Soutež o nejlepší mašinku na Duplo podvozku

Založil Foton, 06.03.2016, 17:03:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Foton

Po včerejší rychlo stavbě mašinky na téma Pohádky o mašinkách (http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=49619.0) mě napadlo, uspořádat soutěž ve stavbě mašinky na Duplo podvozku 54741 (http://www.brickowl.com/catalog/lego-loco-base-engine-4-x-8-x-5-54741-99844).

Tímto ji tedy vyhlašuji!

Soutěž ve stavbě usměvavé mašinky na podvozku DUPLO 54741

Zadání: Postavte na Duplo podvozku 54741 (http://www.brickowl.com/catalog/lego-loco-base-engine-4-x-8-x-5-54741-99844) co nejzajímavější mašinku. Průjezdný průřez musí zůstat zachován! Tj. nesmí o moc přečuhovat na výšku a šířku podvozku. Musí mít obličej s úsměvem!
Není nutné mít celou mašinku včetně podvozku (ale je to lepší), stačí postavit tu "nástavbu" tak aby se dala na podvozek přidělat.

Můžete na to použít i DUPLO kostky, ale asi to pak nebude moc detailní a zajímavé.
Mašinka může mít barvu/y jakou chcete, nemusí být nutně žlutá.

Uzávěrka: 1.4.2016 v 23:59 SEČ

Cena: 555 Kč (převodem na účet)

Zúčastnit se může: registrovaný člen Kostky.org (datum registrace nejpozději v den uzávěrky soutěže)

Povolené stavební techniky: skutečné stavby i 3D modely

Organizátor a porotce: Foton (v případě mé nerozhodnosti i moje žena)

Obrázek podvozku a (pravděpodobně) nutné spodní řady stavby (jedna z možných variant):




Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Doplnil jsem pravidla o "ne-nutný" podvozek. A hledám někoho kdo má DUPLO tunel, jestli by nemohl zjistit jaký musí mít mašinka profil aby jím projela. Vím že zrovna ten tunel je opravdu těsný, ale sám ho nemám.  Projela by třeba ta moje s nástavbou v čelním průřezu 7 bricků výška x 8 studů šířka?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Marty713

Když jsem se o téhle soutěži dočetl, tak jsem si řekl, že to musím zkusit. Na Pohádky o mašinkách jsem se jako kluk rád díval. Navíc jsem nikdy nezkoušel napojit "Lego System" na "Lego Duplo", i když jsem věděl, že to jde. No a konečně je to jedna z mála soutěží, která umožňuje zúčastnit se s modelem v LDD.

Nechal jsem se velice volně inspirovat zelenou mašinkou:



Při stavbě jsem narazil na dvě překážky. První byla, že zadaný díl není ani v LDD, ani v LDCadu. Druhá, že díl existuje jen ve žluté barvě. Ostatní duplo podvozky jsou sice hodně podobné, ale zadání je zadání. Postavil jsem si proto v LDD z normálních kostek podvozek, který má téměř totožné rozměry jako ten z dupla.

Mašinku jsem postavil na základně z šesti bricků 2x8 v zelené barvě. Kvůli žluté barvě podvozku jsem kromě celo-zelené mašinky udělal ještě žluto-zelenou verzi. Rozměry 7 bricků výška X 8 studů šířka jsem dodržel a podle tohoto videa (čas 0:10) by mašinka neměla mít žádný problém projet duplo tunelem.

Pod kotlem je zatopeno a mašinka se může vydat za dobrodružstvím!

Foton

Omlouvám se za zdržení, nový přírůstek do sbírky dětí momentálně zastínil ostatní aktivity.

Marty713: Moc povedená mašinka, víc se mi líbí ta dvojbarevná kombinace.  Dodáš LDD soubor abych si to mohl postavit?

A protože, k mému zklamání, měla soutěž jen jednoho účastníka, tak vyhrává Marty713. Pošli mi číslo účtu na SZ.
Jsem rád, žes postavil tak pěknou mašinku, protože si teoreticky mohl vyhrát i s jedním brickem 2x4 :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Marty713

Jsem rád, že se líbí. Díky :)

Ale nic mi neposílej. Taková výhra mě netěší. Jsem spíš zvědavý, jestli budeš schopný to v reálu postavit. Některé díly by v dané barvě mohly být příliš drahé/vzácné nebo možná ani neexistují (už se mi to v LDD builderu párkrát stalo).

Tak dej pak vědět ;)

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Neřád :-)

Skoda ze jsem to přehledl :-D to bychom se urco pridaly

Foton

Přidat se můžete, ale cena už nebude  8)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Neřád :-)