Název/slogan fóra anglicky

Založil Robbed, 30.01.2021, 16:58:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Robbed

Ahoj, nikde jsem nenašel, že by se to tu řešilo. Chci přeložit frázi "Československé LEGO® fórum", ale to co vypadne z překladače nezní podle mě úplně dobře - "Czechoslovak LEGO® Forum". To pro mě zní spíš něco jako "Lego fórum z Československa", i wikislovník zmiňuje "něco ve vztahu k Československu".

Pokud ale přidám pomlčku, tak překlad je "Czech-Slovak LEGO® forum", případně "Czech & Slovak LEGO® forum", což mi přijde lepší.

Co si o tom myslíte?

Strider

#1
Jen osobní úvahy:
Czechoslovak je správně, ale nic takového už neexistuje (proto ten Wikislovník). Pro některé z nás to stále něco znamená, ale pro svět by to bylo matoucí, přestože cizinci občas ze setrvačnosti tento výraz použijí - jako my třeba použijeme "jugoslávský".
Czech-Slovak je nejspíš špatně (když tak Czecho-Slovak) a navíc referuje k historické pomlčkové válce či k Pittsburgské dohodě.
Czech & Slovak je asi v pořádku. Ale vlastníci fóra by si měli odpovědět na otázku, co činí toto fórum i slovenským (slovenští admini a moderátoři, vystupování vůči TLG za oba státy? a podobně) a proč má význam prezentovat jej světu jako společné fórum Česka a Slovenska. Subjektivně to tu vnímám jako české fórum s částečně slovenskými členy ale netvrdím, že to vnímám správně.

Robbed

Díky za reakci. Já to vidím podobně - tím že fórum bylo založené v roce 2005, bych spíš řekl, že než "fórum zachovávající československý odkaz" to mělo spíš význam jako "fórum, kde se scházejí Češi i Slováci", protože členů bylo ze začátku málo, tak nemělo smysl vytvářet dvě komunity.
Ale možná se pletu, třeba to někdo ze zakládajících členů uvede na pravou míru :)

Zatím jsem přikloněn k verzi "Czech & Slovak LEGO® forum"


STARHAWK

"Czech & Slovak LEGO® forum" je adekvatny anglicky nazov

Jindroush

Czech & Slovak LEGO® forum je ok. I po našimu to můžu změnit na České a slovenské apod.

V době založení to dávalo smysl, teď už několik lidí rozporovalo užitečnost toho označení - je to tu výrazně české, v logu je (zděděná/ukradnutá  >:D) česká vlajka, pokud se nepletu, existuje i nějaké čistě slovenské fórum, takže klidně to můžeme vyřešit i tím, že se to překlopí na "České/Czech" a je po potížích. I ve smyslu orientace cizinců, když slovenské je slovenské, tak je trochu zvláštní, kdyby tohle mělo být československé.

Nemyslím, že je to extra důležité, ale mohlo by se to vyjasnit.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

milanv

Já bych se žádným jiným fórem nenechal tlačit do kouta. Pro mě je náš název známka toho, že jsou tu Slováci úplně stejně vítaní jako Češi, a to je to důležité. Kolik jich sem přijde, že jednou víc a jednou míň, že někteří jdou raději na jiné fórum... To je snad jedno, ne? Vždyť to nejsou národní reprezentace v hokeji. Třeba v jiných zemích je to dokonce tak, že existuje několik LUGů vedle sebe a nikoho by nenapadlo to spojovat s národem. Lepší přehled má o tomhle peki, přes tu ambasadorskou síť, tak se ho můžete zeptat. Ať já nemlžím nepřesnostmi. Ale tím základním principem jsem si jistý.
Pán na Žlutém hradě

starbuilder

#6
Citace od: milanv kdy 11.02.2021, 12:52:52
Já bych se žádným jiným fórem nenechal tlačit do kouta. Pro mě je náš název známka toho, že jsou tu Slováci úplně stejně vítaní jako Češi, a to je to důležité. Kolik jich sem přijde, že jednou víc a jednou míň, že někteří jdou raději na jiné fórum... To je snad jedno, ne? Vždyť to nejsou národní reprezentace v hokeji. Třeba v jiných zemích je to dokonce tak, že existuje několik LUGů vedle sebe a nikoho by nenapadlo to spojovat s národem. Lepší přehled má o tomhle peki, přes tu ambasadorskou síť, tak se ho můžete zeptat. Ať já nemlžím nepřesnostmi. Ale tím základním principem jsem si jistý.

Souhlasím, jinak slovenské fórum je tady http://www.tatralug.sk/forum/index.php , ale není tak aktivní.

Petronel

Přesně jak píše MilanV.
Slováci ať tu jsou stále vítáni a ať to stále vědí a cítí i z našeho názvu.

Vasyk

Nechte jak je, ne vždy je změna ku prospěchu. Vzpoměňte na pokus o změnu loga, akorát bylo zle a přišlo se zbytečně o kamarády.

Robbed

Ok díky.

Citace od: milanv kdy 11.02.2021, 12:52:52
Třeba v jiných zemích je to dokonce tak, že existuje několik LUGů vedle sebe a nikoho by nenapadlo to spojovat s národem.

Dokonce bych řekl, že je to i více časté. Např. ve Francii, Belgii, Holandsku, tam je hodně různých LUGů, víceméně podle regionů, a každý si drží "svoje" města a občas mezi nimi panuje rivalita, což mi přijde škoda. Já jsem rád za kostky takové, jaké jsou teď :)