PayPal

Založil KLF, 07.06.2005, 00:47:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

KLF

Kua, mam problem. ;( Vyhral som nieco na ebay, ale chlapik akceptuje len PayPal metodu platenia. ;( Nevsimol som si to vopred. Uz je nervozny a vyhraza sa mi "negative feedbackom".
Ponukal som mu bankovy prevod (co je podla mna spolahlivejsie ako PayPal, ale on tvrdi ze nie), ponukal som mu seky... ale nic. ;(
Vysvetlujem mu, ze sa tu z tejto diery neda platit PayPalom. Ale on mi tvrdi, ze vraj sa da, aj ked tam nemam konto. A poslal mi tuto adresu, ale z toho som neni mudry: https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=_help-ext&eloc=526&loc=525&unique_i
d=78538&source_page=p/sell/mc/mc_send-outside&flow=

Vie mi niekto poradit, ci sa teda da z diery zvanej stredna Europa nejak zaplatit cez PayPal ? Lebo inak som v ... ;(
Terminated.

Cavelon

If the seller offers only PayPal as a payment option, then you will need a PayPal account.
Ak predávajúci ponúka iba PayPal ako spôsob platby, potom budeš potrebovať PayPal konto.

Môj názor: ak sa u nás nedá konto vytvoriť, lebo nespadáme do zoznamu podporovaných krajín, tak sa cez PayPal nedá ani platiť.
Asi to je nejaký magor. Najjednoduchšie z toho von by bolo asi poprosiť niekoho zo zahraničia, kto môže cez PayPal platiť, nech mu to zaplatí on. A Ty mu pošleš prachy tak ako môžeš, iné rozumné riešenie ma nenapadá.

otaznik

Já jsem měl taky jednou podobný problém, ale poté, co jsem tomu člověku vysvětli, že když mu pošlu peníze v registrovaném dopise (cenné psaní) tak on absolutně nic neriskuje, protože mi zboží pošle až POTÉ, co peníze obdrží.

Zatím jsem takhle platil všechno a všichni byli spokojeni. Důležité je komunikovat a komunikovat, třeba se nakonec nechá přesvědčit. I pro něj bude lepší to prodat, než se znovu otravovat se zadáváním inzerátu.

Pixie

Z České republiky se skutečně PayPalem platit nedá. Já na ně dokonce vznesla slušný dotaz a přišla mi taková ta neurčitá odpověď, že neustále rozšiřují svoje služby a tudíž možná někdy v budoucnu budou fungovat i pro Českou republiku (obecně z toho bylo jasné, že v dohledné době to ale nebude...)
Takže jak už radili ostatní, jedině použít nějakého kamaráda ze "západnější" Evropy, nebo přímo z USA (nebo třeba někoho z Ekvádoru, Číny, Indie, apod. - kde ze zcela nepochopitelných důvodů PayPal funguje...nějak nechápu oč je naše legislativa zaostalejší než v těchto zemích, nevíte někdo?).

Jinak pokud nejde o nějakou velkou sumu, měl by ten dotyčný slyšet na zaslání hotovosti dopisem jak zmiňoval Otazník. Do šeků se jim moc nechce, protože s nimi musí dojít do banky a bojí se dalších poplatků...ale hotovost by měla být pohodlné řešení (ikdyž riskantní pro kupujícího).

otaznik

Citace od: Pixie kdy 07.06.2005, 13:53:55
Jinak pokud nejde o nějakou velkou sumu, měl by ten dotyčný slyšet na zaslání hotovosti dopisem jak zmiňoval Otazník. Do šeků se jim moc nechce, protože s nimi musí dojít do banky a bojí se dalších poplatků...ale hotovost by měla být pohodlné řešení (ikdyž riskantní pro kupujícího).

Riskantní pro kupujícího? V čem je to více riskantní než bankovní převod nebo paypal? Když ti to ten člověk nebude chtít poslat, tak to prostě nepošle. A budeš ho pak někde pro 5000 Kč honit po mezinárodních soudech? Všechny podobný transakce jsou založený, alespoň trochu, na důvěře.

rdk

Citace od: Pixie kdy 07.06.2005, 13:53:55
ale hotovost by měla být pohodlné řešení (ikdyž riskantní pro kupujícího).

Cenné psaní do zahraničí má podle mě riziko velmi malé, blížící se nule...

KLF

Ide o LEGO v hodnote cez 320 USD. To sa mi v obalke posielat nechce. vzdy som taketo transakcie robil bankovym prevodom, ale tento neakceptuje nic, len PayPal.
Terminated.

werrac

To se da jako cenne psani klidne poslat, v prepoctu je to cca 8 000Kc,
takze bych to tipnul na cca 86Kc hmotnost + 24Kc pojisteni a co se tyce
rizika, nejvetsi umeni je asi zalepit tu plastovou obalku v cene 7Kc.
Jinak, jak rika jeden Lego kolega, neni problem ukecat kohokoliv k cemukoliv,
cim lepsi hodnoceni, tim je to lehci ..... Proste jen komunikovat a komunikovat .....
Riziko je to stejny, jako ostatni ....... Clovek ma v ruce taky jen car papiru .....

otaznik

Citace od: KLF kdy 07.06.2005, 14:03:07
Ide o LEGO v hodnote cez 320 USD. To sa mi v obalke posielat nechce. vzdy som taketo transakcie robil bankovym prevodom, ale tento neakceptuje nic, len PayPal.


Já posílal asi 5000 Kč. Ani 320 USD bych se nebál.

KLF

Ja by som to aj poslal ako cenny dopis. Aj s nim komunikujem, ale on proste tvrdne len na PayPale. ;( Tak ja neviem.
A ten cenny dopis ked sa strati, tak mi posta nejak preplati celu sumu, alebo ako to je ? Lebo cenny dopis som este neposielal, len doporuceny (Registered mail).
Terminated.

otaznik

Citace od: KLF kdy 07.06.2005, 14:18:47
Ja by som to aj poslal ako cenny dopis. Aj s nim komunikujem, ale on proste tvrdne len na PayPale. ;( Tak ja neviem.
A ten cenny dopis ked sa strati, tak mi posta nejak preplati celu sumu, alebo ako to je ? Lebo cenny dopis som este neposielal, len doporuceny (Registered mail).

Pošta ti proplatí tolik, na kolik sis to pojistil. Ale ten dopis se neztratí :-)

otaznik

Citace od: KLF kdy 07.06.2005, 14:18:47
Ja by som to aj poslal ako cenny dopis. Aj s nim komunikujem, ale on proste tvrdne len na PayPale. ;( Tak ja neviem.
A ten cenny dopis ked sa strati, tak mi posta nejak preplati celu sumu, alebo ako to je ? Lebo cenny dopis som este neposielal, len doporuceny (Registered mail).


Jinak bych mu napsal, že tvojí jedinou možností je poslat to v obálce, že se omlouváš, že sis toho Paypalu nevšim. Buď ať bere nebo ať si to nechá. I s negativním feedbackem se dá žít...

werrac

Pokud jsem spravne pochopil obchodni podminky,
posta by mela rucit za obsah, a to do vyse uvedene
na podacim listku, a pro kazdy pripad je lepsi nejak
zdokumentovat, co tam je, tedy zapsat si slozeni
bankovek a minci, to se pak da kontrolovat vahou.
Zatim se mi nic neztratilo, ani nevim o nikom, komu
by se to stalo, i kdyz kolegove preferuji spise
bankovni prevody. A jak je tu vyse napsano,
vytrvale mu posilej, ze tohle je odsud jedine reseni
spolu s bankovnim prevodem.

PS > Ja osobne radsi usetrim 200Kc na zaslani
a ted mam i smenarnu bez poplatku se slusnym
kurzem, takze zase lepsi nez banka.

Pixie

Citace od: rdk kdy 07.06.2005, 14:02:39
Cenné psaní do zahraničí má podle mě riziko velmi malé, blížící se nule...

S tím souhlasím, ale zatím jsem je posílala jen po Evropě...máte už zkušenost, jestli to stejně funguje i do USA?

KLF, ta pošta funguje tak, jak napsal Otazník...a nevím o tom, že by se cenné psaní ztratilo - zřejmě je opravdu hlídají.

KLF

No napisal som mu este aj to, ze to mozem poslat v cennom liste (okrem bank transferu). Tak snad polavi... ;/
Terminated.

otaznik

Citace od: werrac kdy 07.06.2005, 14:25:11


PS > Ja osobne radsi usetrim 200Kc na zaslani
a ted mam i smenarnu bez poplatku se slusnym
kurzem, takze zase lepsi nez banka.

Jestli myslíš ušetření za bankovní převod, tak ten stojí mnohem víc než 200 Kč. Mnohem. A banka ti přesně neřekne kolik to bude stát, to se pak necháš překvapit -> IMHO pro nízké platby (minimálně do 10-15k) nepoužitelné.

rdk

Já už delší dobu spekuluju, že si založím účet v rakousku - kvůli poplatkům za převod s použitím IBAN.

Nemáte někdo zkušenost?

eNTy

Citace od: rdk kdy 07.06.2005, 17:10:47
Já už delší dobu spekuluju, že si založím účet v rakousku - kvůli poplatkům za převod s použitím IBAN.

Nemáte někdo zkušenost?

Problem to samozrejem zadny neni, jedine jak dostat ty penize na ten ucet v tom Rakousku, tim se tak trochu dostavame do kruhu. Samozrejme, mas-li to na pobocku 15 minut autem, tak to muzes vkladat hotove, ale stejne te to par procent bude stat.
Proste dokud nebudeme platit eurem, tak ty poplatky budou vysoke, pak najednou nulove (pocitam, ze s prichodem eura budou muset ceske banky nastavit standardni poplatky v EU - za prevod je to typicky nula).

rdk

Citace od: xtepn01 kdy 07.06.2005, 18:45:29
Problem to samozrejem zadny neni, jedine jak dostat ty penize na ten ucet v tom Rakousku...

Přes známýho jsem schopen ten účet "doplňovat" bez dalších nákladů, takže to by problém nebyl. Akorát jednou zajedu do druhé dědiny za Mikulovem založit účet. Ovládat to jde po netu.

Citace
...v EU - za prevod je to typicky nula).

No a o tom to je  ;D

KLF

Zacal som tento thread problemom, ako zaplatit za LEGO z USA, ktore som kupil na eBay. nakoniec sa podarilo cely obchod uskutocnit. Amik akceptoval (s frflanim) bankovy prevod. LEGO mi prislo v piatok, ale colnica mi ho zhabala ! Vyzadovali clo vyse 3400.- Sk. Po dlhom jednani, ze ZA CO to chcu, co stat spravil pre to, aby som to ziskal, doslova ZA CO chcu clo + DPH colnik odo mna vyziadal uplatok. Nuz miesto cca 3500.- Sk cla som mu nechal 1000.- Sk uplatok. ;( Je to svinstvo, ale bolo to v moj prospech, tak by som bol blby keby som nesuhlasil. ;/ Dnes teda mam LEGO doma. Zaroven tymito setmi PRVY krat v zivote vstupujem do sveta LEGO Trains ! ;) Uz som nemohol odolat. ;) Su to tieto sety: 10001, 10002, 3x4515 a Speed regulator. Cena komplet vsetkeho bola 320 USD + 1000.- Sk
Terminated.

KLF

Este doplnim, ze vsetko su to MISB sety, cize nerozbalene, nove.
Terminated.

Mates

NO vidíš, takže to všechno dobře dopadlo a nyní už se můžeš zařadit v klidu mezi nás trains maniaky...  ;D ;D >:D

Dickie

A fakt to via PayPal nejde? Ke mně se doneslo, že od června nás milostivě pasovali mezi ty vyvolené, kdo PayPal směj...

A jak jsem se teď tam koukala, jde v SignUp vybrat Czech Republic i Slovakia a při přelézání do dalšího kroku to nijak neprotestuje (dál jsem to nevyplňovala, takže celkový výsledek nevím)
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Micho


KLF

Ako som tak sledoval tu registraciu PayPal, moznosti Slovakov a Cechov v PayPal, obmedzenia, tak pre mna je prijatelnejsi stale jednoduchy bankovy prevod.
Terminated.

eNTy

Tak to si nesledoval dost pozorne, minimalne sis moh usetrit poplatek za prevod a spoustu casu a dohadovani. 
Paypal jsem uz parkrat pouzil k vsestranne spokojenosti, eBanku jsem poslal s jejimi poplatky za transakce do....
:)