The LEGO® Group acquires BrickLink, the world’s largest online LEGO® fan communi

Založil peki, 26.11.2019, 14:08:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

BILLUND, Denmark, November 26, 2019:  The LEGO® Group today announced it has acquired BrickLink Ltd (www.bricklink.com), the world's largest online community of adult LEGO fans from NXMH to strengthen its connection with its important adult fan base.

The BrickLink platform has more than one million members and comprises an online marketplace of more than 10,000 stores from 70 countries; a digital building software where builders can design and showcase their creations; and a vibrant online community where fans share ideas and builds.

The platform was founded in 2000 by Dan Jezek as a way to connect like-minded adult LEGO fans from around the world.  It was acquired in 2013 by NXMH, which is owned by Korean entrepreneur Jung-Ju "Jay" Kim. BrickLink is headquartered in Irvine, California.

The LEGO Group CEO, Niels B Christiansen said: "Our adult fans are extremely important to us.  They are passionate, committed and endlessly creative.  We have worked closely with the community for many years and look forward to deepening our collaboration.  We plan to continue to support BrickLink's active marketplace and evolve the digital studio which allows our talented fans to take their creativity to the next level."

Jung-Ju "Jay" Kim, owner of NXMH, said: "It has been a privilege to lead the transformation of BrickLink during the past six years.   I am grateful to the community for being so welcoming, supportive and constructive.  I am constantly amazed by everyone's endless creativity and their love for building.  I am confident the platform will be in good hands with the LEGO Group. As a fan myself, I can't wait to see what's next."

The LEGO Group's Chief Marketing Officer, Julia Goldin, said:  "BrickLink provides the LEGO Group with a unique opportunity to connect with adult fans through new channels and exciting experiences.  We've recently collaborated with BrickLink on a range of crowd-sourced sets to celebrate the 60th anniversary of the brick.  We learned a lot and are keen to explore more ways of working together to create value.  We look forward to collaborating further with our adult fans, while retaining and nurturing the independent spirit of the digital platform."

The acquisition also includes Sohobricks which makes small batches of building elements.

Financial terms of the acquisition were not disclosed. Closing is expected to occur before the end of 2019.

...ends

For more information, please contact: media@LEGO.com



About the LEGO Group: 

The LEGO Group's mission is to inspire and develop the builders of tomorrow through the power of play. The LEGO System in Play, with its foundation in LEGO® bricks, allows children and fans to build and rebuild anything they can imagine.  The LEGO Group was founded in Billund, Denmark in 1932 by Ole Kirk Kristiansen, its name derived from the two Danish words LEg GOdt, which mean "Play Well".  Today, the LEGO Group remains a family-owned company headquartered in Billund. However, its products are now sold in more than 140 countries worldwide. For more information: www.LEGO.com.

About BrickLink

BrickLink is an online marketplace for LEGO® products and represents a vibrant adult fan community. The website was founded in April 2000 and currently has more than 1 million members. For more information: www.bricklink.com and @bricklink on IG and Twitter.

Vasyk


Chairudo

Nějak z téhle zprávy nemám dobrý pocit, doufám, že se pletu.

Bricklink za posledních pár let vytvořil Legu konkurenci v podobě Studia, mozaik makeru, Ideas a dlouhodobě samozřejmě obrovský sortiment dílků.
Tohle mi připadá jako snaha Lega získat monopol na tyto věci + dlouhodobé informace všech uživatelů a jejich nákupů, prostě získat trh a vývoj kompletně pod svoji kontrolu.

Tak jen doufám, že nebudou Bricklink nějak omezovat a restrukturalizovat jak v poslední době dělají u sebe. Uvidíme.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Anatyt

Citace od: Chairudo kdy 26.11.2019, 14:54:51
Bricklink za posledních pár let vytvořil Legu konkurenci v podobě Studia, mozaik makeru, Ideas a dlouhodobě samozřejmě obrovský sortiment dílků.
Tohle mi připadá jako snaha Lega získat monopol na tyto věci + dlouhodobé informace všech uživatelů a jejich nákupů, prostě získat trh a vývoj kompletně pod svoji kontrolu.

Samozrejme, že to preto robia. Pre čo iné? ;D

Citace od: Chairudo kdy 26.11.2019, 14:54:51
Tak jen doufám, že nebudou Bricklink nějak omezovat a restrukturalizovat jak v poslední době dělají u sebe. Uvidíme.

Tak tomu ver, že áno. A poplatky tiež nezostanú nedotknuté.

yoshimaka

Vidím to tak, že bych měl přestat být zákazníkem a stát se akcionářem... No, zatím z toho radost nemám. Ale rád se budu mýlit. Velice rád...
Lust och fägring stor


Chairudo

Citace od: Pool kdy 26.11.2019, 15:58:00
Pro toho komu se to nechce číst, tak tady to je pěkně na jednom obrázku vysvětleno >:D
https://www.brothers-brick.com/2019/11/26/news-the-lego-group-acquires-bricklink-from-nexon-founder-jay-kim-for-undisclosed-sum-interview-with-lego-cmo-julia-goldin/?fbclid=IwAR3RN67KF9eSDKHhLQNriRsCggz7kaWw2q30lhxaBFOBan7WSDcxoJTT-Nw

Jak tam lidi píšou komentáře: jasný konflikt zájmu a předpovědi konce Bricklinku do 2-5 let  :D
I kdyby phoenix zemřel tak z popela vstane nový.

Zase na druhou stranu LEGO musí být v této situaci hodně opatrní, protože nakládají s byznysem a majetky nějakých deseti tisíc lidí, dlouho zažitým systémem a pohodlím desítek tisíc AFOLů a cca milionem zákazníků. Snad to nepokazí.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

davroman

Nejvíc se musím smát u neustále opakovaného  "... na to je ještě brzy ...", "... to ještě přesně nevíme ..." atd.  Ať mi nikdo neříká, že u takovéto akvizice nemají rozmyšlené další kroky. Třeba s BrickArms to rozmyšlené mají - na BL končí.

No jsem zvědav, co bude dál. Hlavně doufejme, že nám na BL nenasadí ten svůj "neuvěřitelně vylepšený" SW pro objednávání z B&P a P&B. 
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

jerzeeg

No ty voe... rad bych se pletl, ale neustale se mi vraci myslenka:
"..a vitezem ankety 'Nejhorsi zprava roku 2019' se stava..."

Pool

V nejhorším je možnost přejít k https://www.brickowl.com/, nevíte jaké má třeba poplatky ve srovnání s BL?

poMOCník

Jak píše Chairudo: je v jejich zájmu (ekonomickém) aby BL nepoložili nebo nezměnili tak, že lidi začnou přecházet jinam. Nedovedu si představit, že by se jim vyplatilo udělat tak velkou akvizici proto, aby jen sežrali konkurenci. Určitě to nebylo nic levného, když jde o tak velký objem uživatelů, obchodů atd. Věřím, že to, co funguje, a tedy vydělává, nebudou chtít moc měnit.

peki

Citace od: Pool kdy 26.11.2019, 15:58:00
Pro toho komu se to nechce číst, tak tady to je pěkně na jednom obrázku vysvětleno >:D

nebo toto

Já z toho tedy žádnou výhodu nevidím. Až to dneška jsme to bral jako 2 odlišné de fakto nezávislé zdroje.

Robbed

Nějak jsem si vzpomněl na flick, co ho koupil [už-ani-nevím-kdo] a prej "nebojte, nic se nezmění" a pak za měsíc vyrukovali s drastickým omezením volných účtů a přinutili spoustu lidí platit.

Matthes_CS

Takže zatím jediné co vypustili do světa, je konec nelego věcí na bricklinku a jeho expanze do asie.

A ještě tam opakovali, že jsou rádi za práci afolů a budou jí chtít co nejvíce využívat.

Ondrej

První co mě napadlo bylo jak zprasí tu stránku a bude nemožný ji normálně používat jako jejich shop. No jsem zvědavej co z toho bude, ale byl bych rád aby to zůstalo při starém bricklinku.

peki

Citace od: poMOCník kdy 26.11.2019, 16:55:13
Jak píše Chairudo: je v jejich zájmu (ekonomickém) aby BL nepoložili ...

Z dřívějších diskusí vyplynulo že cílem a zájmem Lega je prodávat stavebnice ne kostky. Z prodeje kostek nemají takový zisk (neufinancují vývoj nových setů atd.). Takže to buď přehodnotili nebo se na to dívají stejně (a potom to podle mne nebude určitě pro AFOLY levnější).

Já bych byl teda radši kdyby koupili Lepin  ;D

Igorus

Mno jo. Nadnárodní korporace. Potřebuješ rozšířit klientské portfolio, jejich preference, cookies tak si kup menší korporaci.

Já doufám, že to v důsledku nic zásadního v následujících letech nepřinese. Ale bůh ví co se investorům honí v hlavě.

poMOCník

Citace od: peki kdy 26.11.2019, 17:03:25
Z dřívějších diskusí vyplynulo že cílem a zájmem Lega je prodávat stavebnice ne kostky. Z prodeje kostek nemají takový zisk (neufinancují vývoj nových setů atd.). Takže to buď přehodnotili nebo se na to dívají stejně (a potom to podle mne nebude určitě pro AFOLY levnější).

Přijde mi to jako logický krok. Z prodeje kostek nemají sice takový zisk, ale teď budou mít svůj stávající zisk + ještě z téhle nové oblasti. I když je možná BL dnes nejlepší, stále budou mít dost velkou konkurenci (jako třeba brickowl a další), která by je v případě vážnějších přehmatů převálcovala. Tedy, o tento nový zisk by se připravili. Jde o specifický segment trhu, kde jim podle mě nepomůže pouze jejich ekonomická převaha (například investice do reklamy), protože AFOLové se nenechají tak ovlivnit jako děti.

Citace od: peki kdy 26.11.2019, 17:03:25
Já bych byl teda radši kdyby koupili Lepin  ;D

Tak by hned vedle vzniknul další Lepun  8)

Petronel

Citace od: peki kdy 26.11.2019, 17:03:25
Já bych byl teda radši kdyby koupili Lepin  ;D

Stručné a výstižné. ;D Nic víc snad není třeba říkat. ;)

Villa Legina


Poco

Hm, sila... vôbec sa mi to nepáči. Posledné 2 roky mám pocit, že s LEGOm po 30+ rokoch končím. Prakticky všetko mi u nich začína vadiť, od cien cez kvalitu až po kraviny typu drevený "mini"fig a akvizície tohto typu.

Miketuk

Na Bricksetu je další rozhovor, prý nemají v plánu měnit strukturu poplatků a ani zasahovat do prodejů tak jak jsou zavedeny nyní. Pokud je to pravda, tak vidím akvizici jako nástroj, jak se dostat k datům o prodeji jednotlivých setů/dílků/figů a zjistit, po čem je hlavně poptávka a za jaké ceny mezi AFOLy. Věřím, že kdyby výrazně narušili fungování BL, tak se lidé přesunou na BrickOwl, který funguje na podobné bázi, jen zde není zatím tolik uživatelů.


Citace od: Pool kdy 26.11.2019, 16:52:22
V nejhorším je možnost přejít k https://www.brickowl.com/, nevíte jaké má třeba poplatky ve srovnání s BL?

+- stejné, 2,5 %


hawran

Budu strašně rád když se spletu, ale myslím že tohle není dobrá zpráva :(
Bricks Forever!

STARHAWK

Ked sledujem ako dovrzali podporu a spolupracu s AFOLmi za posledne roky, tak im neverim ani nos medzi ocami ked tvrdia, ze dovodom kupi je lepsia spolupraca a porozumenie s AFOLmi.

BrickOwl keby sa chytil rozumu, tak by napr znizil poplatky a pritiahol tak znacnu cast predajcov a kupujucich k sebe.

Robbed

Taky by mě zajímalo, jak to teď bude se studiem. Pokud by to nějak skloubili s LDD, nebo aspoň víc podpořili development, tak by to bylo super. V katastrofálním případě zastaví vývoj, nebo dají stud.io za měsíční poplatek (pravděpodobné), a nebo si přivlastní licence na všechno postavené ve studiu (tak jak to dělá Lego ideas), což by mohlo mít vliv na prodej 3D designů a návodů...

Anatyt

Nechápem debatu o LDD. To je predsa už dlhšie mŕtvy projekt. Lego už investovalo iba do Studia a teraz im aj patrí. Takže ďalej pôjde logicky len vývoj Studia.

Robbed

Myslel jsem tím zakomponování některých fičur, který jsou údajně v LDD, ale ve studiu chybí. Hodně lidí tím argumentuje a stále tak používají LDD.
Nevěděl jsem, že Lego někdy investovalo do studia, máš nějaký odkaz, kde by se to řešilo? To mě zajímá.

Anatyt

Investovalo som myslel duševne, neviem či aj finančne do toho niečo naliali. Každopádne to podporili.

Villa Legina

Podla mojho nazoru sa budu v postupnych krokoch snazit o monopolizaciu aj v tomto segmente. Cize v prvom kroku pristup ku vsetkym datam predajcov ako aj kupcov, analyza transakcii.

TLG bude hlavne zaujimat ako idu obchody co sa tyka velkych mnozstiev novych dielikov a takisto setov rozobranych do bl na dieliky a podobne specialitky....

V druhom kroku postupna likvidacia tychto predajcov, urobia to lahko TLG bude samo - a to ponecham na fantazii clenov ci si myslia ze to TLG bude robit v svojom mene, otvorene alebo skryte, alebo si tam nasadi vlastne subjekty vo väcssom pocte aby ostala zachovana iluzia velkeho vyberu predajcov, v podstate maju neobmedzene moznosti na bl ponukat a predavat tieto veci za ceny, ktore priekupnici nepodlezu. To potrva nejaky cas, nebude to raz dva, moze trvat aj par rokov, ale v konecnom dosledku to dotycni sukromni predajcovia vzdaju do vypredania zasob. TLG bude samozrejme mat prehlad o vsetkom, moze od predajcov pozadovat, aby pre ponukane veci vedeli preukazat sposob nadobudnutia...cize okrem opravnenych pochybnosti pri istych pripadoch (napr. kradeze) pojde hlavne o sekirovanie ludi....Cize ja si myslim, ze Legu ide primarne o toto.

Zistili, ze s ekologickou kartou v tejto situacii a na tomto svete volneho trhu vela terna nenarobia (dovody my laici pozname uz davno lepsie, nez vysolichani experti u nich v podniku) a tak sa vrhli tymto smerom, co je podla mna logicke, a ak budu sikovni, aj sa im to podari.

O par rokov bude BL co sa tyka predaja novych dielikov a novych misb setov (aj starych niekolko rokov) ovladnuty samotnou lego company a zvysok, teda naozaj old old dieliky, used sety skupene v bazaroch a vintage zberatelske sety budu ponukat nelego subjekty - sukromnici alebo firmicky, tak ako je tomu teraz.

A kto sa nazdava, ze fabulujem  moze zobrat jed na to, ze mam pravdu, o niekolko rokov mu to pripomeniem.

Villa Legina

A este doplnim, preco tolko litanii okolo toho a preco si davam namahu o tom premyslat. Definitivne to pre mna znamena, ze sa budem musiet prenastavit co sa tyka zberatelstva novych lego veci do buducnosti - sety deklarovame legom ako limitovane, zriedkave, exkluzivne a ine specifika az po tie najposlednejsie drobnostky (ako napr. CMF retro Policeman), tak taketo veci do buducna brat len z pasie, nemozno na to viac hladiet ako na investiciu. Aj bez ohladu na sucasne zmeny, uz i tak existuje silna zakladna ludi co skreckuju a kalkuluju, cize je to celkovo velmi pochybny podnik nadalej investovat do lega. Straca toto vsetko punc vynimocnosti, vela afolov je na TLG nastvanych z roznych dovodov, ide i o taky subjektivny pocit cohosi (nezavislosti?), co clovek straca. Skratka ja to vidim zle. Brickset mi hovori, ze mam naskreckovanych vyse 1000 setov a takisto mam vyse 1500 minifigov, z hlavy uz nedokazem jednoznacne potvrdit, ci ten alebo ony set mam alebo nemam a v akom pocte, bez evidencie by som bola stratena. Cas na to nemam a spoliehat sa ze cas bude v penzii (za 15 rokov) je chaba utecha, ked clovek ani nevie co bude.