děti už tohle neznají a je pro ně opravdu převkápko, že narozdíl od moderních přístrojů si tohle opravdu dokáží sestavit sami, z běžně dostupných věcí.
Pán na Žlutém hradě

Foton

Parádní! Ještě udělat nějaký stojánek na ten kelímek aby to mělo +- konstantní zvuk.
Ale vážně mě překvapilo, že je to mu rozumět.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

hobby

Mě také "překvapilo", že fyzika, jak jsme se ji učili na základce, opravdu platí ;D