(Vlastní) Necropolis Sursa de eșec

Založil Ryxe, 16.10.2018, 21:21:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Postavit nekropoli  jsem chtěl již po uvedení fantasy bitvy a také jsem se do její stavby tenkrát pustil, ale nebyl jsem moc spokojen, tak jsem po určité době stavbu zabalil a rozebral. Dnes si myslím, že jsem se trochu dostal do takového toho temnějšího stylu staveb a tak jsem i oprášil myšlenku nekropoli postavit s myšlenkou spojit její stavbu s příběhem volně navazujícím na příběh zmíněné fantasy bitvy, který bude zaměřen na arcinekromanta Nageasche a založení nekropole Sursa de eșec (Pramen Zmaru). Toto vlákno bude určeno pro prezentaci samotné stavby a diskuzi k příběhu, který bude postupně prezentován v jiném vlákně...

Ryxe

První pracovní fotky ze stavby jsou na světě. Vidět můžete rozestavěnou hlavní budovu nekropole (dříve radnice). Zatím mám skoro hotové zdivo budovy a na pravé straně pomalu roste věž.

Hardegon

Citace od: Ryxe kdy 17.10.2018, 21:08:41
První pracovní fotky ze stavby jsou na světě. Vidět můžete rozestavěnou hlavní budovu nekropole (dříve radnice). Zatím mám skoro hotové zdivo budovy a na pravé straně pomalu roste věž.

V Olomouci i Pardubicích jsem na to dlouho zíral a koumal jak to drží a jak jsou kombinované díly. Pořád tomu nerozumim, ale hrozně se mi to líbí. No prostě ten tvůj styl je světový unikát.

Ryxe

Marku, díky ;). Zase bych ten styl tolik nepřeceňoval. Co tak brouzdám po MOCech od některých zahraničních stavitelů, tak někdy nestačím zírat. Zatím jsem tuto techniku zkoušel na kamenných zdech, u nekropole chci vyzkoušet i zchátralé hrázdění a tak podobně, tak uvidíme, jak to půjde ;)

richchie

ako si pisal vo vlakne kde prezentujem pokrok pri mojej diorame... mame odlisne styly stavania. musim ale uznat ze ten tvoj je svetovej kvality. podobne ako ty aj ja mam napozerane rozne diela od top svetových stavitelov a myslim ze tvoje diela stavane v tomto style by sa medzi nimi nestratili , naopak by vynikli, klobuk dole. k tomu planovany pribeh, proste parada :-)

Ryxe

Trochu jsem ve stavbě pokročil. Hlavní budova je zatím v takové hrubé podobě. Chybí toho ještě dost, ale pomalu už dostává finální siluetu. Pod hlavní budovou je otevřené podzemí, které je osvětleno, ale zatím ještě jeho detaily nechám skryty >:D. Ta část s mostem a mosteckou věží jsou asi měsíc staré.  Ještě přibudou nějaké budovy městské zástavby, samozřejmě v temné vizáži, aby se tam nemrtvákům líbilo ;).
Snad se stavba bude líbit i vám.

Izabella08

Citace od: Hardegon kdy 18.10.2018, 11:09:15
Citace od: Ryxe kdy 17.10.2018, 21:08:41
První pracovní fotky ze stavby jsou na světě. Vidět můžete rozestavěnou hlavní budovu nekropole (dříve radnice). Zatím mám skoro hotové zdivo budovy a na pravé straně pomalu roste věž.

V Olomouci i Pardubicích jsem na to dlouho zíral a koumal jak to drží a jak jsou kombinované díly. Pořád tomu nerozumim, ale hrozně se mi to líbí. No prostě ten tvůj styl je světový unikát.

Souhlasím s Markem..také smekám..i ta Tvoje rychlost, s jakou stavbu vedeš vzhůru do oblak:)

Ryxe

Díky moc, no, zatím to roste poměrně rychle, je to zatím tak na hrubo. Až se začnou dělat detaily, už to poroste pomaleji. ;)

Ryxe

Mám hotovou první budovu :D. Zatím je jen samostatně, nezasazená v terénu, ale udělala mi radost. Jedná se o ruiny kostela, nyní temnou kapli. Tím, že jsem udělal jen zdi presbytáře, byl prostor trochu si pohrát i s interiérem.
V pozadí pak je vidět hlavní budova nekropole, pod kterou ve skále vyrostla taková malá kovárna a molo.

peki

Citace od: Ryxe kdy 29.10.2018, 13:22:26
....r trochu si pohrát i s interiérem.....

Jo tak trochu pohrát  :) Je to parádní. Pořád si ale myslím že to lepíš, protože to není možný aby to takto drželo pohromadě.

Ryxe

Citace od: peki kdy 29.10.2018, 14:03:00


Jo tak trochu pohrát  :) Je to parádní. Pořád si ale myslím že to lepíš, protože to není možný aby to takto drželo pohromadě.

Ani kapka lepidla tam není. Podám důkaz, až to zase budu na nějaké výstavě bourat >:D. Někdy mě samotného udivuje, že to drží a přežije to i převoz, i když nějakým drobným destrukcím se vyhnout nedá ;)

Kuba

Ryxe jako vzdy super. Na muj vkus krkolomne (nechapu jak to drzi), ale presto super :) Myslim ze v hradarske soutezi si to vsichni ostatni rozdaji o druhe misto.  ;)

Klaj

Parádní stavba! Nejvíc se mi libí jak vypadá, že se musí každou chvílí zhroutit  >:D :D
Draco dormiens nunquam titiliandus

richchie

tiez sa mi nechce verit ze nepouzivat "Krágl" , parada, nemam slov.. a k tomu pribeh.. proste u mna zatial jasny favorit v sutazi :-)

Ryxe

Díky kluci,  zase bych to tak nedémonizoval :D. Víceméně používám běžné stavební techniky, jen trochu modifikované a v některých směrech trochu víc na trpělivost, protože ne všechno chce držet tak jak bych chtěl, aby to drželo.  Je to i trochu hraní si s iluzí, takže u některých prvků stačí nacvakat na piny šikmé plates, nebo jiné drobnosti  trochu na šikmo a výsledkem je krásně pokřivený plastický detail. Třeba na způsob stavby těch střech na věži i kapli mě přivedl Hardegon. Vydražili jsme spolu pytlík s dílkama, které mi nějak nedávaly smysl. Pak mi ukázal, jak se z nich dá postavit pěkná střecha dokulata. Tak jsem si to upravil pro své potřeby, aby to vypadalo neučesaně, pobořeně a jsem s touto technikou na střechy spokojen, protože ne jen, že vypadají dobře, ale jsou i docela pevné, takže by se to nemělo při převozech tak hroutit, jako způsoby, které jsem doteď používal ;)

Citace od: Kuba kdy 29.10.2018, 16:56:18Myslim ze v hradarske soutezi si to vsichni ostatni rozdaji o druhe misto.  ;)

Díky, ale to je brzy takhle hodnotit. Zatím nikdo kromě mě a richchieho nic neprezentoval a když jsem tak koukal na jména přihlášených, myslím, že bude na co se dívat a já osobně se na ostatní stavby moc těším  ;)

Ryxe

Po Vánocích jsem se zase trochu pustil do stavby, tak zde je jedna fotka z průběhu. Jde o čelní pohled na řadu pobořených domů se vstupní věží. Z druhé strany bude podloubí a mola do řeky, ale to zase někdy příště ;)

Ryxe

Dnes jsem složil k sobě vše, co je zatím postaveno (kromě kostela). Pomalu se začíná rýsovat koryto řeky a roste nábřežní ulice. Udělala mi radost taková drobnost a tou je kašna se sochou. Někomu může přijít trochu morbidní, ale to k nekropoli patří, ne? Stavba bude pokračovat směrem do prava, kde budou ruiny kostela a propojující most k hlavní budově.

yoshimaka

Vypadá to úúúúžasně. Tim Burton v Legu! Napadá mne, že u té kašny by to chtělo v ruce nějaký jiný (drsnější) meč nebo dýku - to by možná víc sedělo k té rozšklebené tváři.
Lust och fägring stor

Chikos


Ryxe

Díky kluci,
inspirace Burtonem je stejně jako u mých posledních staveb asi zřejmá :). Tentokrát ale chci ubrat z takového toho pohádkovějšího vzezření a přidat na té temné stránce. Někdy, když vymýšlím, kde by mohl být jaký výjev, tak si tak říkám, jestli už to nebude trochu moc a jestli mě s tím někam pustí vystavovat pro děti >:D. V tom výklenku s vězeňskými kobkami bude největší obětiště, pak ještě jedno v kostele. No, uvidíme ;D

Měč bych také nahradil. chtěl jsem k té soše nějaký světlý a tento jediný jsem našel. jinak mám všechno v tmavě šedé nebo černé, tak uvidím, třeba něco vymyslím ;)

Ryxe

V ruinách kostela svatého Eibentála nechal nekromancer Nageash vybudovat druhé největší obětiště ( první jeho soukromé se nachází v podzemí jeho sídla, kde vytváří přízraky do své osobní gardy). Zde v bývalém presbytáři na puklém oltáři vytvářejí bývalí mniši, dnes nemrtví slouhové Nageashovi, z ubohých obětí vyšší formy nemrtvých například Liche a Spektry)

Ryxe

Jeden dětský pokojík je na týden prázdný, tak jsem měl prostor složit všechny bloky nekropole dohromady. Zatím je to tak na hrubo. Teď mě čeká dolaďovat budovy a pak hurá na detaily a osazení figurkami :-D

HD

Smekám, vypadá to impozantně. Líbí se mi celková kompozice s vysokými budovami na okrajích a "dírou, údolím" (omlouvám se, nenapadá mě lepší pojmenování) uprostřed. Dotváří to takovou správně stísněnou atmosféru. Jen tak dál. :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

richchie

je to velke, je to prepracovane, technika stavania je dychberuca (i ked som davnejsie pisal ze takyto styl stavania nemusim, musim povedat ze menim nazor a je to fakt pecka!)
proste pre mna dielo svetovej kvality a top adept na prve miesto v sutazi

peki

Nepsal jsem protože mne nenapadá jak bych to popsal. Tak "trapně" jen napíšu že je to paráda. Jak jsem psal výše rozčiluje mne že kolikrát nechápu jak to drží pohromadě. Vypadá to jako hala-bala na sebe naházené/položené (nebo slepené  >:D ) kostky. Prostě něco co se z pravidelných tvarů lego kostek netvoří snadno. Opravdu supr dílo  :o

Ryxe

Díky moc, kluci ;).
Citace od: HD kdy 10.02.2019, 20:22:32
Smekám, vypadá to impozantně. Líbí se mi celková kompozice s vysokými budovami na okrajích a "dírou, údolím" (omlouvám se, nenapadá mě lepší pojmenování) uprostřed. Dotváří to takovou správně stísněnou atmosféru. Jen tak dál. :)
Když jsem na začátku přemýšlel nad celkovou koncepcí, chtěl jsem hlavně, aby z modelu měli návštěvníci výstav možnost vidět co nejvíc. Proto jsem to takto rozvrhl, aby mezi budovami byly průzory, kterými by návštěvníci mohli nakukovat do "vnitřní" části MOCu. Jestli to navíc vytváří i stísněnou atmosféru, tak jsem tomu moc rád :-)

Citace od: richchie kdy 11.02.2019, 08:33:21
je to velke, je to prepracovane, technika stavania je dychberuca (i ked som davnejsie pisal ze takyto styl stavania nemusim, musim povedat ze menim nazor a je to fakt pecka!)
proste pre mna dielo svetovej kvality a top adept na prve miesto v sutazi
Tak to jsem moc rád, že jsi na "pokřivené" styly měníš názor :-). Když jsem koukal na modely ostatních účastníků soutěžě, tak si myslím, že tentokrát bude hodně TOP staveb  ;).

Citace od: peki kdy 11.02.2019, 09:27:38
Nepsal jsem protože mne nenapadá jak bych to popsal. Tak "trapně" jen napíšu že je to paráda. Jak jsem psal výše rozčiluje mne že kolikrát nechápu jak to drží pohromadě. Vypadá to jako hala-bala na sebe naházené/položené (nebo slepené  >:D ) kostky. Prostě něco co se z pravidelných tvarů lego kostek netvoří snadno. Opravdu supr dílo  :o
Díky peki, zatím to drží pohromadě dobře, ale uvidíme, jak to bude vypadat po převozu.  Jsem třeba na kostel zvědavý, co vydrží  :D. Sám se nějaké techniky pořád učím. Třeba na vnitřní kostrukci těch kuželových střech mě navedl Hardegon a musím říct, že to konečně vyřešilo chatrnost střech, které jsem na stavby používal dřív.

Kuba

Nevím co k tomu ještě napsat, všechna chvála už tu padla. Snad jen, že pod tou skříní v pozadí máš asi trochu křivou podlahu, je tam nějaká škvíra.  ;D  >:D


ale teď vážně,  je to božííí

milanv

Moc, moc se těším, až si to prohlídnu naživo - a využiju k tomu všechny ty nachystané průhledy :)
Je to opravdu paráda!
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

#28
Tak hotovo. Nekropole "Sursa de eșec", město arcinekromanta Nageashe. Dříve to bylo svaté místo s léčivým pramenem. Negeash jej však získal, pramen otrávil a stavby pobořil. Vytvořil zde základnu, kde z nevinných obětí vytváří nemrtvé kreatury. Nekropole je rozdělena na dvě části, spodní město, kde se smí pohybovat všechny kasty nemrtvých. Žijí v ruinách kdysi honosných měšťanských domů. V ruinách kostela pak na místě, kde dříve kněz sloužil mše, naříkají ubohé oběti, než jejich duše zmučí a zotročí temný Nageaschúv kněží. Kolem hřbitova pak vede cesta k mostu, tam už smí vstoupit pouze nemtvá Nageashova šlechta. Tam na skále v jeho sídle vzniká ta nejmocnější temná magie, jakou kdy svět poznal, tam Nageash přivedl opět na svět nejmocnějšího nemrtvého, jenž kdy chodil po této zemi, Krále lichů Kel´en Zaratesche
Snad se vám bude líbit :-)

Více fotek je na mém Flickru: https://www.flickr.com/photos/53131956@N05/albums/72157707947934394
Nebo na mé FB stránce:https://www.facebook.com/Michal-Ryxe-Hor%C3%A1%C4%8Dek-LEGO-creations-264311237838646/?modal=admin_todo_tour

A popravdě, nefotil jsem to já >:D

Kuba

Ta načervenalá fotka vypadá impozantně a zároveň děsivě. Máš to plné detajlů a už se asi budu opakovat, ale nechápu jak to drží.  ;)