>>> VYUŽÍVÁTE BRICKLINK K NÁKUPŮM ? <<<

Založil Colonel32, 02.01.2009, 18:55:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Využíváte Bricklink?

ANO, k prodejům i nákupům.
28 (8.8%)
ANO, pouze k nákupům
188 (59.1%)
NE, protože nemám důvod (nenabízí nic, co potřebuji)
7 (2.2%)
NE, protože nemohu (věk 18- )
30 (9.4%)
NE, protože tomu nerozumím (Je to anglicky)
19 (6%)
NE, protože se bojím / nevěřím tomu.
17 (5.3%)
NE, důvod sám nevím
21 (6.6%)
NE, protože vlastně ani nevím, co to Bricklink je.
8 (2.5%)

Celkem hlasů: 312

votrelec

Ahojte, je tu na fore aktivny tento predajca? https://store.bricklink.com/gurman_trading#/shop?o={%22showHomeItems%22:1} Ma MF za 600 Eur :) len minimalny nakup za 100 000 CZK :D

MLT

Citace od: votrelec kdy 10.11.2018, 20:37:06
Ahojte, je tu na fore aktivny tento predajca? https://store.bricklink.com/gurman_trading#/shop?o={%22showHomeItems%22:1} Ma MF za 600 Eur :) len minimalny nakup za 100 000 CZK :D

přečti si store therms, má uvedeny ceny bez DPH (VAT) - tj. +21% k ceně  ;)

votrelec


Miketuk

Citace od: votrelec kdy 10.11.2018, 20:37:06
Ahojte, je tu na fore aktivny tento predajca? https://store.bricklink.com/gurman_trading#/shop?o={%22showHomeItems%22:1} Ma MF za 600 Eur :) len minimalny nakup za 100 000 CZK :D

Za 600 EUR ho seženeš i jinde, třeba bazoš.

klubo

máte taky špatnou zkušenost s BL jako já kdy jsou staré dílky vydávané za nové? Co je to vlastně nový dílek? V poslední době se mi to stalo dvakrát a v prvním případě (prodejce ital) se ještě urazil co si to dovoluju a dal mi negativní hodnocení...podotýkám že jsem byl kupující, kostky byly poškrábané, zjevně hrané, zaprášené, některé i zažloutlé a hlavně smrděly jak popelník a to vše prodávané jako NEW... dá se proti tomu bránit? nebo udělení si negativů navzájem je jediné zadostiučinění?

a další dotaz, co by měl prodejce, který pošle jeté dílky, i když prodává jako nové, dostat za hodnocení i když nakonec třeba vrátí část peněz? přijde mi nefér aby dostal pozitivní hodnocení jako ten kdo takovédle podvody nedělá

ono to je snadné, prodávat jako nové, poslat staré a čekat co se stane, buď to člověk přejde a nebo když ne tak mu dá slevu a jakoby se nic nestalo...

MLT

Citace od: klubo kdy 27.02.2019, 11:34:48
máte taky špatnou zkušenost s BL jako já kdy jsou staré dílky vydávané za nové? Co je to vlastně nový dílek? V poslední době se mi to stalo dvakrát a v prvním případě (prodejce ital) se ještě urazil co si to dovoluju a dal mi negativní hodnocení...podotýkám že jsem byl kupující, kostky byly poškrábané, zjevně hrané, zaprášené, některé i zažloutlé a hlavně smrděly jak popelník a to vše prodávané jako NEW... dá se proti tomu bránit? nebo udělení si negativů navzájem je jediné zadostiučinění?

a další dotaz, co by měl prodejce, který pošle jeté dílky, i když prodává jako nové, dostat za hodnocení i když nakonec třeba vrátí část peněz? přijde mi nefér aby dostal pozitivní hodnocení jako ten kdo takovédle podvody nedělá

ono to je snadné, prodávat jako nové, poslat staré a čekat co se stane, buď to člověk přejde a nebo když ne tak mu dá slevu a jakoby se nic nestalo...

Podobnou situaci jsem zažil před pár lety, také jsem byl kupující, také jsem dostal negativ.
Po nějakém čase co jsem se dohadoval s kupujícím, mi tehdy nějakou slevu dal (ale to pro mne nebylo zajímavé), stáhl negativ a dal normální hodnocení.
Já mu ale dal negativ. On pochopitelně zareagoval také změnou hodnocení  a dal mi zpět negativ.
Pokusil jsem se ¨tehdy kontaktovat přímo BL, posílal jsem jim i nějaké fotky poškrábaných (nových) dílků. Sice nebylo z fotek nic moc vidět, nakonec to bylo vyřešeno v můj prospěch - tedy jen tím, že negativní hodnocení prodejce BL zcela odstranil a moje hodnocení ponechal. V podstatě jen takové malé zadostiučinění.
Ale já potřeboval tehdy ty dílky skutečně nové.
Také mne to vždy irituje  :( ale to je dnes skoro ve všem a všude, bohužel.

MiHo

Citace od: klubo kdy 27.02.2019, 11:34:48
máte taky špatnou zkušenost s BL jako já kdy jsou staré dílky vydávané za nové? Co je to vlastně nový dílek? V poslední době se mi to stalo dvakrát a v prvním případě (prodejce ital) se ještě urazil co si to dovoluju a dal mi negativní hodnocení...podotýkám že jsem byl kupující, kostky byly poškrábané, zjevně hrané, zaprášené, některé i zažloutlé a hlavně smrděly jak popelník a to vše prodávané jako NEW... dá se proti tomu bránit? nebo udělení si negativů navzájem je jediné zadostiučinění?

a další dotaz, co by měl prodejce, který pošle jeté dílky, i když prodává jako nové, dostat za hodnocení i když nakonec třeba vrátí část peněz? přijde mi nefér aby dostal pozitivní hodnocení jako ten kdo takovédle podvody nedělá

ono to je snadné, prodávat jako nové, poslat staré a čekat co se stane, buď to člověk přejde a nebo když ne tak mu dá slevu a jakoby se nic nestalo...

Stalo se mi to před několika lety, shodou okolností prodejce byl též z Itálie. viz toto vlákno
Od té doby se mi to nestalo, avšak z Itálie jsem pak už nenakupoval.

Chikos

Ahoj, chtěl bych začít nakupovat na brickinku, ale nevím, jak moc tomu tam mám věřit? Bojim se, aby mi nedorazil nějaký lepin či podobné napodobeniny, nebo aby mi vůbec něco přišlo, chci ted udělat objednávku za cca 20 tis. Kč a postupem roku cca až 100 tis. Kč, tak jsem z toho trochu nervozní samozřejmě :D nebo pokud by tady někdo měl kontakt na někoho spolehlivého z čr kdo prodává kostky ve větším i za zajímavé ceny, rád uvítám. Díky předem všem za případně odpovědi nebo rady :)

Miketuk

Podíval bych se vždy na hodnocení prodejce, pokud bude mít aspoň pár set kladných hodnocení, tak bych se nebál, že dorazí něco jiného než Lego. Stalo se mi akorát jednou, že dorazilo Lego namíchané s Mega Blocks. Byly to použité základní kostky. Možná když bys vybíral pouze z nových dílů, tak se riziko neoriginálu snižuje. Asi většina nových dílů na BL pochází z rozebírání nových setů.

Podívej se na můj obchod Little Big Store, prodávám pouze originální Lego a případně mohu pomoci s prvním nákupem.

Chikos

Díky moc za radu, mrknu na něj

Citace od: Miketuk kdy 28.04.2019, 13:19:43
Podíval bych se vždy na hodnocení prodejce, pokud bude mít aspoň pár set kladných hodnocení, tak bych se nebál, že dorazí něco jiného než Lego. Stalo se mi akorát jednou, že dorazilo Lego namíchané s Mega Blocks. Byly to použité základní kostky. Možná když bys vybíral pouze z nových dílů, tak se riziko neoriginálu snižuje. Asi většina nových dílů na BL pochází z rozebírání nových setů.

Podívej se na můj obchod Little Big Store, prodávám pouze originální Lego a případně mohu pomoci s prvním nákupem.

Jezevec

Citace od: Miketuk kdy 28.04.2019, 13:19:43
Podívej se na můj obchod Little Big Store, prodávám pouze originální Lego a případně mohu pomoci s prvním nákupem.

Miketuka mohu vřele doporučit, 100% kvalita. Nakupoval jsem taky spokojeně u rmisk, ASK_Bricks, skywalker007.

https://store.bricklink.com/Miketuk
https://store.bricklink.com/rmisk
https://store.bricklink.com/ASK_Bricks
https://store.bricklink.com/skywalker007
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chikos

Díky, už jsem u tebe něco předvybral, škoda že těch kostek nemáš mnohem víc co potřebuji  :D


Citace od: Miketuk kdy 28.04.2019, 13:19:43
Podíval bych se vždy na hodnocení prodejce, pokud bude mít aspoň pár set kladných hodnocení, tak bych se nebál, že dorazí něco jiného než Lego. Stalo se mi akorát jednou, že dorazilo Lego namíchané s Mega Blocks. Byly to použité základní kostky. Možná když bys vybíral pouze z nových dílů, tak se riziko neoriginálu snižuje. Asi většina nových dílů na BL pochází z rozebírání nových setů.

Podívej se na můj obchod Little Big Store, prodávám pouze originální Lego a případně mohu pomoci s prvním nákupem.

Chikos

Máte nějakou zkušenost s prodejcem: Brickmania czech? Díky

Miketuk

Citace od: Chikos kdy 28.04.2019, 18:00:53
Díky, už jsem u tebe něco předvybral, škoda že těch kostek nemáš mnohem víc co potřebuji  :D

Celkem rychle se to točí, zvlášť základní bricky a přitom jich je v setech snad čím dál tím míň :(

Citace od: Chikos kdy 28.04.2019, 18:01:29
Máte nějakou zkušenost s prodejcem: Brickmania czech? Díky

Zde je celé vlákno věnované tomuto prodejci.

jerzeeg

Za me mohu doporucit krome vyse zminenych taky napr. zde z kostek Hanku:
https://store.bricklink.com/hana129
a Davromana:
https://store.bricklink.com/davroman

pripadne jsem jeste nakupoval x krat a spokojene u https://store.bricklink.com/brickmin

a HLAVNE sebe  ;D
Everybrick is awesome!!! - store.bricklink.com/jerzeeg - 162,486 kousku tam aktualne mame
+ dalsich cca 150k novych kostek, figu etc ceka na zatrizeni - behem 2-3 mesicu bychom to tam snad meli byt schopni pridat :)

richchie

stalo sa uz niekomu ze při platbe do zahranicia (IBAN, SEPA prevod v EURach) chcel predavajuci od Vas datum narodenia??? Ja som takto uhradil minuly tyzden mensiu objednavku v obchode co mal super recenzie, 14.5 odisli peniaze a 17.5 mi pisal najskor ze mu nic neprislo a potom ze sorry problém s jeho bankou a chcu odo mna datum narodenia. na BL v sekcii objednavok uz figuruje objednavka jako zaplatena. po pravde ja som sa s tymto este nestretol a nemam chut davat niekomu moje udaje len tak... poradte prosim jako postupovat . diky

Villa Legina


MiHo

Zavolat do své banky a poradit se s nimi.

Villa Legina

Jedine co ma napada v takejto suvislosti, su pripady, ktore mozu vyvolat podozrenie vtedy ak je meno platcu ine ako meno adresata zasielky...kamarat co zije v Britanii mi hovoril, ze raz ho kontaktoval akysi internet obchod ze eviduju platbu od neho, ze si chcu overit zalezitost, lebo adresat je uvedeny uplne niekto iny,  nepytajte sa ma, ako ti podvodnici dokazali urobit bankovy prevod v jeho mene a z jeho konta, je to uz dost dlha doba co mi to hovoril a zabudla som podrobnosti. Boli to ale organizovani podvodnici a v tom case tam lokalna afera, takze uz boli obchodnici obozretni a peniaze mu vratili, tovar podvodnikovi neposlali.

richchie

kontaktoval som svoju banku a potvrdili mi ze peniaze odisli, skontroloval som aj ucet a variabilny symbol, vsetko sedi. v mojej banke mi povedali ze niekedy je mozne ze si banka prijemcu vyziada doplnujuce udaje, tak som teda datum narodenia poskytlo. snad toho nebudem lutovat....

Villa Legina

Citace od: richchie kdy 20.05.2019, 20:20:14
kontaktoval som svoju banku a potvrdili mi ze peniaze odisli, skontroloval som aj ucet a variabilny symbol, vsetko sedi. v mojej banke mi povedali ze niekedy je mozne ze si banka prijemcu vyziada doplnujuce udaje, tak som teda datum narodenia poskytlo. snad toho nebudem lutovat....

Je to neprijemny pocit. Ale uz sme davno vsetci skleneni, takze asi to je jedno. Datum narodenia je to najmenej, co mi prekaza aby niekto o mne vedel. Sme monitorovani ani si to neuvedomujeme, nase trasy a zvyklosti predvida niekto druhy lepsie nez my sami. Som si ista, ze nejaky program zahniezdeny v mojom mobile, uz presne vie a ma vyhodnotene, co budem zajtra robit, kade pojdem, hoci v tomto momente to este ani ja sama neviem ;D.

richchie

#141
villa, plne suhlasim, sloboda je len prelud  :o
Inak k objednavke.. prislabez problemov, akonahle som poskytlo pozadovane udaje (datum narodenia) predavajuceho banka spristupnila peniaze a predajca hned vsetko poslal