Konec plastových pytlíků

Založil Hardegon, 15.09.2020, 13:11:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon


milanv

Koukám, že to zase vyvíjeli dva roky, stejně jako ty boxy s Ikeou...  Ale ještě víc mě zaujalo, co na to ten jejich manažér:

CitaceTim Brooks, Vice President of Environmental Responsibility at The LEGO Group, said, "We have received many letters from children about the environment asking us to remove single-use plastic packaging."

Normálně úplně vidím ty zástupy dětí, jak uvědoměle píšou o plastových pytlících v jejich oblíbené stavebnici. Ještě mohl zmínit "zákazníky" dupla. Teda, já jsem rád za konec toho plastu, ale tyhle kecy...
Pán na Žlutém hradě

Matthes_CS

Nevím, jestli to nebudou muset mít dřív, protože před pár lety se mluvilo o tom, že EU nařídila, že od nějakého roku nesmí být jednorázové plastové věci, tenkrát se mluvilo hlavně o uchošťourech a mě právě napadlo, že budou muset skončit tyto plastové obaly.

ThomasMorta

#3
Citace od: milanv kdy 15.09.2020, 13:38:21
Normálně úplně vidím ty zástupy dětí, jak uvědoměle píšou o plastových pytlících v jejich oblíbené stavebnici. Ještě mohl zmínit "zákazníky" dupla. Teda, já jsem rád za konec toho plastu, ale tyhle kecy...
Nepodceňuj aktivismus mileniálů ze spojených států a podobných oblastí.

[EDIT]
Citace od: milanv kdy 15.09.2020, 13:38:21
Koukám, že to zase vyvíjeli dva roky, stejně jako ty boxy s Ikeou...
Zase nezapomeň, že to taky musí jít pytlíkovat strojově - a já si takhle z hlavy nevybavuji nic, co by bylo strojově balené do papírových obalů. Přeci jen pytlík prostě zatavíš, ale na papír budeš muset použít nějaké lepidlo, pokud to má být ekologické.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

STARHAWK

chvalihodna aktivita, ak to bude z reciklovaneho papiera a bude to dostatocne pevne tak super.

Este by moli minimalizovat velkost krabic, momentalne je mnozstvo krabic o 30% vecsich nez by bolo treba.

Robkteryten

Citace od: STARHAWK kdy 15.09.2020, 17:33:55
chvalihodna aktivita, ak to bude z reciklovaneho papiera a bude to dostatocne pevne tak super.

Este by moli minimalizovat velkost krabic, momentalne je mnozstvo krabic o 30% vecsich nez by bolo treba.

Bohužel krabice nejsou podle obsahu, ale podle cenové relace...

starbuilder

Citace od: milanv kdy 15.09.2020, 13:38:21
Koukám, že to zase vyvíjeli dva roky, stejně jako ty boxy s Ikeou...  Ale ještě víc mě zaujalo, co na to ten jejich manažér:

CitaceTim Brooks, Vice President of Environmental Responsibility at The LEGO Group, said, "We have received many letters from children about the environment asking us to remove single-use plastic packaging."

Normálně úplně vidím ty zástupy dětí, jak uvědoměle píšou o plastových pytlících v jejich oblíbené stavebnici. Ještě mohl zmínit "zákazníky" dupla. Teda, já jsem rád za konec toho plastu, ale tyhle kecy...

Ta věta mě taky zarazila opravdu pochybuji, že by jim zrovna tohle děti psaly. Každopádně chválím, že se snaží šetřit přírodu, akorát doufám, že nové sáčky budou stejně dobře otevíratelné a je škoda, že nebudou průhledné. Krabice by také klidně mohli dělat menší, jak už někdo psal. Hlavně ať přestanou šetřit na pláncích, klidně ať ty větší plánky o něco zmenší, ale u každého setu by rozhodně plánek neměl chybět, myslím, že je opravdu chyba nedávat do některých setů plánky

Strider

Takže více rakouských firem těžících dřevo u nás.

Anatyt

Hlavne by návody nemuseli byť v štýle pomocná škola - čo kocka to krok.

STARHAWK

Citace od: Anatyt kdy 15.09.2020, 19:17:51
Hlavne by návody nemuseli byť v štýle pomocná škola - čo kocka to krok.

Vinimocna situacia kedy si povedal nieco rozumne a mozem suhlasit. Tie navody su fakt niekedy nahlavu, kludne by vedeli byt polovicne.
Kludne by mohli prejst na system kde uz ulozene kocky daju sedo a len tie nove daju v spravnej farbe - tusim Cobi to tak ma.

Futurion

To je stejný jako tady za totáče děti psaly dopisy s přímluvou o přísné tresty pro zrádce lidu, Horákovou a další.

::)

Stimpi

Citace od: Anatyt kdy 15.09.2020, 19:17:51
Hlavne by návody nemuseli byť v štýle pomocná škola - čo kocka to krok.

No oni jdou cestou že nebudou vůbec žádné návody, buď stáhnout z webu nebo aplikace. Myslím že první vlaštovky jsou Super Mario sety ... jinak souhlas, starý 8865 má návod o 24krocích/stranách...